Jump to content

Ζητάτε συγνώμη;


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζητάτε ποτέ; Με ειλικρίνεια εννοώ.

Νοιώθετε τα λάθη σας;

Μου έχει τύχει να μην μπορώ να ησυχάσω απο την σκέψη οτι αδίκησα κάποιον. Η "ησυχία" έρχεται μόνο αφού παραδεχτώ μπροστά του το λάθος μου. Αλλα και σε μερικές περιπτώσεις αναλόγως, το κάνω εμπράκτως και οχι με λόγια. :)

Εσείς ζητάτε συγγνώμη; Συμφιλιώνεστε εύκολα μετά απο τσακωμό;

Θεωρείτε πως έτσι θίγεται ο εγωισμός σας;

Τι λέτε;

http://bestsmileys.com/handshake/2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αυτό το thread θυμήθηκα την εκπομπή πριν χρόνια με την Ελένη Κούρκουλα που ζητούσες συγνώμη από κάποιο κοντινό σου πρόσωπο δημοσίως...

 

Έχω ζητήσει συγνώμη... αλλά δεν θυμάμαι σε ποιούς/ες και σε πόσους/ες... ????

Link to comment
Share on other sites

Ζητάτε ποτέ; Με ειλικρίνεια εννοώ.

Νοιώθετε τα λάθη σας;

Μου έχει τύχει να μην μπορώ να ησυχάσω απο την σκέψη οτι αδίκησα κάποιον. Η "ησυχία" έρχεται μόνο αφού παραδεχτώ μπροστά του το λάθος μου. Αλλα και σε μερικές περιπτώσεις αναλόγως, το κάνω εμπράκτως και οχι με λόγια. :)

Εσείς ζητάτε συγγνώμη; Συμφιλιώνεστε εύκολα μετά απο τσακωμό;

 

Όταν φταίω, ναι, δεν έχω πρόβλημα να ζητήσω συγγνώμη, προτιμώ όμως να επανορθώνω με πράξεις και όχι με λόγια γιατί ως γνωστόν από τότε που βγήκε η συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο.

 

Θεωρείτε πως έτσι θίγεται ο εγωισμός σας;

Τι λέτε;

http://bestsmileys.com/handshake/2.gif

 

Όχι, ίσα-ίσα.

 

Το να ζητήσεις ειλικρινά συγγνώμη δέιχνει δύναμη χαρακτήρα. Οποιοσδήποτε κακομοίρης ταραχοποιός τραμπούκος μπορεί να τσακωθεί. Οποιοσδήποτε όμως δεν μπορεί να αναγνωρίσει τα λάθη του. Λίγοι το κάνουν, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

εφόσον φταίω έστω και λίγο , κάνω το πρώτο βήμα και ζητάω συγνώμη :)

 

αλλά αν δεν ευθύνομαι σε κάτι....δεν υπάρχει περίπτωση , ειδικά αν δω ότι υπάρχει εγωισμός από την άλλη πλευρά....

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω φταιξει εγω τοτε ζηταω συγνωμη. Γενικα ειμαι τυπος που δεν συμφιλιωνομαι ευκολα μετα απο τσακομο.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές ζητάω,αλλά σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις...Όταν καταλαβαίνω ότι έχω άδικο τότε ζητάω συγνώμη αλλιώς περιμένω να ζητήσει ο άλλος. Με τα μόνα άτομα με το οποία συμφιλιώνομαι εύκολα είναι η κολλητή μου και ο πατέρας μου...όταν μαλώνουμε ,συνήθως,έχουν αυτοί δίκιο.Θυμώνουμε και οι δύο για λίγο αλλά μετά με κάποιους τρόπους τα βρίσκουμε.Αν είναι να ζητήσω συγνώμη από κάποιον άλλον εκτός από αυτά τα δύο άτομα,θίγετε λίγο ο εγωισμός μου,και νομίζω ότι είναι φυσικό αυτό να συμβαίνει αν όχι σε όλους σε κάποια άτομα...

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναλογος, αν κρινω οτι εσφαλα και οτι πρεπει να ζητισω συγνωμη τοτε και βεβαια θα ζητισω συγνωμη. Αν ομως κρινω οτι δεν πρεπει τοτε δεν θα το κανω.
Link to comment
Share on other sites

analogos..an ftaio ego na zhthso suggnomh kai ekshghseis na doso..

alla an o allos exei to ftaiksimo kai perimenei na zhthso sugnomh ego tote ,8a faei soupa...

 

genikos eimai atomo pou de sumfilionetai eykola meta apo tsakomo,alla an ayto ginei tote ..perasmena ksexasmena..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εάν και εφόσον φταίω εγώ, τότε στις 99% των περιπτώσεων ζητάω συγνώμη. Γενικά, αν και είμαι ελαφρώς εγωίστρια σε ορισμένους τσακωμούς, προσπαθώ να επανορθώσω τα πράγματα..
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω κάνει λάθος, πάντα!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δικο μου λαθος, φυσικα...

Και οχι απλως ζηταω μια συγγνωμη και τα "μπαλωνω", εξηγω για ποιο λογο εκανα την χαζομαρα και δειχνω σιφγα σιγα και με τον τροπο μου οτι εμαθα το λαθος μου και δεν θα επαναληφθει.

Απο εκει και περα, επειδη ξερω πως κανεις δεν ειναι αλανθαστος (και ειδικα εγω), γι' αυτο δεχομαι και τις συγνωμες των αλλων.

Γιατι ειναι ακρως εγωιστικο, οταν ζηταω συγγνωμη να "θελω" να με συγχωρεσουν και να μην συγχωρω εγω τους αλλους....

(Πανω κατω σε λαθη με ιδιο "βαρος" παντα.)

Δεν πιστευω οτι θιγεται ο εγωισμος μου...

Το να δημιουργηθουν παρεξηγησεις ειναι οτι πιο ευκολο.Το να αναγνωρισεις ενδεχομενο λαθος σου και να ζητησεις ειλικρινα συγνωμη θελει χαρακτηρα...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ζητώ συγνώμη κι επειδή ειμαι και ενοχικος άνθρωπος, αν δεν το κάνω δεν υπάρχει περίπτωση να ησυχάσω.

Και εδω στο myPhone έχω ζητησει δημοσια συγνώμη, απο ένα παιδί που το αδίκησα, γιατι παρεξήγησα αυτο που έγραφε :(

Για να με συγχωρήσει μου έβγαλε την πίστη :p

Οπως και ο Mario_fit, συγχωρω κι εγώ τους άλλους, αρκει να ξέρω φυσικά ότι αυτος που έκανε τη βλακεία πραγματικά μετάνοιωσε και δεν το κάνει για να συνεχίσουμε να μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Panta zhtao syggnomh gia ta lathh moy,th stigmh poy to atomo sto opoio anaferetai,thn aksizei.

 

Sorry αλλα δεν καταλαβα...

Τι εννοεις την αξιζει;'Εννοω, αν κανεις εσυ λαθος εις βαρος καποιου ο οποιος μπορει και να μην αξιζει τοσο σαν ατομο, δεν θα ζητησεις συγγνωμη;

 

P.S.-Απο περιεργεια και μονο ρωταω, γιατι με μπερδεψες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβω οτι ειμαι λαθος ναι ζηταω .

Ειμαι λιγο νευρικη και κυκλοθυμικη :angry: και οταν με πιανει το στραβο μου λεω και κανω διαφορα τα οποια μετα απο 10 λεπτα τα εχω μετανιωσει οποτε αναγκαζομαι να ζητησω συγνωμη .

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλάβω ότι έχω κάνει λάθος (σπάνιο για εμένα :p) ζητάω άμεσα συγνώμη. Επίσης μου την δίνει άπειρα η φράση «από τότε που ανακαλύψαμε τη συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο». Βρίσκω την μετάνοια (όχι την θρησκευτική, καθώς δεν πιστεύω ότι κάποιος κάνει λάθος όταν δεν είναι πιστός σε ότι του σερβίρουν) από τα μεγαλύτερα καλά.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

χμ...δύσκολη ερώτηση...σπάνια ζητάω συγνώμη... :O :O αν πρόκειται για φίλους ειδικά δεν κάνω εύκολα πίσω...εγωϊσμός! :wacko: :wacko: :worry:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν έχω κάνει λάθος ζητάω συγνώμη.

Σε άλλες περιπτώσεις δεν υποχωρώ.Είμαι πεισματάρης μέχρι αηδίας :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν καταλαβαίνω μέσα μου ότι έχω κάνει πραγματικά λάθος, τότε ναι, ζητάω συγνώμη.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα δεν καταλαβα...

Τι εννοεις την αξιζει;'Εννοω, αν κανεις εσυ λαθος εις βαρος καποιου ο οποιος μπορει και να μην αξιζει τοσο σαν ατομο, δεν θα ζητησεις συγγνωμη;

 

P.S.-Απο περιεργεια και μονο ρωταω, γιατι με μπερδεψες. ;)

Se kapoion ton opoio exo adikhsei,sykofanthsei h prosvallei xoris logo tha toy zhthso syggnomh.

Se kapoion omos poy me exei plhrosei me to idio nomisma den tha apologhtho pote.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη μανα μου χιλια συγνωμη, μα το χτυπησαν το κορμι μου οι πονοι...

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω πάντα και πολλές φορές χωρίς να φταίω μόνο εγώ!!

Και εγώ δεν ησυχάζω εύκολα αν νιώθω ότι έχω αδικήσει κάποιον!!

Link to comment
Share on other sites

Αν νιώσω ότι αδίκησα κάποιον, ή ότι πρέπει να ζητήσω συγγνώμη, φυσικά το κάνω. Κακία στα 17 μου χρόνια κρατάω μόνο σε 3 άτομα γιατί το αξίζουν πραγματικά!
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...