Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

@ leroumpas, ειναι σωστη η διαδικασια. Για ρουτ εναλλακτικα το ποστ 247, το βρηκα πανευκολο.

Γενικα, δεν αντιμετωπισα κανενα κολλημα, ολα κυλησαν με την μια.

(Το σωστο gapps το βρηκε ο Darth_Revan, εγω μοναχα επιβεβαιωσα οτι παιζει, κανει και update κατοπιν μαλιστα.

 

Έχεις δίκιο. Ο Darth_Revan το βρήκε. Ευχαριστώ πολύ και για την για την επιβεβαίωση της διαδικασίας.

 

Ανέβασα στο site μου ένα tutorial, όσο πιο λεπτομερώς μπορούσα. Check it out.

http://www.kogi.gr

 

Με αυτό το guide του έβαλα με την 1η 1516 ΕΝ/CN έπειτα ΟΤΑ σε 1520 και μετά Gapps και Root.

Όμως κάποια εφαρμογή που έκανα Freeze/Uninstall μου το crashare (μαύρη οθόνη και δεν έκανε reboot) και αναγκαστικά τα έκανα πάλι όλα από την αρχή.

Ευχαριστώ Φίλε μου, πολύ καλό το guide σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα να πω την αλήθεια τι εννοείς. Έβαλα την 1516 και μετά κατευθείαν εγκατέστησα αυτόματα την 1520. Προσπάθησα μετά να βάλλω gapps, αλλά κάθε φορά που πήγαινα να μπω στο cwm με πήγαινε στο recovery.

 

Πρέπει να ξαναπεράσεις παλι το cwm . Με το που αναβαθμισες απο 1511 σε 1516 και 1520 χαθηκε το cwm recovery και εχει μπει το στοκ παλι. Ξαναπερνα το με sp flash tools οπως ειναι ο οδηγος . Μετα θα περασεις με cwm τα gapps και το supersu pro . Τα gapps τα εχω ποσταρει πιο πισω και τα εχουν ξαναβαλει σε ποστ αλλα 2 3 παιδια .

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος να κάνει ένα ####2222# και να μου στείλει ένα screen shot ακόμα και με θολωμένα τα νούμερα στη μέση, στις άκρες αν γίνετε να φαίνονται για να καταλάβω πια νούμερα πρέπει να διορθώσω...

 

Έφτιαξα IMEI, WiFi mac, BT MAc, μόνιμα μέσω SN writer τώρα να δω με το S/N τι θα κάνω που ενώ το έβαλα μέσω SN μου έβγαλε τον αριθμό που έβαλα στο P/N οπότε να δω πως είναι σε κάποιο ok για να τα επαναφέρω

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Σημ. Το SHAREit, μην το ξηλωνετε, ειναι η νο.1 καταξιωμενη εφαρμογη για ευκολο μοιρασμα αρχειων απο κινητο σε κινητο, ακομη και με iphone παιζει κυριλε.

Οντως τωρα καταλαβα και γω οτι ειναι καλη εφαρμογη αλλα μεχρι να το καταλαβω την εχω βγαλει απ ολα τα κινητα που την ειχαν. Υπαρχει η εφαρμογη στο play store?

Ανέβασα στο site μου ένα tutorial, όσο πιο λεπτομερώς μπορούσα. Check it out.

http://www.kogi.gr

Ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

για το SHAREit:

Οντως τωρα καταλαβα και γω οτι ειναι καλη εφαρμογη αλλα μεχρι να το καταλαβω την εχω βγαλει απ ολα τα κινητα που την ειχαν. Υπαρχει η εφαρμογη στο play store?

Ναι, φυσικα υπαρχει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps

 

Φιλος μου με iphone επαθε την πλακα του, 2 χρονια παιδευοταν με διαφορα προγραμματα και δεν ειχε βρει λυση να μεταφερει φωτο κλπ με την μια σε android κινητα!

 

Επισημο site:

http://kc.lenovo.com/index-en.html

Σημειωτεον, παιζει και με desktop PCs.

 

Mini review:

http://www.techsupportalert.com/content/easy-way-send-and-receive-files-across-multiple-devices.htm

 

Χρησιμοποιει διαφορους τροπους αποστολης αρχειων, αλλα καινοτομησε με τον εξης:

Δημιουργει προσωρινα πριβε wifi spot οπου το ενα κινητο στελνει και το αλλο λαμβανει :-)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει διαφορους τροπους αποστολης αρχειων, αλλα καινοτομησε με τον εξης:

Δημιουργει προσωρινα πριβε wifi spot οπου το ενα κινητο στελνει και το αλλο λαμβανει :-)

Νομιζα οτι ειναι σαν τις αλλες κινεεζικες εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο και γιαυτο την διεγραψα. Για pc κατεβαζουμε απο εδω http://shareit.lenovo.com/ . Ευχαριστω για την απαντηση!:)

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι αν και γω δν το χω παραγγηλει ακομα σε ευχαριστω μιας που μπηκανε ολα αυτα που διαβαζα απο την αρχη του νηματος σε μια σειρα ,για τον τυπα με την ιστοσελιδα!

Ωραιος και ο μαγκας που βρηκε τα gapps!!!

Και γενικα σε ολους σας που εχετε πηξει και μας εχετε βοηθησει!

Οσον αφορα το φλας με τον συγχρονισμο με το κλειστρο, μπορει να ελεγξει καποιος αν εχει καθυστεριση το φλας και οταν χρησιμοποιεις φακο?

Για να περασεις drivers στα 8.1 νομιζω πρεπει να κανεις κατι ρυθμισεις πρωτα απο τις ρυθμισεις του Η/Υ για την θυρα USB που θα χρησιμοποιησεις για να σε αφησει να προχωρησεις την διαδικασια, σωστα?

 

Καλη τυχη για το κινητο και μακροζωια ,γτ οντως ειναι ενα κινητο με χαρακτιριστικα που μπορει να σε βγαλει 3 χρονακια πιστευω!!!

Edited by astrapogiiannos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.δεν ξερω αν τι εχει ρωτησει κανεις ξανα αλλα μηπως ξερετε αν μπορουμε να του βαλουμε το xposed installer και το gravitybox ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα πάω κι εγώ στην λύση του 1520 σήμερα

Να ρωτήσω... Πες οτι ολα οκ έβαλα το 1520 και το έχω με gapps και routed

ΜΕΤΑ αν βγει πχ το 1521 stable, θα κάνει ΟΤΑ update ή θα υπάρχει πρόβλημα λόγο gapps και supersu?

Link to comment
Share on other sites

θα πάω κι εγώ στην λύση του 1520 σήμερα

Να ρωτήσω... Πες οτι ολα οκ έβαλα το 1520 και το έχω με gapps και routed

ΜΕΤΑ αν βγει πχ το 1521 stable, θα κάνει ΟΤΑ update ή θα υπάρχει πρόβλημα λόγο gapps και supersu?

 

Φλάσαρε ξανά το Recovery της ρομ και δοκιμάζεις.Σχετικά νε το root άλλες συσκευάς κάνουν την αναβάθμιση και το χάνουν και άλλες βγάζουν σφάλμα, το συγκεκριμένο δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σας βλεπω παλευετε με τις ρομ,αν το παω και εγω που το σκεφτομαι σιγουρα θα κανω τα ιδια γτ κανενα κινητο μεχρι τωρα δεν αφησα σε ησυχια.Εχω λοιπον 2 ερωτησεις:

1)Το θεμα με το φλας διορθωθηκε?

2)Τα touch κουμπια του ειναι φωτιζομενα ή οχι?

 

Ευχαριστω

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Σας βλεπω παλευετε με τις ρομ,αν το παω και εγω που το σκεφτομαι σιγουρα θα κανω τα ιδια γτ κανενα κινητο μεχρι τωρα δεν αφησα σε ησυχια.Εχω λοιπον 2 ερωτησεις:

1)Το θεμα με το φλας διορθωθηκε?

2)Τα touch κουμπια του ειναι φωτιζομενα ή οχι?

 

Ευχαριστω

 

-Εγώ χτες με το που το πήρα στα χέρια μου του έβαλα κατευθείαν την 1520 οπότε δεν έχω εικόνα για το "παλιό πρόβλημα" του φλας.

Όμως πριν από 5 λεπτά έβγαλα photo σε σκοτεινό δωμάτιο και βγήκε πάρα πολύ καλή. (όπως θα έπρεπε φαντάζομαι)

 

-Τα touch κουμπιά του δεν είναι φωτιζόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές από minideal και φοράει vibeui_v2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5.

Την φοράει και κάποιος άλλος; Δεν είδα να την αναφέρει κανείς.

Δεν μπορώ να βρω πουθενά update button για να κάνει έλεγχο για πιθανή αναβάθμιση!

 

Επίσης έχει το θέμα με την αναπαραγωγή video...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές από minideal και φοράει vibeui_v2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5.

Την φοράει και κάποιος άλλος; Δεν είδα να την αναφέρει κανείς.

Δεν μπορώ να βρω πουθενά update button για να κάνει έλεγχο για πιθανή αναβάθμιση!

 

Επίσης έχει το θέμα με την αναπαραγωγή video...

Αυτή την έκδοση έχει και το vickmall και το 1949Deal και σχεδόν όλα τα καταστήματα από Κίνα μέχρι στιγμής. Δεν μπορείς να κάνεις update διότι είναι custom multi-language δλδ ''πειραγμένη'' από το κατάστημα και όπως ξέρουμε μόνο οι official roms μπορούν να το κάνουν. Αυτές (official) όμως να ξέρεις δεν έχουν Ελληνικά, βέβαια επειδή το κινητό είναι ευρέως γνωστό και με πολύ καλές πωλήσεις αυτό σημαίνει ότι ασχολούνται αρκετοί με αυτό, σύντομα θα βγει μία καλή έκδοση rom ίσως και επίσημη ROW (Ευρωπαϊκή έκδοση) ή και κάποια AOSP.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...και εγώ το αγόρασα πριν λίγες μέρες και ψάχνω να βρω θήκες και ζελατίνες προστασίας.....ξέρει κανείς τίποτα.??????

Υ.Γ Ακτινοβολία SAR έχει το τηλ απ όσο λέει 0.29 W/Kg......Στην Ευρώπη η μέγιστη επιτρεπόμενη τιμή είναι 2.0 W/Kg σε 10g ιστού....αν κατάλαβα καλά είμαστε καλά.????

 

Παιδια θελω να παρω το κινητο για τον πατερα μου...Ισχυουν οι τιμες SAR που εδωσε ο φιλος. Μπορει καποιος να κοιταξει το βιβλιαρακι και να το επιβεβαιωσει?

 

Επισης αν κανεις την αναβαθμιση μολις το παρεις υπαρχεο το γνωστο θεμα με τα Lenovo απο Κινα που χανονται τα Ελληνικα και μενει το κινητο μονο με Αγγλικα και Κινεζικα και χανεται και το play store?

 

Επισης εχετε στο μυαλο σας καποιο σοβαρο μειονεκτημα που θα μπορουσε να απογοητευει στην καθημερινη χρηση...μεχρι τωρα ο πατερας μου ειχε ενα Samsung Note 1ης γενιας.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που είχαν κάνει ρουτ σε παλιότερη οφισιαλ έκδοση και μετά πέρασαν την 1520 μέσω ΟΤΑ ας μας πούν τι έγινε με το ρουτ.

Χάθηκε? Είχαν προβλήματα? Η ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Σας βλεπω παλευετε με τις ρομ,αν το παω και εγω που το σκεφτομαι σιγουρα θα κανω τα ιδια γτ κανενα κινητο μεχρι τωρα δεν αφησα σε ησυχια.Εχω λοιπον 2 ερωτησεις:

1)Το θεμα με το φλας διορθωθηκε?

2)Τα touch κουμπια του ειναι φωτιζομενα ή οχι?

 

Ευχαριστω

 

Με την ROM που ερχόταν μέχρι τώρα από Κίνα (τουλάχιστον το δικό μου) την 1511, έχει πρόβλημα συγχρονισμού του φλας!

Την ημέρα με φως του ήλιου, οι φωτογραφίες είναι πού καλές!

 

- Δεν φωτίζονται τα κουμπιά και είναι κάτι που την χαλάει την γυναίκα μου!

 

...με έχει ζαλίσει η γυναίκα μου και σκέφτομαι να το πουλήσω αν βρω κάποιον και ας περάσει αυτός όποια ROM θέλει! εγώ μόνο το Rootαρα και πάγωσα τις κινεζιές!

κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι τούμπανο

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η αγορα του και αν εχει σοβαρα θεματα.απο μια γρηγορη ερευνα που εκανα το βρηκα σοβαρο κινεζικο κινητο.να δουλευει θελω να μη κολλαει και να χει μια καλη μπαταρια.δεν ειμαι του τρελου ψαξιματος στα κινητα.τι γνωμη εχετε?
Link to comment
Share on other sites

Κάθε δεύτερη σελίδα και μια ερώτηση του στυλ βαριέμαι να ψάξω και εσεις εδω τόσες και τόσες σελίδες μιλάτε για γκομενες και ομάδες.αν θέλετε τοσο πολυ ψάξτε,ειναι δυνατόν αυτα που ρωτάτε να μήνες εχουν απαντηθεί σε τοσα πόστ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που είχαν κάνει ρουτ σε παλιότερη οφισιαλ έκδοση και μετά πέρασαν την 1520 μέσω ΟΤΑ ας μας πούν τι έγινε με το ρουτ.

Χάθηκε? Είχαν προβλήματα? Η ολα οκ?

 

Το root χάνεται με την αναβάθμιση και πρέπει να το ξαναπεράσεις .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω το κινητο για τον πατερα μου...Ισχυουν οι τιμες SAR που εδωσε ο φιλος. Μπορει καποιος να κοιταξει το βιβλιαρακι και να το επιβεβαιωσει?

 

Επισης αν κανεις την αναβαθμιση μολις το παρεις υπαρχεο το γνωστο θεμα με τα Lenovo απο Κινα που χανονται τα Ελληνικα και μενει το κινητο μονο με Αγγλικα και Κινεζικα και χανεται και το play store?

 

Επισης εχετε στο μυαλο σας καποιο σοβαρο μειονεκτημα που θα μπορουσε να απογοητευει στην καθημερινη χρηση...μεχρι τωρα ο πατερας μου ειχε ενα Samsung Note 1ης γενιας.

 

Καλησπέρα φίλε. Οσον αφορα τις τιμές SAR, τώρα που διαβάζω το βιβλιαράκι, βλέπω οτι αναφέρει την τιμή 0,290W/kg.

 

Σοβαρά μειονεκτήματα δεν έχει. Θεωρώντας πάντα οτι ενας ηλικιωμένος δεν πρόκειται να φτάσει το κινητό στα άκρα, να κάνει update συνέχεια κτλ. Απλώς πρόσεξε απο ποιο μαγαζί θα το πάρεις γιατι βλέπω οτι κάποια μαγαζιά φορτώνουν την ROM με διαφημίσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

H 1520 εμένα μπήκε με ΟΤΑ, αλλά για google apps αυτό πρέπει να σου κάνει:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934548933

 

Ερώτηση, ελπίζω τελευταία: Για να εγκαταστήσω τα gapps πρέπει να μπω σε CWM mode, αλλά κάθε φορά που πάω να μπω με βάζει σε recovery. Tι κάνω λάθος;

 

 

Ευχαριστώ! Με ΟΤΑ απο την αρχική που έδινε το vickmal η καπαια άλλη(δωσε μου την αρχική που φορόυσε)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δεύτερη σελίδα και μια ερώτηση του στυλ βαριέμαι να ψάξω και εσεις εδω τόσες και τόσες σελίδες μιλάτε για γκομενες και ομάδες.αν θέλετε τοσο πολυ ψάξτε,ειναι δυνατόν αυτα που ρωτάτε να μήνες εχουν απαντηθεί σε τοσα πόστ;

 

Εντάξει μια ερωτηση εκαναν μην τους αποθαρηνουμε κατευθείαν.Ολοι κανουν λαθη.Απλα μπορει να μην εψαξαν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...