Jump to content

Τι υπηρεσίες θα θέλαμε να δούμε στο www.vodafone.gr;


peri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ξεκινήσω αυτό το thread, με σκοπό να "μεταφέρουμε" τις επιθυμίες μας σχετικά με πιθανές υπηρεσίες που θα θέλαμε να δούμε στο http://www.vodafone.gr.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αρκετά πλήρες ήδη? νομίζω πως είναι το καλύτερο των τριών...ίσως να μπορούσε να είχε online προσφορές κλπ (όπως στο εξωτερικό πχ orange ή vodafone uk) αλλά είμαστε διστακτικοί in terms of competition...
ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ - ΚΟΥΑΞ ΚΟΥΑΞ ΟΥΣΤ!
Link to comment
Share on other sites

Sunduasmo diaforetikwn epidothsewn gia mia suskevi kai real time e-billing. Alla mallon oi apaithseis mou einai megales gia ta ellhnika dedomena. Kata ta alla to site ths Vodafone einai makran kalutero apo twn allwn duo.
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες πληροφορίες για τα καρτοκινητά!

Ναι οκ, ενημερώνει για το υπόλοιπο του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας, και το υπολοιπο απο τα πακέτα μηνυμάτων, ωστόσο θα έπρεπε να δίνει ΚΑΙ:

υπολοιπο απο πακέτα ομιλίας

επιλογή για ενεργοποίηση πακέτων ομιλίας/μηνυμάτων απο το myaccount

online κατάσταση κλήσεων (νομίζω πως ήδη το δίνει η cosmote για τα καρτοκινητά της στο myaccount)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα σε πραγματικό χρόνο ενημέρωση για το λογαριασμό μου.

Και στην καρτοκινητή και στο συμβόλαιο, παρακαλώ! :p

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο θα ήταν να μπορείς να ενργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις κάθε είδους υπηρεσία. Τις μόνες υπηρεσίες που μπορείς να προσθέσεις/αφαιρέσεις είναι το live unlimited, η περιαγωγή και το passport, ο τηλεφωνητής και η βιντεοκλήση. Που είναι η ειδοποίηση κλήσεων, το surf & mail, η δυνατόττηα αποστολής ρυθμίσεων για internet και mms κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις μπορείς να στείλεις και τώρα: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421

 

Καλά θα ήταν να ήταν ενεργοποιημένα σε όλα τα νούμερα mms, gprs & 3g για να μην είναι απαραίτητο να καλέσει κανείς στο 13830, ή να υπήρχε η δυνατότητα ενεργοποίησης με άλλο τρόπο (δε μιλάω για τις ρυθμίσεις!! Για τη γραμμή λέω). Το call alert μπαίνει πανεύκολα από το 1285 και το surf & mail με ένα απλό μήνυμα, οποτε δεν είναι τίποτα το σπουδαίο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση σε real time απλά ξεχάστε το. Θέλει τουλάχιστον 24 ώρες για να ενημερωθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή και το κόστος συντήρησης θα ήταν τεράστιο.

Για τις υπόλοιπες υπηρεσίες που λέτε δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση σε real time απλά ξεχάστε το. Θέλει τουλάχιστον 24 ώρες για να ενημερωθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή και το κόστος συντήρησης θα ήταν τεράστιο.

Για τις υπόλοιπες υπηρεσίες που λέτε δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.

 

Δεν κατάλαβα.... για κάτσε...

Και η κοσμοτέ δηλαδή πώς παρέχει ήδη την real time ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα απλα τις τιμες και τις ταριφες που εχουν σχεδον σε ολες τις χωρες πχ Γερμανια... τις ταριφες Superflat οπου απο 4.95 μιλας Σ/Κ απεριοριστα...με 10 μιλας απεριοριστα σε ολα τα σταθερα.... με 19.95 μιλας flatrate με ολα τα σταθερα και κινητα της vodafone θα γουσταρα την υπηρεσια "Find your mobile " μεσω της σελιδας να μπορεις να βρεις που εχεις ξεχασει το κινητο σου εφοσων ειναι ακομα ανοιχτο...

Θα ηθελα τιμες στα παγια οπως στο εξωτερικο που ειναι πολυ πιο χαμηλα...

Επισης θα ηθελα να εχω καλυτερο σημα στην επαρχια ...

Link to comment
Share on other sites

Real time ενημέρωση φυσικά. Και αν είναι δύσκολο, τουλάχιστον να αναγράφονται οι κλήσεις από την ημ/νία έκδοσης του τελευταίου λογαριασμού και μετά.
Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάτε "αν γίνεται"... φυσικά και γίνεται. Η cosmote το παρέχει ήδη για τα καρτοκινητά της.
Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάτε "αν γίνεται"... φυσικά και γίνεται. Η cosmote το παρέχει ήδη για τα καρτοκινητά της.

 

Allo ta kartokinhta kai allo ta sumvolaia. Nomizw pws sta sumvolaia xrhsimevei pragmatika h real time parakolouthish...

Link to comment
Share on other sites

Allo ta kartokinhta kai allo ta sumvolaia. Nomizw pws sta sumvolaia xrhsimevei pragmatika h real time parakolouthish...

 

Στα συμβολαια ειναι που μετραει,αλλα η voda ειναι 1-2 ημερες πισω σε unbilled airtime για κλησεις,sms και για data ακομα περισσοτερο!Μακαρι να αναβαθμισουν το billing συστημα που εχουν και να παρεχουν real unbilled airtime(voice,data)

Link to comment
Share on other sites

Στα συμβολαια ειναι που μετραει,αλλα η voda ειναι 1-2 ημερες πισω σε unbilled airtime για κλησεις,sms και για data ακομα περισσοτερο!Μακαρι να αναβαθμισουν το billing συστημα που εχουν και να παρεχουν real unbilled airtime(voice,data)

 

kaneis lathos, gia data enimeronetai mazi me tis klhseis k ta sms.

 

Distixws kamia etaireia den fainetai na einai diatethimenei na anavathmisei plhrws ta susthmata ths gia na dosei on line real time billing...

Link to comment
Share on other sites

kaneis lathos, gia data enimeronetai mazi me tis klhseis k ta sms.

 

Distixws kamia etaireia den fainetai na einai diatethimenei na anavathmisei plhrws ta susthmata ths gia na dosei on line real time billing...

 

Δεν κανει λαθος. Ειναι διαφορετικο το billing του data.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάμε πάλι. Τι υπηρεσίες θα ήθελα να δω στο http://www.vodafone.gr ?

Θέλω ενα my account της προκοπής για το καρτοκινητό μου, αντίστοιχο με αυτο που δίνει η cosmote.

Τι δίνει η cosmote? τα παρακάτω...

Συμβόλαια/ Καρτοσυμβόλαια :

Ενημερώνεστε άμεσα για την κατάσταση του λογαριασμού σας

Κάνετε τις πληρωμές σας εύκολα κι απλά

Ανατρέχετε σε προηγούμενους λογαριασμούς σας με ένα κλικ

Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , όπου κι αν βρίσκεστε

Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε, ανάλογα με τις ανάγκες σας

Χρησιμοποιείτε τους ίδιους κωδικούς πρόσβασης για τις ηλεκτρονικές αγορές σας από το e-shop.

 

Καρτοκινητή:

Βλέπετε ανάλυση των κλήσεων σας την ώρα που εσείς επιλέγετε

Ελέγχετε ανά πάσα στιγμή το υπόλοιπο σας

Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , κάθε στιγμή, όπου κι αν βρίσκεστε

Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε με το πάτημα ενός πλήκτρου

Χρησιμοποιείτε τους ίδιους κωδικούς πρόσβασης για τις ηλεκτρονικές αγορές σας από το e-shop.

 

Αυτά θέλω, και απαιτώ σαν πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάμε πάλι. Τι υπηρεσίες θα ήθελα να δω στο http://www.vodafone.gr ?

Θέλω ενα my account της προκοπής για το καρτοκινητό μου, αντίστοιχο με αυτο που δίνει η cosmote.

Τι δίνει η cosmote? τα παρακάτω...

Συμβόλαια/ Καρτοσυμβόλαια :

Ενημερώνεστε άμεσα για την κατάσταση του λογαριασμού σας

Κάνετε τις πληρωμές σας εύκολα κι απλά

Ανατρέχετε σε προηγούμενους λογαριασμούς σας με ένα κλικ

Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , όπου κι αν βρίσκεστε

Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε, ανάλογα με τις ανάγκες σας

Χρησιμοποιείτε τους ίδιους κωδικούς πρόσβασης για τις ηλεκτρονικές αγορές σας από το e-shop.

 

Καρτοκινητή:

Βλέπετε ανάλυση των κλήσεων σας την ώρα που εσείς επιλέγετε

Ελέγχετε ανά πάσα στιγμή το υπόλοιπο σας

Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , κάθε στιγμή, όπου κι αν βρίσκεστε

Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε με το πάτημα ενός πλήκτρου

Χρησιμοποιείτε τους ίδιους κωδικούς πρόσβασης για τις ηλεκτρονικές αγορές σας από το e-shop.

 

Αυτά θέλω, και απαιτώ σαν πελάτης.

 

Για τα καρτοκινητά (αν και δεν χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια) έχεις δίκιο.

 

Για τα συμβόλαια η Vodafone παρέχει τα παραπάνω με ένα πολύ καλύτερο e-shop και δυνατότητα αναβάθμισης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

η cosmote στα καρτοκινητα δεν εχει αναλυση κλησεων στο myaccount!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

η cosmote στα καρτοκινητα δεν εχει αναλυση κλησεων στο myaccount!

 

Αν είχες my account σε καρτοκινητό cosmote δεν θα πέταγες τη μπαρουφα που μόλις πέταξες :lol:

Δηλαδη θες να ποσταρω και sceenshot για να στο αποδείξω? Έλεος πια μερικοί...

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση χρόνου ομιλίας σε καρτοκινητό έχει; Γιατί πριν μερικούς μήνες έψαχνα να το βρω και δεν υπήρχε... ας κάνει αυτό πρώτα η Cosmote και μετά να το δεχτώ ότι έχει καλύτερο my account... Προσωπικά για μένα είναι πολύ πιο εξυπηρετικό από την ανάλυση κλήσεων που μπορεί να έχει πλάκα να το δεις κανα δυο φορές, αλλά τελικά δεν μπορώ να καταλάβω σε τι εξυπηρετεί επί της ουσίας. Στο να ελέγχουμε αν γίνεται λάθος τιμολόγηση;
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ θετικό το ότι πρώτη η Vodafone έδωσε τη δυνατότητα ηλεκτρονικής εξόφλησης του λογαριασμού συμβολαίου και ηλεκτρονικής ανανέωσης χρόνου ομιλίας (και να τονίσω ότι μπορεί να είναι και χωρίς εγγραφή και ότι μπορείς να κάνεις συναλλαγή ακόμη και για κάποιο άλλο άτομο!) Προσωπικά έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και τις 2 αυτές πληρωμές σε ένα περιβάλλον πολύ φιλικό.

Το My Account της Vodafone το έχω δει μόνο σε συμβόλαια πώς φαίνεται.Σε καρτοκινητό όχι.

Στα καρτοκινητά Cosmote (επειδή έγινε αναφορά πριν) βλέπεις κανονικά την ανάλυση κλήσεων/μηνυμάτων κτλ σχεδόν 10 λεπτά μετά .

 

Αυτό που είναι το μεγάλο μου παράπονο από την εταιρεία είναι ότι δεν δίνεται η δυνατότητα μεταφοράς χρόνου ομιλίας από ένα καρτοκινητό σε ένα άλλο..

Ξέρω άτομα που δεν έχουν Vodafone μόνο και μόνο για αυτό το λόγο... θα χαιρόμουνα εαν δίνοταν αυτή η δυνατότητα..

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...