Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερεις τι laser θα παρεις;

Αλλο Παιχνιδι-blue ray δοκιμασες αν παιζει;

Δεν ειναι ολα τα ιδια πανε αναλογα με τα μοντελα.

Τι CECH γραφει πισω η κονσολα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερεις τι laser θα παρεις;

Αλλο Παιχνιδι-blue ray δοκιμασες αν παιζει;

Δεν ειναι ολα τα ιδια πανε αναλογα με τα μοντελα.

Τι CECH γραφει πισω η κονσολα;

 

οτι παιχνιδι εχω δοκιμασα

δεν νιωθει καστανο

σκεφτηκα να ασχοληθω μονος μου

αλλα φοβαμαι μην το διαλυσω τελειως

οποτε θα το παω για επισκευη σε καταστημα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Σκεφτομαι να παρω μεταχειρισμενο Playstation 3.Τι μου προτεινεται?? FAT η SLIM??Απο το λιγο ψαξιμο που εκανα ειδα οτι υπαρχουν και οδηγοι για (τσιπαρισμα) CFW.Θελω να με ενημερωσεται λιγο για να μην κανω καμια πατατα:worry:Σας ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε οτι εχω γραψει στις τελευταιες 5-6 σελιδες αυτου του νηματος να κατατοπιστεις πληρως.

Εν ολιγοις με μια κουβεντα βρες και παρε ενα Slim 250- 320GB με ετοιμο cfw να εισαι καλυμενος. Μονο μεταχειρισμενο βρισκεις ομως. Καλυτερα να μεινεις μακρια απο FAT

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Ναι για μεταχειρισμενο μιλαμε!!απο τιμες??που κυμαινονται???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και με το CFW παιζει παιχνιδια κανονικα μεσα απο το δισκο??Πως τα βαζουμε στο Δισκο??πρεπει να εχουμε αγορασει τα DVD του παιχνιδιου και να το περασουμε στο δισκο??(Συνχωρεστεμαι αλλα ειμαι λιγο ασχετος)Με τον Online θα εχω καποιο προβλημα αμα ειναι με CFW (τσιπαρισμενο)??Ευχαριστω και παλι για την :help:

Link to comment
Share on other sites

τιμες παιζουν 180+/- 20 ευρω. Δηλαδη απο 160 εως 200

Παρακολουθα τις αγγελιες εδω

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/

τα παιχνιδια τα περνας μεσα στον δισκο με ftp connection απο pc με windows η mac (αυτο κανω εγω) η τα τρεχεις απο εξωτερικο σκληρο (εγω δε το χρησιμοποιω ποτε προσωπικα)

Με το online δε θα εχεις προβλημα ασχετα με οτι διαβαζεις αρκει να μη παιζεις Call of Duty γιατι θα banαρουν την κονσολα και το λογαριασμο σου οποτε δε θα μπορεις να ξαναμπεις online. ορισμενα παιχνιδια οπως το PE, Last Of us χρειαζονται online pass για να παιξεις online (εχει 10 ευρω το pass). Δε χρειαζονται ολα τα παιχνιδια Online pass. Τα περισσοτερα ειναι δωρεαν (Fifa, GT6, Destiny)

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτι ακόμα που αξίζει να έχεις στο ps3 άμα το έχεις με cfw , είναι οι δυνατότητες που έχει σαν media player συκευή με το πρόγραμμα showtime..

Μπορείς να βλέπεις ταινίες online σε 720p & 1080p με Ελληνικούς υπότιτλους , κάτι σαν xbmc στυλ..

Πάλι μπορούμε να δούμε ταινίες απο εξωτερικό σκληρό δίσκο και ntfs υποστηρίζει το showtime.. Έχω το lacie media player (LaCinema Mini HD) και πλέον το έχω αφήσει στην άκρη , το ps3 έχει καλύτερη απόδοση σαν media player.. Μεγάλη υπόθεση το cfw παιδιά :)

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου εχει το PS3 και παιζει μονο ενα παιχνιδι το Grand Theft Auto V.

Αν και δεν εχει φορτωσει κατι αλλο του βγαζει οτι εχει ελευθερα μονο 65ΜΒ απο τα 16GB που εχει το μηχανημα με συνεπεια οτι αλλο παιχνιδι παει να παιξει του βγαινει μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος.

Υπαρχει τροπος να συνδεσω εξωτερικο σκληρο ή USB στικακι και να φορτωνονται τα παιχνιδια εκει ;

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου εχει το PS3 και παιζει μονο ενα παιχνιδι το Grand Theft Auto V.

Αν και δεν εχει φορτωσει κατι αλλο του βγαζει οτι εχει ελευθερα μονο 65ΜΒ απο τα 16GB που εχει το μηχανημα με συνεπεια οτι αλλο παιχνιδι παει να παιξει του βγαινει μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος.

Υπαρχει τροπος να συνδεσω εξωτερικο σκληρο ή USB στικακι και να φορτωνονται τα παιχνιδια εκει ;

 

Έχω την εντύπωση οτι δεν γίνεται γιατί δεν κοιτάς να βάλεις ένα δίσκο μέσα στο PS3(που θα είναι και πιο γρήγορος σε σχέση με τον usb), ένας 500άρης έχει ένα 50άρικο και καθαρίζεις με το αποθηκευτικό.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου εχει το PS3 και παιζει μονο ενα παιχνιδι το Grand Theft Auto V.

Αν και δεν εχει φορτωσει κατι αλλο του βγαζει οτι εχει ελευθερα μονο 65ΜΒ απο τα 16GB που εχει το μηχανημα με συνεπεια οτι αλλο παιχνιδι παει να παιξει του βγαινει μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος.

Υπαρχει τροπος να συνδεσω εξωτερικο σκληρο ή USB στικακι και να φορτωνονται τα παιχνιδια εκει ;

 

Για να καθαρίσεις από χώρο χρειάζετε ένα format το ps3 από τις ρυθμίσεις της κονσόλας..Όσα παιχνίδια έχει παίξει στο ps3 να ξέρεις ότι κάνουν εγκατάσταση επιπλέον αρχεία ..

Μπορεί να έχει κατεβάσει demo η παιχνίδια από το psn ..Με τα πολλά και τα λίγα το 40αρι ps3 γεμίζει εύκολα ..

Τώρα για να παίξει παιχνίδια από εξωτερικό κτλ πρέπει να είναι το ps3 jailbreak (hack) να έχει custom firmware.. H κονσόλα που έχει υποστηρίζει

custom firmware γιατί έβγαινε κάτω από 3.55 firmware to fat ps3 40G..Αλλά σίγουρα έχει κάνει αναβαθμίσει για να παίξει τα πιο καινούργια παιχνίδια ..Η λύση είναι να πας σε κάποιον ειδικό που να μπορεί να το κάνει downgrade και να σου περάσει μετά ένα από τα τελευταία custom firmware (cfw) για να μπορεί να κατεβάζει παιχνίδια και να τα παίζει από εξωτερικό εσωτερικό κτλ ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Για να καθαρίσεις από χώρο χρειάζετε ένα format το ps3 από τις ρυθμίσεις της κονσόλας..Όσα παιχνίδια έχει παίξει στο ps3 να ξέρεις ότι κάνουν εγκατάσταση επιπλέον αρχεία ..

Μπορεί να έχει κατεβάσει demo η παιχνίδια από το psn ..Με τα πολλά και τα λίγα το 40αρι ps3 γεμίζει εύκολα ..

 

Aυτά τα αρχεία είναι μέσα στο Game data και μπορώ να τα σβήσω ;

Link to comment
Share on other sites

Aυτά τα αρχεία είναι μέσα στο Game data και μπορώ να τα σβήσω ;

Εννοείτε ότι μπορείς .. πατώντας το τρίγωνο και μετά την επιλογή delete.. Όταν πατήσεις το τρίγωνο πάτα και το information να δεις από περιέργια πόσο χώρο πιάνουν ..και μετά άμα θες σβήστα..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλα αυτον τον δισκο

http://www.cnet.com/products/wd-blue-wd1200beve-hard-drive-120-gb-ata-100-series/specs/

απο ενα παλιο laptop, τον εβαλα μεσα στο Playstation με την μεταλλικη βαση που αγορασα αλλα δεν λειτουργει.

Αν καταλαβα καλα θελει αλλον δισκο γιατι δεν κουμπωνουν οι "επαφες" του δισκου στην υποδοχη στο εσωτερικο του PS.

 

Σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το PS3 θέλει SATA σκληρό. Αυτός είναι ΑΤΑ και έχει μεγαλύτερη καλωδιοταινία. Οπότε σωστά κατάλαβες. Πάντως με ένα 40 βρίσκεις αρκετούς και με ικανοποιητική χωρητικότητα 250GB+
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

GTA V και με την νεα αναβαθμιση λογω κυκλοφοριας για ps4 το μυαλα στα καγκελα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισυς το super slim για να αναβαθμιστει ο σκληρος ανειγεις το δεξι καπακι,με mounting bracket η την μεταλικη βαση το βιδωνεις αλλα ο σκληρος πρεπει να ειναι 2.5 ιντσες

LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

Πως την παιζετε αυτη την αηδια το GTA, ακομα δεν εχω καταλαβει ..

 

Ο σκληρος σε καθε ps3 θα πρεπει να ειναι S-ATA, οχι P-ATA, να ειναι 2.5 ιντσων και να εχει υψος μεχρι 1 εκατοστο αλλιως δεν θα χωραει στο tray .. Μεγιστη χωρητικοτητα 1TB, μην δοκιμαζετε πανω απο 500 οσοι δεν θελετε να πουσαρετε το συστημα ..

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πως την παιζετε αυτη την αηδια το GTA, ακομα δεν εχω καταλαβει ..

 

Ο σκληρος σε καθε ps3 θα πρεπει να ειναι S-ATA, οχι P-ATA, να ειναι 2.5 ιντσων και να εχει υψος μεχρι 1 εκατοστο αλλιως δεν θα χωραει στο tray .. Μεγιστη χωρητικοτητα 1TB, μην δοκιμαζετε πανω απο 500 οσοι δεν θελετε να πουσαρετε το συστημα ..

κοιτάξε ο καθένας παίζει ότι του αρέσει και οσον αφορά τον σκληρό ένα τέρας σκληρός το βαραίνει πολυ .το είχα κάνει έγω αλλά σε μια βδομάδα τον άλλαξα σε 500αρι γιατί αργουσε.πάλι στο GTA και στα games ξαναλέω ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του.τώρα αν σου αρέσουν τα ησυχα παιχνίδια δεν μπορώ να σου πω τίποτα,κάνε οτίι θες και παίξε οτί θες.φιλικά πάντα δημητρής

LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξε ο καθένας παίζει ότι του αρέσει και οσον αφορά τον σκληρό ένα τέρας σκληρός το βαραίνει πολυ .το είχα κάνει έγω αλλά σε μια βδομάδα τον άλλαξα σε 500αρι γιατί αργουσε.πάλι στο GTA και στα games ξαναλέω ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του.τώρα αν σου αρέσουν τα ησυχα παιχνίδια δεν μπορώ να σου πω τίποτα,κάνε οτίι θες και παίξε οτί θες.φιλικά πάντα δημητρής

 

Ναι, προφανώς και ο καθένας παίζει ότι θέλει, δεν είπα σε κανέναν να σταματήσει να παίζει GTA, απλά αναρωτήθηκα ..

Τώρα τι εννοείς "ήσυχα παιχνίδια" δεν σε καταλαβαίνω ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι εννοείς "ήσυχα παιχνίδια" δεν σε καταλαβαίνω ...

Από τα πιο απλα arkade όπως minecraft ps3 edition μεχρι παιχνιδια με κόντρες σε πιίστα και όκι σε δρόμο με μπάτσους και κυνηγητά πχ grand turismo 1,2,3,4,5,6 need gor speed shift.

Ελπίζω να σε κάληψα

LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι, προφανώς και ο καθένας παίζει ότι θέλει, δεν είπα σε κανέναν να σταματήσει να παίζει GTA, απλά αναρωτήθηκα ..

Τώρα τι εννοείς "ήσυχα παιχνίδια" δεν σε καταλαβαίνω ...

Όταν λες πώς παίζετε αυτή την αηδία δεν αναρωτιέσαι φίλε μου, ειρωνεύεσαι.

 

Ίσως και καταλαθος. Εσύ ξέρεις.

 

Αλλά και ένα παιχνίδι να μην είναι του γούστου σου δεν μπορείς να το χαρακτηρίζεις αηδία γιατί το παιχνίδι από μόνο του σαν προσπαθεια και τελική έκδοση είναι αριστούργημα.

Link to comment
Share on other sites

Από τα πιο απλα arkade όπως minecraft ps3 edition μεχρι παιχνιδια με κόντρες σε πιίστα και όκι σε δρόμο με μπάτσους και κυνηγητά πχ grand turismo 1,2,3,4,5,6 need gor speed shift.

Ελπίζω να σε κάληψα

 

Τεχνικά μιλώντας, τα GTA είναι ο ορισμός του arcade καθώς δεν ειδικεύονται πουθενά να δώσουν αυτό το simulation feeling, είναι απλά ένα 100 in 1 game .. Racing, shooting, flying, having sex κτλ κτλ ...

 

Δεν μπορώ να φανταστώ πάντως κάποιον που να προσπαθεί να μαζέψει τα licenses του grand turismo να λέω ότι απλά παίζει κάτι ήσυχο να περάσει η ώρα .. Όταν προσπαθείς να κόψεις εκείνο το εκατοστό ή ακόμα και το χιλιοστό του δεπτερολέπτου, εγώ το βρίσκω τρελά ανησυχητικό .. Εκτός και αν μιλάμε για διαφορετικό παιχνίδι ...

 

Όταν λες πώς παίζετε αυτή την αηδία δεν αναρωτιέσαι φίλε μου, ειρωνεύεσαι.

 

Ίσως και καταλαθος. Εσύ ξέρεις.

 

Αλλά και ένα παιχνίδι να μην είναι του γούστου σου δεν μπορείς να το χαρακτηρίζεις αηδία γιατί το παιχνίδι από μόνο του σαν προσπαθεια και τελική έκδοση είναι αριστούργημα.

 

Ή ίσως ταυτίζεσαι εσφαλμένα με το παιχνίδι .. Δεν ειρωνεύομαι, είμαι σαφέστατα προσβλητικός ως προς το παιχνίδι .. Όταν προσβάλω ένα παιχνίδι και εσύ νομίζεις ότι προσβάλω εσένα, καλό θα ήταν να αρχίσεις να αναρωτιέσαι μήπως έχεις ταυτιστεί σε υπερβολικό βαθμό με κάτι που δεν σηκώνει τέτοια ταύτιση .. Πρόσβαλα ένα multiplatform παιχνίδι, όχι την μαγειρική σου ... Μην τα παίρνουμε όλα τοις μετρητοίς ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια,θελω να αγοράσω την πρώτη κονσόλα ps-3 που βγήκε στην αγορα.την χοντρή- μεγάλη..γνωρίζεται κάποιο κατάστημα να την εχει..? & με κάποια εγγυήσεις...?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,θελω να αγοράσω την πρώτη κονσόλα ps-3 που βγήκε στην αγορα.την χοντρή- μεγάλη..γνωρίζεται κάποιο κατάστημα να την εχει..? & με κάποια εγγυήσεις...?

μεταχειρισμένη άμα την βρεις από αγγελίες κτλ ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια ειμαι ετοιμος για αγορα ps3 θελω να ξερω ποια ειναι η τελευταια εκδοση για το jailbreak και αμα υποστιριζει ολα τα παιχνιδια
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...