Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.Να ρωτήσω-έχει απαντηθεί εδώ αλλά δεν μπορώ να βρω την απάντηση-.

Έχω ένα καρτοκινητό που μου γράφει "Ο υπολειπόμενος χρόνος λήγει στις 27-12-14 στην εφαρμογή του f2g και τις προάλλες μου ήρθε μήνυμα "Ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας και παράτεινε τη συνολική διάρκεια για άλλους 6 μήνες".

Πολύ νωρίς δεν μου ήρθε??Τι να κάνω?Δεν θέλω να χάσω το νούμερο ούτε να τρέχω για ενεργοποίηση..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Να ρωτήσω-έχει απαντηθεί εδώ αλλά δεν μπορώ να βρω την απάντηση-.

Έχω ένα καρτοκινητό που μου γράφει "Ο υπολειπόμενος χρόνος λήγει στις 27-12-14 στην εφαρμογή του f2g και τις προάλλες μου ήρθε μήνυμα "Ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας και παράτεινε τη συνολική διάρκεια για άλλους 6 μήνες".

Πολύ νωρίς δεν μου ήρθε??Τι να κάνω?Δεν θέλω να χάσω το νούμερο ούτε να τρέχω για ενεργοποίηση..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

και σε μένα σε ένα κινητό μου ήρθε το μήνυμα....

 

και η πλάκα είναι ότι λήγει τον Φεβρουάριο.....

 

θα έχει πέσει πολύ πείνα εκεί στην wind

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό wind που είχα βάλει χρόνο ομιλίας στις 20/04/2014 και σήμερα μετά από 6 μήνες μου έστειλε μήνυμα η WIND και αναφέρει τα εξης: Ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας σου και παράτεινε τη συνολική διάρκεια για άλλους 6 μήνες.

 

Εδω όμως στο επίσημο site τους λένε ότι : "Διευκρινίζεται ότι τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων από ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν τη 5η Μαΐου 2014, η διάρκεια ισχύος της αξίας θα ισχύει έως την 30η Νοεμβρίου 2014.Κατά τα λοιπά, ισχύουν και εφαρμόζονται οι γενικοί όροι παροχής υπηρεσιών στο δίκτυο της WIND Ελλάς, ως τροποποιήθηκαν δια του παρόντος" : http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=314

 

Βγάζετε εσεις άκρη ??? Να το ρισκάρω και να μην ανανεώσω απόψε με 5 ευρώ και να περιμένω την 30/11/2014 ή θα περάσει η σημερινή μέρα και θα χάσω καμιά 50αρια ευρώ που έχω μέσα ???

αυτό πάλι είναι καινούργιο...;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θεωρεί μη συμβατές τις android συσκευές που δεν παίρνουν κάρτα sim. Ούτε στο δικό μου tab pro με αφήνει.

 

Σου έχω τη λύση.

Μπες εδώ http://apps.evozi.com/apk-downloader/ , βαλε την εφαρμογή που θές και θα στη μετατρέψει σε Apk.

Οποτε τη βαζεις στη ταμπλέτα και εισαι έτοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Να ρωτήσω-έχει απαντηθεί εδώ αλλά δεν μπορώ να βρω την απάντηση-.

Έχω ένα καρτοκινητό που μου γράφει "Ο υπολειπόμενος χρόνος λήγει στις 27-12-14 στην εφαρμογή του f2g και τις προάλλες μου ήρθε μήνυμα "Ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας και παράτεινε τη συνολική διάρκεια για άλλους 6 μήνες".

Πολύ νωρίς δεν μου ήρθε??Τι να κάνω?Δεν θέλω να χάσω το νούμερο ούτε να τρέχω για ενεργοποίηση..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

απλα αγνοησε το μηνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα αγνοησε το μηνυμα.

 

Το μήνυμα ας το αγνοήσει την ανακοίνωση της wind οτι στις 30.11.2014 θα χαθεί τυχόν υπόλοιπο από ενεργοποιήσεις που έγιναν πριν τις 05.05.2014 να μην αγνοήσει. Τα μηνύματα αυτά τα στέλνει η wind τώρα για να υποψιάσει τον κόσμο να δει τι τρέχει και να ενημερωθεί για την παραπάνω καταληκτική ημερομηνία !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πακετο ομιλιας που ληγει 29 του μηνα. Εχω κ δωρο 120 λεπτα απο τη συνδιαστικη προσφορα με wind σταθερο που ληγει 30 του μηνα. Παρτο λογικα. Πρωτα πρεπει να φαει τα λεπτα που ληγουν νωριτερα δλδ αυτα απο το πακετο κ μετα απο τα 120. Εγω τωρα εχω χρονο απο το πακετο. Πως καταφερε κ χρεωθηκε ενα τριλεπτο απο τα 120 ???? Να υποθεσω συστημικο λαθος οπως κ εσας.

 

 

Νομίζω ότι εδώ δεν είναι συστεμικό λάθος. Είχα διαβάσει κάποτε στο FAQ του F2G ότι πρώτα ξοδεύονται τα διάφορα και στην συνέχεια ότι έχει αγοραστεί από πακέτα και στην περίπτωση σου τα 120 είναι bonus

 

Καπου λάθος ειναι.

Και θα σου πω το λόγο.

Αν ηταν και ξοδευε πρωτα τα λεπτά απο το μπόνους τοσο καιρο τωρα θα έτρωγε απο κει.

Πλην όμως τρώει απο του πακέτου.

Αρα πρεπει να υπάρχει συστημικό λάθος.

 

Φιλε μου μίλησα με το τσατ και όντως ήταν λάθος του συστήματος.

 

 

------

Καλημέρα,μπορώ να βοηθήσω σε κάτι;

 

Εχω ενεργοποιήσει ενα πακετο και εχω επίσης ενα πακέτο των 120 λεπτων απο τη συνδιαστική προσφορα με το σταθερο.

θα ηθελα να μάθω ενω το πρωτο λήγει στις 29-10-2014 και το άλλο στις 31-10-2014 γιατι μου έχει γίνει χρέωση μιας τριλεπτης κλήσης απο τα 120 ?

Κανονικά πρωτα καταναλόνονται αυτα που λήγουν νωρίτερα ??

Ευχαριστώ.

 

Δώσε μου ένα λεπτό να το κοιτάξω,ευχαριστώ.

 

 

οκ.

 

 

Μετά από έλεγχο,σωστά το Bobus των 120' πρέπει να καταναλωθεί τελευταίο,θα χρειαστεί για τον λόγο αυτό αν το επιθυμείς να το προωθήσω για έλεγχο

στο αρμόδιο τμήμα και να έχεις από εκεί απάντηση με μήνυμα στο κινητό σου

----------------

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κανονικά λήγει 27-12, θα βάλω 5 ευρώ 29-11 και θα είμαι οκ!

Το μήνυμα ας το αγνοήσει την ανακοίνωση της wind οτι στις 30.11.2014 θα χαθεί τυχόν υπόλοιπο από ενεργοποιήσεις που έγιναν πριν τις 05.05.2014 να μην αγνοήσει. Τα μηνύματα αυτά τα στέλνει η wind τώρα για να υποψιάσει τον κόσμο να δει τι τρέχει και να ενημερωθεί για την παραπάνω καταληκτική ημερομηνία !!!
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα ας το αγνοήσει την ανακοίνωση της wind οτι στις 30.11.2014 θα χαθεί τυχόν υπόλοιπο από ενεργοποιήσεις που έγιναν πριν τις 05.05.2014 να μην αγνοήσει. Τα μηνύματα αυτά τα στέλνει η wind τώρα για να υποψιάσει τον κόσμο να δει τι τρέχει και να ενημερωθεί για την παραπάνω καταληκτική ημερομηνία !!!

 

παντως ειναι μεγαλη αλητεια αν πραγματικα ισχυσει αυτο.....:mad:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα σε ένα κινητό μου ήρθε το μήνυμα....

 

και η πλάκα είναι ότι λήγει τον Φεβρουάριο.....

 

θα έχει πέσει πολύ πείνα εκεί στην wind

Εάν ανανεώσεις δεν θα μετρήσει από τον Φλεβάρη το νέο 6μηνο αλλά από την ημέρα που θα βάλεις τα χρήματα. Οπότε κανε τους υπολογισμούς σου και εάν σε συμφέρει ανανεώνεις...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

κατι παιχτηκε εκει στην wind....

 

το νουμερο μου εληγε το φεβρουαριο και ειχε 5,01 ευρω, τωρα εχει 5,02 ευρω και ληγει τον απριλη

και μαλιστα 21 Απριλιου ακριβως 6 μηνες απο σημερα.....

 

ενα αλλο νουμερο που ειχα παρει μαζι μου σε ταξιδι μου στην ευρωπη και το ειχα σχεδον μηδενισει (0,99 ευρω)

τωρα εχει 11 και κατι ψιλα....:lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο f2g.gr (και στην εφαρμογή νομίζω) αναφέρει αναλυτικά πότε λήγει ο χρόνος ομιλίας. Μου έτυχε μάλιστα σε κινητό που πέρασε το 12μηνο και έλεγε οτι λήγει 4/10,να περάσουν μερες χωρίς να μηδενιστεί το υπόλοιπο.Εκανα και ανανέωση κανονικά,και το υπόλοιπο που υπήρχε παρέμεινε μέσα.

 

κατι παιχτηκε εκει στην wind....

 

το νουμερο μου εληγε το φεβρουαριο και ειχε 5,01 ευρω, τωρα εχει 5,02 ευρω και ληγει τον απριλη

και μαλιστα 21 Απριλιου ακριβως 6 μηνες απο σημερα.....

 

ενα αλλο νουμερο που ειχα παρει μαζι μου σε ταξιδι μου στην ευρωπη και το ειχα σχεδον μηδενισει (0,99 ευρω)

τωρα εχει 11 και κατι ψιλα....:lol:

ήρθε κανένα μήνυμα που να εξηγεί τίποτα από αυτά? Μήπως κάποιος τρίτος κατά λάθος ανανεώνει το δικό σου νούμερο που μοιάζει με το δικό του?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

κατι παιχτηκε εκει στην wind....

 

το νουμερο μου εληγε το φεβρουαριο και ειχε 5,01 ευρω, τωρα εχει 5,02 ευρω και ληγει τον απριλη

και μαλιστα 21 Απριλιου ακριβως 6 μηνες απο σημερα.....

 

ενα αλλο νουμερο που ειχα παρει μαζι μου σε ταξιδι μου στην ευρωπη και το ειχα σχεδον μηδενισει (0,99 ευρω)

τωρα εχει 11 και κατι ψιλα....:lol:

Μεγαλη αλητεια......

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο έγινε...από 27-12 που ήταν πήγε 21-4-15....

κατι παιχτηκε εκει στην wind....

 

το νουμερο μου εληγε το φεβρουαριο και ειχε 5,01 ευρω, τωρα εχει 5,02 ευρω και ληγει τον απριλη

και μαλιστα 21 Απριλιου ακριβως 6 μηνες απο σημερα.....

 

ενα αλλο νουμερο που ειχα παρει μαζι μου σε ταξιδι μου στην ευρωπη και το ειχα σχεδον μηδενισει (0,99 ευρω)

τωρα εχει 11 και κατι ψιλα....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο έγινε...από 27-12 που ήταν πήγε 21-4-15....

 

εμένα γιατί δεν μου κάνει τέτοια δώρα; αα θα τους μαλώσω..

σε εμένα νομίζω πήγε 10 μέρες νωρίτερα η λήξη.. εκτός αν είχα βάλει λάθος υπενθύμιση στο κινητό! :confused:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα ας το αγνοήσει την ανακοίνωση της wind οτι στις 30.11.2014 θα χαθεί τυχόν υπόλοιπο από ενεργοποιήσεις που έγιναν πριν τις 05.05.2014 να μην αγνοήσει. Τα μηνύματα αυτά τα στέλνει η wind τώρα για να υποψιάσει τον κόσμο να δει τι τρέχει και να ενημερωθεί για την παραπάνω καταληκτική ημερομηνία !!!

δηάδ'η οτι υπολοιπο ειχαμε φορτώσει πριν τις 5-5 χάνεται??

ρε παιδια, εχω 130 ευρω καρτα, θα φύγουν αέρα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δηάδ'η οτι υπολοιπο ειχαμε φορτώσει πριν τις 5-5 χάνεται??

ρε παιδια, εχω 130 ευρω καρτα, θα φύγουν αέρα?

Αν δεν βάλεις κάτι ναι. Κάνε μια 5αρα ανανέωση και είσαι οκ..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

η όλη ιστορία είναι ότι δεν μπορεί στο 1269 η στο App να λέει άλλη ημερομηνία και η κάρτα να λήγει σε άλλη....

 

δηλαδή αυτοί που δεν διαβάζουν τις ανακοινώσεις την πατάνε;

 

εγώ πάντως τους έστειλα μαιλ, για να δούμε τι θα πούνε....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθα απο συμβολαιο κοτε και με φορητοττητα αριθμου στο f2g, σημερα παρελαβα τη καρτα απο τον κουριερ...Θελω να ρωτησω αν πρεπει να περιμενω να πεσει το σημα της κοσμοτε για να βαλω τη καρτα σιμ της wind η να τη βαλω απο τωρα και να την ενεργοποιησω...Ξερει κανεις να μου πει? Μια ζωη σε συμβολαια ημουνα και δεν εχω ιδεα απο καρτοκινητο...
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθα απο συμβολαιο κοτε και με φορητοττητα αριθμου στο f2g, σημερα παρελαβα τη καρτα απο τον κουριερ...Θελω να ρωτησω αν πρεπει να περιμενω να πεσει το σημα της κοσμοτε για να βαλω τη καρτα σιμ της wind η να τη βαλω απο τωρα και να την ενεργοποιησω...Ξερει κανεις να μου πει? Μια ζωη σε συμβολαια ημουνα και δεν εχω ιδεα απο καρτοκινητο...

 

Νομιζω, οτι αν ενεργοποιειται η καρτα, δεν εχεις κανεναν λογο να περιμενεις την cosmote

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

δηάδ'η οτι υπολοιπο ειχαμε φορτώσει πριν τις 5-5 χάνεται??

ρε παιδια, εχω 130 ευρω καρτα, θα φύγουν αέρα?

Καλά ρε παιδιά, πώς το μαζεύετε τέτοιο υπόλοιπο; Βάζετε κάρτα κάθε μήνα και δεν αγοράζετε ποτέ πακετο; Και ποιος ο λόγος να το κάνει κανείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορες προσφορές για παλιούς συνδρομητές που έχουν σαν αποτέλεσμα τη συγκέντρωση "μεγάλου" υπολοίπου .
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, πώς το μαζεύετε τέτοιο υπόλοιπο; Βάζετε κάρτα κάθε μήνα και δεν αγοράζετε ποτέ πακετο; Και ποιος ο λόγος να το κάνει κανείς αυτό;

 

 

Υπάρχουν διάφορες προσφορές για παλιούς συνδρομητές που έχουν σαν αποτέλεσμα τη συγκέντρωση "μεγάλου" υπολοίπου .

 

ακριβώς αυτο.

+ το οτι ειχα παρει πριν 3? 4? χρονια συσκευή και τα 79 ευρω που ειχα δωσει(αν θυμαμαι καλά) μπηκαν στην καρτα.Μετα εκανε μια πατατα η wind και επειδη το καταλαβα μου πιστωσαν αλλα 30 ευρω.

Βαλε ανανεωσεις για να μη χαθει το νουμερο...βαλε κατι καλές προσφορες.Μαζευτηκε το ποσο.

Χρόνο ομιλιας απο εκει δε τρωω, γτ μου δινουν `120' προς ολους καθε μηνα.

Σμς στελνω σπανια.

Για ιντερνετ, βαζω 5 ευρω το μηνα και μετα τα μπονους του 2 ευρω...οποτε εμεινε υπολοιπο 130.Το ειχα φτασει και 180 :p

 

 

Αν δεν βάλεις κάτι ναι. Κάνε μια 5αρα ανανέωση και είσαι οκ..

Eιχα βαλει 10 ευρω καπου τον απριλιο?μαιο?δε θυμαμαι ποτε.Ειναι στανταρ οτι αν ανανεωσω με 5 ευρω πχ, δεν θα μου αφαιρεσουν τα παλιοτερα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθα απο συμβολαιο κοτε και με φορητοττητα αριθμου στο f2g, σημερα παρελαβα τη καρτα απο τον κουριερ...Θελω να ρωτησω αν πρεπει να περιμενω να πεσει το σημα της κοσμοτε για να βαλω τη καρτα σιμ της wind η να τη βαλω απο τωρα και να την ενεργοποιησω...Ξερει κανεις να μου πει? Μια ζωη σε συμβολαια ημουνα και δεν εχω ιδεα απο καρτοκινητο...

 

Μολις απενεργοποιηθεί η κοσμοτέ, τότε βάλε τη γουϊντ.

Μιας και θα πληρώσεις το πάγιο για τις ημέρες που ειναι ενεγοποιημένη, κάνε χρήση του πακέτου σου ;)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...