Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα , όταν πατάω το home button δυο φορές μου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές και μετακινώντας προς τα Επανω διαγράφονται και μου εμφανίζει και επαφές 2 εικονίδια πατάω Επανω μου λέει κληδη η μήνυμα και τις ονομάζει πρόσφατα αυτές πως διαγράφω ευχαριστώ ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα , όταν πατάω το home button δυο φορές μου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές και μετακινώντας προς τα Επανω διαγράφονται και μου εμφανίζει και επαφές 2 εικονίδια πατάω Επανω μου λέει κληδη η μήνυμα και τις ονομάζει πρόσφατα αυτές πως διαγράφω ευχαριστώ ...

 

Μπορείς να τις απενεργοποιήσεις, Ρυθμίσεις - Mail, Επαφές, Ημερολόγια - εναλλαγή εφαρμογών και θέσεις τις εναλλαγές στο off

Link to comment
Share on other sites

OS 7: Περιγραφή των υπηρεσιών τοποθεσίας

Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις διάφορες υπηρεσίες τοποθεσίας που μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι συσκευές με iOS 7 ή νεότερη έκδοση (iPhone, iPad και iPod touch), για να καθορίσουν την τοποθεσία σας.

 

Φοβερό μυστικό, τσουτσούριασα.:dizzy:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιοι να το θεωρήσουν βλακεία αλλά τα τελευταία χρόνια έχω παρατηρήσει ότι η συσκευή καταναλώνει περισσότερη μπαταρία ότι και να έχω κάνει για να το βελτιώσω απο ios 4 και μετά. Πιστεύω ότι καταγράφει ότι κάνουμε και όλα τα δεδομένα πηγαίνουν στην εταιρεία χωρίς την συγκατάθεση μας. Δεν μπορώ να τα αποδείξω βέβαια αυτό που λέω άλλα είμαι για τον εαυτό μου σίγουρος ότι κάτι γίνεται πίσω από την πλάτη μας άσχετα άν εμείς έχουμε κλείσει τις υπηρεσίες τοποθεσίας η όλα αυτά.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις τοποθεσιες γινοταν παντα...απλα οσο περναει ο καιρος πιστευω γινεται ολο και περισσοτερο!! ποσο μαλλον και στην google που συλλεγει εξισου αρκετες πληροφοριες!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας σημερα παρελαβα το iphone 6 A1584 ΕΧΩ cosmote ενεργοποιω το 4G και μου εμαφνιζει μονο 3G τα εχω ενεργοποιημενα απο το δικτυο το 4g και η περιοχη εχει 4g ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας σημερα παρελαβα το iphone 6 A1584 ΕΧΩ cosmote ενεργοποιω το 4G και μου εμαφνιζει μονο 3G τα εχω ενεργοποιημενα απο το δικτυο το 4g και η περιοχη εχει 4g ?

ευχαριστω

 

Μήπως εννοείς A1586; Μια επαναφορά ρυθμισεων δικτύου κάνε (Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις Δικτύου), και στη συνέχεια αν δεν γίνει, επικοινωνία με την Cosmote..

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΑ Α1586

 

Τελικά δουλεύει το 4g έκανα επαναφορά ολική από το iTunes κατέβασε 1,9 gb και όλα οκ απίστευτω τηλέφωνο πανέμορφο άλλη αίσθηση φοβερή φωτό τελειο και το χρυσό είναι bronze

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΑ Α1586

 

Τελικά δουλεύει το 4g έκανα επαναφορά ολική από το iTunes κατέβασε 1,9 gb και όλα οκ απίστευτω τηλέφωνο πανέμορφο άλλη αίσθηση φοβερή φωτό τελειο και το χρυσό είναι bronze

 

καλορίζικο να το χαίρεσαι, περιμένουμε μετά από μέρες τη εμπειρία σου :)

Link to comment
Share on other sites

1. Έχουν κάνει φοβερή δουλειά στο κινητό ειναι απίστευτο ωραίες καμπύλες Τελειο μέγεθος το 4,7 γρήγορο το χρυσό σαν χρώματα ειναι ματ δεν ειναι γυαλιστερό bronze φοβερή ακουστικο άλλη μια ποιοτική συσκευή όσο αφορά για την κάμερα γρήγορη με ωραίες φωτογραφίες γενικά το κινητό ειναι απίστευτο. Όσο αφορά τα σχόλια που γράφουν στο διαδίκτυο ειναι λασπολογία και δεν ξέρουν τι να πουν ..
Link to comment
Share on other sites

Η διαθέσιμη μνήμη στο 16αρι ποσο είναι ακριβώς?

 

Η διαθέσιμη μνήμη ειναι 12,5 GB περίπου

Link to comment
Share on other sites

Η διαθέσιμη μνήμη ειναι 12,5 GB περίπου

 

 

Φίλε dinfun πολυ λένε ότι το plus εχει χαμηλότερο ακουστικό από το 5s ισχύει κ για το 6αρι;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Φίλε dinfun πολυ λένε ότι το plus εχει χαμηλότερο ακουστικό από το 5s ισχύει κ για το 6αρι;

 

Μια και τα έχω και τα δύο, έχοντας πριν το 5s, ναι είναι χαμηλότερης έντασης, τόσο το 6+ όσο και το 6. Όχι απογοητευτικά πολύ, αλλά είναι!

Υπάρχει βέβαια δυνατότητα αύξησης σε κάποιο μελλοντικό ίσως iOS update, αλλά με την Apple ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι πότε και αν θα συμβεί :lol:

 

Μπορούμε φυσικά μέσω του feedback της Apple να το στείλουμε ως problem report, αλλά αμφίβολο αν θα εισακουστούμε. Δύο χρόνια τώρα έχω στείλει αναρίθμητα bug reports για το γνωστό και άκρως ενοχλητικό θέμα του πληκτρολογίου με το "σίγμα", αλλά δυστυχώς, εν έτει 2014 και έκδοσης 8.1 το πρόβλημα παραμένει ως έχει! :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτή η χαμηλότερη ένταση έχει σχέση με το ακουστικό που χρησιμοποιήθηκε σε αυτές τις πρώτες παρτίδες; Μήπως αργότερα αλλαχτεί και είναι καλύτερα;

 

Βασικά το θέμα είναι, όταν είστε σε περιβάλλον με θόρυβο ακούτε καθαρά τον άλλον ή όχι; Αυτό έχει σημασία , γιατί αν σε θορυβώδες περιβάλλον δεν ακούτε τον άλλον τότε θα είναι σπαστικό.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτή η χαμηλότερη ένταση έχει σχέση με το ακουστικό που χρησιμοποιήθηκε σε αυτές τις πρώτες παρτίδες; Μήπως αργότερα αλλαχτεί και είναι καλύτερα;

 

 

Η Apple ποτέ δεν αλλάζει κάτι το κατασκευαστικό στην πορεία ενός μοντέλου, τουλάχιστον κατά την εμπειρία μου.

 

Άλλωστε η ηχητική εικόνα του ακουστικού φανερώνει πως δεν πρόκειται για υστέρηση του μεγαφώνου αλλά ηθελημένο μάλλον περιορισμό μέσω software. Το μεγάφωνο που είναι στα όριά του παρουσιάζει clipping, παραμόρφωση κλπ, κάτι που δεν υπάρχει ούτε κατ' ίχνος στο συγκεκριμένο.

 

Προσωπικά δεν το βρίσκω ενοχλητικά χαμηλό, ούτε έχω πρόβλημα ακρόασης και κατανόησης του συνομιλητή μου, ακόμη και στο δρόμο. Ωστόσο θα το ήθελα ένα 20% δυνατότερο, έστω ως περιθώριο ασφαλείας για εκείνες τις δυσκολότερες συνθήκες!

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Η Apple ποτέ δεν αλλάζει κάτι το κατασκευαστικό στην πορεία ενός μοντέλου, τουλάχιστον κατά την εμπειρία μου.

Δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το κομμάτι γι αυτό και ρώτησα μήπως και συμβαίνει κάτι τέτοιο σε περίπτωση μη σωστής επιλογής του ακουστικού.

 

Προσωπικά δεν το βρίσκω ενοχλητικά χαμηλό, ούτε έχω πρόβλημα ακρόασης και κατανόησης του συνομιλητή μου, ακόμη και στο δρόμο. Ωστόσο θα το ήθελα ένα 20% δυνατότερο, έστω ως περιθώριο ασφαλείας για εκείνες τις δυσκολότερες συνθήκες!

Εντάξει από την στιγμή που στον δρόμο είναι εντάξει η ακρόαση τότε δεν θα υπάρχει θέμα. Τώρα για τις δυσκολότερες συνθήκες (μέσα σε κλαμπ; δίπλα σε ηχείο; μέσα σε κλειστό γήπεδο μπάσκετ με 10000 κόσμο; ) υπάρχουν και τα ακουστικά.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για τις δυσκολότερες συνθήκες (μέσα σε κλαμπ; δίπλα σε ηχείο; μέσα σε κλειστό γήπεδο μπάσκετ με 10000 κόσμο;) υπάρχουν και τα ακουστικά.

 

 

Και αυτά είναι ένα 20% χαμηλότερης έντασης. Είπαμε, software! ;)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Και αυτά είναι ένα 20% χαμηλότερης έντασης. Είπαμε, software! ;)

Ναι το κατάλαβα ότι είναι θέμα softoware αλλά τα ακουστικά απομονώνουν παραπάνω τον περιβάλλοντα θόρυβο. Με αυτή την έννοια το λέω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι πιστευω οτι εχει καλυτερο ακουστικο το 6? Με το 5s παντα το ειχα στο τερμα με το 6 το εχω 3 τελειτσες ποιο χαμηλα.
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μια και τα έχω και τα δύο, έχοντας πριν το 5s, ναι είναι χαμηλότερης έντασης, τόσο το 6+ όσο και το 6. Όχι απογοητευτικά πολύ, αλλά είναι!

Υπάρχει βέβαια δυνατότητα αύξησης σε κάποιο μελλοντικό ίσως iOS update, αλλά με την Apple ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι πότε και αν θα συμβεί :lol:

 

Μπορούμε φυσικά μέσω του feedback της Apple να το στείλουμε ως problem report, αλλά αμφίβολο αν θα εισακουστούμε. Δύο χρόνια τώρα έχω στείλει αναρίθμητα bug reports για το γνωστό και άκρως ενοχλητικό θέμα του πληκτρολογίου με το "σίγμα", αλλά δυστυχώς, εν έτει 2014 και έκδοσης 8.1 το πρόβλημα παραμένει ως έχει! :)

Δηλαδή στο 6 και το 6plus έχουν την ίδια συμπεριφορά τα ακουστικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άδικα μαλώνετε ρε παιδιά. Τα πειράζουν αυτοί οι μάστορες στην Apple με το update. Τα χαμηλώνουν σιγά σιγά.

Εγώ είχα 4s ακουγοταν καμπάνα.

Με iOS 7 και το ακουστικό και το ηχείο έπεσαν σε μια μέρα δηλαδή μετά που έκανα την αναβάθμιση.

Είχα πιάσει ενα iPhone 5 και έκανα μια κλήση εκείνη την εποχή και ήταν τέρμα το ακουστικό. Αναγκαστικά να το χαμηλωσω. Τώρα εχω iPhone 5 το εχω τέρμα και ακούω μέτρια.

Η κοπέλα μου εχει 5s. Το εχει 3-4 γραμμές χαμηλά απο το τέρμα. Μέχρι του χρόνου θα το εχει τέρμα και ίσα ίσα θα ακούσει.

Γνωστά τεχνάσματα ειναι αυτά που κάνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 αρι, πλησιάζω τα δυο χρόνια, ακούγεται "καμπάνα", καθαρίζω το ακουστικό κάθε τόσο όπως σε ολα μου τα κινητά.
S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...