Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι χρειάζεται ένα θέμα εξαιρετικά για τα αξεσουάρ που θα προμηθευτούν οι χρήστες του συγκεκριμένου κινητού,ώστε το general thread να μείνει ανέπαφο από τέτοιου είδους ερωτήσεις.

Καλή αρχή λοιπόν:)

 

Θήκες για το one μας

Εξαιρετική πρόταση αυτή

http://www.spigen.com/cell-phone/htc/htc-one/htc-one-case-ultra-thin-air.html

 

Επίσης ξεχωρίζω και αυτή από την poetic

 

Η πρόταση της HTC αν και δεν ακούγονται και τα καλύτερα.

 

Case mate,δείχνει αξιόλογη.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

Σκεφτομαι σαν πρωτη επιλογη να αγορασω το Htc one S. Σαν 2η εχω το Samsung galaxy s3.

Διαφορες απορειες που εχω σχετικα με το htc μου λυθηκαν απο τα υπολοιπα θεματα του forum.

 

Αυτο που θελω να μαθω ειναι τι παιζει με την Αντιπροσωπεια / αντιπροσωποι και γενικα υποστηριξη που παρεχεται στην Ελλαδα για τα HTC κινητα.

Η Samsung ξερω οτι εχει ισχυρη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα λογο των διαφορων προιοντων που πουλαει εδω.

Αλλα με HTC τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει καλά λόγια σχετικά με την ελληνική αντιπροσωπεία.

Και φυσικά η htc πέρα βρέχει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ουτε εγω ακουσα καλα σχολια. Ισα ισα ισως και τα χειροτερα.

 

Κριμα και εχω βρει μεταχειρησμενο το one s σε καλη ευκαιρια και δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

μην πας μακρια..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4741827#post4741827

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4742328#post4742328

 

η χειροτερη δυνατη αντιμετωπιση.....

 

2 γνωστα προβληματα και ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ να μου τα αναγνωρισουν.....

και μαλιστα λενε οτι απο τη στιγμη που θεωρουν οτι λογω δικης μου "κακης χρησης" εσπασε το τζαμακι της καμερας , αρνουνται να ασχοληθουν και με το no-zero-gap προβλημα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φιλε εφαγα σκαλωμα με αυτο που ποσταρες.

Οχι τοσο για το οτι δεν δεχοντε την δωρεαν καλυψη του κατασκευαστικου λαθους ( μιας και σπανια θα βρεις εταιρια που να παραδεχτει γρηγορα ελλατωματικες παρτιδες ή ελλατωματικη κατασκευη και να μην τα φορτωσει στους πελατες ) αλλα στην ζημια που επαθε απο το πουθενα το κινητο σου αλλα και τα κινητα αλλων ατομων. Ειναι τραγικο !! Θα παθαινα εγκεφαλικο

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αν σκεφτείς ότι την HTC την πήρε ο sweet boy από την ACE και ακόμα χειρότερα έδωσε το service στην Teleservice....:lol:

Και φυσικά δεν φταίει η HTC για τα προβλήματα αλλά οι εδώ διαχειριστές.

Η υποστήριξη HTC στην Ελλάδα τελείωσε πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετώ την μεγάλη παρέα!! Έχω ένα προβληματάκι με τις ενημερώσεις του κινητού μου. Έχω επιλέξει να κάνει αυτόματα ενημερώσεις.Μου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση . Την κάνω και όλα οκ. Πάω κάνω χειροκίνητα έλεγχος τώρα και ξανά βγάζει την ίδια ενημέρωση την κάνω ξεκινάει το κινητό και όλα οκ. Ξανά κάνω την ίδια διαδικασία με πριν (χειροκίνητα) και πάλι τ ίδια. Στην ουσία όσες φορές το κάνω η ενημέρωση είναι η ίδια ( 60.48 Μb). Το κινητό είναι HTC SENSATION .Υπάρχει κάποια λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την μεγάλη παρέα!! Έχω ένα προβληματάκι με τις ενημερώσεις του κινητού μου. Έχω επιλέξει να κάνει αυτόματα ενημερώσεις.Μου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση . Την κάνω και όλα οκ. Πάω κάνω χειροκίνητα έλεγχος τώρα και ξανά βγάζει την ίδια ενημέρωση την κάνω ξεκινάει το κινητό και όλα οκ. Ξανά κάνω την ίδια διαδικασία με πριν (χειροκίνητα) και πάλι τ ίδια. Στην ουσία όσες φορές το κάνω η ενημέρωση είναι η ίδια ( 60.48 Μb). Το κινητό είναι HTC SENSATION .Υπάρχει κάποια λύση ;

φιλε καλως ηρθες στο forum αλλα γραφεις σε λαθος ενοτητα θα πρεπει να ρωτησεις εδω:lock:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308444

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας

Πριν από 1 μήνα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο one x.

Το κινητό το ερωτεύθηκα, όμως δεν είμαι γνώστρια και δεν παρατήρησα μια μικρή κιτρινίλα στην οθόνη που νομίζω ότι όσο πάει γίνετε πιο έντονη και μεγαλώνει.

Μπορώ να κάνω κάτι με την αντιπροσωπεία?

Να σας πω ότι... δεν έχω απόδειξη αγοράς του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια Καλησπερα,

 

Εχω μια αμερικανικη συσκευη, το HTC LTE Droid Incredible και ειναι καρτοκινητο (Wind). Aυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι πως μπορω να κανω το Λαπτοπ μου να περνει ιντερνετ απο το κινητο μου, το λεγομενο Hotspot, αν γνωριζει κανεις.

 

Eυχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα,

 

Εχω μια αμερικανικη συσκευη, το HTC LTE Droid Incredible και ειναι καρτοκινητο (Wind). Aυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι πως μπορω να κανω το Λαπτοπ μου να περνει ιντερνετ απο το κινητο μου, το λεγομενο Hotspot, αν γνωριζει κανεις.

 

Eυχαριστω εκ των προτέρων.

 

Ανοίγεις το hotspot στο κινητό σου, από το laptop συνδέεσαι μέσω wifi στο κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

α τοσο απλο ειναι???

 

EDIT: λοιπον, το δοκιμασα αλλα μου ζηταει να βαλω την αμερικανικη ΣΙΜ καρτα.... βεβαια στις ρυθμισεις γραφει την εταιρεια την αμερικανικη, ξερει κανεις τις ρυθμισεις για την wind?

Edited by RoD1TiS13
Link to comment
Share on other sites

α τοσο απλο ειναι???

 

EDIT: λοιπον, το δοκιμασα αλλα μου ζηταει να βαλω την αμερικανικη ΣΙΜ καρτα.... βεβαια στις ρυθμισεις γραφει την εταιρεια την αμερικανικη, ξερει κανεις τις ρυθμισεις για την wind?

Για πάρε ένα τηλ. την Wind....

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

πηγα σε ενα καταστημα της εταιρειας αλλα μου ειπε η κοπελα οτι λογω επειδη δεν δουλευει το 3G δεν μπορω να το ενεργοποιησω αλλα παρολα αυτα μου βγαζει το σχετικο μυνημα οταν παω να συνδεθω...

 

"Δεν εντοπιστηκε καρτα LTE SIM της Verizon Wireless. Η υπηρεσια Mobile Hotspot/Συνδεση σε ευρυζωνικο δικτυο κινητης τηλεφωνιας χρειαζεται καρτα SIM της Verizon για να λειτουργησει"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενας ακόμη στον κατάλογο των παθόντων. Αγόρασα το htc desire x και μετά από μερικούς μήνες.. έκλεισε και δεν ξανάνοιξε.. Το έστειλα στην αρβάτο, μου έστειλε μην ότι βρίσκονται σε αναμονή ανταλλακτικού, και ακόμη περιμένω. Έχει περάσει πάνω από μήνας και ακόμη τίποτε. Θα παραθέσω όμως, για να αποδείξω το μέγεθος του ερασιτεχνισμού τους, δυο μηνύματα - απαντήσεις σε e-mail που τους έστειλα για το πρόβλημα.

 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

Επίσης, θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την συγγνώμη μας για την ταλαιπωρία σας και την όποια δυκολία αντιμετωπίζετε με την συσκευή σας.

Αν η συσκευή είναι ελληνική κρατάει 1-15 εργάσιμες ημέρες,

αν όμως είναι ξένη κρατάει μια με 15 εργάσιμες εβδομάδες

Ελπίζουμε να μπορέσαμε να επιλύσουμε το ζήτημά σας.

Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε οποιαδήποτε δυσκολία ή δεν λυθεί το πρόβλημα της συσκευής σας, θα σας παρακαλούσαμε να μας ενημερώσετε για να ανταπεξέλθουμε άμεσα.

Ευχαρίστησή μας να είμαστε στην διαθεσή σας και να σας εξυπηρετούμε οποιαδήποτε στιγμή."

 

Ήταν το πρώτο μήνυμα. Και το δεύτερο:

 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

Επίσης, θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την συγγνώμη μας για την ταλαιπωρία σας και την όποια δυκολία αντιμετωπίζετε με την συσκευή σας.

Ζητάμε συγνώμη για την λάθος πληροφορία.

Αν η συσκευή είναι ελληνική κρατάει 1-15 εργάσιμες ημέρες,

αν όμως είναι ξένη κρατάει μια με 4-6 εργάσιμες εβδομάδες .

Ελπίζουμε να μπορέσαμε να επιλύσουμε το ζήτημά σας.

Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε οποιαδήποτε δυσκολία ή δεν λυθεί το πρόβλημα της συσκευής σας, θα σας παρακαλούσαμε να μας ενημερώσετε για να ανταπεξέλθουμε άμεσα.

Ευχαρίστησή μας να είμαστε στην διαθεσή σας και να σας εξυπηρετούμε οποιαδήποτε στιγμή."

 

Έχω πραγματικά σκυλομετανιώσει την επιλογή που έκανα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα ειδα μια πολυ καλη προσφορα στο ebay για ενα HTC EVO 4G και θελω να μαθω εαν θα μπορει να λειτουργησει κανονικα στα ελληνικα δικτυα...Και οποιοι το εχουν παρει να μου πουν τα αρνητικα και τα θετικα της παραπανω συσκευης...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

Επίσης, θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την συγγνώμη μας για την ταλαιπωρία σας και την όποια δυκολία αντιμετωπίζετε με την συσκευή σας.

Αν η συσκευή είναι ελληνική κρατάει 1-15 εργάσιμες ημέρες,

αν όμως είναι ξένη κρατάει μια με 15 εργάσιμες εβδομάδες

 

Ορίστε; Τι θέλει να πει ο ποιητής ARAVATO εδώ; ότι αν είναι από skroutzoμάγαζο σου κάνουν καψώνια δλδ; Έχουν ενημερωθεί τα κεντρικά της HTC για αυτό το email;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ορίστε; Τι θέλει να πει ο ποιητής ARAVATO εδώ; ότι αν είναι από skroutzoμάγαζο σου κάνουν καψώνια δλδ; Έχουν ενημερωθεί τα κεντρικά της HTC για αυτό το email;

 

htc one εσταλει πριν 6 εβδομάδες απο εμένα για καμένη πλακέτα(?????????) και ακομα περιμένω λόγο οτι το ιμει ταιριάζει σε συσκευη γερμανική (????????????????)...

ειναι πραγματικά για μήνυση η εσυπεριφορά αυτή...

αν κάποιος φίλος απο εδω μέσα θελει να μοιραστούμε τα έξοδα για την μήνυση ειμαι διαθέσιμος.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Είμαι πολύ "νέος" εδώ και αφορμή και αιτία για την εγγραφή μου, ήταν τα όσα διάβασα σχετικά με τις ρυθμίσεις των συσκευών android για αποστολή / λήψη mms από οποιονδήποτε πάροχο. Τον προηγούμενο καιρό είχα το HTC Wildfire S το οποίο "δούλευε" πολύ καλά με τα mms με την Cosmote. Αποκτώντας (μόλις μια βδομάδα πριν) το HTC One mini, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις ρυθμίσεις mms. Μιλώντας και με το τεχνικό τμήμα της Cosmote, ρύθμισα τη σύνδεση στο internet (ταχύτατη με το 4G!) αλλά δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν ιδιαίτερα με τα mms. Με κατεύθυναν σε διάφορες "διαφοροποιήσεις" των απαιτούμενων ρυθμίσεων αλλά στο τέλος κανένα αποτέλεσμα.

Φαντάζομαι ότι η μόνη αξιόπιστη πληροφορία, θα μπορεί να προέλθει μόνο από χρήστη της ίδιας συσκευής με τον ίδιο πάροχο (cosmote) ο οποίος θα έχει καταφέρει να λειτουργήσουν οι ρυθμίσεις! Υπάρχει κάποιος τέτοιος "ομόσταυλος" που τα ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ, ώστε να μπορεί να παραθέσει τις ρυθμίσεις ή τα screen captures, ή οποιεσδήποτε κατευθύνσεις για το πρόβλημα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παίδες είναι όντως τόσο χαλια η εταιρία που προσφέρει την εγγύηση στην ελλάδα? σκέφτομαι να παο για htc one αλλα έχω διαβάσει πολύ κακά comments
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, τελικά το προσπάθησα μόνος μου και τα κατάφερα, ...με πολύ απλή λύση.

Τις ρυθμίσεις που δίνει η cosmote για APN με όνομα "cosmote mms" τις αποθηκεύεις στο APN "internet". Δηλαδή ορίζεις τα mmsc, διακομιστής mms και θύρα mms (που είχες κενά) και πλέον τα mms δουλεύουν κανονικά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά έχω ένα max του πέρασα custom rom αλλά θέλω να γυρίσω πίσω σε πλήρης στοκ όπως ήταν πριν... Πως το κάνω; υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το εντόπισα στο etotalk σε δελεαστική τιμη 237 ευρω.

 

Τι λέτε?

 

System

OS Android 4.2

CPU MT6592 Octa Core 1.7GHz

GPU Mali-450MP

RAM 1GB

ROM 4GB

Extend card MAX supports 64GB Class 10 Micro SD Memory Card (TF-Card)

Screen

Display Size 5.0 inch HD

Screen Resolution 1280×720

Screen Type IPS-LED, Multi-Touch Capcitive Screen

Display Colour 16 Million Colors

Color Black / White

Dimensions 142 x 71.9 x 9.15 mm

Net Weight 150g with battery

Camera

Front Camera 2.0 mega pixel, supports Skype Video Calls

Rear Camera 8.0 mega pixel / Auto Focus / Flash Light

Band

2G GSM: 850 / 2100 MHz

3G WCDMA: 900 / 2100 MHz

SAR Unknown

SIM Card Slot Dual Sim, supports W+G / G+G

SIM 1: Standard

SIM 2: Micro

Support Format

Audio MP3, AAC, WAV, etc,

Video AVI, MP4, FLV, 3GP, MOV, ASF, MPEG, RMVB, H.263, H.264, etc

Data Transfer & Connectivity

Data transfer Bluetooth 4.0, USB 2.0

Mobile internet WiFi, EDGE, GPRS, UMTS, HSPA, HSPA+

GPS GPS

Functions / Features

Functions / Features

G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, Schedule Power on/off

Sensor

Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor

Battery

Battery Li-ion Battery 2000mAh

 

http://www.etotalk.com/htc-d616w_p5720.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...