Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην cm12.1 βγήκε stable έκδοση η ακόμα παλεύουν με τις Beta

Παλεύουν με τις beta... Φτάσαμε στην beta 13...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο επιστροφη απο κινα το τηλ μου εχει την 4.4.2 κ δεν ειναι root γιατι αυτο? σηνηθως τα στελνουν root κ τωρα μπορω να γυρισω 4.2.2? με το πρωτο οδηγο το root genius δεν υποστηριζεται μου λεει το τηλ :(
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

θα ήθελα την βοήθεια σας!!

Επειδή δεν το κατέχω και με ενδιαφέρουν κάποια από τα "χρήσιμα" που αναφέρονται στο πρώτο post, υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει τις γνώσεις και μπορεί να αναλάβει την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

θα ήθελα την βοήθεια σας!!

Επειδή δεν το κατέχω και με ενδιαφέρουν κάποια από τα "χρήσιμα" που αναφέρονται στο πρώτο post, υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει τις γνώσεις και μπορεί να αναλάβει την αναβάθμιση;

Αν είμαστε κοντά πολύ ευχαρίστως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Απο την μέρα που αγορασα το κινητό δεν μπορω να κλειδωσω δορυφόρους. Οτι και να εκανα οτι πρόγραμμα και να πέρασα τα ίδια. Γυρνάει συνέχεια αλλά δεν κλειδώνει δορυφορους.
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου;

Γραψε σε ποια περιοχη εισαι, μπορει να μενει καποιος κοντα σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

θα ήθελα την βοήθεια σας!!

Επειδή δεν το κατέχω και με ενδιαφέρουν κάποια από τα "χρήσιμα" που αναφέρονται στο πρώτο post, υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει τις γνώσεις και μπορεί να αναλάβει την αναβάθμιση;

Σε ποιο σημειο στον χαρτη βρισκεσαι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά. Απο την μέρα που αγορασα το κινητό δεν μπορω να κλειδωσω δορυφόρους. Οτι και να εκανα οτι πρόγραμμα και να πέρασα τα ίδια. Γυρνάει συνέχεια αλλά δεν κλειδώνει δορυφορους.

Μαλλον πας για καινουρια ρομ....τις περισσοτερες φορες αυτη ειναι η λυση αλλιως κανε factory reset.....ποια ρομ φοραει η συσκευη σου?

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί συσκευή 4G δίκαρτη στην ποιότητα του Κ910 χωρίς να χρειαστεί να βάλω σε υποθήκη το σπίτι μου? Είμαι λίγο off topic αλλά το μόνο πού βρίσκω είναι το lenovo vibe X2 (μικρή μπαταρία 2.300mAh, κακή ποιότητα ήχου στην έξοδο ακουστικών) και το νέο K3 Note .

Μόλις είδα οτι θα εμφανιστεί δίκαρτο το Oppo R7

https://iguru.gr/2015/05/20/47404/oppo-r7-and-r7-plus/

Αλλά θα χρειαστούμε νέο μνημόνιο για να το πληρώσουμε...(Η συσκευή Οppo R7 θα κυκλοφορήσει στην τιμή των 400) δολαρίων)

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί συσκευή 4G δίκαρτη στην ποιότητα του Κ910 χωρίς να χρειαστεί να βάλω σε υποθήκη το σπίτι μου? Είμαι λίγο off topic αλλά το μόνο πού βρίσκω είναι το lenovo vibe X2 (μικρή μπαταρία 2.300mAh, κακή ποιότητα ήχου στην έξοδο ακουστικών) και το νέο K3 Note .

 

Μάλλον ψάχνεις κάτι που δεν υπάρχει. Μπορείς να πας σε jiaygu s3 που είναι δίκαρτο 4G με πάνω κάτω ίδια specs και καλή κάμερα αλλά όχι ίδια ποιότητα και στηβαροτιτα. Μετά είναι το z2 Pro ακριβό και τεράστιο για τους περισσότερους. Τέλος περιμένεις κανένα 6μηνο για το lenovo z3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί συσκευή 4G δίκαρτη στην ποιότητα του Κ910 χωρίς να χρειαστεί να βάλω σε υποθήκη το σπίτι μου? Είμαι λίγο off topic αλλά το μόνο πού βρίσκω είναι το lenovo vibe X2 (μικρή μπαταρία 2.300mAh, κακή ποιότητα ήχου στην έξοδο ακουστικών) και το νέο K3 Note .

Μόλις είδα οτι θα εμφανιστεί δίκαρτο το Oppo R7

https://iguru.gr/2015/05/20/47404/oppo-r7-and-r7-plus/

Αλλά θα χρειαστούμε νέο μνημόνιο για να το πληρώσουμε...(Η συσκευή Οppo R7 θα κυκλοφορήσει στην τιμή των 400) δολαρίων)

Δες εδω μολις κυκλοφορισε...http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Elephone-P7000-5-5-FHD-Screen-4G-LTE-Cell-Phone-MTK6752-64bit-Octa-Core/32267674039.html

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΠΛΟΚΑΡΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ (ΠΑΛΙ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΟ ΒΓΑΖΗ ΣΑΝ QHSUSB_BULK ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ 4 ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΓΙΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΔΙΣΚΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΧΩ WINDOWS 8.1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

PLAAAASSS HEEEEEEELP.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΠΛΟΚΑΡΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ (ΠΑΛΙ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΟ ΒΓΑΖΗ ΣΑΝ QHSUSB_BULK ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ 4 ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΓΙΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΔΙΣΚΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΧΩ WINDOWS 8.1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

PLAAAASSS HEEEEEEELP.

Βαλτο στον υπολογιστη αν το βλεπει σαν QHSUSB_BULK ακομα κατι γινεται, και επανερχετε αν οχι τοτε η συσκευη σου πολυ λυπαμαι ειναι σε HARD BRICK κατασταση...παντως δοκιμασε και τα εξης

 

1.παρατεταμενο πατημα το power of on εκανες?......

2.recovery μπαινει να κανεις factory reset?

3. δοκιμασε να μπεις στις επιλογες για να επαναφερεις με otg to sd fuse...

4.αν δεν μπαινεις πουθενα βαλτο στον υπολογιστη να δεις αν το βλεπει στην διαχειρηση συσκευων ως QHSUSB_BULK....

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΤΟ 4 ΙΣΧΥΕΙ ΕΠΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΗ 4 ΔΙΣΚΟΥΣ ΠΥ ΘΕΛΟΥΝ FORMAT.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Επίσης απαγορεύεται η γραφή sms.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΤΟ 4 ΙΣΧΥΕΙ ΕΠΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΗ 4 ΔΙΣΚΟΥΣ ΠΥ ΘΕΛΟΥΝ FORMAT.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/tutorial-how-to-unbrick-tou-lenovo-k910-t2893932 Αναλυτικος οδηγος για να επαναφερεις την συσκευη......αλλιως το φερνεις στο Λαγονησι χωρις να υποσχομαι πολλα...ξαναλεω αν ο υπολογιστης σου το βλεπει ως QHSUSB_BULK υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να το φτιαξουμε...το δικο μου το επανεφερα απο αυτη την κατασταση...

περισσοτερα με πμ να μην κουραζουμε το νημα λεγοντας τα ιδια...

Edited by navi55

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΤΟ QPST ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΑΩ ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ 7,8 ΚΑΙ 9. ΤΙ ΕΝΝΟΩ

At this time your PC no longer sees your phone at COM Port but it had changed to Lenovo USB something. Connect your phone to PC through USB extention cable again with the right key combination

ΕΜΕΝΑ ΣΥΝΕΧIΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΝ COM

Right after you inser USB cable start pressing ENTER key on your PC like a maniac. This is the secret. You had to click it at the right time in order eMMC Software Download starts the download process.

--- Again. This is the most stressful step of all of this. Try not to brake your PC and in an act of despair don't crash your phone against the wall ---

In order to do the above i had to wipe all my PC after spend an entire month without results

If you received any message regarding your disks or format choose NO or CANCEL

 

Finally you've made it, let's go further

ΤΗ ΕΝΝΟΕΙ ΕΔΩ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ?

ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΧΩ WINDOWS 8.1 ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Επίσης απαγορεύεται η γραφή sms.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΤΟ QPST ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΑΩ ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ 7,8 ΚΑΙ 9. ΤΙ ΕΝΝΟΩ

At this time your PC no longer sees your phone at COM Port but it had changed to Lenovo USB something. Connect your phone to PC through USB extention cable again with the right key combination

ΕΜΕΝΑ ΣΥΝΕΧIΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΝ COM

Right after you inser USB cable start pressing ENTER key on your PC like a maniac. This is the secret. You had to click it at the right time in order eMMC Software Download starts the download process.

--- Again. This is the most stressful step of all of this. Try not to brake your PC and in an act of despair don't crash your phone against the wall ---

In order to do the above i had to wipe all my PC after spend an entire month without results

If you received any message regarding your disks or format choose NO or CANCEL

 

Finally you've made it, let's go further

ΤΗ ΕΝΝΟΕΙ ΕΔΩ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ?

ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΧΩ WINDOWS 8.1 ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ?

Ναι ειναι αληθεια πως τα xp συνεργαζονται καλυτερα μην το βαζεις κατω εισαι σε καλο δρομο συνεχισε τις προσπαθειες ξανα και ξανα..αν βρεις κανα pc με xp δοκιμασε ξανα....ακολουθα τον οδηγο κατα γραμμα...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

η καμερα της lenovo στην 12.1 cyanogemmod μπορω να την εγκαταστησω η ειναι μονο για την 11 παιδια? ευχαριστω
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

η καμερα της lenovo στην 12.1 cyanogemmod μπορω να την εγκαταστησω η ειναι μονο για την 11 παιδια? ευχαριστω

 

λειτουργεί κανονικά.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Όσοι την έβαλαν γύρισαν πάλι πίσω σε cm11 γιατί είναι ακόμα σε beta έκδοση και υπάρχουν πολλά bugs. Πάντως εαν δεν υπάρξει κάποια stable έκδοση δεν νομίζω να τολμήσει κανείς να την περάσει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...