Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα το εχω "λιωσει" το κινητο αυτες τις 5 μερες που το εχω αλλα το μονο που εχω να παρατηρησω ειναι ενα μικρο σκαλωμα να το πω οταν παταω το home button κ επιστεφει το κινητο στην αρχικη οθονη αργει να να εμφανισει τους φακελους κ το widget που εχω για τον καιρο.δεν ξερω τι φταει κ το κανει αυτο το lag αλλα μου το κανει αρκετα συχνα..το μονο παραπτωμα του κινητου μεχρι τωρα..κατα τα αλλα σφαιρα παει παντου ..

 

Για τυχόν αργοπορίες ή redraws βάλτε Nova ή Atom launcher και καθαρίσατε.Ο 1ος λόγος που είχα αλλάξει τον stock όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό ήταν η αργοπορία στο πάτημα του menu/home.Kανένα lag, καμία αργοπορία με τους συγκεκριμένους launchers.Σε περίπτωση που βάλεις Nova, θέσε χαλαρή ταχύτητα στις ρυθμίσεις του αν θέλεις βουτυρένια κύλιση. ( σε Jelly Bean πάντα ).Αν έχεις ICS τότε βάλε Atom.:)

 

@ea6gka, συμφωνώ για την αίσθηση του γυαλιού.Πάντως να ξέρεις ότι δεν χαράσσεται με τίποτα.Όσο για τη Jelly Bean σε μένα ρολάρει άψογα, απαλότατα χωρίς κανένα lag.

 

Σήμερα κυκλοφόρησε η δωρεάν εφαρμογή που λύνει το θέμα του κόφτη φωτεινότητας όταν το τηλέφωνο θερμαίνεται έστω και λίγο.Η εφαρμογή λέγεται LGBrightnessPatcher : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lgbrightnesspatcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5sZ2JyaWdodG5lc3NwYXRjaGVyIl0.

Σε προηγούμενο post είχα ποστάρει και τη λύση του Postacik η οποία λειτουργεί επίσης μια χαρά.Το LGBrightnessPatcher απλά κάνει τη δουλειά πιο εύκολα και γρήγορα.:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κτεβασα την εφαρμογη lgbrightness patcher αλλα δεν εχω δει καποιον αλλο να την εχει βαλει και το σκευτομαι να πατησω apply to permanent patch γιατι δεν εχει δοκιμαστει ακομα η εφαρμογη..σε περιπτωση που γινει το οτιδηποτε με την εφαρμογη του patch μπορει να απεγκατασταθει οποιαδηποτε στιγμη?πως μπορω να τσεκαρω τι μου ανεβαζει θερμοκρασια στη συσκευη?υπαρχει καποια εφαρμογη?

 

Υ.Γ: rooted stock jb χωρις unlocked bootloader k custom recovery

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα εδώ και δυο εβδομάδες με την JB rom από την πρώτη μέρα είμαι πολύ ευχαριστημενος . Διάβασα το thread πριν το αγοράσω και είχα τρομάξει λίγο με το θέμα της μπαταρίας . Μέχρι τώρα μου έχει κρατήσει 2 μέρες 18 ώρες χωρίς 3G,οθόνη στο 30% έχω σερφαρει,παίξει λίγο real racing 3,cut the rope καμιά πασιεντζα και είμαι στο 23% μια χαρα.Το μόνο κακό είναι ότι έχει ζηλέψει η γυναίκα(Samsung Galaxy Ace) και θέλει και αυτή LOL.
Link to comment
Share on other sites

Κτεβασα την εφαρμογη lgbrightness patcher αλλα δεν εχω δει καποιον αλλο να την εχει βαλει και το σκευτομαι να πατησω apply to permanent patch γιατι δεν εχει δοκιμαστει ακομα η εφαρμογη..σε περιπτωση που γινει το οτιδηποτε με την εφαρμογη του patch μπορει να απεγκατασταθει οποιαδηποτε στιγμη?πως μπορω να τσεκαρω τι μου ανεβαζει θερμοκρασια στη συσκευη?υπαρχει καποια εφαρμογη?

 

Υ.Γ: rooted stock jb χωρις unlocked bootloader k custom recovery

 

Βάλε την και μη φοβάσαι.Μην το ψάχνεις με τι σου ανεβάζει τη θερμοκρασία γιατί ακόμα κι όταν το τηλέφωνο είναι χλιαρό πάλι μπαίνει ο κόφτης.Το μόνο που κάνει η εφαρμογή είναι με ένα κλικ τη διαδικασία του post 5146, λέει δλδ στον κόφτη ( αρχείο thermald ) να μην τρέχει.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εβαλα.και για λιγο εβαλα την φωτεινοτητα στο φουλ.αλλα ειναι βραδυ και με στραβωνει.δεν μπορω να την αφησω πολυ ωρα.παντως ηταν ζεστο το λινητο οταν την πηγα στο φουλ.αλλη φορα δεν θα ανεβαζε πανω απο εβδομηντα τα εκατο.αλλα ασφαλη συμπερασματα αυριο.σιγουρα δουλευει αλλα δεν ξερω για ποσο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ipred την εγκαθηστω τωρα..εσυ την εβαλες;;

 

Αυτό που έκανα εγώ ήταν να υποδείξω στον developer ποιο ήταν το αρχείο που έδινε την εντολή για κόψιμο φωτεινότητας.Την εφαρμογή την έφτιαξε ο developer.Εφαρμογές έφτιαχνα στο Bada.Με το android δεν έκατσα να ασχοληθώ ποτέ:)

 

Εγω την εβαλα.και για λιγο εβαλα την φωτεινοτητα στο φουλ.αλλα ειναι βραδυ και με στραβωνει.δεν μπορω να την αφησω πολυ ωρα.παντως ηταν ζεστο το λινητο οταν την πηγα στο φουλ.αλλη φορα δεν θα ανεβαζε πανω απο εβδομηντα τα εκατο.αλλα ασφαλη συμπερασματα αυριο.σιγουρα δουλευει αλλα δεν ξερω για ποσο

 

Θα λειτουργεί ακόμα κι όταν το κινητό σου θα καίει.Και είπαμε πως δεν πρέπει να ανησυχείτε μην σας καεί το τηλέφωνο γιατί άλλο αρχείο ρυθμίζει τον κόφτη φωτεινότητας και άλλο αρχείο το αυτόματο shutdown για προστασία του κινητού.

 

Μη ξεχάσετε όσοι εγκαταστήσετε την εφαρμογή να βάλετε και 5 αστεράκια στη βαθμολογία της.Και ένα βασικό πρόβλημα μας έλυσε και διατίθεται δωρεάν.:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω με την σειρα μου οτι η εφαρμογη δουλευει αψογα!κατεβασα επισης και το set cpu και το χρονισα στα 1100.ψιλολαγκαρει αλλα δεν ανεβαζει θερμοκρασια με το παραμικρο
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω με την σειρα μου οτι η εφαρμογη δουλευει αψογα!κατεβασα επισης και το set cpu και το χρονισα στα 1100.ψιλολαγκαρει αλλα δεν ανεβαζει θερμοκρασια με το παραμικρο

Κ εγω με την σειρα μου να πω οτι η εφαρμογη δουλευει τελεια..ευχαριστουμε τον developer κ τον ipred για την ενημερωση.οσων αφορα το setcpu ειναι αρκετα ευκολο απλα σε συσκευες με πανω απο 2 πυρηνες δεν αξιζει γτ ρυθμιζεις ολους τους πυρηνες που για μενα δεν ειναι καλο, εγω ειχα το cpu master free που καθε φορα που συνδεομουνα στο ιντερνετ κ ανοιγα εναν browser η εφαρμογη λαμβανε δικαιωματα root,καταλαβα δλδ οτι αλλαζε την συχνοτητα του επεξεργαστη για να εχω κλτερη αποδοση.αυτο ειχε ως αποτελεσμα οτι ο επεξεργαστης πηγαινε σε τερμα συχνοτητα που αυτο σημαινε κ την θερμανση του κινητου.το αναφερω για να πληροφορησω οτι σε οσους ζεστενεται η συσκευη μπορει να τρεχει οποιαδηποτε εφαρμογη στο προσκηνιο κ να μην ευθυνεται το κινητο αμμεσα.ας μπουν στο κοπο να το ψαξουν!!

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια S.O.S..βαζω το κινητο να φορτισει κ ολα καλα στην φορτηση αλλα μου φτανει μεχρι 92% και σταματαει..πρεπει να το βγαλω απο την υποδοχη κ να το ξαναβαλω για να παει στο 100%..μηπως ξερετε τι φταιει;;;μηπως επειδη δεν τ εχω αφησει τ κινητο σε ησυχια;;καθε φορα φορτιζε κ εγω ημουν στο browser κ γενικα ασχολιομουν με τη συσκευη..εχεις κανεις καμια ιδεα;;ελπιζω να μην ειναι προβλημα..το εχω παρατηρησει στις 4 τελευταιες φορτισεις που εχω κανει.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δεν βαριέσαι μήπως και σου λυθεί το θέμα.Φαντάζομαι διαφορετικές πρίζες δοκίμασες όπως και μπαινοβγάλισμο μπαταρίας και restarts.

 

Το ότι ενώ φόρτιζε , έκανες πράγματα δεν μου λέει κάτι γιατί κι εγώ 9 μήνες τώρα το ίδιο κάνω ( όταν έχει λίγη μπαταρία το έχω συνδεδεμένο στο laptop)

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα αρχιζω να τη συμπαθω αρκετα τη συσκευουλα, μια ερωτηση, ειναι αδυναμο το ραδιοφωνο του ή παλι επεσα σε λαχειο? στην Β. Ολγας με το λεωφορειο και δεν πιανω ουτε ενα σταθμο...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια δεν μπορουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες στην καρτα sd?κ με εφαρμογη προσπαθησα κ παλι τπτ..υπαρχει τροπος;;
Link to comment
Share on other sites

που ειναι ρε παιδια η λιστα με τις2 εφαρμογες που μπορω να βγαλω, βρισκω μονο για ICS οχι γισ 4.1.2
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μα του εκανα ρε παιδια, το γραφω...συγνωμη να καταλαβω κατι οταν ανοιγεται τις επαφες δεν κολλαει για λιγακι και μετα ρολαρει? Ελευθερη μνημη ποση εχετε?

 

Απο οτι γνωριζω επειδη το εχει ο ξαδερφος μου αυτο το κινητο,τον ρωτησα και μου ειπε οτι η jelly ειναι χαλια και οτι κολλαει σε αρκετα πραγματα πηγαινε πισω

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι γνωριζω επειδη το εχει ο ξαδερφος μου αυτο το κινητο,τον ρωτησα και μου ειπε οτι η jelly ειναι χαλια και οτι κολλαει σε αρκετα πραγματα πηγαινε πισω

 

Δεν ισχυει.Σε εμενα πουχου η JB ειναι τουλαχιστον μια σκαλα πιο πανω στα παντα.Σταθεροτητα,smoothnes,ταχυτητα κτλ κτλ.

Παιζει ρολο και πως θα καθισει πανω η JB.Μπορει δηλαδη να χρειαστει να την ξαναβαλει καποιος αν τρωει πολλα κολληματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει.Σε εμενα πουχου η JB ειναι τουλαχιστον μια σκαλα πιο πανω στα παντα.Σταθεροτητα,smoothnes,ταχυτητα κτλ κτλ.

Παιζει ρολο και πως θα καθισει πανω η JB.Μπορει δηλαδη να χρειαστει να την ξαναβαλει καποιος αν τρωει πολλα κολληματα.

 

Να σε ρωτησω ποσο καιρο εχεις το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο της JB ειναι τα redraws στον stock launcher..

αλλα φανταζομαι οτι κανεις απο εδω που σεβεται τον εαυτο του δεν χρησιμοποιει default launcher και ολοι εχουμε καποιον απο τους apex, nova etc..

:P

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει.Σε εμενα πουχου η JB ειναι τουλαχιστον μια σκαλα πιο πανω στα παντα.Σταθεροτητα,smoothnes,ταχυτητα κτλ κτλ.Παιζει ρολο και πως θα καθισει πανω η JB.Μπορει δηλαδη να χρειαστει να την ξαναβαλει καποιος αν τρωει πολλα κολληματα.

 

το μονο κακο της JB ειναι τα redraws στον stock launcher..αλλα φανταζομαι οτι κανεις απο εδω που σεβεται τον εαυτο του δεν χρησιμοποιει default launcher και ολοι εχουμε καποιον απο τους apex, nova etc..:P

 

Συμφωνώ και επιβεβαιώνω τα λεγόμενα και των δυο σας ύστερα από τόσους μήνες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω ποσο καιρο εχεις το κινητο?

 

Απο τον Δεκεμβριο.Και με jb εδω και 2μηνες περιπου.

Υποψην την jb την περασα 2φορες γιατι την πρωτη δεν εκατσε καλα.Και stock launcher δεν χρησιμοποιω αλλα για την ωρα τον go.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια S.O.S..βαζω το κινητο να φορτισει κ ολα καλα στην φορτηση αλλα μου φτανει μεχρι 92% και σταματαει..πρεπει να το βγαλω απο την υποδοχη κ να το ξαναβαλω για να παει στο 100%..μηπως ξερετε τι φταιει;;;μηπως επειδη δεν τ εχω αφησει τ κινητο σε ησυχια;;καθε φορα φορτιζε κ εγω ημουν στο browser κ γενικα ασχολιομουν με τη συσκευη..εχεις κανεις καμια ιδεα;;ελπιζω να μην ειναι προβλημα..το εχω παρατηρησει στις 4 τελευταιες φορτισεις που εχω κανει.

 

Και σε μένα συμβαίνει (κάποιες φορές) να μην προλαβαίνει να φορτίζει, αν το δουλεύω την ώρα της φόρτισης. Αν όμως το αφήσω ήσυχο θα συνεχίσει κανονικά την φόρτιση χωρίς να χρειαστεί να το βγάλω από την υποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια δεν μπορουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες στην καρτα sd?κ με εφαρμογη προσπαθησα κ παλι τπτ..υπαρχει τροπος;;

 

Στην ICS δεν μεταφέρονται στην εξωτερική SD, εγκαθίστανται όμως αυτόματα στην εσωτερική SD όσες εφαρμογές δεν απαιτούν εγκατάσταση στην κεντρική μνήμη. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει βλέποντας την εσωτερική SD του κινητού μου.

Στην JB υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιηθει και η εξωτερική SD για εγκατάσταση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Στην ICS δεν μεταφέρονται στην εξωτερική SD, εγκαθίστανται όμως αυτόματα στην εσωτερική SD όσες εφαρμογές δεν απαιτούν εγκατάσταση στην κεντρική μνήμη. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει βλέποντας την εσωτερική SD του κινητού μου.

Στην JB υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιηθει και η εξωτερική SD για εγκατάσταση εφαρμογών.

Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου..αν κ επιλογη στο που δλδ θα αποθηκευτει η καθε εφαρμογη δεν εχω δει να υπαρχει τουλαχιστον στην jb..τωρα οσων αφορα τα redraws ειναι εκνευριστικο που συμβαινουν..δοκιμασα nova,apex,smart launchers αλλα δεν υποστηριζουν τα widgets κανενας κ τους πεταξα..οσο για τον go ποτε δεν τον συμπαθησα..δοκιμασα μερικα tutorial για τα redraws βελτιωθηκαν αρκετα μπορω να πω αλλα συνεχιζουν να εμφανιζονται..αυτο το θεμα να μην ειχε το κινητο με τα redraws κ θα ημουν απολυτα ευχαριστημενος με την επιλογη μου..γιατι κατα τα αλλα πεταει κ εχει κ οθοναρα!!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα είναι λόγω των stock widgets να χρησιμοποιείς τον default launcher και να στερείσαι τόσες επιλογές και πιο γρήγορη απόκριση.Αν σου αρέσει πολύ ο stock καιρός δοκίμασε από το play το beweather που έχει ακόμα πιο ωραία video animations.Για τις σημειώσεις το colornote.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...