Jump to content

ZTE Blade Vec 4G


pan05
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, ποια είναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Το έχει πάρει κανείς για να μας πει λεπτομέρειες;

 

Specs

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, αγόρασα χθες το κινητό από ΓΕΡΜΑΝΟ.

Εκτιμώ ότι πρόκειται για ένα από τα καλύτερα κινητά (μαζί με Moto g dual sim 2014) που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή (και σε συτή την τιμή 159 €).

Η οθόνη του είναι υπέροχη, η κάμερα ικανοποιητική, πανάλαφρο και κατ' εμέ πολύ όμορφο.

Υ.Γ.Ξέρει κανείς κανένα τρόπο - πρόγραμμα για root της συσκευής; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, αγόρασα χθες το κινητό από ΓΕΡΜΑΝΟ.

Εκτιμώ ότι πρόκειται για ένα από τα καλύτερα κινητά (μαζί με Moto g dual sim 2014) που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή (και σε συτή την τιμή 159 €).

Η οθόνη του είναι υπέροχη, η κάμερα ικανοποιητική, πανάλαφρο και κατ' εμέ πολύ όμορφο.

Υ.Γ.Ξέρει κανείς κανένα τρόπο - πρόγραμμα για root της συσκευής; Ευχαριστώ.

 

Το μόνο που έχω βρει στο δίκτυο (χωρίς να έχω ακόμα τη συσκευή) είναι αυτό το thread.

 

Εν ολίγοις λένε πως αν το fastboot δεν είναι απενεργοποιημένο, υπάρχει τρόπος να γίνει.

 

Όποιος διαπιστώσει κατά πόσο είναι ενεργοποιημένο ή όχι στο firmware της εισαγωγής της cosmote ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει hands on του συγκεκριμένου κινητού και μου άρεσε πολύ. Μπορεί κανείς που το έχει αγοράσει να μου πει αν παίρνει ή όχι SD card για επέκταση μνήμης γιατί σε διάφορα σαιτ βλέπω διφορουμενες αναφορές. Επίσης η μνήμη των 16GB έχει παρτισιον με ξεχωριστό χώρο για εφαρμογές και υλικό του χρήστη (φώτο, βίντεο κλπ. ) ή είναι ενιαία για όλα όπως το VF smart 3 που έχω τώρα;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχεται εξωτερική κάρτα μνήμης. Ο συνολικός αποθηκευτικός χώρος κατανέμεται ως εξής:

Rom συστήματος 1,95 giga, Rom χρήστη 3,88 giga και εικονική SD χρήστη 8,85 giga.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό μετά από moto g και είναι πολύ καλύτερο έχει πολύ καλή οθόνη, κάμερα και η μπαταρία του κρατάει αρκετά και υπενθυμίζω ότι είναι 4G και HD VOICE. Με το moto g δεν

υπάρχει σύγκριση. Κανονικά θα έπρεπε να έχει γίνει χαμός εδώ με τέτοια τιμή που έχει το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Το μενού του είναι καθαρό όπως στο moto g η έχει bloatware που το βαραίνει στην λειτουργίατου ; Σου έχει κάνει καθόλου κολλήματα;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια βδομάδα. Το μενού είναι καθαρό, χωρίς bloatware, δεν κολλάει καθόλου, η μπαταρία σε δύο μέρες με data ανοιχτά περίπου 20 ώρες , λίγα τηλεφωνήματα, browsing, και λίγο παιχνίδι (καμμιά ώρα) ήταν στο 49%.
Link to comment
Share on other sites

δειχνει αξιολογη προταση αν δεν εμφανισει προβληματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και τρεις μέρες. Πρώην ιδιοκτήτης Moto g,iPhone 5s και LG g2.

Το τηλεφωνο εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο θυμίζοντας τη σειρά Ζ της σονυ. Αρκούντως σβέλτο χωρίς ιδιαιτερες καθυστερήσεις στο μενου(φοραει 4.4.2), νομίζω όμως πως το g ήταν ένα κλικ γρηγορότερο. Η οθόνη είναι εξαιρετική για τα λεφτά της συσκευής και με καλές γωνίες θέασης. Η κάμερα μέτρια αν και σαφώς καλύτερη του μοτορολα. Από ηχεία δεν λέει τρομερό αν και το Dolby digital που έχει ως εφαρμογή κάνει δουλειά. Η μπαταρία μου φαίνεται λίγο καλύτερη από το μοτορολα αν και ακόμη είναι νωρίς για συμπεράσματα. Τα κύρια μειονεκτήματα της συσκευής είναι έλλειψη μνήμης(μόνο 9Gb διαθέσιμη για τον χρήστη) και ο φόβος ότι δεν θα αναβαθμιστεί ούτε σε 10 χρόνια σε android l.

Ότι απορία έχετε πείτε μου να σας την λύσω

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και τρεις μέρες. Πρώην ιδιοκτήτης Moto g,iPhone 5s και LG g2.

Το τηλεφωνο εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο θυμίζοντας τη σειρά Ζ της σονυ. Αρκούντως σβέλτο χωρίς ιδιαιτερες καθυστερήσεις στο μενου(φοραει 4.4.2), νομίζω όμως πως το g ήταν ένα κλικ γρηγορότερο. Η οθόνη είναι εξαιρετική για τα λεφτά της συσκευής και με καλές γωνίες θέασης. Η κάμερα μέτρια αν και σαφώς καλύτερη του μοτορολα. Από ηχεία δεν λέει τρομερό αν και το Dolby digital που έχει ως εφαρμογή κάνει δουλειά. Η μπαταρία μου φαίνεται λίγο καλύτερη από το μοτορολα αν και ακόμη είναι νωρίς για συμπεράσματα. Τα κύρια μειονεκτήματα της συσκευής είναι έλλειψη μνήμης(μόνο 9Gb διαθέσιμη για τον χρήστη) και ο φόβος ότι δεν θα αναβαθμιστεί ούτε σε 10 χρόνια σε android l.

Ότι απορία έχετε πείτε μου να σας την λύσω

 

Καλημέρα σκέφτομαι να παω σήμερα στον cosmote στο mall athens να το παρω...

Για απλη χρηση internet. email και σχετικα πολυ χρονο ομιλιας την βγαζει την ημερα η μπαταρία του;

γενικα εσυ πως το βλέπεις τα αξιζει τα λεφτά του;(159 ευρω) η να δωσω κατι παραπάνω και να πάρω κατι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να παω σήμερα στον cosmote στο mall athens να το παρω...

Για απλη χρηση internet. email και σχετικα πολυ χρονο ομιλιας την βγαζει την ημερα η μπαταρία του;

γενικα εσυ πως το βλέπεις τα αξιζει τα λεφτά του;(159 ευρω) η να δωσω κατι παραπάνω και να πάρω κατι άλλο;

Για τα λεφτά του είναι αρκετά καλό με καλή μπαταρία. Στα ίδια λεφτά θα κοιτούσα και το g2 mini που έχει χειρότερη οθόνη αλλά καλύτερο brand(κάποιοι κοιτάζουν και αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο moto g 2 ...μπέρδεμα...υπόψιν δεν εχω ξαναπάρει adroid phone είναι η πρώτη φορά...ειμαι εντελώς άσχετος!!!χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και εγώ για δεύτερο κινητό! Φοβερό τηλέφωνο, τα αξίζει και με το παραπάνω τα χρηματά του!

Τώρα, επιδή δεν βρήκα θήκες, τουλάχιστον στην Ελλάδα, στο ebay έχει πολλές, υπάρχει κάποιος που θα αγοράσει από το εξωτερικό θήκες και ζελατίνες ?

Αν είναι να με βοηθήσει... να του πω να μου φέρει και εμένα και του τα πληρώνω!

Link to comment
Share on other sites

Root υπάρχει γι αυτό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχεται εξωτερική κάρτα μνήμης. Ο συνολικός αποθηκευτικός χώρος κατανέμεται ως εξής:

Rom συστήματος 1,95 giga, Rom χρήστη 3,88 giga και εικονική SD χρήστη 8,85 giga.

 

Στο gsmarena http://www.gsmarena.com/zte_blade_vec_4g-6645.php αναφέρει ότι παίρνει microSD, up to 32 GB (ποιος κάνει τώρα το λάθος;)

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena http://www.gsmarena.com/zte_blade_vec_4g-6645.php αναφέρει ότι παίρνει microSD, up to 32 GB (ποιος κάνει τώρα το λάθος;)

 

Το κινητό που κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα από το δίκτυο καταστημάτων COSMOTE και Γερμανός, δεν δέχεται εξωτερική microSD κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δείχνει ότι τα σπάει.το έχω στα χέρια μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη συσκευή από τον Γερμανό και μου είπαν ότι η απόδειξη είναι και η εγγύηση της συσκευής.Ωστόσο, μέσα στη συσκευασία του κινητού έχει ένα χαρτί που γράφει ότι για να έχει ισχύ η εγγύηση, θα πρέπει να συμπληρωθούν τα στοιχεία του καταστήματος από το οποίο το αγόρασα.

 

Στο κατάστημα όμως μου είπαν ότι αυτό είναι για τις περιπτώσεις που αγοράζεις τη συσκευή από διανομέα από χώρα που δεν συνεργάζεται η ZTE για το συγκεκριμένο κινητό.

 

Έχει κανείς καμία άποψη περί του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη συσκευή από τον Γερμανό και μου είπαν ότι η απόδειξη είναι και η εγγύηση της συσκευής.Ωστόσο, μέσα στη συσκευασία του κινητού έχει ένα χαρτί που γράφει ότι για να έχει ισχύ η εγγύηση, θα πρέπει να συμπληρωθούν τα στοιχεία του καταστήματος από το οποίο το αγόρασα.

 

Στο κατάστημα όμως μου είπαν ότι αυτό είναι για τις περιπτώσεις που αγοράζεις τη συσκευή από διανομέα από χώρα που δεν συνεργάζεται η ZTE για το συγκεκριμένο κινητό.

 

Έχει κανείς καμία άποψη περί του θέματος;

 

σωστα σου ειπανε,αγοραζω συνεχεια zte kai αυτο ισχυει παντως ,εαν θελεις καποια προσθετη πληροφορια,εδω η αντιπροσωπεια ZTE HELLAS Α.Ε. Διεύθυνση Γράμμου 73, Maroussi 151 24 Τηλέφωνο:21 0614 6179

και εχουνε και σελιδα στο fb ZTE Greece Τηλεπικοινωνίες,επισημη δικη τους και απαντανε σε οτι θελεις.

ΦΙΛΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία τούμπανο.

[ATTACH]51469[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ταξιδιωτη, δωσε αν μπορεις πληροφοριες για το πως εβγαλες αυτες της ωρες οθονης

Φωτεινοτητα ποσο της % ?

2 g - 3g ?

wi fi ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Ας γράψω λίγες λεπτομέρειές σχετικά με την μικρή μου συμβίωση με το κινητό.μικρή καθώς έχει μπει προς πώλησή λόγω του ότι ήρθε η άλλη μου συσκευή.

Εμφάνιση:από μπροστά θα σας θυμίσει αρκετά sony,συγκεκριμένα το z...αλλά και το p6 της huawei.

Αυστηρές γραμμές,σοβαρό,χωρίς να ενθουσιάζει.

Πίσω,στην πλάτη κάνει ένα εφέ στυλ nexus 4.εννοείται όμως ότι καμία επαφή στην ποιότητα με το nexus 4.

Στο χέρι είναι αρκετά άνετο και μαζεμένο.

7/10

 

Ποιότητα κατασκευής:εδώ δεν θα το εκθείασω όπως έκανε ένας γνωστός σε ένα review πού θα δείτε στο YouTube.

Θα το πω απλός αποδεκτό.τίποτα το σπουδαίο κι ας είναι δεμένο σαν σύνολό.

Το πλαστικό περιμετρικά της συσκευής είναι φτηνό,όπως είναι και η συσκευή άλλωστε.όχι καλύτερό εννοείται από το moto g.

6/10

 

Οθόνη:Αρκετά καλή,χωρίς προβλήματά όπως όλα δείχνουν,συμπαθητικά χρώματα αν και λίγο άτονα.

Σε γενικές γραμμές όμως,θα ικανοποίησει τον κάτοχό του.

Πολύ καλή και η αίσθηση αφής,ακριβής χωρίς κούφια πατήματα όπως εγώ τα λέω.

7/10

 

Εμπειρία χρήσης:κι εδώ αρχίζει το παιχνίδι.

Φτωχό μεν σαν software από την zte,καλό όμως για εμάς.

Δύναμή το κινητό,ρίχνει ακόμα και σε συσκευές με 1,5gb ram,για να μην πω και άλλα και αναφέρω και κατασκευαστές.

Δεν θα δείξει κούραση όσο κι αν το φορτώσει ο χρήστης,ακόμα κι αν η διαθέσιμη ram δείξει κάτω των 150mb...

Στα παιχνίδια επίσης πού φόρτωσα δεν έδειξε σημαντικά σημάδια κόπωσης.

8/10

 

Media:camera μέτρια.δεν εντυπωσιάζει πουθενά.

3/10

 

Ηχείο,σχετικά καλό,μέτριο σε ποιότητα,καλό σε έντασή,κάνει ότι μπορεί.

5/10

 

Μπαταρία:εδώ πραγματικά όμως έμεινα έκπληκτος....τέρας.

Μέχρι να πάει στο 80% θα φανεί στον χρήστη ότι την καταπίνει,από κει και πέρα όμως ένα μαγικό ραβδί αναλαμβάνει να μας αποδείξει το αντίθετό...

Με φωτεινότητά άνω του 50%.

Χρήση 3g περίπου 2 ώρες,wifi,κανένα 50λεπτό κλήσεις,γύρω στα 20 μηνύματα και περίπου 2 ώρες gaming η αυτονομία πού θα γράψει ξεπερνάει τις 5 ώρες ανοιχτή οθόνη.το νούμερο εμένα με καλύπτει-εντυπωσιάζει.

9/10

 

Θα το πρότεινα εντέλει?

Πάρε κόσμε.το κινητό αξίζει δαγκωτό.η τιμή του είναι πραγματικά πολύ χαμηλή για το σύνολό πού προσφέρει.και πάλι βέβαια,δεν θα το κοστολογουσα πάνω από 200-220 ευρώ,όμως στα 159 ευρώ είναι vfm.

 

Ελπίζω να σας βοήθησα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...