Jump to content

Media Markt


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Nokia6030/2.0 (y4.10) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Kamia prosfora sto katastima peristeriou se psp yparxei re paidia?

 

Εγώ θα έλεγα αν κάποιος έχει περάσει και έχει δει προσφορές γενικά αν μπορεί να τις γράψει. Να δούμε αν υπάρχει λόγος να πηγαίνουμε και εμείς που είμαστε σχετικά μακριά;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα και εγω απο το νεο καταστημα στο Περιστερι, οχι τιποτα αλλο αλλα με εβγαλε ο δρομος.

Ημουν εκει κατα τις 8:30 το πρωι και γυνοταν κυριολεκτικα το σωσε!

Ελεος πια ρε παιδια... Ουτε να τα χαριζαν δε θα ειχε τοσο κοσμο...

Η προσφορα των εγκαινιων εμαθα, απο μια κοπελα στα ταμια, πως ηταν ενα DVD Player, μαρκα με-καψες, στα €20! :lol: Το μισο μαγαζι κρατουσε και απο ενα! Ημαρτον!

 

Εκανα μια γρηγορη βολτιτσα (δεν αντεχω και την πολυκοσμια) και πηρα ενα μελανακι για τον εκτυπωτη μου :O

Link to comment
Share on other sites

εχω να τους καταγγειλω. Ειναι αλητες. Με εκνευρισαν οσο τιποτα σημερα

 

Πηγαμε και εμεις λοιπον και βλεπουμε τηλεορασεις...Σε καποια στιγμη πεφτει το ματι μας σε μια 37 ιντσων lcd, μαρκας ψιλοαγνωτης τυπου bluesky και με τιμη 699 ευρω. Ωπα λεω. Ευκαιρια να παρω δωρο στους γονεις που θελουν και μια...

 

Ρωταω ποσο εχει , 699 μου λενε. Δε βλεπετε τη ταμπελα? Η ταμπελα με αναλυτικα χαρακτηριστικά και το μοντελο απανω και τιμη αναλυτικη 699 που βγαζει ματι.

 

Το παιρνω με τα πολλα , παω ταμειο περιχαρης και μου λεει η ταμιας...

 

 

999 Κυριε...

 

 

ΤΙ ? της λεω. Τοσες να ναι οι ωρες σου μωρη. Απανω γραφει 699.

Περιττο να σας πω οτι ακολουθησε το θεατρο του παραλογου. Να ισχυριζονται οτι κανει 999 , εγω να λεω παρτε τωρ το προισταμενο, να εχει τρελλο κοσμο , εγω να εχη ηδη αργησει να γυρισω στη δουλεια μου και να ειμαι σε μια φαση του τυπου η αργω να παω στη δουλεια και φωναζω ΣΔΟΕ η φευγω αμαχος. Δυστυχως επειδη η δουλεια δε μπορουσε να περιμενει , το αφησα εκει και τους παρατησα και την τηλεοραση... Αυριο εχω σκοπο παντως να καλεσω το 1250 , να κανω τη καταγγελία μου και αφετερου να μη τους ξαναφησω δραχμη εκει μεσα.. γιατι και η ανεκτικοτητα εχει τα ορια της.

 

 

Ζωα

:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικα στα εγκαινια οντως ειχαν καποιες προσφορες ή απλα ελεγαν προσφορα ψηφιακη μηχανη Χ ευρω και οντως κανει τοσο? Επειδη ψαχνομαι για μια ψηφιακη το λεω...! Γενικα ειχε καλες τιμες?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα για εργασια στην εταιρια αυτη ας το γραψω εδω..

Δουλευει κανεις εκει?Εγω ενδιαφερομαι να παω στο παλαιο φαληρο αφου ειναι διπλα μου..,μεχρι τωρα δουλευα στον γερμανο και εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερα εκει.

Ακουσα οτι εχεις το ρεπο σου καθε εβδομαδα...οτι δεν δουλευεις παραπανω απο το κανονικο..οτι δεν καθαριζεις εσυ αφου εχει συνεργειο,οτι επειδη ειναι ανοιχτο ολη μερα..μια εχεις πρωινο ωραριο ..μια το απογευματινο..πχ καθε εβδομαδα αλλαζουν οι βαρδιες.Εχει ο καθενας τον τομεα του η πηγαινεις απο τις κουζινες στα dvd?Απλα δεν ξερω σιγουρα τι παιζει..η αν εχει κουβαλημα..η το περιβαλλον πως ειναι γιατι αλλιως να πηγαινεις σαν πελατης και αλλιως να δουλευεις εκει... :O

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κάποια πράγματα από έναν γνωστό μου που ξεκίνησε στο κατάστημα Περιστερίου ενώ προηγουμένως δούλευε σε ελληνική αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών. Εννοείται ότι μεταφέρω ότι μου είπε, καθώς όπως είναι κατανοητό δεν ξέρω τι παίζει από πρώτο χέρι.

 

Ο βασικός μισθός είναι 640 ευρώ για 40 ώρες την εβδομάδα. Οι συνθήκες είναι γενικά καλύτερες από τις ελληνικές αλυσίδες και το ρεπό δεδομένο (σε αντίθεση με την αλυσίδα που ήταν προηγουμένως). Εάν δουλεύεις παραπάνω, τις υπερωρίες τις πληρώνεσε κανονικά και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη νομοθεσία (και πάλι σε αντίθεση με την προηγούμενη δουλειά του). Περισσότερες λεπτομέρεις (κουβάλημα κλπ) δεν ξέρω, αλλά προφανώς εξαρτάται και από την θέση που έχεις.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

μακαρι και στην κρητη να ανοιξουν ενα τετοιο πολυκαταστημα συντομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

to oraio sto media markt einai oti exei ola ta kinita anoixta kai mporeis kai ta vlepeis kai ta epexergazesai !! :) episis mou arese oti exei ola ta hxeia pou einai gia upoloistes sundedemena kai mporeis na akouseis !!
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο και ειδικα με τα ηχεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κάποια πράγματα από έναν γνωστό μου που ξεκίνησε στο κατάστημα Περιστερίου ενώ προηγουμένως δούλευε σε ελληνική αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών. Εννοείται ότι μεταφέρω ότι μου είπε, καθώς όπως είναι κατανοητό δεν ξέρω τι παίζει από πρώτο χέρι.

 

Ο βασικός μισθός είναι 640 ευρώ για 40 ώρες την εβδομάδα. Οι συνθήκες είναι γενικά καλύτερες από τις ελληνικές αλυσίδες και το ρεπό δεδομένο (σε αντίθεση με την αλυσίδα που ήταν προηγουμένως). Εάν δουλεύεις παραπάνω, τις υπερωρίες τις πληρώνεσε κανονικά και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη νομοθεσία (και πάλι σε αντίθεση με την προηγούμενη δουλειά του). Περισσότερες λεπτομέρεις (κουβάλημα κλπ) δεν ξέρω, αλλά προφανώς εξαρτάται και από την θέση που έχεις.

640?Δηλαδη ποιοπανω αποτον βασικο μισθο.Αν μαθεις και κατι αλλο απο τον φιλο σου γραψε εδω..η οποιος αλλος ξερει.Ευχαιστω..

Link to comment
Share on other sites

Nαι απ' όσο ξέρω και εγώ από φίλο που δουλεύει στη Markt, παίρνουν κάτι παραπάνω από τον βασικό. ΑΛΛΑ...μην ξεχνάτε πως η δουλειά στη Markt (αν είσαι πωλητής) δεν είναι καθόλου καλή... Συγκεκριμένα, νομίζω πως ο όρος boxmovers και όχι πωλητές ταιριάζει απόλυτα στη Markt.

 

Αν σε ενδιαφέρει το περιβάλλον, επίσης η Markt δεν λέει τίποτα. Είναι σαν μεγάλο άσχημο σούπερ μάρκετ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Nαι απ' όσο ξέρω και εγώ από φίλο που δουλεύει στη Markt, παίρνουν κάτι παραπάνω από τον βασικό. ΑΛΛΑ...μην ξεχνάτε πως η δουλειά στη Markt (αν είσαι πωλητής) δεν είναι καθόλου καλή... Συγκεκριμένα, νομίζω πως ο όρος boxmovers και όχι πωλητές ταιριάζει απόλυτα στη Markt.

 

Αν σε ενδιαφέρει το περιβάλλον, επίσης η Markt δεν λέει τίποτα. Είναι σαν μεγάλο άσχημο σούπερ μάρκετ.

Εννοεις οτι πεφτει πολυ κουβαλημα?Υποθετω οτι εννοεις οτι τα βαζουν απο τις κουτες στα ραφια..γιατι για τα υπολοιπα ειναι οι αποθηκαρ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στο καταστημα φαληρου, πλεον πληρωνεις το parking...

:mad: :mad: :mad: :mad:

αισχος...

Πόσο, αν επιτρέπεται;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

για οσο κατσεις ή ανα ωρα?

αν ειναι για οσο κατσεις παλι καλα αλλα ειναι απαραδεκτο ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

για οσο κατσεις ή ανα ωρα?

αν ειναι για οσο κατσεις παλι καλα αλλα ειναι απαραδεκτο ...

 

για οσο κατσεις αν δε κανω λαθος...

περισσοτερες πληροφοριες απο τον ddr2 που μας εδωσε την ειδηση.:p

Link to comment
Share on other sites

re paidia na kano muia erothsh !! exei service to media markt? dld an paro enan upologisth kai pathei kati mporo na tous ton pao ekei gia episkeuh?h prepei na paei exo?
Link to comment
Share on other sites

1 γιουρω!!!:mad:
Το περίμενα... :rolleyes: Υπάρχει τίποτα άλλο εκεί γύρω ώστε να έχουν παρκάρει τίποτα άσχετοι με το Media Markt;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για του Φαλήρου νομίζω είναι 1€ τις 2 πρώτες ώρες και μετά ανά 1 ώρα 0.5 ή 1€,δεν θυμάμαι και πολύ καλά.

Αιμίλιε,όχι εκτός του village βέβαια που λογικά και γι' αυτό θα ισχύουν οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το parking του Φαληρου τελικα ειναι δωρεαν τελικα για τους πελατες του media markt. Μονη προυποθεση να μην ξεπερναει τη μια ωρα η σταθμευση.
Link to comment
Share on other sites

Το parking του Φαληρου τελικα ειναι δωρεαν τελικα για τους πελατες του media markt. Μονη προυποθεση να μην ξεπερναει τη μια ωρα η σταθμευση.

Προσφάτως που πήγα στο υποκατάστημα του Φαλήρου έχει κι απ'έξω μια χωμάτινη αλάνα και μπορείς να παρκάρεις εκεί χωρίς να πληρώσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονίκη που πήγα άθλια εξυπηρέτηση, τιμές ολόιδιες όπως σε όλα τα καταστήματα της Θεσσαλονίκης. Απορώ γιατί λένε ότι είναι οι φθηνότεροι.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Προσφάτως που πήγα στο υποκατάστημα του Φαλήρου έχει κι απ'έξω μια χωμάτινη αλάνα και μπορείς να παρκάρεις εκεί χωρίς να πληρώσεις.

 

για καποιο λογο στο συρματοπλεγμα της αλανας αυτης γραφει οτι επιτρεπεται η εισοδος στα οχηματα με την ειδικη καρτα ή κατι τετοιο (δε θυμαμαι καλα).

και εγω εκει παρκαρα σημερα...:p

Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονίκη που πήγα άθλια εξυπηρέτηση, τιμές ολόιδιες όπως σε όλα τα καταστήματα της Θεσσαλονίκης. Απορώ γιατί λένε ότι είναι οι φθηνότεροι.

 

Γιατί άθλια εξυπηρέτηση? Τι περιστατικό σου συνέβη?

Όσο για τις τιμές, κάποια πραγματα τα βρίσκεις λίγο πιο φθηνά από κάποια άλλα μαγαζιά. Όχι τρελές διαφορές όμως.

Πάντως εγώ πήρα μια κάρτα SD 512 ΜΒ Toshiba για €9!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...