Jump to content

Yahoo Mail


brebosgeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχω ενα username στο yahoo.com και θελω να εχω το ιδιο στο yahoo.gr για το δωρεαν pop αλλα λεει οτι υπαρχει.ειναι κοινα τα username σε gr και com?

Απο οσο ξερω ειναι κοινη η πλατφορμα και το μονο που αλλαζει ειναι η γλωσσα της καθε σελιδας ουσιαστικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχω ενα username στο yahoo.com και θελω να εχω το ιδιο στο yahoo.gr για το δωρεαν pop αλλα λεει οτι υπαρχει.ειναι κοινα τα username σε gr και com?

 

ναι ειναι κοινα!

 

Επισης εχω την εντονη εντυπωση μπορεις να εχεις POP3 και στο .COM!

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι κοινα!

 

Επισης εχω την εντονη εντυπωση μπορεις να εχεις POP3 και στο .COM!

oxι στο com δεν εχει ακομα δωρεαν pop η yahoo!η hotmail το επετρεψε προσφατως!τελικα εφτιαξα ενα yahoo .ymail και ολα καλα !

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο ίδιο θέμα θέλω να προσθέσω ΄πριν καμία εβδομάδα δεν μπορούσα να στείλω μαιλ απο το outlook με λογαριασμό Yahoo που έχω στο OUTLOOK 2000 (pop3) έκανα κάποιες ρυθμίσεις και το διόρθωσα το πρόβλημα τις αποστολής Όμως παρουσιάζεται το εξής φαινόμενο (Τα εισερχόμενα ΜΑΙΛ ΔΕΝ έρχονται στο OUTLOOK αλλά στην σελίδα του Yahoo mail!!!!)..........Όταν πατάω αποστολή παραλαβή στο OUtlook στέλνει κανονικά τα ε-μαιλ δέν βλέπω να κατεβάζει εισερχόμενα μαιλ!!!! Αλλά δεν πετά και σφάλμα!!! ακούω προτάσεις!!!!!!!!!!!:rolleyes:
:stupid:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω Yahoo! mail αλλα με το κλασικο interface πως μπορω να ενεργοποιησω

το νεο βελτιωμενο interface?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τελευταία μου έρχονται κάθε μέρα τουλάχιστον 3-4 spam mails τα οποία πηγαίνουν στην ομαδική αλληλογραφία. Έχει την παρακάτω διεύθυνση για να μπω:

http://www.netvegasclub.net

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει εγγραφή στο site αυτό και τον συγκεκριμένο λογαριασμό δεν τον χρησιμοποιώ σε κάποιον messenger κλπ. Είναι περιορισμένα αυτά που κάνω. Επίσης βλέπω ότι στην λίστα με τις υπόλοιπες διευθύνσεις που στέλνουν τα mails δεν είναι πολλές. Δηλαδή τα στέλνουν σε μένα και σε άλλα 15 άτομα περίπου.

 

Πέρα από το να μπλοκάρω να μην μου έρχονται.. υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα σταματήσω? Και αν όχι πώς γίνεται να τα μπλοκάρω?

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το να μπλοκάρω να μην μου έρχονται.. υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα σταματήσω? Και αν όχι πώς γίνεται να τα μπλοκάρω?

Αν κάνεις remove από τη mailing list, υπάρχουν δύο τεινά:

1. να μην ξαναλάβεις

2. να λαμβάνεις ακόμα περισσότερα, από άλλα site

 

Στη θέση σου δεν θα έκανα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου έρχονται κάθε μέρα τουλάχιστον 3-4 spam mails τα οποία πηγαίνουν στην ομαδική αλληλογραφία. Έχει την παρακάτω διεύθυνση για να μπω:

http://www.netvegasclub.net

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει εγγραφή στο site αυτό και τον συγκεκριμένο λογαριασμό δεν τον χρησιμοποιώ σε κάποιον messenger κλπ. Είναι περιορισμένα αυτά που κάνω. Επίσης βλέπω ότι στην λίστα με τις υπόλοιπες διευθύνσεις που στέλνουν τα mails δεν είναι πολλές. Δηλαδή τα στέλνουν σε μένα και σε άλλα 15 άτομα περίπου.

 

Πέρα από το να μπλοκάρω να μην μου έρχονται.. υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα σταματήσω? Και αν όχι πώς γίνεται να τα μπλοκάρω?

Βάλε το email αυτό στα spam filters ώστε να τα πηγαίνει κατευθείαν στον φάκελο του SPAM.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

θα σου ερχονται τετοια mail γιατι προφανως καπου σε καποιο αλλο site μπηκες και ετσι εχουν την διευθυνση σου...που την παιρνουν και αλλοι!!!

δεν μπορεις να κανει κατι. απλα βαλε αυτα τα mail που σου ερχονται στην ομαδικη αλληλογραφια και μην τα ανοιγεις καθόλου.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν.. την πέμπτη το βράδυ έκανα μια παραγγελία από το e-shop. Συνήθως στέλνουν κατευθείαν email επιβεβαίωσης. Αυτή τη φορά δεν μου είχαν στείλει τίποτα. Σήμερα το πρωί που μπήκα να δω τα mails μου βλέπω ότι ήρθε το mail επιβεβαίωσης το οποίο όμως είχε ημερομηνία Πέμπτη, 30 Ιούλιος 2009, 22:54

Φυσικά δεν ήταν πρώτο στην λίστα.. αλλά στην αντίστοιχη θέση.

 

Η yahoo φταίει ή το e-shop? Γίνεται το e-shop να έστειλε σήμερα το mail με παλαιότερη ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
The ability to access Yahoo! Mail via a POP3 email client (such as Outlook or Outlook Express) is only available to customers of our premium Yahoo! Mail Plus service.

 

If you have not purchased the Yahoo! Mail Plus service, you will be unable to retrieve messages via an email client. To determine whether or not you have purchased this service, please visit the My Services page.

 

Εαν το mail σου είναι username@yahoo.com τοτε θες premium εαν είναι ομως username@yahoo.gr τοτε μπορείς και εχεις pop3.

pop.mail.yahoo.com

smtp.mail.yahoo.com

 

Και μια εναλλακτική λύση εδώ

 

ωρε ενα ξεθαμα speciallllllllllll.. :lol::lol:

 

ειχα ακουστα και εγω αυτο περι POP3 και ελληνικου yahoo αλλα δεν σταθηκε δυνατο να συνδεθω μεσω του thunderbird. Εκανα κατι λαθος η "εκλεισαν την τρυπα" του ελληνικου???

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ρε παιδιά, αυτή τη στιγμή είμαι στο yahoo από firefox, και πάνω στην καρτέλα του yahoo μου γράφει "Ο/η ***** σας έστειλε ένα μήνυμα". Αλλά δεν μου εμφανίζεται κανένα μηνυμα στην οθόνη.. Τι γίνεται;;; Αν γνωρίζει κάποιος ας πει, γιατί αυτό γίνεται από χθες και μου έχει σπάσει τα νευρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι μόνο στο yahoo ? Έχει ανοίξει προφανώς το messenger/contacts (online) και κάποιος σου έχει στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Yahoo mail ή yahoo kεντρική;

 

Μόνο στο yahoo mail..:(

 

Είσαι μόνο στο yahoo ? Έχει ανοίξει προφανώς το messenger/contacts (online) και κάποιος σου έχει στείλει μήνυμα.

 

Ναι online είμαι.. Όμως γιατί δεν εμφανίζεται το μήνυμα στην οθόνη, αλλά μόνο στην καρτέλα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι online είμαι.. Όμως γιατί δεν εμφανίζεται το μήνυμα στην οθόνη, αλλά μόνο στην καρτέλα;;;

 

ίσως έχεις δυνατότητα επιλογής...το έχω συναντήσει και εγώ...;)

Link to comment
Share on other sites

ίσως έχεις δυνατότητα επιλογής...το έχω συναντήσει και εγώ...;)

Αν μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος....:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το ξέρω, αλλά ψάχνω για πρακτική λύση. Αν ήταν να κάνω ignore δεν θα έγραφα εδώ, όπως λέει και η κοινή λογική.

 

ίσως έχεις δυνατότητα επιλογής...το έχω συναντήσει και εγώ...;)

 

Φίλος, ευχαριστώ πάρα πολύ! Βρήκα τη λύση!!

 

επιλογές-επιλογές messenger-γενικά-[tab-(στηλοθέτης)]

 

Τώρα ξεκόλλησε επιτέλους :) :) :)

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος....:)

 

Λογικά έχει κάπου αριστερά ένα κουμπί σαν κεραυνό...κάτω από τους φακέλους του Yahoo (inbox κ.τ.λ)...εκεί μάλλον το αλλάζεις..εμένα δεν έχει επιλογές γιατί έχω το yahoo messenger...για δες το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδω και μερες μπαινω απο το κινητο στο m.yahoo.com να δω τα μειλ μου αλλα σε καθενα που ανοιγω μου βγαινει:Errow pc data invalid blueprint.Τι συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...