Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε χωρις να θελω να σε προσβάλλω πρεπει να εισαι πολυ αφελής πιστεύοντας οτι ενα κινητο που το λιγοτερο που μπορεις να το βρεις ειναι 300+ ευρω απο εξωτερικο αυτος να το πουλαει κατω απο 200 ευρω. Αρα 2 πραγματα παιζουν. Η ο πωλητης πουλαει και το vibe z το απλο και η τιμη ειναι γι αυτο και απλα εσυ δεν το παρατήρησες η ο πωλητης ειναι κλεφτης. Κατα 99% μαλλον σε αυτη τη τιμη εχει το απλο και οχι το pro. Παντως τα αυτονόητα δεν πρεπει να τα ρωταμε. Πρωτα να κανουμε μια καλη ερευνα. Για το καλο σου και γενικα για το καλο μας το λεω. Παντα φιλικα.;)

 

Διαβασε κλα πρωτα την ερωτηση μου γιατι δεν καταλαβεσ τι ρωταω φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε νοιαζει η εγγύηση της συσκευής (2 χρόνια) και ότι πρέπει να πειραματιστείς με ευρωπαική ρομ (κι αν σου κάτσει καλά κλπ), ε τότε πάρτο από Κινα...

 

Ελληνικά έχει η κινεζική ρομ? cyanogenmod έχει βγει σε αυτό το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε κλα πρωτα την ερωτηση μου γιατι δεν καταλαβεσ τι ρωταω φιλικα παντα.

 

Μια χαρα διαβασα τι ρωτας.Μαλλον εσυ δεν καταλαβες τι σου γραφω. Για το καλο σου. Αφου το βρισκεις τοσο γιατι δεν βαζεις το λινκ να το δουμε και εμεις?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Gearbest 305 ευρω με κουπονι lk920...καποιος που εχει την κινεζικη εκδοση μπορει να μας πει τι μειον εχει απο την ευρωπαικη?ψηνομαι και εγω πολυ ασχημα για να το αγορασω...
Link to comment
Share on other sites

Gearbest 305 ευρω με κουπονι lk920...καποιος που εχει την κινεζικη εκδοση μπορει να μας πει τι μειον εχει απο την ευρωπαικη?ψηνομαι και εγω πολυ ασχημα για να το αγορασω...

 

Και δεν είσαι ο μόνος. Από ότι έχω ψάξει τα κινέζικα στέλνουν της China Mobile version ( CN H-2-01) που έχει μόνο αγγλικά κινέζικα και απλά σου περνάνε multilingual γλώσσες όπως κάνουν και στο k3 note. Όλα αυτά στην 4.4 εάν το αναβάθμισεις στην 5 χάνεις τα ελληνικά (λογικά). Τώρα κοιτάζω εάν υπάρχουν custom rom τουλάχιστον για την κινεζικη εκδοση να υπάρχουν σωστά ελληνικά. Τώρα στα δίκτυα και στις μπάντες δεν υπάρχουν διαφορές. Θα παίζει 4g κανονικά στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ LOLLIPOP ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΑΤΑ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ LOLLIPOP ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΑΤΑ.

 

Κατεβασε αυτη τη ρομ http://www.needrom.com/download/lenovo-k920-vibeui/

ξεζιπαρε τη και μεσα εχει ενα αρχειο με τυπο .qsb

Παρε ενα στικακι και φτιαξε μεσα ενα φακελο με ονομα sdfuse και βαλε μεσα το αρχειο αυτο.

Παρε ενα καλωδιο otg και συνδεσε το στικακι στο κινητο.

ανοιξε το κινητο πατωντας το volume+ μαζι με το power και θα σου βγαλει ενα μενου.

Εκει διαλεξε την επιλογη SDUPDATE και θα ξεκινησει η διαδικασια οταν τελειωσει το κινητο σου θα ειναι ετοιμο με την κινεζικη vibe ui 4.4.2.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Επειδη η χρηση της ραμ ειναι αρκετα μεγαλη,2 ως 2,5 απο τα 3, υπαρχει καμια εφαρμογη που να κλεινει τις ανοιχτες εφαρμογες σε μη ρουταρισμενα τηλ οπως το δικο μας,για οσους δεν το πειραξαμε ακομα?Δοκιμασα να απενεργοποιησω καθε μια εφαρμογη χωριστα,κατι που μου πηρε πολλη ωρα,αλλα με μια επανεκκινηση του τηλεφωνου ξαναδρουσαν ολες κρυφα.Που να μην ηταν και 3gb δηλαδη η μνημη του τηλεφωνου...

Και κατι τελευταιο.Οταν λαμβανω μηνυμα σε μειλ,fb κοκ το λαμπακι του κινητου δεν αναβει.Πηγα στις ρυθμισεις στο υπομενου των ειδοποιησεων κ ολα ειναι on,ομως δεν υπαρχει καμια ρυθμιση για λυχνια.Μηπως ειναι καπου αλλου και δεν το εχω παρατηρησει??Επισης,υπαρχει τροπος να ξεδιπλωνει ολοκληρο και με μιας το συρταρι ειδοποιησεων απο πανω προς το κατω?γιατι χρειαζεται 2 φορες να το συρω για να ξεδιπλωθουν ολες οι επιλογες..

Σας ευχαριστω πολυ!

Edited by keynes
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Επειδη η χρηση της ραμ ειναι αρκετα μεγαλη,2 ως 2,5 απο τα 3, υπαρχει καμια εφαρμογη που να κλεινει τις ανοιχτες εφαρμογες σε μη ρουταρισμενα τηλ οπως το δικο μας,για οσους δεν το πειραξαμε ακομα?Δοκιμασα να απενεργοποιησω καθε μια εφαρμογη χωριστα,κατι που μου πηρε πολλη ωρα,αλλα με μια επανεκκινηση του τηλεφωνου ξαναδρουσαν ολες κρυφα.Που να μην ηταν και 3gb δηλαδη η μνημη του τηλεφωνου...

Και κατι τελευταιο.Οταν λαμβανω μηνυμα σε μειλ,fb κοκ το λαμπακι του κινητου δεν αναβει.Πηγα στις ρυθμισεις στο υπομενου των ειδοποιησεων κ ολα ειναι on,ομως δεν υπαρχει καμια ρυθμιση για λυχνια.Μηπως ειναι καπου αλλου και δεν το εχω παρατηρησει??Επισης,υπαρχει τροπος να ξεδιπλωνει ολοκληρο και με μιας το συρταρι ειδοποιησεων απο πανω προς το κατω?γιατι χρειαζεται 2 φορες να το συρω για να ξεδιπλωθουν ολες οι επιλογες..

Σας ευχαριστω πολυ!

 

Καταρχάς μη μπερδεύεις αυτά που ξέρεις για τη μνήμη στους υπολογιστές, με τη μνήμη στο Android. Το Android για να λειτουργεί όπως πρέπει, απαιτεί να γεμίζει τη μνήμη του κοντά στο όριο. Σε αντίθεση με τους υπολογιστές, όταν η μνήμη είναι κοντά στο όριο, το Android δεν κολλάει. Είναι δομημένο έτσι ώστε να κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούνται.

Παρ' όλα αυτά, το Vibe Z2 Pro, έχει στις ρυθμίσεις του ενσωματωμένο Greenify. Πας Διαχείριση Ισχύος > Διαχείριση εφαρμογών στο παρασκήνιο. Και εκεί τσεκάρεις τις εφαρμογές που δε θες να ξεκινούν και να τρέχουν από πίσω.

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις του Led, μην κοιτάς μόνο αν το Led είναι εντάξει, αλλά και αν έχεις ρυθμίσει τις ίδιες τις εφαρμογές να δίνουν ειδοποιήσεις. Πχ εγώ έχω ξετσεκάρει τις ειδοποιήσεις για το Facebook.

Τέλος για το τρίτο που αναφέρεις, έτσι είναι στη Lollipop και δεν αλλάζει. Με το πρώτο Drop

Down βλέπεις τις ειδοποιήσεις, με το δεύτερο τα toggles.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μη μπερδεύεις αυτά που ξέρεις για τη μνήμη στους υπολογιστές, με τη μνήμη στο Android. Το Android για να λειτουργεί όπως πρέπει, απαιτεί να γεμίζει τη μνήμη του κοντά στο όριο. Σε αντίθεση με τους υπολογιστές, όταν η μνήμη είναι κοντά στο όριο, το Android δεν κολλάει. Είναι δομημένο έτσι ώστε να κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούνται.

Παρ' όλα αυτά, το Vibe Z2 Pro, έχει στις ρυθμίσεις του ενσωματωμένο Greenify. Πας Διαχείριση Ισχύος > Διαχείριση εφαρμογών στο παρασκήνιο. Και εκεί τσεκάρεις τις εφαρμογές που δε θες να ξεκινούν και να τρέχουν από πίσω.

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις του Led, μην κοιτάς μόνο αν το Led είναι εντάξει, αλλά και αν έχεις ρυθμίσει τις ίδιες τις εφαρμογές να δίνουν ειδοποιήσεις. Πχ εγώ έχω ξετσεκάρει τις ειδοποιήσεις για το Facebook.

Τέλος για το τρίτο που αναφέρεις, έτσι είναι στη Lollipop και δεν αλλάζει. Με το πρώτο Drop

Down βλέπεις τις ειδοποιήσεις, με το δεύτερο τα toggles.

Φιλε μου σ ευχαριστω πολυ για την εκτενη σου απαντηση!Τελικα οντως το Android ειναι κατι τελειως διαφορετικο απο αυτα που γνωριζα ως τωρα.Δεν πειραζει,οσο ζουμε μαθαινουμε :)

Τώρα που το θυμήθηκα,υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τον ήχο που κάνει το κινητό όταν η μπαταρία πηγαίνει στο 15%-10% και 5%;;; Είναι λίγο εκνευριστικό,ειδικά όταν κοιμάσαι... :)

Edited by keynes
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το μόνο που με ταλαιπωρεί και με ενοχλεί σε αυτό το τηλέφωνο, είναι όταν μερικές φορές προσπαθώ να τραβήξω μια φωτογραφία, και η εφαρμογή κολλάει. Το κυκλάκι γυρίζει συνεχώς για πολύ ώρα, και μόνο με πολλά back ξεκολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να βαλει την ονομασία της πραγματικής διεθνούς έκδοσης της ρομ του κινητού;

Γιατι έστειλα μήνυμα στο gear best και μου είπαν θα το ζητήσουν απο τον προμηθευτή αλλα θέλω να το σιγουρεψω ότι θα παίρνω ενημερώσεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να βαλει την ονομασία της πραγματικής διεθνούς έκδοσης της ρομ του κινητού;

Γιατι έστειλα μήνυμα στο gear best και μου είπαν θα το ζητήσουν απο τον προμηθευτή αλλα θέλω να το σιγουρεψω ότι θα παίρνω ενημερώσεις κλπ

Αυτό εννοείς?

[ATTACH]61248[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έτυχε 2 φορές, σε 5 φωτογραφίες. Μου έχει τύχει και άλλες φορές.

 

Σου το έκανε από την αρχή, ή μετά την lolipop, μήπως τόχεις τιγκάρει και αργεί να αποθηκεύσει τη φωτό??

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις ακρη ενημερωσε μας pls

 

Βεβαίως, τους έστειλα τη έκδοση της λολιποπ και πετάχτηκα και μία μέχρι public, όπου έβγαλα φωτο τη κιτ κατ και τους τις έστειλα. Τώρα αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αλλαχτει η ανάλυση της οθόνης;

Να παίξει δλδ στα 1080p;

Εννοείται πως όχι. Γιατί να το κάνει κάποιος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω σοβαρό πρόβλημα με το Κ920. Χρείαζομαι βοήθεια απο γνώστες. Λοιπόν πως εχουν τα πράγματα.

Βασικα ειναι του αδερφου μου που μολις το παρέλαβε και ήθελε να εχει ελληνικα. Απο Κίνα ήρθε και ειχε μονο αγγλικά.

 

Οπότε λέω θα του φλασαρω μια καινουρια ρομ. Κατέβασα την ROW S143.

Ομως τί εκανα ο π@π@ρας. έβαλα την ρομ που λήγει qsb στην μνήμη του κινητου απο το pc. Μετα πατησα τα κουμπια power+down οπότε και έκανα sdupdate. Ολα κυλουσαν ομαλά μέχρι ένα σημείο. Πλεον το κινητό πάει να ανοίξει και μενει σε ενα σημειο (κατευθειαν δλδ) ""lenovo powerd by android"".

 

Απ οτι κατάλαβα έχω κανει χοντρή πατάτα. back up δεν έχω κρατήσει.

Τι μπορώ να κάνω απο δω και πέρα? Μπορει να βοηθήσει καποιος ?

Edited by manosc4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...