Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ξέρεις πώς είναι η φάση...έχω το 15άρι στην Cosmote (με 15% έκπτωση) και το 25άρι στη Vodafone (με 50% έκτωση) και το Φλεβάρη θα με σκίσουν...

τον φλεβαρη θα μας σκισουν

ετοιμασου:p

 

τι θα κανουμε;

ειπαν να παω σε συμβολαιο 25 και μουν ειπαν οτι θα πληρωνω το ιδιο,δηλ. οτι εκπτωση εχω μεχρι τωρα θα ισχυει και μετα.

να τους πιστεψω αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω άκρη μήπως κάνω το Vodafone Employee...είναι για υπαλλήλους...με 14€ θα έχω 1500' σε σταθερά και Vodafone...1,5GB internet...και 100 προς άλλα κινητά...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω άκρη μήπως κάνω το Vodafone Employee...είναι για υπαλλήλους...με 14€ θα έχω 1500' σε σταθερά και Vodafone...1,5GB internet...και 100 προς άλλα κινητά...

 

Εγώ σχεδόν το έχω :p Unlimited 60 με -45% , οικογενειακό πακέτο και χριστουγεννιάτικη προσφορά με την HOL, σύνολο: 16.8 € συμπεριλαμβανομένου φόρου κινητής τηλεφωνίας.

 

Πάντως άποψή μου είναι πως τα Καρτοσυμβόλαια/Καρτοπρόγραμματα δεν συμφέρουν. Απ'τη στιγμή που κάποιος πληρώνει στάνταρ ένα ποσό κάθε μήνα, για ποιο λόγο να μην μεταβεί σε χαμηλό πρόγραμμα συμβολαίου; Ποιος ο λόγος π.χ. να έχει κανείς Καρτοσυμβόλαιο 25, αντί Απεριόριστου 25 που το πάγιο πέφτει κι άλλο αν πάρεις έκπτωση παγίου συν έκπτωση οικογενειακού πακέτου(αν έχει και άλλο μέλος της οικογένειας τον αριθμό του στο όνομά σου; )

 

Εκτός κι αν κάποιος είναι τόσο ασυγκράτητος με το συμβόλαιο και του δίνει και καταλαβαίνει, οπότε τότε καλό είναι το Καρτοσυμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Στο Καρτοσυμβόλαιο μπορώ να μεταβιβάσω το χρόνο ομιλίας μου σε καρτοκινητό, οπότε καλύπτω με τα 15€ και άλλο μέλος της οικογένειας.

 

Εγώ σχεδόν το έχω Unlimited 60 με -45% , οικογενειακό πακέτο και χριστουγεννιάτικη προσφορά με την HOL, σύνολο: 16.8 € συμπεριλαμβανομένου φόρου κινητής τηλεφωνίας.

 

Πάντως άποψή μου είναι πως τα Καρτοσυμβόλαια/Καρτοπρόγραμματα δεν συμφέρουν. Απ'τη στιγμή που κάποιος πληρώνει στάνταρ ένα ποσό κάθε μήνα, για ποιο λόγο να μην μεταβεί σε χαμηλό πρόγραμμα συμβολαίου; Ποιος ο λόγος π.χ. να έχει κανείς Καρτοσυμβόλαιο 25, αντί Απεριόριστου 25 που το πάγιο πέφτει κι άλλο αν πάρεις έκπτωση παγίου συν έκπτωση οικογενειακού πακέτου(αν έχει και άλλο μέλος της οικογένειας τον αριθμό του στο όνομά σου; )

 

Εκτός κι αν κάποιος είναι τόσο ασυγκράτητος με το συμβόλαιο και του δίνει και καταλαβαίνει, οπότε τότε καλό είναι το Καρτοσυμβόλαιο

Βρήκα τι θα κάνω. Θα κάνω μια νέα σύνδεση στο Unlimited 45, 50 ή 60 χωρίς χρήση επιδότησης. Την ίδια μέρα αίτηση φορητότητας. Θα τους ζητήσω έκπτωση παγίου 50%, όπως έχω στο Καρτοπρόγραμμα (έχω το Καρτοπρόγραμμα 25 με 50% έκπτωση και βγαίνει τελική τιμή 14€).

 

Το θέμα είναι τι κάνω με την Cosmote, που αυτοί δεν δέχονται τέτοιες διαπραγματεύσεις.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το ειδα στο σαιτ, θα την παιρνεις εσυ τηλ στο καρτοσυμβολαιο της και θα χρεωνεται αυτη 0.888/λεπτο και εσυ θα χρησιμοποιεις τα δωρεαν λεπτα ομιλιας. Για σιγουριά, παρε ενα τηλ στην εξυπ.πελατων

 

τελευταία ερώτηση: ισχύει κάτι αντίστοιχο για τα μηνύματα?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Στο Καρτοσυμβόλαιο μπορώ να μεταβιβάσω το χρόνο ομιλίας μου σε καρτοκινητό, οπότε καλύπτω με τα 15€ και άλλο μέλος της οικογένειας.

 

 

Βρήκα τι θα κάνω. Θα κάνω μια νέα σύνδεση στο Unlimited 45, 50 ή 60 χωρίς χρήση επιδότησης. Την ίδια μέρα αίτηση φορητότητας. Θα τους ζητήσω έκπτωση παγίου 50%, όπως έχω στο Καρτοπρόγραμμα (έχω το Καρτοπρόγραμμα 25 με 50% έκπτωση και βγαίνει τελική τιμή 14€).

 

Το θέμα είναι τι κάνω με την Cosmote, που αυτοί δεν δέχονται τέτοιες διαπραγματεύσεις.

 

Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα το δεχτεί η Cosmote? Αν δε δεχτεί πάντως, ζήτα να μεταβείς σε μη διαθέσιμο εμπορικά πρόγραμμα(π.χ. Απεριόριστο 15)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ήδη σε 15άρι πρόγραμμα, δύσκολο έως απίθανο το κόβω να σου δώσουν κι άλλη έκπτωση. Ίσα ίσα που θα επιχειρήσουν να σε σπρώξουν σε τουλάχιστον 25άρι πρόγραμμα και να σου δώσουν εκεί μία μικρή έκπτωση (και αν), λέγοντάς σου τις βλακείες που λένε σε όλους: σας συμφέρει πιο πολύ το 25 κλπ,κλπ. Μην κάνεις το λάθος να αλλάξεις το 15άρι τώρα που καταργήθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση είναι λόγω ανέργων. Το καλό είναι ότι πληρώνω 14,30€ και παίρνω 15€ οπότε μπορώ και δίνω το χρόνο σε άλλο μέλος της οικογένειας.

Καρτοκινητό δεν μπορούν να βγάλουν με 1500';

Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα το δεχτεί η Cosmote? Αν δε δεχτεί πάντως, ζήτα να μεταβείς σε μη διαθέσιμο εμπορικά πρόγραμμα(π.χ. Απεριόριστο 15)

 

Το έχει καταφέρει κανείς αυτό;

 

Όπου να'ναι μου τελειώνουν τα 1500' (απεριόριστα :lol: ) στο καρτοσυμβόλαιο και σκέφτομαι τι να κάνω... Θα ήταν καλή περίπτωση!

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Το έχει καταφέρει κανείς αυτό;

 

Όπου να'ναι μου τελειώνουν τα 1500' (απεριόριστα :lol: ) στο καρτοσυμβόλαιο και σκέφτομαι τι να κάνω... Θα ήταν καλή περίπτωση!

 

Τι εννοείς σου τελειώνουν;:wacko: Όσο κρατάς το συμβόλαιο δεν τα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι σε λίγο, θα χρεώνεται γι' αυτά.

 

Nαί αυτό. Έχω ακόμη την προσφορά που σου έδιναν τα 1500' και κρατούσες όλα σου τα €€€. Αλλά ήταν μόνο για 12 μήνες.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Nαί αυτό. Έχω ακόμη την προσφορά που σου έδιναν τα 1500' και κρατούσες όλα σου τα €€€. Αλλά ήταν μόνο για 12 μήνες.

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η κοπέλα μου για ΗΠΑ (Σικάγο).. Έχουμε και οι δύο καρτοσυμβόλαιο.

 

Ισχύουν τα δωρεάν λεπτά αν την πάρω τηλέφωνο? Αν με πάρει εκείνη?

 

Επίσης ξέρει κανένας με τι πρόθεμα παίρνω Σικάγο?

 

Φίλε το Skype είναι μονόδρομος. Σκέψου το.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το Skype είναι μονόδρομος. Σκέψου το.

 

@ equi

 

Μιας και το θυμήθηκα, υπάρχει καλύτερη λύση από το Skype. Για αρχή, το gmail/google talk είναι καλύτερο είτε μέσω browser είτε μέσω κινητών (talkatone για iphone, google talk για android).

 

Αυτό όμως που βολεύει πάρα πολύ είναι να την παίρνεις εσύ από gmail/gtalk/talkatone στο αμερικάνικο κινητό της γιατί είναι δωρεάν για σένα και αυτή θα πληρώνει ελάχιστα, ανάλογα το πακέτο της (στην Αμερική πληρώνει και ο καλών και ο καλούμενος στα κινητά). Το μόνο που χρειάζεται είναι να κάνει(ς) login στο λογαριασμό σου με Αμερικάνικη ip για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία. Είτε θα το κάνεις εσύ με proxy είτε η κοπέλα σου από εκεί. Μετά δουλεύει ok (στο forum της google λένε διάφοροι πως τώρα πια σε χρεώνει αλλά εμένα ακόμη είναι δωρεάν). Δες εδώ.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το Skype είναι μονόδρομος. Σκέψου το.

 

η κοπελα σου που ειναι στην ελλαδα μπορει να σε καλεσει απο τα 1500', εσυ οχι!

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ.

 

Μπορεις να μεταβεισ σε καρτοσυμβολαιο με δωρεαν χρονο ομιλιας . πχ καρτοσυμβολαιο 20 , με 22.4 το μηνα, και εχεισ 1500 για cosmote, 20 λεπτα για αλλα δικτυα και 5 ευρω μεσα σαν χρημα. τελικη σου τιμη 22,4 , τα 15αρια εχουν καταργηθει σε cosmote.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω Κλεοπάτρα, το θέμα είναι ότι είχα συνηθίσει να μένουν 15€ και να τα μεταβιβάζω, οπότε στην ουσία να μιλάω δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω Κλεοπάτρα, το θέμα είναι ότι είχα συνηθίσει να μένουν 15€ και να τα μεταβιβάζω, οπότε στην ουσία να μιλάω δωρεάν.

 

Ναι, αυτο δεν γινετε πλεον, μονο τα 5 ευρω μεταβιβαζονται, απο τα καινουρια καρτοσυμβολαια, αφου τα 15 καταργηθηκαν για να εχεισ 1500π πρεπει να πας σε καποιο τετοιο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο δεν γινετε πλεον, μονο τα 5 ευρω μεταβιβαζονται, απο τα καινουρια καρτοσυμβολαια, αφου τα 15 καταργηθηκαν για να εχεισ 1500π πρεπει να πας σε καποιο τετοιο προγραμμα

 

To καρτοσυμβολαιο 15 παραμενει σε οσους το ειχαν και δεν το αλλαξανε...

Eγω περασα προχθες για να ρωτησω και μου ειπαν οτι εχω και επιδοτηση μαλιστα στο 15 καρτοσυμβολαιο.....και οτι θα ισχυουν κανονικα τα 1500 λεπτα απλα θα πρεπει να τα ενεργοποιησω με μυνημα(θα ενημερωθω κιολας οταν θα τελειωσουν και θα ενημερωθω και το τι πρεπει να κανω για να ξαναπαρω τα 1500 λεπτα)

Εκτος και εαν λεγαν μπουρδες...γιατι καμια φορα πραγματικα δεν ξερουν τι λενε και αυτοι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ενημερωθείς με SMS. Φίλος μου δεν ενημερώθηκε και του έφαγε μεγάλο υπόλοιπο από το χρόνο ομιλίας του. Τους έκραξε και του πιστώσανε το χρόνο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ενημερωθείς με SMS. Φίλος μου δεν ενημερώθηκε και του έφαγε μεγάλο υπόλοιπο από το χρόνο ομιλίας του. Τους έκραξε και του πιστώσανε το χρόνο αυτό.

 

Δεκτον....αναφερω οτι λενε πολλες κοτσανες...ομως ο φιλος σου δεν πηρε τα 1500 λεπτα ξανα?

Επρεπε να αλλαξει προγραμμα για τα παρει?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τα πήρε.

 

Χρειάστηκε να κάνει κάτι ή τον βάλανε κατευθείαν σε αυτό το πρόγραμμα; [Αν κατάλαβα καλά, τώρα πια είναι στο Καρτοσυμβόλαιο 15 με "Δωρεάν" Χρόνο Ομιλίας. (Και πόσα € του μένουν στην κάρτα?)].

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...