Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 920

(RM-821)

The most innovative Lumia

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/lumia-920-000.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

5 Σεπτεμβρίου 2012

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 920 is a smooth unibody smartphone featuring Windows Phone 8 operating system and 1.5 GHz dual-core processor. The device brings the best browsing experience with IE10 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Other key features include a large 4.5" Nokia PureMotion HD+ ClearBlack display and an 8.7 megapixel PureView camera with Carl Zeiss lens and dual-LED flash. Develop apps for this device with XNA and C++ frameworks and build web experiences using Internet Explorer 10. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.0 (Apollo)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Black 3051.40000.1349.0002 (Country variant)

Lumia Black 3051.40000.1349.0005 (Cosmote)

Lumia Black 3051.40000.1349.0008 (Vodafone)

 

Δείκτης SAR:

0,70 W/kg

 

Ελληνικό product code:

059R818 (YELLOW) / 059R7Q3 (BLACK) / 059R7W7 (WHITE) / 059R7X8 (RED)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο Τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το επίσημο θέμα του Nokia Lumia 920 έχει πάρει ήδη τεράστιες διαστάσεις με αποτέλεσμα τα χρήσιμα ποστ καθώς και οι πληροφορίες είναι δύσκολο να βρεθούν. Γι'αυτό τον λόγο, ανοίξαμε το παρόν θέμα ώστε να συνεχιστεί η συζήτηση περί Lumia 920 ενώ ταυτόχρονα θα πραγματοποιηθεί καθαρισμός του πρώτου μέρους. Να υπενθυμίσω ότι εδώ μιλάμε για ότι αφορά το hardware και το software αποκλειστικά του Lumia 920. Για οτιδήποτε άλλο υπάρχουν, έχουν δημιουργηθεί κατάλληλα θέματα τα οποία βρίσκονται στον *** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ***.

 

Αν έχετε προβλήματα/απορίες όσον αφορά την συσκευή, οφείλετε να χρησιμοποιήσετε την αναζήτηση στο παλαιότερο θέμα [Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μερός Ι καθώς υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το ερώτημά σας να έχει ήδη απαντηθεί.

 

Δεν χρησιμοποιούμε το παρόν θέμα για συγκρίσεις συσκευών καθώς για τον σκοπό αυτό χρησιμοποιούμε αποκλειστικά την ενότητα Διαξιφισμοί. Δεν ειρωνευόμαστε ούτε κάνουμε προσωπική επίθεση σε χρήστες που εκφράζουν την άποψή τους. Αν δεν συμφωνούμε με το σχόλιό τους, απαντάμε με επιχειρήματα ενώ αν κρίνουμε ότι το μήνυμά του παραβαίνει τους κανόνες του φόρουμ, χρησιμοποιούμε το πλήκτρο http://images.myphone.gr/buttons3/report.gif και οι διαχειριστές θα αναλάβουν. Δεν κάνουμε μηνύματα τύπου chat και αποφεύγουμε τα ευχαριστήρια ποστ. Προσπαθούμε το μήνυμά μας να είναι ουσιώδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Aντε καλή συνέχεια να χουμε!

Ανακοινωθηκε ότι θα αρχίσει μαζική διανομή της amber για τα 620,720,820 απ τις 17/9. Ελπίζω ότι μέχρι τότε θα έχει δοθεί σε όλα τα 920!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχή και εδω λοιπον.

 

Παιδια μια ερωτηση.τα κουμπια αφης, εκτος απο οταν μπαινει η Οικονομια μπαταριας, πρεπει τις αλλες φορες να ειναι παντα φωτιζομενα?

 

η παιζει ρολο και ο φωτισμος περιβαλλοντος/ εχει σχεση με κανεναν αισθητηρα φωτισμου του κινητου το πότε φωτίζονται ? (πχ μονο σε σκιερα σχετικα μερη).

 

γιατι θελω μεχρι την Παρασκευη (1 εβδομαδα που δικαιουμαι το DOA) να πρακολουθησω εαν "κολλαει" και παλι καποιες φορες ο φωτισμός τους (δεν εμφανιζεται), πραγμα που παρατηρησα οταν πρωτο-ενεργοποιησα την συσκευη αλλα ξεπεραστηκε με ενα soft reset.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά φωτίζονται ανάλογα με τον φωτισμό περιβάλλοντος... ;)

 

οκ και απ'οτι διαβασα στον φιλο γκούγκλη, ειναι και ανεξαρτητος ο φωτισμος τους απο τον φωτισμό οθονης, αρα πρακτικα δε μπορουμε να επεμβουμε στην ρυθμιση τους.

 

πρακτικα και λογικα, η σωστη λειτουργια τους θα πρεπει να ειναι απο το απογευμα και μετα σε σκοταδι με καλο ποσοστό μπαταριας φωτιζομενα και ημερα με φως μη φωτιζόμενα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ.

Θα παρακαλέσω πολύ να μην γίνονται συγκρίσεις-αναφορές σε άλλες συσκευές. Αναφέρεται και στο πρώτο ποστ, το παρόν topic αφορά το Lumia 920 και μόνο αυτό. Στο χέρι μας είναι να κρατάμε «καθαρά» το θέματα των συσκευών έτσι ώστε να εύκολη η αναζήτηση της όποιας πληροφορίας χρειαζόμαστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ.

Θα παρακαλέσω πολύ να μην γίνονται συγκρίσεις-αναφορές σε άλλες συσκευές. Αναφέρεται και στο πρώτο ποστ, το παρόν topic αφορά το Lumia 920 και μόνο αυτό. Στο χέρι μας είναι να κρατάμε «καθαρά» το θέματα των συσκευών έτσι ώστε να εύκολη η αναζήτηση της όποιας πληροφορίας χρειαζόμαστε.

 

Ας μη γινόμαστε βασιλικότεροι του Βασιλέως καταλήγοντας τελικά στα όρια της λογοκρισίας..

Αναπόφευκτα σε μια συζήτηση θα γίνουν και κάποιες αναφορές σε λοιπές συσκευές, όπως ο φίλος παραπάνω που μου έδωσε το έρεισμα να αναφερθώ για λίγο στο HTC και στο Android.

οκ, να κρατήσουμε το topic καθαρό αλλά δε νομίζω ότι στο ρου της κουβέντας η όποια αναφορά και mini σύγκριση με μιά άλλη συσκευή είναι junk...

Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο ούτε δουλειά μου είναι, όμως κάποιες απόψεις, πέραν του χρόνου που έκαναν κάποιοι άνθρωποι να τις γράψουν στο topic, ενδέχεται να είναι χρήσιμες για κάποιους που ψάχνονται για τί κινητό να αγοράσουν. Εξάλλου νομίζω ότι δεν είναι δυνατό να κάνουνμε στους διαξιφισμούς απευθείας συγκρίσεις όλων των συσκευών μεταξύ τους...

Αυτά από εμένα και sorry και γι' αυτό το off topic!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μπερδευόμαστε χωρίς λόγο. Ανάλογες αναφορές-συγκρίσεις στα topic των συσκευών εκτός του ότι είναι εκτός θέματος, «χάνονται». Ακόμα και αν έχουν κάτι ενδιαφέρον και χρήσιμο να πουν. Για αυτόν τον λόγο υπάρχουν ανάλογες ενότητες. Όπως οι Τεχνολογικοί διαξιφισμοί και Επιλογή συσκευής. Για να υπάρχουν συγκεντρωμένες πληροφορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του lumia και σημερα αλλαξα τη καρτα μου σε micro sim...ενω ζηταει pin δε πιανει σημα...τι μπορει να φταιει?
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Του εκανα επαναφορα ρυθμισεων και εχει κολλησει εκει απο χτες το βραδυ.Ξερει κανεις τι μπορω να του κανω;Καποιο συνδιασμος κουμπιων να ξεκολησει;:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του lumia και σημερα αλλαξα τη καρτα μου σε micro sim...ενω ζηταει pin δε πιανει σημα...τι μπορει να φταιει?

Αν την έκοψες ίσως φταίει αυτό, αν και προσωπικά δεν είχα θέμα. Αν την άλλαξες και πήρες καινούρια-έτοιμη micro-sim τότε ίσως φταίει το μέρος. Κάνε μια βόλτα έξω και δοκίμασε το :p

Του εκανα επαναφορα ρυθμισεων και εχει κολλησει εκει απο χτες το βραδυ.Ξερει κανεις τι μπορω να του κανω;Καποιο συνδιασμος κουμπιων να ξεκολησει;:O

Έχει αναφερθεί ότι σε κάποιους κράτησε και μια ολόκληρη μέρα (και 2 μη σου πω). Οπότε υπομονή..Αλλιώς δοκίμασε power+vol.down ή περίμενε να σβήσει από μπαταρία

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Αν την έκοψες ίσως φταίει αυτό, αν και προσωπικά δεν είχα θέμα. Αν την άλλαξες και πήρες καινούρια-έτοιμη micro-sim τότε ίσως φταίει το μέρος. Κάνε μια βόλτα έξω και δοκίμασε το :p

 

Έχει αναφερθεί ότι σε κάποιους κράτησε και μια ολόκληρη μέρα (και 2 μη σου πω). Οπότε υπομονή..Αλλιώς δοκίμασε power+vol.down ή περίμενε να σβήσει από μπαταρία

 

Τι βλακεια ειναι αυτη 2 μερες για επαναφορα ρυθμισεων;:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν την έκοψες ίσως φταίει αυτό, αν και προσωπικά δεν είχα θέμα. Αν την άλλαξες και πήρες καινούρια-έτοιμη micro-sim τότε ίσως φταίει το μέρος. Κάνε μια βόλτα έξω και δοκίμασε το :p

 

Πιανει και μετα χανει το σημα ακομα και εξω αν ειμαι...Τη πηρα σημερα απο γερμανο!!Παιζει να φταιει η συσκευη??Δε μπορω να καταλαβω τι γινεται...Πριν το παρω αυτος που το ειχε δουλευε μια χαρα με τη sim του μεσα...Μπηκα και ιντερνετ με τα data!!

To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του lumia και σημερα αλλαξα τη καρτα μου σε micro sim...ενω ζηταει pin δε πιανει σημα...τι μπορει να φταιει?

Έχει ενεργοποιηθεί η σιμ? Είναι καινούργια ή κομμένη?

 

Του εκανα επαναφορα ρυθμισεων και εχει κολλησει εκει απο χτες το βραδυ.Ξερει κανεις τι μπορω να του κανω;Καποιο συνδιασμος κουμπιων να ξεκολησει;:O

 

Πάτα το power+volume down να rebootαρει. Σιγά μην κάτσεις δυο μέρες να περιμένεις... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιηθεί η σιμ? Είναι καινούργια ή κομμένη?

 

Καινουρια ειναι...τα τελευταια 5 λεπτα πιανει κανονικα..μου το εκανε βεβαια κι αλλες δυο φορες και μετα εχανε το σημα...!!

To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιηθεί η σιμ? Είναι καινούργια ή κομμένη?

 

 

 

Πάτα το power+volume down να rebootαρει. Σιγά μην κάτσεις δυο μέρες να περιμένεις... :lol:

 

Το εκανα ρε φιλε μου δειχνει αδεια μπαταρια το βαζω για φορτιση και ξανα ξεκιναει η φορτιση και τα γραναζια:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αποτι φαίνεται οπότε θέλει κανείς να κάνει επαναφορά ρυθμίσεων είναι καλύτερα να το φλασαρει.. Συνέχεια ακουω για γρανάζια και 2ημερα αναμονής...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ρε φιλε μου δειχνει αδεια μπαταρια το βαζω για φορτιση και ξανα ξεκιναει η φορτιση και τα γραναζια:mad:

 

Nokia care.-

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα παραλαβαμε απο το birdphone εγω και δυο φιλοι μου το 920 η συκσευες ηταν απο δανια και οι τρεις ειχαν μεσα την amber ηταν unbrand ασχετα οτι χθες μας ειπαν πως θα παρουμε γερμανικες συσκευες...ολα καλα μεχρι στιγμης ειμαστε σε αναζητηση θηκης και screen protector :)
Link to comment
Share on other sites

Θήκη, από αυτές που έχω δει, λέει μόνο της ΝΟΚΙΑ η cc-1043. Τσέκαρε την σε κάποιο κατάστημα. Λογικά τα Nokia Care την έχουν... ;)
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Θήκη, από αυτές που έχω δει, λέει μόνο της ΝΟΚΙΑ η cc-1043. Τσέκαρε την σε κάποιο κατάστημα. Λογικά τα Nokia Care την έχουν... ;)

 

Η οποια είναι απλά απίστευτη και δεν φαίνεται καν ότι την φοράς....;) Ασε που παίρνεις αν θέλεις διαφορά χρώματα και αλλάζεις στη κυριολεξθα τηλέφωνο......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η οποια είναι απλά απίστευτη και δεν φαίνεται καν ότι την φοράς....;) Ασε που παίρνεις αν θέλεις διαφορά χρώματα και αλλάζεις στη κυριολεξθα τηλέφωνο......

 

Σωστα.Εγω φαντασου εχω το ασπρο 920 και με την μαυρη θηκη που καλυπτει ολη την οθονη μεχρι την αρχη του γυαλιου,φαινεται τωρα σαν να εχω το μαυρο....:Dασχετο αλλα μου ηρθε-->ρε παιδια τι εγινε το Pro cam για τα τηλεφωνα μας?Το εφαγε η μαρμαγκα?Οσοι το κατεβασαν να το φυλαμε σαν "κορη οφθαλμου" ή θα ξαναανεβει στο store???

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...