Jump to content

Windows Live Mobile: MSN contacts στον κατάλογο μου


akpe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες και Χρόνια Πολλά!

 

Μια ερώτηση σχετικά με τον windows live messenger για ppc. Με το που συνδέομαι από το κινητό, όλα τα contacts του msn περνάνε στον κατάλογο του κινητού. Και σαν να μην έφτανε αυτό, αν τυχόν σβήσω ένα από αυτά από το κινητό, αυτομάτως σβήνεται καί από το msn μου...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πως γίνεται τα contacts του msn είτε να μην εμφανίζονται στον κατάλογο του κινητού, είτε να μπορώ να τα σβήσω χωρίς να τα χάσω από το msn;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και Χρόνια Πολλά!

 

Μια ερώτηση σχετικά με τον windows live messenger για ppc. Με το που συνδέομαι από το κινητό, όλα τα contacts του msn περνάνε στον κατάλογο του κινητού. Και σαν να μην έφτανε αυτό, αν τυχόν σβήσω ένα από αυτά από το κινητό, αυτομάτως σβήνεται καί από το msn μου...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πως γίνεται τα contacts του msn είτε να μην εμφανίζονται στον κατάλογο του κινητού, είτε να μπορώ να τα σβήσω χωρίς να τα χάσω από το msn;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

H τελευταία έκδοση του MSN Live έχει επιλογή που σε ρωτάει αν θες να συγχρονήσει Επαφές και Email. Απλά μη την επιλέξεις. ;) Εναλλακτικά μπορείς στις ρυθμίσεις του Live να κάνεις Switch Account και απλά να μην επιλέξεις να προσθέσεις νέο λογαριασμό. Δε θα συγχρονίσει τπτ έτσι.

 

Εγώ πάντως αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα στην αρχή, εγκατέστησα την τελευταία έκδοση και τα συγχρόνισε μια χαρά. Τώρα στο TyTN σε όσες επαφές έχω και στο MSΝ κοινές, τις εμφανίζει με το εικονίδιο του MSN και όχι με το κλασσικό της επαφής (την καρτούλα κλπ). Επίσης αν έχω ανοικτό το MSN στο TyTN, το εικονίδιο αλλάζει χρώμα ανάλογα με το αν είναι online ή όχι οι επαφές μου, έτσι βλέπεις άμεσα με μια ματιά στον κατάλογο επαφών του Τιτάνα ποιοι είναι online κλπ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Κάθισα και πέρασα όμως τα mail που χρησιμοποιούν για το msn στις αντίστοιχες επαφές τους (ως 1ο email σε κάθε επαφή γιατί μερικές που το είχαν ως 2ο τότε δεν τις έβλεπε) σβήνοντας έπειτα τις επαφές που αυτόματα δημιούργησε. Έτσι είχα το αποτέλεσμα που λέει ο Mythozz δλδ να έχω στον κατάλογο των επαφών μου ένα εικονίδιο που να δείχνει ποιες είναι online ή όχι.

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει μπορεί το ίδιο αποτέλεσμα να έχεις αν βάλεις το mail του msn στο πεδίο της επαφής που λέει IM έτσι ώστε να μη χρειαστεί να αλλάξεις τα mail της κάθε επαφής

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΜΙΟ Α701 ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΜSΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΥΘΕΝΆ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΛΙΔΑ Η ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΕΙΛΤΩ ΜΟΥ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟ ΕΜΑΙL ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ vaspyr21@mail.gr

ΕΤΧΑΡΙΣΤΩ

@PXONT@S:ninja:
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA KAI EGO PSAXNO TO MSN..EXOUN GINEI KAI APO ALOUS EROTHSEIS ALLA OUSIODEIS APANTHSEIS KAI DIEYTHINSEIS DEN EXOUN DOTHEI..YPARXEI GIA WINDOWS 2003 ALLA OXI GIA 2005.AN KSEREI KAPOIOS KATI SYGKEKRIMENO PARAKALO ENA PM
Link to comment
Share on other sites

file ari ekana mia anazithsh alla kai pali den mporesa na bro to sygkekrimeno msn.an ksereis akribos dose to link.

 

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=128371&highlight=msn

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σου λειτουργεί αυτό το MSN??

Εμένα στην εγκατάσταση το πρώτο αρχείο λέει ότι έχει λήξει!

Το δεύτερο αρχείο,που λένε πως είναι το τελευταίο,λέει μόλις αρχίζει η εγκατάσταση "unsuccesfull installation".

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio den leitourgei..ayto to msn epsaxna kai giayto eipa oti einai to sosto.alla einai lhgmeno ontos..to psaxno to msn ena mhna kai kanenas ektos tou filou arh pou prospathise den mporei na boithisei.telika me blepo na alazo to mio kai na paro allo thl na to exei etoimo epano
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα μια έκδοση του MSN Live και λειτουργεί κανονικά,είναι η 1400 έκδοση.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ΡΜ.

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση του MSN Live έχει επιλογή που σε ρωτάει αν θες να συγχρονήσει Επαφές και Email. Απλά μη την επιλέξεις. ;) Εναλλακτικά μπορείς στις ρυθμίσεις του Live να κάνεις Switch Account και απλά να μην επιλέξεις να προσθέσεις νέο λογαριασμό. Δε θα συγχρονίσει τπτ έτσι.

 

Αυτο που περιγραφεις εγω δεν το βρισκω...

Μπορεις να βοηθησεις λιγο? Παταω sign-in και μου πεταει παραθυρο που με ρωταει εαν θελω να συνδεθω και να συγχρονισω... Εχει ή ΟΚ ή Cancel.

Αμα πατησω Cancel, απλα δεν με βαζει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που περιγραφεις εγω δεν το βρισκω...

Μπορεις να βοηθησεις λιγο? Παταω sign-in και μου πεταει παραθυρο που με ρωταει εαν θελω να συνδεθω και να συγχρονισω... Εχει ή ΟΚ ή Cancel.

Αμα πατησω Cancel, απλα δεν με βαζει...

 

για να το δεις αυτο

κανε εναλλαγη λογαριασμου και κανε τα βηματα

απο την αρχη ενα ενα.και απο'τι θυμαμαι

στο 3 βημα σε ρωταει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να το δεις αυτο

κανε εναλλαγη λογαριασμου και κανε τα βηματα

απο την αρχη ενα ενα.και απο'τι θυμαμαι

στο 3 βημα σε ρωταει.:)

 

 

Δεν βλεπω την επιλογη για αλλαγη λογαριασμου. Που στο καλο ειναι ...??:cry::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπόν, νομίζω ότι βρήκα επιτέλους μια λύση για το πρόβλημα με τις επαφές MSN στον κατάλογο.

 

Το πρόβλημα μάλλον οφείλεται στο ότι για να εντοπίσει αυτόματα τις επαφές σας στον κατάλογο, θα πρέπει η συγκεκριμένη επαφή να έχει τα πεδία που έχει ορίσει στα Live Spaces ίδια με αυτά που υπάρχουν στον κατάλογό σας. Σε μένα, όσοι είχαν ορίσει δικά τους πεδία στα Live Spaces (όπως π.χ. Hometown: Athens, Greece), τους προσέθετε ως διαφορετική επαφή. Όσοι όμως δεν έχουν Live Space, εντοπίζονται αυτόματα, αρκεί να έχετε βάλει στο πεδίο "Διεύθυνση IM" τo E-Mail που χρησιμοποιούν για το MSN.

 

Για να λύσετε το πρόβλημα με όσες επαφές έχουν παραμείνει διπλές και μετά την προσθήκη του MSN τους στη "Διεύθυνση IM", θα πρέπει αναγκαστικά να περάσετε στον κατάλογο όλους όσους έχετε στο MSN σας. Η επιλογή Merge with Outlook Contacts θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη από τα Sync Options του Windows Live.

 

Σβήστε όσους έχουν δημιουργηθεί αυτόματα και γράψτε το MSN τους στο πεδίο "Διεύθυνση IM" της κάθε επαφής που ήδη είχατε και θέλετε να συγχρονιστεί σωστά με το Messenger. Μετά, προβάλετε την επαφή και πατήστε Add to Windows Live από το μενού. Επιλέξτε το E-Mail που χρησιμοποιεί η επαφή για το MSN και τέλος οι διπλές επαφές! Τουλάχιστον τώρα είναι όλοι με όνομα και επώνυμο και δεν έχω διπλούς, έστω κι αν αναγκάστηκα να περάσω μερικές παραπάνω επαφές στον κατάλογο...

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...