Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τίποτα. Εφαρμογή συστήματος μου λέει και δεν το τσεκάρει για απεγκατάσταση. Δεν πειράζει.

Δοκιμασε και το Titanium Backup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

Μου λέει δεν βλέπει αν η συσκευή είναι ρουτ (είναι) και δεν μπορεί να δουλέψει και κάτι τέτοια,ή να αναβαθμίσω το πρόγραμμα επί πληρωμή. Τα παραταω όπως είναι, ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με το root σου ή το supersu

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπελιά ελπίζω μην με παιδεψει να το στήσω και μην έχω προβλήματα στην διάρκεια και ακούω γκρίνιες..
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με το root σου ή το supersu

Δεν ξέρω ήρθε ρουτ από το μίνι Dell και εγώ του άλλαξα ρομ (1447)τίποτα άλλο δεν ξέρω. Και την αλλαγή άλλος την έκανε εγώ δεν έχω γνώσεις χα χα χα. Εννοείται ότι το supersu δεν ξέρω τι είναι.

Edited by tasos_x1
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπελιά ελπίζω μην με παιδεψει να το στήσω και μην έχω προβλήματα στην διάρκεια και ακούω γκρίνιες..

Παρτο απο το vickmall που εχει την 1447 και δεν θα εχεις προβληματα.

 

Δεν ξέρω ήρθε ρουτ από το μίνι Dell και εγώ του άλλαξα ρομ (1447)τίποτα άλλο δεν ξέρω.

Για κατεβασε το Root Checker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=el να δεις αν εισαι ακομα ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πέρασαν καν supesu, βρες το link του supersu κάπου μέσα στο thread και πέρνα το τώρα, δεν είναι τπτ.. (άμα ασχοληθείς)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου πει πώς γίνεται να κλείσω τον ήχο από την φωτογραφική,να μην ακούγετε το κλίκ την στιγμή που βγάζω φωτό?
Link to comment
Share on other sites

Για κατεβασε το Root Checker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=el να δεις αν εισαι ακομα ροοτ.

 

Πατώντας verity Root μου βγάζει

ένα πλαίσιο και λέει sorry Root access is not properly installed on this device.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον δεν πέρασαν καν supesu, βρες το link του supersu κάπου μέσα στο thread και πέρνα το τώρα, δεν είναι τπτ.. (άμα ασχοληθείς)

Ωραία τα λες να ήξερα τι είναι το thread ωραία που θα ήταν χα χα χα

Edited by tasos_x1
Link to comment
Share on other sites

Thread εννοω το νημα, το θεμα στο οποιο μιλαμε..(Lenovo A8)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Thread εννοω το νημα, το θεμα στο οποιο μιλαμε..(Lenovo A8)

Υπάρχει το supersuser και μόλις το ανοίγω μου λέει δεν υπάρχουν πολιτικές εφαρμογών supersuser. Κατέβασα το supersu και στην εγκατάσταση μου ζήτησε να διαγράψω το supersuser δεν το έκανα γιατί φοβάμαι μην τα κάνω όλα χάλια. Η θα γίνω χακερ ή θα βγάλω of 3ημερων τηλ . χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίναμε χάκερ όλοι..

Διέγραψε το παλιό superuser, θα πάρει το άλλο τη θέση του

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίναμε χάκερ όλοι..

Διέγραψε το παλιό superuser, θα πάρει το άλλο τη θέση του

 

Τέλος. Το παλιό δεν διαγράφεται το καινούριο δεν κάνει εγκατάσταση δεν πειράζει ευχαριστήσω πολύ πάντως για την βοήθεια. Τις επόμενες μέρες θα πάω σε έναν φίλο που ξέρει θα του δείξω όλα αυτά που κάναμε και αν μπορεί ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μηπως εχει αγορασει κανεις καποιο Armband για το συγκεκριμενο κινητο;; Αν ναι απο που;
Link to comment
Share on other sites

Mobileuncle tools

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς, αρκεί να του κάνεις απεγκατάσταση και να περάσεις αυτό από το market που είναι στα Ελληνικά. Προσοχή, η απεγκατάσταση πρέπει να γίνει με πρόγραμμα που θα κατεβάσεις όπως π.χ copy2sd (νομίζω έτσι λέγεται) κι όχι από εφαρμογές --> κλπ γιατι είναι ενσωματωμένο στη rom. Εγώ αυτό έκανα και δούλεψε μια χαρά.

 

Ευχαριστήσω φίλε μου το κατέβασα αλλά πάλι δεν μπορώ να του κάνω απεγκατάσταση δεν το έχει σαν επιλογή.

Εγώ με 9432 ρο άλλαξα ή απεκατέστησα με Mobileuncle tools αν είσαι ρουταρισμενος πρέπει να είσαι προσεκτικός και καλού κακού κρατά ένα backup

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το τηλ δεν είναι ρουτ παρόλο που όταν βάλαμε την 1447 ρομ έλεγε ότι ήταν ρουτ. Εχθές δοκίμασαμε να το κάνουμε, με το v root από τον υπολογιστή του φίλου μου αλλά δεν τα καταφέραμε. Υπάρχει κάποιος τρόπος είτε από τον υπολογιστή είτε κατευθείαν από το τηλ να το κάνουμε?και αν ναι είναι εύκολο η θα μπλεξουμε? Ευχαριστώ για όλα παίδες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μηπως εχει αγορασει κανεις καποιο Armband για το συγκεκριμενο κινητο;; Αν ναι απο που;

Εγώ πήρα αυτό (large) και με έχει βολέψει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!!!

κάτοχος πλέον και εγώ εδώ και 2 μέρες του κινητού και έχω κάποιες απορίες.....

το πήρα απο το vickmall και εχει την VIBEUI_V2.0_1447_7.39.1_DEV_A806

λόγο δουλειάς δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα:mad:

πριν ξεκινήσω να το σετάρω θα ήθελα να μου πει κάποιος αν θα πρέπει να αλλάξω πρώτα rom, μην το στήνω και μετά ξανά από την αρχή......είμαι άσχετος δεν έχω φλασάρει πότε αλλά ......... αν χρειαστει θα το κάνω:D

 

η χρήση που κάνω ειναι απλή foto, viber , gmail, τηλ, sms κανα gps στις διακοπές (δεν θεωρώ τον εαυτό μου power user)

 

θα πρέπει να κάνω κάτι ή να προσθέσω - αφαιρέσω κάτι απο την αρχή ????

 

δεν μπόρεσα να βρω κουμπί για το μενού, μόνο ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου έχει!!! είναι θέμα launcher???? μπορώ να τον αλλάξω???να σβήσω εντελώς αυτόν και να βάλω πχ nova που δεν τον έχω δουλέψει ποτέ άλλα όλο γι αυτόν ακούω....

 

είμαι με ένα xperia s εδώ και 2 χρόνια και δεν χρειάστηκε ποτέ να του βάλω-βγάλω κάτι so είμαι παντελώς άσχετος από τα περισσότερα όσο αναφορά τα "πειράγματα"

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ το 1516.

Μια χαρά δουλεύει!

Το πέρασα με την διαδικασία, που αναγράφεται στο πρώτο post του thread.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό (large) και με έχει βολέψει πολύ.

 

Ευχαριστω φιλε μ.Σου εχω καποιεσ ερωτησεις. το κινητο χωραει ανετα στην θηκη;η θηκη ρυθμιζετε για καθε μεγεθος μπρατσου;Βολευει η χριση ακουστικων(εννοω δεν εγκλωβιζει η θηκη την θυρα τον ακουστικω);

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος πλέον και εγώ εδώ και 2 μέρες του κινητού και έχω κάποιες απορίες.....

 

 

thanks

 

Δεν ειναι απαραίτητο να την αλλαξεις..

Μενου εφαρμογων δεν υπαρχει, ειναι ολες φατσα. Υπαρχει το App Swap απο το Playstore που ειναι ετσι, app drawer

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μ.Σου εχω καποιεσ ερωτησεις. το κινητο χωραει ανετα στην θηκη;η θηκη ρυθμιζετε για καθε μεγεθος μπρατσου;Βολευει η χριση ακουστικων(εννοω δεν εγκλωβιζει η θηκη την θυρα τον ακουστικω);

Η ζώνη του ρυθμίζεται και το ανοιγοκλείνεις όσο θες. Σαν μέγεθος είναι ότι πρέπει για το κινητό και στην εσωτερική θήκη και στην εξωτερική, αλλά πρόσεξε να είναι large. Κανένα πρόβλημα και για τα ακουστικά. Μάλιστα σου προτείνω τα handsfree που πήρα και βγήκαν πολύ καλά. Και είσαι έτοιμος για τρέξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Η ζώνη του ρυθμίζεται και το ανοιγοκλείνεις όσο θες. Σαν μέγεθος είναι ότι πρέπει για το κινητό και στην εσωτερική θήκη και στην εξωτερική, αλλά πρόσεξε να είναι large. Κανένα πρόβλημα και για τα ακουστικά. Μάλιστα σου προτείνω τα handsfree που πήρα και βγήκαν πολύ καλά. Και είσαι έτοιμος για τρέξιμο!

 

Η θηκη μαζι με τα μεταφορικα ποσο κοστισε;;

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός για φλασαρισμα του twrp σε συσκευές που δεν είναι ρουτ (στην πρώτη σελίδα) αν το κάνω έχω κάνει ροοτ το τηλ; και αν όχι υπάρχει κάποιος οδηγός για να το κάνω ροοτ; ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...