Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Τέλος του μήνα θα πάω 6 μέρες γερμανία. Είμαι με cu φοιτητικό. Σκέφτομαι να βάλω το passport ώστε να μπορώ να καλώ πιο φτηνά. Ισχύει ότι οι κλήσεις προς Ελλάδα χρεώνονται(μετά τα 0.83) από τα λεπτά που έχω στο πακέτο? Για κλήσεις προς γερμανικούς αριθμούς τι ισχύει; Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται και με τα δεδομένα...

Ευχαριστώ!

Πάρε γερμανική Sim, η πιο οικονομική είναι η aldi talk. Θα μπορείς να έχεις και ίντερνετ και οι χρεώσεις για Ελλάδα θα είναι σχετικά χαμηλές. Πάντα είναι πιο φθηνό να παίρνεις από ξένο νούμερο σε ελληνικό παρά από ελληνικό σε ελληνικό και να πληρώνεις περιαγωγη ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα! Πριν από λίγες ημέρες μετέτρεψα το συμβόλαιο και cu φοιτητικό και μου ήρθαν δώρο 3 xclusive 5! Είχα διαβάσει ότι δίνουν για 3 μήνες το πακέτο δωρεάν. Να υποθέσω πως δεν θα πάρω τον δεύτερο μήνα δώρο επειδή μου τα δώσανε μαζεμένα;

 

τι εννοείς ότι σου δώσανε 3 exclusive5;; λογικά και τους επόμενους 2 μήνες θα πάρεις άλλα 1.000 λεπτά προς όλους συν τα 200 MB

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Λογικά του ήρθανε 3 πακέτα μαζεμένα αντί για 1 επί 3 μήνες, και αναρωτιέται όπως είναι φυσικό αν θα του έρθει και τους επόμενους.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά του ήρθανε 3 πακέτα μαζεμένα αντί για 1 επί 3 μήνες, και αναρωτιέται όπως είναι φυσικό αν θα του έρθει και τους επόμενους.

 

 

Ακριβώς αυτό! Όταν ήμουν στο κατάστημα και έγινε η ενεργοποίηση ήρθαν μέσα σε 7 λεπτά τα μηνύματα. Και τα 3 ανέφεραν "να και το πρώτο σου δώρο ως φοιτητής" τώρα έχω δωρεάν 2500 λεπτά προς όλους μέχρι τέλος του μήνα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Όταν ήμουν στο κατάστημα και έγινε η ενεργοποίηση ήρθαν μέσα σε 7 λεπτά τα μηνύματα. Και τα 3 ανέφεραν "να και το πρώτο σου δώρο ως φοιτητής" τώρα έχω δωρεάν 2500 λεπτά προς όλους μέχρι τέλος του μήνα περίπου.

Απλά περιμένεις μέχρι τον επόμενο.

Είτε στα έδωσαν μαζεμένα, άρα επικοινωνείς με cc , είτε θα πάρεις κανονικά το πακέτο τους υπόλοιπους 2 μήνες άρα πρόκειται για bug.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις ότι δεν σου δίνουν το πακέτο μίλα με την εξυπηρέτηση μέσω viber Skype κλπ και θα σε εξυπηρετήσουν λογικά από εκεί.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μέσω Whatsapp και σαν έτοιμη απάντηση να πήρα... Θα ενεργοποιηθεί κανονικά είπαν... Για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

την Τριτη πηγα και μεταφερα το φοιτητικο απο ενα cu σε εναν αριθμο που θα ερθει με φορητοτητα απο cosmote. Ο παλιος ομως αριθμος δεν εχασε μονο το φοιτητικο (οπως ηταν φυσικο να γινει) αλλα εχασε και τις "ειδικες" προσφορες που εχει στα Online πακετα. Δλδ πχ πριν την μετατροπη αυτη το κοινο πακετο talk 2 voda 600 με 7 ευρω αντι για 500 λεπτα προς voda και 100 προς ολους , εδινε με ηλεκτρονικη αγορα μέσω login που φτιαχνεις για τον αριθμο σου στο site του cu, 400 λεπτα προς ολους (300 + 100 online δώρο) και 300 προς voda. Τωρα λοιπον δεν το δινει ετσι αλλα δινει την κοινη προσφορα. Δλδ σαν να ξυλωσαν το φοιτητικο αλλα και να αφαιρεσαν και την Ονλινε προσφορα. Ξερει κανεις τι γινεται σε αυτή την περίπτωση???
Link to comment
Share on other sites

την Τριτη πηγα και μεταφερα το φοιτητικο απο ενα cu σε εναν αριθμο που θα ερθει με φορητοτητα απο cosmote. Ο παλιος ομως αριθμος δεν εχασε μονο το φοιτητικο (οπως ηταν φυσικο να γινει) αλλα εχασε και τις "ειδικες" προσφορες που εχει στα Online πακετα. Δλδ πχ πριν την μετατροπη αυτη το κοινο πακετο talk 2 voda 600 με 7 ευρω αντι για 500 λεπτα προς voda και 100 προς ολους , εδινε με ηλεκτρονικη αγορα μέσω login που φτιαχνεις για τον αριθμο σου στο site του cu, 400 λεπτα προς ολους (300 + 100 online δώρο) και 300 προς voda. Τωρα λοιπον δεν το δινει ετσι αλλα δινει την κοινη προσφορα. Δλδ σαν να ξυλωσαν το φοιτητικο αλλα και να αφαιρεσαν και την Ονλινε προσφορα. Ξερει κανεις τι γινεται σε αυτή την περίπτωση???

 

ειναι προσφορα γραμμης δεν αφορα ολους οποτε δεν νομιζω οτι θα μπορεισεις να κανεις κατι ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι μα την ειχε πριν. Δεν την ζηταω σαν κατ εξαιρεσην.

Επισης να πω οτι ο,τι cu έχω κανει την εχει την προσφορα αυτη. Αρα δεν ειναι κατι μεμονομενο

Edited by johntua
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει η εφαρμογή my Vodafone; δε μπορώ με τίποτα να κάνω login

Ναι κανονικά. Και με Wi-Fi και με data. Πριν δύο μέρες είχα το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κάνει πολύ συχνά. Συνήθως αν κλείσω την εφαρμογή χειροκίνητα και την ανοίξω ξανά στρώνει.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τα ιδια με 3G συνδεεται κανονικα στην εφαρμογη ... αν εισαι με wifi φορτωνει φορτωνει και τιποτα δεν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

φίλη μου έκανε φορητότητα εδώ και μια βδομάδα από wu σε cu και ακόμα δεν έχει μεταφερθεί, κάλεσε τo cc της vodafone και την είπαν πως προσωρινά έχουν μπλοκάρει τις φορητότητες απ όλα τα δίκτυα λόγω τεχνικού προβλήματος, ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο???
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

φίλη μου έκανε φορητότητα εδώ και μια βδομάδα από wu σε cu και ακόμα δεν έχει μεταφερθεί, κάλεσε τo cc της vodafone και την είπαν πως προσωρινά έχουν μπλοκάρει τις φορητότητες απ όλα τα δίκτυα λόγω τεχνικού προβλήματος, ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο???

Ισχυει. Απο 14 του μηνα που εχω κανει αιτημα και εγω μου ειπαν οτι δεν μπορει να προχωρήσει λογο δικου τους προβληματος. Αποφευγουν να πουν ποτε θα λυθει παντως οπου και αν ρωτησα, καταστημα και cc.

Link to comment
Share on other sites

Από φέτος, κατά την παράδοση της ακαδημαϊκής ταυτότητας, ζητάνε προαιρετικά 6€ για να δώσουν άλλο ένα μήνα το xclusive 5 μετά το πέρας των δωρεάν 3 μηνών. Επίσης, σε ένα διαφημιστικό που δίνουν αναφέρουν μόνο τα 600/μηνα κ πουθενά τα 600mb
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από φέτος, κατά την παράδοση της ακαδημαϊκής ταυτότητας, ζητάνε προαιρετικά 6€ για να δώσουν άλλο ένα μήνα το xclusive 5 μετά το πέρας των δωρεάν 3 μηνών. Επίσης, σε ένα διαφημιστικό που δίνουν αναφέρουν μόνο τα 600/μηνα κ πουθενά τα 600mb

 

Tα 600mb δεν είναι επίσημο και δεν ισχύει από την αρχή γι αυτό δε το λένε, θεωρείται παλιά προσφορά. Ως τώρα μετά τη λήξη του δωρεάν τριμήνου σου έρχεται μήνυμα προσφοράς ότι το exclusive 5 κάνει μόνο για σένα και καλά 4€ και κάθε μήνα και 600mb δώρο!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο Xclusive 5 με 4€ και τα 600ΜΒ/μήνα ήταν υποτίθεται για τους παλιούς συνδρομητές a.k.a. τους πρώτους 10000 συνδρομητές. Δεν γνωρίζω αν το δίνουν ακόμη. Με 6€ τι σόι προσφορά είναι να σου δίνουν πακέτο που κοστίζει 5€;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που στέκει λογικά είναι να σου βάζουν 6€ κάρτα που σημαίνει κάτι παραπάνω από 5 μετά την αφαίρεση του χαρατσιού έτσι ώστε να μπορεί να ενεργοποιήσει το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο σημαίνει ότι τα 6€ γίνονται 5,36€. Αν δεν σου μένει το υπόλοιπο στην κάρτα σε κλέβουν τα 0,36€. Όπως και να έχει δεν είναι ακριβώς και δώρο ή έστω παροχή. Και σίγουρα είναι κάτι το οποίο μπορείς να κάνεις μόνος σου. Εκτός και αν πλέον τα καταστήματα έχουν στόχο σε ανανεώσεις κάρτας, οπότε έτσι μπορούν να πιάνουν το στόχο τους, αφού σου περνάνε ουσιαστικά 6€ κάρτα και σου ενεργοποιούν αυτοί το πακέτο και γράφουν αποτελέσματα στο στόχο τους.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...