Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

help!!

σημέρα πήγα να συνδέσω το bluetoth ακουστικό μου μετά απο 6 μήνες και

ενώ αυτό λειτουργεί το κινητό μου δεν μπορεί να το βρει με τίποτα!!

καμία ιδεά???

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

help!!

σημέρα πήγα να συνδέσω το bluetoth ακουστικό μου μετά απο 6 μήνες και

ενώ αυτό λειτουργεί το κινητό μου δεν μπορεί να το βρει με τίποτα!!

καμία ιδεά???

Σβήσε το Bluetooth από τις paired συσκευές στο Bluetooth μενού του N80 και ξανακάνε pair! ;)

Link to comment
Share on other sites

το κινιτό είναι μετά απο αναβάθμιση fw δεν έχω καμία συσκευή paired

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

το κινιτό είναι μετά απο αναβάθμιση fw δεν έχω καμία συσκευή paired

 

Τοτε τσεκαρε αν η συσκευη σου ειναι ορατη σε αλλες συσκευες.

Υπαρχει αναλογη ρυθμιση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παιδιά που έχω bluetooth ανοιχτης ακρόασης χτυπάνε και τα δύο κανονικά....απλά στο θέλει ρύθμιση το προφιλ...πας..ρυθμισεις-εξαρτήματα-ακουστικα ή ανοιχτη ακρόαση αναλογα με το τί έχεις-και φτιάχνεις το προφιλ.....αυτο...

Ελπιζω να λυθει και να ειναι αυτο

:)

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν80 1 εβδομάδα είναι φανταστικό.Μόλις χθές μου έπεσε και παραλίγο να διαλύσει.δεν γίνετε θέλω να πάρω μια θήκη αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά.Έχω πάει Αθήνα, Περιστέρι, Χα'ι'δάρι Αιγάλεω, τίποτα.Θέλω αυτήν η οποία εφαρμόζει πάνω όχι βαλιτσάκι.

Kοιτα για θηκη KRUSSEL

Link to comment
Share on other sites

help!!

σημέρα πήγα να συνδέσω το bluetoth ακουστικό μου μετά απο 6 μήνες και

ενώ αυτό λειτουργεί το κινητό μου δεν μπορεί να το βρει με τίποτα!!

καμία ιδεά???

Pithanotata to wireless headset pou exeis na exei meinei kleidwmeno sto kinito sou apo ti stigmi pou den to evgales apo tis paired suskeues prin tin anavathmisi.Twra ousiastika to kinito sou to anagnwrizei alla san paired suskeui se kapoio allo kinito.Duskola ta pragmara......

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν80 1 εβδομάδα είναι φανταστικό.Μόλις χθές μου έπεσε και παραλίγο να διαλύσει.δεν γίνετε θέλω να πάρω μια θήκη αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά.Έχω πάει Αθήνα, Περιστέρι, Χα'ι'δάρι Αιγάλεω, τίποτα.Θέλω αυτήν η οποία εφαρμόζει πάνω όχι βαλιτσάκι.

Kοιτα για θηκη KRUSSEL

Θήκη για το ΝΟΚΙΑ Ν80 απο το ebay την πήρα εγώ ρχει πολύ ωραίαCrystal Case..Εφαρμόζει τέλεια και προστατεύει πολυ καλά την οθόνη...

Μου κόστισε γύρω στα 8 ευρω.Υπάρχουν όμως και εδώ πιστευω...

http://cgi.ebay.com/NEW-Crystal-Case...c mdZViewItem....δες την σε αυτο το site....

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

camerafx είναι μάλλον αυτο που λες! τι κάνουμε σε αυτή την περίτπωση???

δεν είχε και manual το άτιμο(ήταν δώρο απο vodafone)!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

camerafx είναι μάλλον αυτο που λες! τι κάνουμε σε αυτή την περίτπωση???

δεν είχε και manual το άτιμο(ήταν δώρο απο vodafone)!

Dustuxws file mou den gnwrizw akrivws.Pigene sto episimo site tou proiontos sou kai sugekrimena sto troubleshooting an uparxei.Pisteuw tha vreis kapoia akri.....Tha to psaksw omws....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

thanks! στη σελιδα της μοτορόλα δυστηχώς δεν λέει τίποτα!

το μοντέλο είναι το HS850 λες να πάρω τηλ σε καμία αντιπρωσωπία ( αλήθεια ποι είναι το τηλ??)

Η καμία ιδέα σε ποιο άλλο μέρος του φόρουμ να το ρωήσω??

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν80 1 εβδομάδα είναι φανταστικό.Μόλις χθές μου έπεσε και παραλίγο να διαλύσει.δεν γίνετε θέλω να πάρω μια θήκη αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά.Έχω πάει Αθήνα, Περιστέρι, Χα'ι'δάρι Αιγάλεω, τίποτα.Θέλω αυτήν η οποία εφαρμόζει πάνω όχι βαλιτσάκι.

Kοιτα για θηκη KRUSSEL

 

 

Εγώ πάλι έχω αυτή εφαρμόζει τέλεια κ είναι κ διακριτική απλώς δεν προστατεύει την οθόνη

http://cgi.ebay.com/Silicone-Skin-Case-Black-for-Nokia-N80_W0QQitemZ130073437500QQihZ003QQcategoryZ20367QQrdZ1QQcmdZViewItem

[sIGPIC][/sIGPIC]

The world is mine!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο καθένας γράφει ό,τι θέλει. Έχω το Ν80 ΙΕ εδώ και 1.5 μήνα και δεν μου έχει κάνει ούτε ένα restart, ούτε ένα κόλλημα (άκου 3 την ημέρα!). Πραγματικά, δεν έχω ξαναδεί τόσο σταθερό S60 από τη Nokia (και δεν είμαι και Nokiάκιας). Μήπως τα προβλήματα υπάρχουν σε όσους αναβάθμισαν το απλό σε IE;

 

Και εγώ που το αναβάθμισα δεν έχω κολλήματα...

 

Παιδιά, δε λέμε ότι θέλουμε, εσείς το δουλεύετε καθόλου το wlan και το voip ή μόνο το κοιτάτε και λέτε ότι δε σας κολλάει? Σε αυτές τις λειτουργίες κολλάει και θέλει restart.

Αν το δουλεύατε θα καταλαβαίνατε ότι το παλιό non-IE firmware ίσως ήταν πιο σταθερό στην ασύρματη σύνδεση και το πιο σημαντικό: έπαιρνε Ip από dhcp. Το ΙΕ αρνείται πεισματικά να το κάνει.

 

distihos den sto kanun ote i nokia to epitrepei <episima>

se 3 nokia club piga ke se ola mu ipan oti den ginete ke telika mu to kanan ana vatmhisi se aytin pu lete gia to n80 ke epidi mu fanike arketa palia ipa na rotiso

 

an kanenas ine apo thessaloniki ke vrike nokia club pu tu kanei tin anavatmhisi apo n80 se n80i pite mu!!

 

File Niko sumfwna me ton Nervous to N80 otan to anavathmizeis ginetai N80ie xwris na allakseis product code kai tetoia.....Opote ti exeis na peis....???

 

ξαναλέω ότι το επίσημο firmware για το Ν80 είναι το ...0.42

αυτό πέρνεις από το NSU , αυτό σου δίνουν στα nokia centers...

τώρα αν κάποιος το κάνει ΙΕ με τις γνωστές μεθόδους και δει τελικά το ..0.38 , άλλο θέμα...:)

 

Κι εγώ το αναβάθμισα σε Nokia shop στη Θεσσαλονίκη από απλό σε IE πριν τα Χριστούγεννα. Μάλιστα δεν ήξερα αν είχε βγει η έκδοση IE και τους ρώτησα ποια είναι η τελευταία έκδοση του firmware για Ν80 και αν έχει έρθει το IE firmware. Μου απάντησαν ότι τελευταία επίσημη έκδοση για το N80 είναι η 4.0632.0.38 και είναι το firmware Internet Edition.

Την έκανα δωρεάν, δεν έχασα την εγγύηση και δεν άλλαξε το product code με την αναβάθμιση.

Το IE είναι μόνο ένα firmware upgrade του N80, που κυκλοφόρησε και με διαφορετικό product code για να τονιστεί το αυξημένο value του firmware.

 

Από εκεί και πέρα, όποιος λέει ότι δεν του το κάνουν αναβάθμιση, ή βαριούνται να του το κάνουν ή δεν έχει πρόβλημα το κινητό του και δεν δικαιολογείται η αναβάθμιση χωρίς να παρουσιάζει προβλήματα. Κι εμένα με ρώτησαν τι πρόβλημα παρουσιάζει και τους εξήγησα.

 

 

Κι εγώ θα πώ -αν και φανατικός nokiaκιας- πως αν δεν το αναβαθμίζουνε στα nokia club σε n80 4.0632038, τότε είναι ντροπή για την alpha copy και την nokia την ίδια, καθώς το n80 είναι το πιο πολυδιαφημισμένο κινητό καθώς ήταν από τα πρώτα που υποτίθεται είχε υποστήριξη SIP και WLAN μαζί, πράγματα που δεν υποστηρίζει αν δεν έχει πάνω το τελευταίο firmware που το βρίσκει κανείς σαν n80ie στην αγορά ή εάν ζητήσει να του περάσουνε την internet edition σε κάποιο κατάστημα Nokia. Προσωπικά που μου το αναβάθμισαν, νιώθω πως αγόρασα νέο κινητό. Αν φτιάξει λίγο και το ψιλο-bug που λέγαμε παραπάνω θα είναι τέλειο(με εξαίρεση την μπαταρία).

Κάποιοι έδωσαν τα 600 ευρωπουλάκια μόνο και μόνο για αυτή τη δυνατότητα του κινητού, που προέκτασή της είναι φυσικά η δωρεάν πραγματοποίηση κλήσεων μέσω wifi.

Σχετικά με την μπαταρία που αδειάζει γρήγορα: Με ερώτηση στη nokia μου είπαν πως δεν έχουν ενημέρωση για το εάν θα βγεί κάποια μεγαλύτερη μπαταρία. Αλήθεια, καμιά μπαταρία άλλης μάρκας -άκα μαϊμού- 1000mAh έχει δοκιμάσει κανείς; Και από πού την πήρε;

 

Αυτό με την μπαταρία, μεγάλη ιστορία και πολύ πονεμένη. Δύο φορές τη μέρα φόρτιση με λειτουργία wlan και voip.:)

tsampouros
Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανακάλυψη της απάτης * της Gizmo όσον αφορά τα δωρεάν τηλεφωνήματα ** , αποφάσισα να βρώ τρόπο να δουλέψει το VoIPBuster στο N80ie μου.

 

Εργαλεία-> Ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Ρυθμίσεις SIP

Όνομα προφίλ: VoIPBuster

Προφίλ υπηρεσίας: IETF

Προεπ. σημ. πρόσβ.: *Το_access_point_wi-fi_που_χρησιμοποιείτε*

Κοινό όνομα χρήστη: sip: *Το_VoIPBuster_UserName_σας*@voipbuster.com

Χρήση συμπίεσης: Όχι

Εγγραφή: Όταν απαιτείται

Χρήση ασφάλειας: Όχι

 

-Διακομ. μεσολάβησης

--Δ/νση διακομ. μεσολάβησης: καμία (αφήνετε κενό)

--Τομέας προστασίας: κανείς (αφήνετε κενό)

--Όνομα χρήστη: κανένα (αφήνετε κενό)

--Κωδικός πρόσβασης: κανείς (αφήνετε κενό)

--Επιτρ. χαλαρή δρομ.: Ναι

--Τύπος μεταφοράς: UDP

--Θύρα: 5060

 

-Διακομ. καταχώρ.

--Δ/νση διακομ. καταχώρ.: sip:sip.voipbuster.com

--Τομέας προστασίας: voipbuster.com

--Όνομα χρήστη: *Το_voipbuster_user_name_σας*

--Κωδικός πρόσβασης: *Το_voipbuster_password_σας*

--Τύπος μεταφοράς: UDP

--Θύρα: 5060

 

Εργαλεία-> Ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Ρυθμ. τηλ. Διαδικτ.

Όνομα: VoIPBuster

Προφίλ SIP: VoIPBuster

 

* Απάτη=Μούφα, u know...

** Το τηλεφώνημα είναι δωρεάν όταν γίνεται από τον χρήστη Gizmo(A) προς το νούμερο σταθερού ενός χρήστη Gizmo(B) το οποίο νούμερο έχει οριστεί από τον χρήστη (Β) στον Gizmo-λογαριασμό του ως home number του.

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν80 1 εβδομάδα είναι φανταστικό.Μόλις χθές μου έπεσε και παραλίγο να διαλύσει.δεν γίνετε θέλω να πάρω μια θήκη αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά.Έχω πάει Αθήνα, Περιστέρι, Χα'ι'δάρι Αιγάλεω, τίποτα.Θέλω αυτήν η οποία εφαρμόζει πάνω όχι βαλιτσάκι.

Kοιτα για θηκη KRUSSEL

 

Καλημέρα σε όλους.Αυτή την θήκη πού θα ψάξω να την βρώ σε ποιό κατάστημα?Και κάτι άλλο-καμιά φορά όταν με καλούν το ηχειάκι μπουκώνει με την ένταση να έιναι στο 4. Απλά υποπτεύομαι ότι όταν δεν έχω καλό σήμα γίνετε αυτό.Γνωρίζει κανείς τίποτα έχει συμβεί σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανακάλυψη της απάτης * της Gizmo όσον αφορά τα δωρεάν τηλεφωνήματα ** , αποφάσισα να βρώ τρόπο να δουλέψει το VoIPBuster στο N80ie μου.

 

Εργαλεία-> Ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Ρυθμίσεις SIP

Όνομα προφίλ: VoIPBuster

Προφίλ υπηρεσίας: IETF

Προεπ. σημ. πρόσβ.: *Το_access_point_wi-fi_που_χρησιμοποιείτε*

Κοινό όνομα χρήστη: sip: *Το_VoIPBuster_UserName_σας*@voipbuster.com

Χρήση συμπίεσης: Όχι

Εγγραφή: Όταν απαιτείται

Χρήση ασφάλειας: Όχι

 

-Διακομ. μεσολάβησης

--Δ/νση διακομ. μεσολάβησης: καμία (αφήνετε κενό)

--Τομέας προστασίας: κανείς (αφήνετε κενό)

--Όνομα χρήστη: κανένα (αφήνετε κενό)

--Κωδικός πρόσβασης: κανείς (αφήνετε κενό)

--Επιτρ. χαλαρή δρομ.: Ναι

--Τύπος μεταφοράς: UDP

--Θύρα: 5060

 

-Διακομ. καταχώρ.

--Δ/νση διακομ. καταχώρ.: sip:sip.voipbuster.com

--Τομέας προστασίας: voipbuster.com

--Όνομα χρήστη: *Το_voipbuster_user_name_σας*

--Κωδικός πρόσβασης: *Το_voipbuster_password_σας*

--Τύπος μεταφοράς: UDP

--Θύρα: 5060

 

Εργαλεία-> Ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Ρυθμ. τηλ. Διαδικτ.

Όνομα: VoIPBuster

Προφίλ SIP: VoIPBuster

 

* Απάτη=Μούφα, u know...

** Το τηλεφώνημα είναι δωρεάν όταν γίνεται από τον χρήστη Gizmo(A) προς το νούμερο σταθερού ενός χρήστη Gizmo(B) το οποίο νούμερο έχει οριστεί από τον χρήστη (Β) στον Gizmo-λογαριασμό του ως home number του.

 

To prosexa ki ego sto Gizmo oti bazei 100 proupotheseis.Exeis brei tipota kalutero an oxi doreansto voipbuster? :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Αυτή την θήκη πού θα ψάξω να την βρώ σε ποιό κατάστημα?Και κάτι άλλο-καμιά φορά όταν με καλούν το ηχειάκι μπουκώνει με την ένταση να έιναι στο 4. Απλά υποπτεύομαι ότι όταν δεν έχω καλό σήμα γίνετε αυτό.Γνωρίζει κανείς τίποτα έχει συμβεί σε κανέναν?

 

αυτο γινεται σε ολους.

οπως λες και εσυ γινεται επανω στην εναλλαγη απο 3G σε GSM.

η θηκη οπως ειπε ο φιλος την πηρε μεσο ebay.

στο πλαισιο εχει μια την οποια ειχα καποτε.δεν ξερω αμα σου ταιριαζει ειναι αυτη.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=669&product=851108

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται σε ολους.

οπως λες και εσυ γινεται επανω στην εναλλαγη απο 3G σε GSM.

η θηκη οπως ειπε ο φιλος την πηρε μεσο ebay.

στο πλαισιο εχει μια την οποια ειχα καποτε.δεν ξερω αμα σου ταιριαζει ειναι αυτη.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=669&product=851108

 

Ευχαριστώ aris 21, θα πάω στο πλαίσιο να δώ το απόγευμα θα την έχει ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ aris 21, θα πάω στο πλαίσιο να δώ το απόγευμα θα την έχει ?

 

θα την εχει....:) :) :)

γιατι οχι.

δες την ειναι πολυ καλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ aris 21, θα πάω στο πλαίσιο να δώ το απόγευμα θα την έχει ?

Καλημέρα..Πάντως αν δουλεύεις το ebay θα σου πρότεινα να πάρεις απο εκεί..εφαρμόζει τέλεια και προστατεύει την ο΄θονη...Σημείωση ειχα πάρει μεχρι να καταλήξω σε αυτην και την bodyglove και τυπου βαλιτσάκι...

http://cgi.ebay.com/NEW-Crystal-Case...c mdZViewItem

 

Διορθωση για την σελιδα....http://cgi.ebay.com/Crystal-Clear-Hard-Case-for-Cover-Skin-NOKIA-N80_W0QQitemZ200073424584QQihZ010QQcategoryZ20367QQrdZ1QQcmdZViewItem

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Λοιπόν αγόρασα το headset HS-69 που υποτίθεται ότι είναι συμβατό με το N80. Αρχικά το συνδέω και μου λέει μη υποστηριζόμενο εξέρτημα. Λέω θα θέλει αναβάθμιση.Το πάω στη nokia (γιατί ψιλοαγχωνομαι να το κάνω μόνος μου) και μου βάζουν την έκδοση 4.0623.0.42 η οποία απ'οσο είχα διαβάσει δεν το υποστηρίζει το εξάρτημα. Έκανα ένα search και είδα ότι η έκδοση 4.0632.038 είναι αυτή που υποστηρίζει το συγκεκριμένο headset αλλά αυτή η έκδοση είναι μόνο για Internet edition. Το τραγικό έιναι ότι η Νόκια δεν αναφέρει τίποτα για την υποστήριξη του εξαρτήματος μόνο από Ν80 Ιντερνετ edition και λέει ότι υποστηρίζεται από το Ν80 γενικά. Τέλος πάντων αυτή τη στιγμή δεν μου δουλεύει το headset αλλά σαν να μην έφτανε αυτό με την καινούρια έκδοση που έβαλα δεν μου αναγνωρίζει και τη κάρτα Sandisc MiniSD 2GB που με την παλιά έκδοση που είχα έπαιζε μια χαρά. Με άλλα λόγια όχι μόνο δεν έκανα αυτό που ήθελα αλλά τώρα δεν έχω και κάρτα μνήμης.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει με την κάρτα μνήμης??

Λέτε να δοκιμάσω να βάλω Ιντερνετ edition???

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Λοιπόν αγόρασα το headset HS-69 που υποτίθεται ότι είναι συμβατό με το N80. Αρχικά το συνδέω και μου λέει μη υποστηριζόμενο εξέρτημα. Λέω θα θέλει αναβάθμιση.Το πάω στη nokia (γιατί ψιλοαγχωνομαι να το κάνω μόνος μου) και μου βάζουν την έκδοση 4.0623.0.42 η οποία απ'οσο είχα διαβάσει δεν το υποστηρίζει το εξάρτημα. Έκανα ένα search και είδα ότι η έκδοση 4.0632.038 είναι αυτή που υποστηρίζει το συγκεκριμένο headset αλλά αυτή η έκδοση είναι μόνο για Internet edition. Το τραγικό έιναι ότι η Νόκια δεν αναφέρει τίποτα για την υποστήριξη του εξαρτήματος μόνο από Ν80 Ιντερνετ edition και λέει ότι υποστηρίζεται από το Ν80 γενικά. Τέλος πάντων αυτή τη στιγμή δεν μου δουλεύει το headset αλλά σαν να μην έφτανε αυτό με την καινούρια έκδοση που έβαλα δεν μου αναγνωρίζει και τη κάρτα Sandisc MiniSD 2GB που με την παλιά έκδοση που είχα έπαιζε μια χαρά. Με άλλα λόγια όχι μόνο δεν έκανα αυτό που ήθελα αλλά τώρα δεν έχω και κάρτα μνήμης.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει με την κάρτα μνήμης??

Λέτε να δοκιμάσω να βάλω Ιντερνετ edition???

 

για το headset HS-69 δεν ξερω να σου πω την αληθεια.

για την καρτα ομως δεν ειναι λογικο.

καντην ενα format και πες μου.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Λοιπόν αγόρασα το headset HS-69 που υποτίθεται ότι είναι συμβατό με το N80. Αρχικά το συνδέω και μου λέει μη υποστηριζόμενο εξέρτημα. Λέω θα θέλει αναβάθμιση.Το πάω στη nokia (γιατί ψιλοαγχωνομαι να το κάνω μόνος μου) και μου βάζουν την έκδοση 4.0623.0.42 η οποία απ'οσο είχα διαβάσει δεν το υποστηρίζει το εξάρτημα. Έκανα ένα search και είδα ότι η έκδοση 4.0632.038 είναι αυτή που υποστηρίζει το συγκεκριμένο headset αλλά αυτή η έκδοση είναι μόνο για Internet edition. Το τραγικό έιναι ότι η Νόκια δεν αναφέρει τίποτα για την υποστήριξη του εξαρτήματος μόνο από Ν80 Ιντερνετ edition και λέει ότι υποστηρίζεται από το Ν80 γενικά. Τέλος πάντων αυτή τη στιγμή δεν μου δουλεύει το headset αλλά σαν να μην έφτανε αυτό με την καινούρια έκδοση που έβαλα δεν μου αναγνωρίζει και τη κάρτα Sandisc MiniSD 2GB που με την παλιά έκδοση που είχα έπαιζε μια χαρά. Με άλλα λόγια όχι μόνο δεν έκανα αυτό που ήθελα αλλά τώρα δεν έχω και κάρτα μνήμης.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει με την κάρτα μνήμης??

Λέτε να δοκιμάσω να βάλω Ιντερνετ edition???

Na exeis upopsin sou oti polles suskeues opws 6630 kai 6680 den anagnwrizoun alles memory cards ektos apo nokia.Mporei loipon na einai kai auto.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν παίζει όυτε με φορματ. Την βάζω και για ένα λεπτό την βρίσκει. Εκανα φορμάτ αλλα μετά μου λέει ότι "Κάρτα μνήμης αφαιρέθηκε" και εξαφανίζονται τα στοιχεία της. Δεν είναι φυσιολογικό να μην την δέχεται πλέον γιατί μέχρι πριν την αναβάθμιση έπαιζε κανονικά. Δεν πρέπει να σε προειδοποιούν για αυτά τα πράγματα από τη Νοκια??? Γιατί όχι απλά δεν δούλεψανε τα ακουστικά που ο τεχνικός μου έλεγε "Φυσικά και θα παίζουν", αλλά τώρα δεν παίζει και η κάρτα. Απαράδεκτο!!!!!

 

Να τoλμήσω να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο ανόδυνος και έυκολος τρόπος να κάνω αναβάθμιση στε Internet edition?? Αν υπάρχουν κάποια λινκς που θα με βοηηθούσαν θα ήμουν υπόχρεος???

 

ΥΓ. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω το παλίο μου firmware???

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...