Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Είπα να ανοίξουμε ένα νέο θέμα για την επερχόμενη αναβάθμιση του galaxy note 10.1. Βρήκα κι αυτές τις πληροφορίες.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

 

Οθόνη 10.1” Super Clear LCD (2560 x 1600) με υποστήριξη γραφίδας S Pen

Επεξεργαστής octa-core Samsung Exynos 5420 1.9GHz (έκδοση WiFi και 3G) ή Snapdragon 800 2.3GHz (έκδοση LTE)

Μνήμη RAM 3GB

Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB/64GB (επέκταση με microSD)

Κάμερα 8MP με LED flash

Εμπρόσθια κάμερα 2MP

Εκδόσεις WiFi, WiFi + 3G, LTE, Bluetooth 4.0, GPS+GLONASS

Προεγκατεστημένο το λογισμικό ασφαλείας Samsung Knox

Λειτουργικό σύστημα Android 4.3 Jelly Bean

Μπαταρία 8220mAh

Διαστάσεις 243.1 x 171.4 x 7.9mm

Βάρος 535gr

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με προλαβες! Σημερα το πρωι το σκεφτομουν!

 

Φοβερο μηχανημα με φοβερο hardware!

Θα ειναι το καλυτερο tablet που εχει κυκλοφορισει ποτε.

 

Μακαρι η Sammy να το κοστολογισει σε καλη τιμη.

 

Περιμενουμε νεα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συμφωνω.Πλεον περναει πολυ πιο μπροστα απο το ipad κατα τη γνωμη μου.Το stylus και η οθοναρα,θα κανουν τη διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει τιμη και ημερομηνια κυκλοφοριας.

Α και να φερουν την 32αρα εκδοση γρηγορα γιατι απο την εμπειρια μου κατω απο 32 gb σε ταμπλετ δεν κανεις δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η έκδοση με τα 32gb, αλλά δυστυχώς ξεφεύγεις στην τιμή. Οπότε καλύτερα μια κάρτα μνήμης, γιατί ποώς εκτιμ'ω η τιμή του θα είναι τσιμπημένη.... Να και δυο φωτογραφίες που βρήκα από το τέρας!!! Edited by aeroporos
Link to comment
Share on other sites

Καρτα μνημης εχω 64αρα ετσι κι αλλιως γιατι κατεβαζω ταινιες βιντεο και μουσικη.Το θεμα ειναι με τις εφαρμογες και τα παιχνιδια και επισης σκεψου στο s4 με ολα αυτα τα νεα χαρακτηριστηκα ποσο μικρη εσωτερικη μνημη εχει κατι τετοιο θα ηινει και εδω..

 

Μαρεσε που βαλανε το πενακι πανω δεξια!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ με τη μνήμη. 32 εσωτερική πιστεύω είναι καλά (έχω το Motorola xoom που με 32 εσωτερική και με άλλη μια 32 sd είναι μια χαρά... Αντίθετα στο note II ζορίζομαι με τα 16 της εσωτερικής καθώς αν και έχω 64 εξωτερική δεν μπορώ να εγκαταστήσω εκεί εφαρμογές που μου τρώνε πολύ χώρο τα δεδομένα τους).

Να δούμε πάντως τι τιμή θα έχει. Πολύ φοβάμαι πάνω από 700 η έκδοση με τα 32gb. To xoom πάντως που το πήρα πριν 2 χρόνια με 300 ευρώ μια χαρά τα έχει βγάλει τα λεφτά του και δεν έχει παρουσιάσει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα πάρα την καθημερινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τελικα αποφασισα να παρω αυτο αντι του ipad 5. Ειμαι με το ipad2 2,5 χρονια και κατεληξα οτι το πενακι σε ενα tablet κανει μεγαλη διαφορα. Τωρα στην αναμονη για διαθεσιμοτητα. Ελπιζω χριστουγεννα αλλα αυτο το 2014 edition με αγχωνει και βλεπω να ερχεται το πασχα στην ελλαδα!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τελικα αποφασισα να παρω αυτο αντι του ipad 5. Ειμαι με το ipad2 2,5 χρονια και κατεληξα οτι το πενακι σε ενα tablet κανει μεγαλη διαφορα. Τωρα στην αναμονη για διαθεσιμοτητα. Ελπιζω χριστουγεννα αλλα αυτο το 2014 edition με αγχωνει και βλεπω να ερχεται το πασχα στην ελλαδα!

 

Φίλε μου εγώ αντίθετα πιστεύω ότι θα έρθει πολύ γρήγορα, σχεδόν αμέσως μετά την παρουσίαση. Δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο τώρα που ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Εμένα με προβληματίζει η τιμή και πιστεύω ότι θα είναι στα ίδια επίπεδα με το ipad.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ αντίθετα πιστεύω ότι θα έρθει πολύ γρήγορα, σχεδόν αμέσως μετά την παρουσίαση. Δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο τώρα που ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Εμένα με προβληματίζει η τιμή και πιστεύω ότι θα είναι στα ίδια επίπεδα με το ipad.

 

Μακάρι! Για note και gear είπαν 25 Σεπτεμβρίου + αλλά για note 10.1 τα μασησαν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι! Για note και gear είπαν 25 Σεπτεμβρίου + αλλά για note 10.1 τα μασησαν νομιζω

 

Ακριβως. Το γεγονος οτι δεν αναφεραν τιποτα για το release παραπεμπει σε κυκλοφορια τα Χριστουγεννα η ακομα και το νεο ετος...

Link to comment
Share on other sites

Με ψήνει κι εμένα πολύ το εργαλείο αλλά κάτι άκουσα ότι ετοιμάζουν κι ένα στις 12.2 ίντσες. Ξέρουμε κάτι σχετικό;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Με ψήνει κι εμένα πολύ το εργαλείο αλλά κάτι άκουσα ότι ετοιμάζουν κι ένα στις 12.2 ίντσες. Ξέρουμε κάτι σχετικό;

 

12,2; νομίζω ότι πάνω από 10' θα είναι λίγο άβολο. Αν 'ερθει τα πάντως τα Χριστούγεννα, θα το πάρουμε με το δώρο που δεν θα πάρουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Την ερώτηση αυτή την έχω καταθέσει και σε άλλο θέμα αλλά βλέπω ότι εδώ θα ασχοληθούμε... πιο ιδικά...

 

Έχω ήδη το 10.1 wifi &3g και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος!

Αυτό που με κάνει ναζηλεύω το 2014 edition είναι μόνο η αναβάθμιση της εφαρμογής s note (multi win κ.λ.π).

Η εφαρμογή αυτή από εμένα προσωπικά αφορά το 70% της καθημερινής χρήσης.

Θέλω να μ ενημερώσετε αν υπάρχει περιπτώσει κάποια στιγμή να πάρει την αναβάθμιση του s note και γενικότερα του s/w το 10.1 που έχω ήδη στα κατοχή μου.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο μάτι δύο κονσόλες, την ativ tab 3 και τώρα το note 10.1 2014 edition, και τις δύο τις παρουσίασε η σαμι δημιουργόντας ένα μυστήριο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους. Εύχομαι να μην πάρω πρώτα το Play Station 4!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδωσα το N8000.Ελπιζω να μην αργησει πολυ να ερθει!
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδωσα το N8000.Ελπιζω να μην αργησει πολυ να ερθει!

 

Αν επιτρέπετε σε ποια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπετε σε ποια τιμή;

 

380€ με ολα κομπλε και εγγυηση 1χρονο και 2 μηνες ακομα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

380€ με ολα κομπλε και εγγυηση 1χρονο και 2 μηνες ακομα.

 

Σ ευχαριστω για την απάντηση!

Καλή αναμονή για το 2014...!

Link to comment
Share on other sites

Απο το xda :

 

MediaMarkt Germany has started pre-orders for Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition:

 

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition 16GB WiFi Black/White - 549€

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition 16GB LTE Black/White - 699€

Appears earliest on 28/10/13.

Delivery on the release date.

 

Link:

mediamarkt.de/mcs/productlist/Tablets,48353,447051.html?langId=-3

Link to comment
Share on other sites

Άραγε το Γερμανικό Amazon θα ξεκινήσει με χαμηλότερη τιμή;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Σημερα παρελαβαν στο Πλαισιο του mall την wifi version με κοστος 619 ευρω. Παρα πολλα λεφτα αλλα ευτυχως η θεια μου ειχε επιδοτηση 600 ευρω μεσω της εταιριας που εργαζεται και η καλυψη 3g στην αφρικανικη χωρα που διαμενει μονιμα ειναι σχεδον ανυπαρκτη.. Περα απο το χρηματικο, μιλαμε για μια εξαιρετικη συσκευη που ομοια της δεν υπαρχει. Απο αυτη σας γραφω. Η σειρα Note ειναι αυτο που δεν μπορεις να φανταστεις αν δεν το ζεις...

 

Θελω να πεταξω το τιμιο Fire μου στη φωτια και εχω μπει σε διλημμα μηπως τελικα προτιμησω το ταμπλετ αντι του Note 3.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...