Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια και εγω σημερα το παρελαβα και οι πρωτες εντυωσεις ειναι πολυ θετικες.Πολυ ελαφρη και με πολυ καθαρη οθονη και ζωντανη.Δεν εχω πειραζει κατι ακομη.Κατβασα καποιες εφαρμογες και με το λιγο που το δουλεψα μεχρι τωρα ολα καλα.Απλα το μονο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι ηρθε 0% μπαταρια και τρομαξα λιγο στην αρχη αλλα το εβαλα στο φοτιστη και ολα ενταξει μετα.
καλορίζικο!

έκανες πολυ καλη επιλογη.σχετικα με την μπαταρια,εγω εχω και ενα samsoung note 3 με πανω απο 3.000 ma μπαταρια,και αν αρχισω να το σκαλιζω με wifi,facebook την τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια.

το vibe x με την τελεια οθονη και designe,λεπτο και ελαφρυ,με επεισε οτι πεταω τσαμπα λεφτα για πανακριβα κινητα που μετα απο 6 μηνες χανουν την αξια τους.πηγαινε στο needrom,βαλε την rom του baralaibi και θα εχεις μια τελεια συσκευη με πολυ χαμηλο κοστος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλορίζικο!

έκανες πολυ καλη επιλογη.σχετικα με την μπαταρια,εγω εχω και ενα samsoung note 3 με πανω απο 3.000 ma μπαταρια,και αν αρχισω να το σκαλιζω με wifi,facebook την τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια.

το vibe x με την τελεια οθονη και designe,λεπτο και ελαφρυ,με επεισε οτι πεταω τσαμπα λεφτα για πανακριβα κινητα που μετα απο 6 μηνες χανουν την αξια τους.πηγαινε στο needrom,βαλε την rom του baralaibi και θα εχεις μια τελεια συσκευη με πολυ χαμηλο κοστος.

πραγματι εχεις πολυ πολυ δικιο φιλε μου, βεβαια εγω εκανα μια πατατα με το κινητο αλλα με εσωσε φιλος απο το forum, θα θελα να ρωτησω αν αυτος ο baralajbi ή γνωστος ως μπαρμπαλαμπης ή χαραλαμπης γνωριζει οτι ολα τα κινητα μας τρεχουν με την rom του!!???

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

πραγματι εχεις πολυ πολυ δικιο φιλε μου, βεβαια εγω εκανα μια πατατα με το κινητο αλλα με εσωσε φιλος απο το forum, θα θελα να ρωτησω αν αυτος ο baralajbi ή γνωστος ως μπαρμπαλαμπης ή χαραλαμπης γνωριζει οτι ολα τα κινητα μας τρεχουν με την rom του!!???

γνωριζει ποσα downloads εχει η rom του και επειδη μαλλον ειναι και πολυ εξυπνος,εφτιαξε μια rom για το vibe x2 και εβαλε donate 12 δολαρια για να μπορει καποιος να κανει unzip και να την χρησιμοποιησει.

και αν δεις ποσα downloads εχει,θα εχει βγαλει πανω απο 107.000 δολάρια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 Δολάρια έχει το donation και πολύ καλά έκανε, τα αξίζει και με το παραπάνω.

 

Από προχθές είμαι ευτυχής κάτοχος του X2 και το G4s οδεύει για χάρισμα στον αδελφό μου.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου ήρθε χθες, φοράει μια rom με το Vibe UI 2.5 ,rooted έχει και ελληνικά, παρόλα αυτά μου φαίνεται αργό και πως κολλάει αρκετές φορές.Με τη rom του baralajbi πηγαίνει καλύτερα;

Να μπώ στη διαδικασία να τη φλασάρω;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου ήρθε χθες, φοράει μια rom με το Vibe UI 2.5 ,rooted έχει και ελληνικά, παρόλα αυτά μου φαίνεται αργό και πως κολλάει αρκετές φορές.Με τη rom του baralajbi πηγαίνει καλύτερα;

Να μπώ στη διαδικασία να τη φλασάρω;

ναι κανε πρωτα reset και βαλε baralaibi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα, έβαλα τη ρομ του μπαρμπα χαραλαμπη αλλά το βλέπει ως 8 th... Τι λάθος έκανα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

8 γιγα όχι 16 εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου ήρθε χθες, φοράει μια rom με το Vibe UI 2.5 ,rooted έχει και ελληνικά, παρόλα αυτά μου φαίνεται αργό και πως κολλάει αρκετές φορές.Με τη rom του baralajbi πηγαίνει καλύτερα;

Να μπώ στη διαδικασία να τη φλασάρω;

VIBE V2.5; Για το VIBE X; Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι 2.5 έχει βγει μόνο για το K3 Note; Τουλάχιστον, στο επίσημο site του VIBE UI μόνο στο K3 δίνει τη νέα 2.5 έκδοση της VIBE.

Link to comment
Share on other sites

VIBE V2.5; Για το VIBE X; Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι 2.5 έχει βγει μόνο για το K3 Note; Τουλάχιστον, στο επίσημο site του VIBE UI μόνο στο K3 δίνει τη νέα 2.5 έκδοση της VIBE.

 

 

Έχω αρκετό lag. Με τον μπαρμπαλάμπη θα είμαι σίγουρα καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετό lag. Με τον μπαρμπαλάμπη θα είμαι σίγουρα καλύτερα;

Δεν υπάρχει επίσημη VIBE V2.5 με αυτόν τον αριθμό για το S960, η τελευταία επίσημη είναι η 1507 ST και είναι V2.0. Τη συγκεκριμένη V2.5 δε τη βρίσκω ούτε στο επίσημο site της VIBE UI ούτε στο needrom.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημη VIBE V2.5 με αυτόν τον αριθμό για το S960, η τελευταία επίσημη είναι η 1507 ST και είναι V2.0. Τη συγκεκριμένη V2.5 δε τη βρίσκω ούτε στο επίσημο site της VIBE UI ούτε στο needrom.

 

Η συγκεκριμένη ROM όχι δεν υπάρχει πουθενά.Έχει ξαναγράψει ένας φίλος στην σελίδα 12 τον Νοέμβρη οτι είχε αυτή την ROM.Δεν ξέρω τι έχουν περάσει κ πως την έχουν βρει.Βάλε του Χαραλάμπη κ είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα....αγορασα το s960 από ελληνικο site.Το μενου είναι μερικως ελληνικο.Εχει πολλες επιλογες στα αγγλικα!Android 4.2.2 και rom viberom_v1.0_1347_3_st.Δεν είμαι και πολύ καλος γνωστης της αγγλικης γλωσσας!!!Πως μπορω να εχω ένα πλήρως ελληνικο μενού? Edited by nolan
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα....αγορασα το s960 από ελληνικο site.Το μενου είναι μερικως ελληνικο.Εχει πολλες επιλογες στα αγγλικα!Android 4.2.2 και rom viberom_v1.0_1347_3_st.Δεν είμαι και πολύ καλος γνωστης της αγγλικης γλωσσας!!!Πως μπορω να εχω ένα πλήρως ελληνικο μενού?

 

Καλημέρα φίλε.Πλήρως ελληνικό μενού δεν μπορείς να έχεις.Μπορείς να βάλεις την ROW(ευρωπαϊκή ROM) αλλά κ πάλι νομίζω οτι δεν έχει πλήρως ελληνικά.Αλλά νομίζω έχει περισσότερα από ότι η vibe.Η vibe όμως (χωρίς να έχω δουλέψει την ROW στο συγκεκριμένο τηλ) νομίζω οτι είναι καλύτερη σε θέμα ταχύτητας κ απόκρισης του τηλ.Μπορείς να βάλεις του Χαραλάμπη που έχουν τα περισσότερα παιδιά εδώ στο forum.Δεν είναι κάτι δύσκολο ομως να μάθεις να χρησιμοποιείς το τηλ κ χωρίς να ξέρεις καλά αγγλικά.Στο λέω αυτό γιατί κατά την γνώμη μου με την vibe θα μπορείς να χαρείς το τηλέφωνό σου όπως πρέπει.Δοκίμασε αν θέλεις κ την ROW κ αν σε καλύπτουν τα ελληνικά που θα έχει την αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.Πλήρως ελληνικό μενού δεν μπορείς να έχεις.Μπορείς να βάλεις την ROW(ευρωπαϊκή ROM) αλλά κ πάλι νομίζω οτι δεν έχει πλήρως ελληνικά.Αλλά νομίζω έχει περισσότερα από ότι η vibe.Η vibe όμως (χωρίς να έχω δουλέψει την ROW στο συγκεκριμένο τηλ) νομίζω οτι είναι καλύτερη σε θέμα ταχύτητας κ απόκρισης του τηλ.Μπορείς να βάλεις του Χαραλάμπη που έχουν τα περισσότερα παιδιά εδώ στο forum.Δεν είναι κάτι δύσκολο ομως να μάθεις να χρησιμοποιείς το τηλ κ χωρίς να ξέρεις καλά αγγλικά.Στο λέω αυτό γιατί κατά την γνώμη μου με την vibe θα μπορείς να χαρείς το τηλέφωνό σου όπως πρέπει.Δοκίμασε αν θέλεις κ την ROW κ αν σε καλύπτουν τα ελληνικά που θα έχει την αφήνεις

Καλημέρα.Επειδή οι γνώσεις μου πάνω στο αντικείμενο είναι ελάχιστες και φοβάμαι ότι θα κάνω πατατιά,λέω να μην πειράξω τίποτα προς το παρόν.Θα προσπαθήσω-αν και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύμαι-να το χρησιμοποιήσω με τα λίγα αγγλίκα που ξέρω.Πάντως σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες reset τι εννοεις??? εργοστασιακες ρυθμίσεις?
ναι,κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι,κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.[/quote

πως κανω εγκατασταση τους drivers πλσ πες μου δεν μπορω να το καταλαβω!! κατι αρχεια εχει δεν εχει καποιο αρχειο exe πχ να το τρεξω!!

Link to comment
Share on other sites

ναι,κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.[/quote

πως κανω εγκατασταση τους drivers πλσ πες μου δεν μπορω να το καταλαβω!! κατι αρχεια εχει δεν εχει καποιο αρχειο exe πχ να το τρεξω!!

σου εστειλα και πμ

εδω ειναι οι drivers.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως με τον χαραλάμπη πάει σφαίρα το κινητό.

2 ερωτήσεις μόνο.

Μου βγάζει ενα OTA update.Πρέπει να το κάνω;

Επίσης όταν μου στέλνουν sms μου δείχνει το νούμερο αλλα όχι το όνομα της επαφής.Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όντως με τον χαραλάμπη πάει σφαίρα το κινητό.

2 ερωτήσεις μόνο.

Μου βγάζει ενα OTA update.Πρέπει να το κάνω;

Επίσης όταν μου στέλνουν sms μου δείχνει το νούμερο αλλα όχι το όνομα της επαφής.Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό;

μην κανεις το ota ,θα γεμισεις κινεζικες εφαρμογες και θα χασεις τα ελληνικα και το location.

το ονομα του αποστολεα δεν στο δειχνει στην εφαρμογη μηνυματα?η στις ειδοποιησεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στις ειδοποιήσεις και στην εφαρμογή δεν εμφανίζει όνομα αποστολέα... :/
κανονικα στην μπαρα των ειδοποιησεων δεν δειχνει ονομα αποστολεα,γραφει οτι εχετε ενα μηνυμα.στην εφαρμογη των μηνυματων πρεπει να σου δειχνει ονομα,εκτος και αν δεν εχεις συγχρονισει ακομα τις επαφες σου.

υπαρχει ενα προβλημα με την γραμματοσειρα στην μπαρα ειδοποιησεων ομως που δεν δειχνει ολοκληρωμενες τις ειδοποιησεις.

αν θελεις να φτιαξεις αυτο,σου γραφω τον οδηγο οπως το εκανα εγω οταν το παρελαβα.

 

πρεπει με εναν oot file manager να αντιγράψεις το roboto-regular.ttf από το system/fonts στο

themecenter/font!

και μετα να πας στην εφαρμογη theme center αλλαγη γραμματοσειρας και να ορισεις την

γραμματοσειρα που εβαλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...