Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...φιλε μου,οταν αγοραζεις απο μαγαζι ανταπτορα και τους ρωτας: μπαινει σε ολα τα κινητα? εχω το 1020, και σου λενε ναι, κανενα προβλημα...και δεν εχεις ασχοληθει πολυ..τοτε τι φταις και εσυ? και αντε μετα βαλτα με τον υπαλληλο..

δε θυμαμαι αν το διαβασα εδω ή αν μου το ειπε φιλη που αγορασε ανταπτορα, αλλα ειναι γεγονος, δεν το λεω θεωρητικα.

 

Μα και βέβαια πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι καταναλωτές, εδώ υπάλληλοι μιλάνε ακόμα για 8ωρη φόρτιση και άλλα τέτοια ηλίθια, και είναι καθαρά δικό μας το φταίξιμο σε αυτό το θέμα !!! Το κόστος μιας νέας κάρτας είναι αστείο για να προτιμήσεις αντάπτορα. Και δεν θέλει και πολύ σκέψη ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά όταν βάζεις ένα ξένο σώμα στο κινητό.

Οπότε ναι, πρέπει να χρησιμοποιούμε την κεφάλα λιγάκι περισσότερο... :)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το 1020 αλλά με τρομάξατε λίγο , μπορείς κάποιος να με διαφωτίσει τι παίζει με την σιμ και τους αντάπτορες, απο οτι διαβάζω το κινητό παίρνει micro-sim οπότε αν του βάλουμε mini-sim με αντάπτορα υπάρχει πιθανότητα να χαλάσουμε τo sim reader ?

Σωστά κατάλαβα ???

Από την στιγμή που στο εγχειρίδιο χρήσης αναφέρεται ξεκάθαρα ότι δεν συνίσταται η χρήση προσαρμογέων κάρτας sim τότε καλό είναι να μην τους χρησιμοποιούμε. Και φυσικά αν προκύψει κάποια βλάβη δεν φέρει καμία απολύτως ευθύνη ο επίσημος αντιπρόσωπος και ούτε μπορούμε να κάνουμε χρήση της εγγύησης.

 

http://img270.imagevenue.com/loc349/th_145263280_1385145263_122_349lo.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που στο εγχειρίδιο χρήσης αναφέρεται ξεκάθαρα ότι δεν συνίσταται η χρήση προσαρμογέων κάρτας sim τότε καλό είναι να μην τους χρησιμοποιούμε. Και φυσικά αν προκύψει κάποια βλάβη δεν φέρει καμία απολύτως ευθύνη ο επίσημος αντιπρόσωπος και ούτε μπορούμε να κάνουμε χρήση της εγγύησης.

 

http://img270.imagevenue.com/loc349/th_145263280_1385145263_122_349lo.jpg

 

αν μου βρεις εναν που το εχει διαβασει...

 

Μα και βέβαια πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι καταναλωτές, εδώ υπάλληλοι μιλάνε ακόμα για 8ωρη φόρτιση και άλλα τέτοια ηλίθια, και είναι καθαρά δικό μας το φταίξιμο σε αυτό το θέμα !!! Το κόστος μιας νέας κάρτας είναι αστείο για να προτιμήσεις αντάπτορα. Και δεν θέλει και πολύ σκέψη ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά όταν βάζεις ένα ξένο σώμα στο κινητό.

Οπότε ναι, πρέπει να χρησιμοποιούμε την κεφάλα λιγάκι περισσότερο... :)

 

φιλε μου δεν ειναι παντα ετσι..αλλοι οπως εγω εχουν 2 συσκευες..και μπορει για λιγες μερες ή για μια δοκιμη να θες να αλλαξεις τις σιμ..

το να δωσεις 5 ευρω και μετα ξανα 5 να γυρνας πισω, επειδη κατι χρειαστηκε ειναι επισης πεταμενα λεφτα, οποτε λογικο πολλοι να ρωτανε, μην τους αποπαιρνουμε.και ξαναλεω.κινητα οπως το xperia mini, SE k750 κτλ που δεν μπαινει μεσα σε ελατηριο αλλα παταει στην πλατη του κινητου η σιμ, δεν εχουν θεμα, βαζεις ανταπτορα ανετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειναι παντα ετσι..αλλοι οπως εγω εχουν 2 συσκευες..και μπορει για λιγες μερες ή για μια δοκιμη να θες να αλλαξεις τις σιμ..

το να δωσεις 5 ευρω και μετα ξανα 5 να γυρνας πισω, επειδη κατι χρειαστηκε ειναι επισης πεταμενα λεφτα, οποτε λογικο πολλοι να ρωτανε, μην τους αποπαιρνουμε.και ξαναλεω.κινητα οπως το xperia mini, SE k750 κτλ που δεν μπαινει μεσα σε ελατηριο αλλα παταει στην πλατη του κινητου η σιμ, δεν εχουν θεμα, βαζεις ανταπτορα ανετα.

 

Θα μπορούσα να εξαιρέσω μόνο αυτη την περίπτωση και καμία άλλη.

Απο την αλλη όμως, εγω έχω δυο κάρτες wind που λειτουργούν και οι δυο. Είχα την μια στο Ν8 και την αλλη στο Ν9. Πέρα απο το 5ευρω κανένα αλλο κόστος.... Το ίδιο και ένας φίλος μου αυτη τη στιγμή στην cosmote...;) Αυτη είναι μακράν η καλύτερη λύση για μένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία; Εγώ το βγάζω από το φορτιστή μετά από ολονύκτια φόρτιση και μου δείχνει 49%. Το ξαναβάζω σε άλλον φορτιστή (2Α) και μετά από κανένα μισάωρο πάει στο 100%. Μετά από 1 ώρα με ελάχιστη χρήση (2 τηλέφωνα, 4 φωτογραφίες και ανοιχτά bluetooth, wifi & 4G) είναι στο 48%!!! Καλόοοο, ε;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε το εξής κουλό......εκανε επανεκκίνηση μόνο του και όταν ανοιξε είχε γυρίσει η ημερομηνία στις 20 Ιουλίου !!!!!! Wtf?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε το εξής κουλό......εκανε επανεκκίνηση μόνο του και όταν ανοιξε είχε γυρίσει η ημερομηνία στις 20 Ιουλίου !!!!!! Wtf?

 

sim μου μυρίζεται...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.εκτός από της νοκια το GPS τι άλλες επιλογές έχουμε στο store?

 

εδω εγω θελω να φυγω απο το ανδροιδ για ναχω την πλοηγηση της νοκια και εσυ θες αλλο?? :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω αν γίνεται,εσεις που εχετε το τηλ, έχει τόσο καλή κάμερα;κατά 99%.αυτό με νοιαζει,θέλω να τραβάω συνέχεια φώτο,έχω ένα satio και ένα n8,θα δω τεράστια διάφορα; ευχαριστώ και συγγνωμη αν σας ζαλίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω αν γίνεται,εσεις που εχετε το τηλ, έχει τόσο καλή κάμερα;κατά 99%.αυτό με νοιαζει,θέλω να τραβάω συνέχεια φώτο,έχω ένα satio και ένα n8,θα δω τεράστια διάφορα; ευχαριστώ και συγγνωμη αν σας ζαλίζω.

 

http://connect.dpreview.com/post/5234892048/nokia-lumia-1020-camera-review

και διαβασε ολες τις ενοτητες αν εχεις ορεξη και εχεις σκοπο να το αγορασεις. για την ερωτηση που εκανες θα σου πω ΝΑΙ με τεραστια σιγουρια.θα δεις τεραστια διαφορα από το n8 και το satio

Link to comment
Share on other sites

πηρε ο ξάδερφος μου το κινητο και του βγαζει το λογοτυπο της Vodafone στο boot.τι γινεται? είναι φυσιολογικο αυτό γνωριζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

πηρε ο ξάδερφος μου το κινητο και του βγαζει το λογοτυπο της Vodafone στο boot.τι γινεται? είναι φυσιολογικο αυτό γνωριζει κανεις?

 

Είναι vodafone branded. Αν δεν ενοχλεί που λείπει το data sense όπως σε όλα τα Vodafone απλά αδιαφορεί. Αν τον ενοχλεί τότε το φλασαρει με μια άλλη rom.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

μπα του το αρπαξα του ξαδερφου,δε κρατηθηκα.ειναι εργαλειακι.το μονο πρόβλημα που εχω βρει είναι ότι οσες φορες και να ρυθμισω την ωρα και την ημερομηνια αυτή χαλαει
Link to comment
Share on other sites

μπα του το αρπαξα του ξαδερφου,δε κρατηθηκα.ειναι εργαλειακι.το μονο πρόβλημα που εχω βρει είναι ότι οσες φορες και να ρυθμισω την ωρα και την ημερομηνια αυτή χαλαει

 

Καλοτάξιδο!

 

Δες προσεκτικά τις ρυθμίσεις της χώρας.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το φτιάξω παιδιά γιατί ειναι ξεχωριστό το κινητο και προσωπικά μου αρέσει πολύ..και φυσικά δεν την ξαναπαταω έτσι!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το φτιάξω παιδιά γιατί ειναι ξεχωριστό το κινητο και προσωπικά μου αρέσει πολύ..και φυσικά δεν την ξαναπαταω έτσι!

 

άμα είναι για πλακέτα αλλάζει πλήρως το πράγμα...

εννοείται θα το φτιάξεις, το κινητό είναι ακόμα καινούριο, κορυφαίο σε κάποιους τομείς και πωλείται ακόμα αρκετά ακριβά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το lumia system updater και εχετε κανει την αναβαθμιση της nokia camera βλέπετε πουθενα ότι εχει γινει ενεργη η επιλογή να τραβαει RAW(dng)?

γιατι βλεπω ότι γραφει οσοι εχουνε το lumia 1020 εχει προστεθει η συγκεκριμενη αναβαθμιση

 

Edit: http://wmpoweruser.com/nokia-camera-updated-with-support-for-dng-capture-on-the-lumia-1520-and-1020/

Edited by skordilis
information found
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έλαβα σήμερα το 1020 και το τηλέφωνο είναι φοβερο,σαν παλιός φαν της Νοκια

μου αρέσει και ελπίζω να συνηθήσω τα wp8,θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αφαιρέσω

το vodafone logo ,τη συσκευή τη αγόρασα απο Γερμανία και στο κουτί αναφέρει VD DE

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έλαβα σήμερα το 1020 και το τηλέφωνο είναι φοβερο,σαν παλιός φαν της Νοκια

μου αρέσει και ελπίζω να συνηθήσω τα wp8,θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αφαιρέσω

το vodafone logo ,τη συσκευή τη αγόρασα απο Γερμανία και στο κουτί αναφέρει VD DE

 

Αλλάζεις ROM. Για περισσότερα δες τη στήλη Οδηγοί.

Βασικά το μόνο που θα κερδίσεις είναι να μη βλέπεις το logo και να έχεις data sense το οποίο βέβαια εγώ το θεωρώ σημαντικό γι αυτό και στο 925 μου από Γερμανία έβαλα ιταλική rom.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το lumia system updater και εχετε κανει την αναβαθμιση της nokia camera βλέπετε πουθενα ότι εχει γινει ενεργη η επιλογή να τραβαει RAW(dng)?

γιατι βλεπω ότι γραφει οσοι εχουνε το lumia 1020 εχει προστεθει η συγκεκριμενη αναβαθμιση

 

Edit: http://wmpoweruser.com/nokia-camera-updated-with-support-for-dng-capture-on-the-lumia-1520-and-1020/

 

Χρειάζεται την αναβάθμιση Black απ' όσο γνωρίζω για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή τη δυνατότητα! Μέχρι τέλος του χρόνου, αρχές του επόμενου θα είναι διαθέσιμη.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από niotheros

οσοι εχετε το lumia system updater και εχετε κανει την αναβαθμιση της nokia camera βλέπετε πουθενα ότι εχει γινει ενεργη η επιλογή να τραβαει RAW(dng)?

γιατι βλεπω ότι γραφει οσοι εχουνε το lumia 1020 εχει προστεθει η συγκεκριμενη αναβαθμιση

 

Edit: http://wmpoweruser.com/nok...1520-and-1020/

Χρειάζεται την αναβάθμιση Black απ' όσο γνωρίζω για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή τη δυνατότητα! Μέχρι τέλος του χρόνου, αρχές του επόμενου θα είναι διαθέσιμη.

 

ναι το βρηκα και το εβαλα link.υπαρχει καμια λυση για 160 χαρακτήρες σε ελληνικη γλωσσα και όχι 70?

Edited by skordilis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...