Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Από ότι γνωρίζω η SONY έχει αφαιρέσει αυτή τη δυνατότητα. Χωρίς να "πειράξεις" bootloader κτλ δεν μπορείς να μεταφέρεις apps στην SD κάρτα.

Μα ειναι δυνατον;;; Φανταζομαι οτι η RΟΜ γεμιζει πολυ ευκολα....Τουλαχιστον φωτο/βιντεο που τραβας με την καμερα μπορουν να αποθηκευονται αυτοματα και εξ'ορισμου στην Micro-SD;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα ειναι δυνατον;;; Φανταζομαι οτι η RΟΜ γεμιζει πολυ ευκολα....Τουλαχιστον φωτο/βιντεο που τραβας με την καμερα μπορουν να αποθηκευονται αυτοματα και εξ'ορισμου στην Micro-SD;

Ναι στις φωτό και βίντεο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον;;; Φανταζομαι οτι η RΟΜ γεμιζει πολυ ευκολα....Τουλαχιστον φωτο/βιντεο που τραβας με την καμερα μπορουν να αποθηκευονται αυτοματα και εξ'ορισμου στην Micro-SD;

Για να καταφερεις να γεμισεις 12GB μνημης πρεπει να το φορτωσεις με τουλαχιστον 5 βαρβατα παιχνιδια συν τις εφαρμογες σου και αν..

 

Φυσικα για μουλτιμιντια αρκει η καρτα

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να καταφερεις να γεμισεις 12GB μνημης πρεπει να το φορτωσεις με τουλαχιστον 5 βαρβατα παιχνιδια συν τις εφαρμογες σου και αν..

 

Φυσικα για μουλτιμιντια αρκει η καρτα

Γενικα αυτο ειναι περιορισμος της Sony ή του Android γενικοτερα;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα αυτο ειναι περιορισμος της Sony ή του Android γενικοτερα;

 

Του android ειναι και ξεχνα το γενικότερα και μελλοντικά.

Απλά η Sony βάζει τέτοια δυνατότητα αλλα μόνο σε όσα κινητά έρχονται το maximum με 8gb εσωτερική rom,ετςι(entry level συςκευες)ώστε να αποθηκεύεις στην sd

http://www.xperiablog.net/2014/07/17/sony-brings-app-to-sd-card-support-in-latest-xperia-kitkat-firmware/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Του android ειναι και ξεχνα το γενικότερα και μελλοντικά.

Απλά η Sony βάζει τέτοια δυνατότητα αλλα μόνο σε όσα κινητά έρχονται το maximum με 8gb εσωτερική rom,ετςι(entry level συςκευες)ώστε να αποθηκεύεις στην sd

http://www.xperiablog.net/2014/07/17/sony-brings-app-to-sd-card-support-in-latest-xperia-kitkat-firmware/

Μαλιστα...big fail για εμενα. Δεν γινεται να το δινει η MSFT στα WP και να μην ειναι εξ'ορισμου διαθεσιμο στο Android. Δεν λεω οτι ειναι πιθανο να γεμισουν τα 12 GB ευκολα αλλα γιατι να μην υπαρχει η δυνατοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Του android ειναι και ξεχνα το γενικότερα και μελλοντικά.

Απλά η Sony βάζει τέτοια δυνατότητα αλλα μόνο σε όσα κινητά έρχονται το maximum με 8gb εσωτερική rom,ετςι(entry level συςκευες)ώστε να αποθηκεύεις στην sd

http://www.xperiablog.net/2014/07/17/sony-brings-app-to-sd-card-support-in-latest-xperia-kitkat-firmware/

 

της sony ειναι ο περιορισμός. Samsung, HTC περνάνε κανονικότατα τα apps στην SD Καρτα. Οχι ολα, αλλα το Sony πρεπει να ειναι το μονο UI απο τα μεγαλα που δεν αφηνει κανενα app να περαστεί στην SD Card

Link to comment
Share on other sites

της sony ειναι ο περιορισμός. Samsung, HTC περνάνε κανονικότατα τα apps στην SD Καρτα. Οχι ολα, αλλα το Sony πρεπει να ειναι το μονο UI απο τα μεγαλα που δεν αφηνει κανενα app να περαστεί στην SD Card

Λάθος μεγάλο κανεις.

Παλιά ίσχυε αυτό,όχι με την kit Kat πλέον.

Για εμένα πολυ καλά έκανε,απλά θα έπρεπε να βγαινουν το λιγότερο 32gb.

Η micro sd ειναι χειρότερες και μεγαλύτερη ευπάθεια να χαλάσουν συν χαμηλότερες ταχύτητες προσπέλασης.

Να μου λείπει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

της sony ειναι ο περιορισμός. Samsung, HTC περνάνε κανονικότατα τα apps στην SD Καρτα. Οχι ολα, αλλα το Sony πρεπει να ειναι το μονο UI απο τα μεγαλα που δεν αφηνει κανενα app να περαστεί στην SD Card

 

...Και στα Lg περνανε στην sd,με ρουτ βεβαια πρωτα,αλλά περνανε..

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Της sony είναι.

Στο g3 περνάνε όπως και σε κάποια samsung.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση παιδιά, το κινητό έχει τα προβλήματα του z1 compact δηλαδή γρατζουνιούνται εύκολα οι επιφάνειες του?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση παιδιά, το κινητό έχει τα προβλήματα του z1 compact δηλαδή γρατζουνιούνται εύκολα οι επιφάνειες του?

 

Πιο πίσω αναφέρθηκε απο χρήστες ότι δεν είναι όπως το Ζ1! Δε γρατζουνιέται!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μεγάλο κανεις.

Παλιά ίσχυε αυτό,όχι με την kit Kat πλέον.

Για εμένα πολυ καλά έκανε,απλά θα έπρεπε να βγαινουν το λιγότερο 32gb.

Η micro sd ειναι χειρότερες και μεγαλύτερη ευπάθεια να χαλάσουν συν χαμηλότερες ταχύτητες προσπέλασης.

Να μου λείπει.

 

Φιλε μου δεν νομιζω οτι κανω λαθος, τουλαχιστον οχι σ οτι αφορα HTC και Samsung. Μολις δοκιμασα να μεταφερω apps στην sd καρτα με 4.4 και 4.4.4 και λειτουργησε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν νομιζω οτι κανω λαθος, τουλαχιστον οχι σ οτι αφορα HTC και Samsung. Μολις δοκιμασα να μεταφερω apps στην sd καρτα με 4.4 και 4.4.4 και λειτουργησε μια χαρα

 

Χωρίς root;

Πάντως ο κανόνας είναι όχι και εξαίρεση επιτρέπετε, ανάλογα τον κατασκευαστή η και στον ίδιο κατασκευαστή ανάλογα τη συσκευή.

Όπως σου είπα στα Sony στα entry level υπάρχει η δυνατότητα που η Sony το δίνει, οχι το android από μόνο του μέσω Google.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν νομιζω οτι κανω λαθος, τουλαχιστον οχι σ οτι αφορα HTC και Samsung. Μολις δοκιμασα να μεταφερω apps στην sd καρτα με 4.4 και 4.4.4 και λειτουργησε μια χαρα

 

σε ποια μοντελα το κανεις δηλαδη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είχε την ατυχία κάποιος από τους κατόχους του κινητού να του πέσει? Πως συμπεριφέρθηκε το κινητό? Γιατί διαβάζω "φρικαλέα" πράγματα στο νετ. Ότι τους πέφτει από το ύψος της μέσης και ραγίζει, μέχρι και μια αναφορά ότι το είχε ένας πάνω σε ένα πάγκο και το είδε ξαφνικά να ραγίζει! Ισχύουν αυτά ή είναι υπερβολές? Ψάχνω και στο youtube αλλά δεν υπάρχει κανένα droptest μόνο ένα βίντεο με έναν που του έπεσε καταλάθος και ράγισε. Έχω χρόνια να αγοράσω sony κινητό ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω σήμερα το ήθελα σε μαύρο αλλά διαβάζοντας αυτά το σκέφτομαι... Μήπως να πάρω το λουμια 930 και εν τέλη θα συνηθίσω το μεγάλο του μέγεθος?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Είχε την ατυχία κάποιος από τους κατόχους του κινητού να του πέσει? Πως συμπεριφέρθηκε το κινητό? Γιατί διαβάζω "φρικαλέα" πράγματα στο νετ. Ότι τους πέφτει από το ύψος της μέσης και ραγίζει, μέχρι και μια αναφορά ότι το είχε ένας πάνω σε ένα πάγκο και το είδε ξαφνικά να ραγίζει! Ισχύουν αυτά ή είναι υπερβολές? Ψάχνω και στο youtube αλλά δεν υπάρχει κανένα droptest μόνο ένα βίντεο με έναν που του έπεσε καταλάθος και ράγισε. Έχω χρόνια να αγοράσω sony κινητό ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω σήμερα το ήθελα σε μαύρο αλλά διαβάζοντας αυτά το σκέφτομαι... Μήπως να πάρω το λουμια 930 και εν τέλη θα συνηθίσω το μεγάλο του μέγεθος?

Η γνώμη μου ειναι οτι αν ακούς και διαβάζεις ο καθε ένας που γράφει το παραμικρό αρνητικό δεν θα πάρεις ποτε μια νέα συσκευη.

Πρέπει να γνωρίζεις οτι κατα κόρων οι άνθρωποι μπαίνουν μέσα σε φόρουμ/blog μόνο για τα δυσάρεστα η αρνητικά και σχεδόν σπάνια για τα θετικά.

Επειδη λοιπόν κάποιος μπορει να είχε την "ατυχία" με αρνητικό πρόσημο δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ειναι ο κανόνας(αντίθετα μαλλον η σχεδόν σίγουρα η εξαίρεση)

 

Το να πέσει μια συσκευη και το αποτέλεσμα αυτού ειναι συναρτήσει δεκάδων παραγόντων όπου μέσα σε αυτα βέβαια και η επιπολαιότητα(ενδεχόμενα) και του καθε χρήστη και γύρω των συνθηκών γύρω απο κάτι αρνητικό.

 

Εχω διαβάσει για πολλές συσκευές τα μυρια και αν έδινα σημασία τωρα θα ήμουν με το προ 10ετια κινητό η tablet η pc μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σε ποια μοντελα το κανεις δηλαδη?

 

galaxy s4, με 4.4.2. Κανονικοτατα, και χωρις ROOT ολα τα κινητα βεβαια

 

Η γνώμη μου ειναι οτι αν ακούς και διαβάζεις ο καθε ένας που γράφει το παραμικρό αρνητικό δεν θα πάρεις ποτε μια νέα συσκευη.

Πρέπει να γνωρίζεις οτι κατα κόρων οι άνθρωποι μπαίνουν μέσα σε φόρουμ/blog μόνο για τα δυσάρεστα η αρνητικά και σχεδόν σπάνια για τα θετικά.

Επειδη λοιπόν κάποιος μπορει να είχε την "ατυχία" με αρνητικό πρόσημο δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ειναι ο κανόνας(αντίθετα μαλλον η σχεδόν σίγουρα η εξαίρεση)

 

Το να πέσει μια συσκευη και το αποτέλεσμα αυτού ειναι συναρτήσει δεκάδων παραγόντων όπου μέσα σε αυτα βέβαια και η επιπολαιότητα(ενδεχόμενα) και του καθε χρήστη και γύρω των συνθηκών γύρω απο κάτι αρνητικό.

 

Εχω διαβάσει για πολλές συσκευές τα μυρια και αν έδινα σημασία τωρα θα ήμουν με το προ 10ετια κινητό η tablet η pc μου.

 

οτι πιο σωστο εχω διαβασει. Ειδικα στα ξενα φορουμς γινεται τετοια κοσμοσυρροή, που υπαρχουν χιλιαδες posts για να σε φοβήσουν και να σε αποτρέψουν απο αγορα

Link to comment
Share on other sites

Απλα βοηθαει να διαβαζουμε γνωμες... Αν γραφουν ας πουμε οι μισοι οτι σπαει ευκολα ή οτι κολλαει ενα κινητο, τοτε βοηθουν τους υπολοιπους...

Αν οι αρνητικες περιπτωσεις ειναι μετρημενες στα δαχτυλα,τοτε no problem

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου επεσε μονο μια φορα απο το υψος της καρεκλας ενω πηγαινα να σηκωθω και το ειχα στην τσεπη .

 

Δεν εχει θηκη μονο screen protector front & back . Δεν επαθε ουτε μια γρατσουνια .

 

-----

 

Το μοναδικο μειον μεχρι τωρα ειναι οτι σχεδον παντα μαυριζει (σαν να χω βαλει μαυρη εικονα δλδ , οχι κολλημα αλλα λογω καθυστερησης) οταν παει να φορτωσει την εικονα που εχω βαλει στην οθονη κλειδωματος και στην ταπετσαρια .

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανει και σε μενα το Xperia Z1 αποταν αλλαξα φοντο. Και σε ενα παληκαρι με Ζ1 επισης..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

galaxy s4, με 4.4.2. Κανονικοτατα, και χωρις ROOT ολα τα κινητα βεβαια

 

 

 

οτι πιο σωστο εχω διαβασει. Ειδικα στα ξενα φορουμς γινεται τετοια κοσμοσυρροή, που υπαρχουν χιλιαδες posts για να σε φοβήσουν και να σε αποτρέψουν απο αγορα

 

Αστα να πάνε μπορεί και να είναι πληρωμένοι οι περισσότεροι..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει προφανώς δε φυσά και σπάει αλλά η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Συσκευή ντυμένη με γυαλί όπως ήτα και το iphone 4 προφανώς και δε τη περιμένω τέρας αντοχής. Όποιος γνωστός και φίλος είχε το 4-4s κάποια στιγμή του έσπασε. Δε θέλω να το πετάω από το μπαλκόνι και να μένει αγρατζούνιστο αλλά ούτε και όταν το έχω στη κολοτσεπη και κάτσω να σπάσει. Θα πάω αργότερα από ένα παμπλικ να το δω και να το συγκρίνω με το 930 και όποιο μου κάτσει καλύτερα στο χέρι θα το παραγγείλω από όποιο κατάστημα μου το βγάλει το best buy φθηνότερα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα σε μαύρο, από Amazon Ιταλίας! Έκανε 2 εβδομάδες να έρθει, courier αργός σαν καράβι, αλλά τουλάχιστον έφτασε ακριβώς τη μέρα που προέβλεπε. 457 ευρώ το πήρα, όταν το παρήγγειλα στην Ελλάδα δεν υπήρχε καν, τώρα το τοπιό έχει αλλάξει εδώ, αλλά παρόλα αυτά είμαι ευχαριστημένος.

 

Πάω για nano sim..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...