Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζεις την 128.Κατεβάζεις από το playstore το morelocale2 και έχεις Ελληνικά,όλα σε ένα νοικοκυρεμένα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάζεις την 128.Κατεβάζεις από το playstore το morelocale2 και έχεις Ελληνικά,όλα σε ένα νοικοκυρεμένα.

 

Φιλε μου το ειχα συνδεσει και με το Lenovo Smart Assistant ,το οποιο βρηκε σαν καινουργια ρομ την 128.την κατεβασε αλλα το κινητο εγινε ενα σουπερ ντουπερ σπεσιαλ ΚΙΝΕΖΙΚΟ τηλεφωνο...με ολες τις γνωστες μ@#$^Υ& εφαρμογες και ουτε λογος για εγκατασταση gapps.επανεφερα την 123..τρεμουλα οθονης οταν ειναι "κρυο" ,αν ειναι δυνατον...μετα απο τοσα χρονια με κινητα τηλεφωνα,αυτο πρωτη φορα το ακουω και το ζω βασικα...ουτε αυτοκινητο να ηταν...τεσπα.πηγε στον μαστορα το τηλ και βλεπουμε..γιατι για πηγαινε ελα με κινα ξανα το εχω ξαναζησει και δεν ειχα καλες εμπειριες..ας περιμενω..ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το είχα πάρει μαζί με τα παιδιά από την αρχή.

Ένα το έστειλα πίσω και τώρα αυτό που έχω όταν έχει κρύο και οδηγώ(μηχανόβιος) η οθόνη απλά δεν λειτουργεί για λίγη ώρα.

Τόση ευαισθησία πρώτη φορά βλέπω.

την ρομ την κατέβασα δεν την πέρασα με το ασσισταντ και έχει τα πάντα μέσα και μεταφορά στην SD.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το είχα πάρει μαζί με τα παιδιά από την αρχή.

Ένα το έστειλα πίσω και τώρα αυτό που έχω όταν έχει κρύο και οδηγώ(μηχανόβιος) η οθόνη απλά δεν λειτουργεί για λίγη ώρα.

Τόση ευαισθησία πρώτη φορά βλέπω.

την ρομ την κατέβασα δεν την πέρασα με το ασσισταντ και έχει τα πάντα μέσα και μεταφορά στην SD.

 

Αρα φιλε μου και με την 128 το προβλημα παραμενει στην οθονη????αρα δεν μπορει να ειναι θεμα ρομ αλλα hardware.μαλλον καποιες παρτιδες ηταν φωλα.τεσπα.μολις εχω αποτελεσματα απο τον μαστορα θα ενημερωσω και εδω μηπως βοηθησω και καποιον αλλον, με παρομοιο προβλημα.τι να πω.:X:X:X:X:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Η 123 ειχε θεμα με screen flickering οποτε 99% η συσκευη σου δεν εχει θεμα hardware.Για την 128 δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο.Εγω το εχω εδω και ενα χρονο με την 121 του linerty και δεν εχει κανει κιχ το σκυλι.Move to sd εχει,ελληνικα γιοκ.
Link to comment
Share on other sites

Αρα φιλε μου και με την 128 το προβλημα παραμενει στην οθονη????αρα δεν μπορει να ειναι θεμα ρομ αλλα hardware.μαλλον καποιες παρτιδες ηταν φωλα.τεσπα.μολις εχω αποτελεσματα απο τον μαστορα θα ενημερωσω και εδω μηπως βοηθησω και καποιον αλλον, με παρομοιο προβλημα.τι να πω.:X:X:X:X:blink::blink::blink:

 

όχι.

Το πρώτο κινητό είχε θέμα κάθε βράδυ,ασχέτως καιρού και καμία ρομ δε το έλυσε.\Το δεύτερο κινητό μου το έκανε φέτος πρώτη φορά στα πολλά κρύα λίγες φορές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα επειδη μου ζητησαν μια αγορα με οριο 100-110€, το a 850 τελικα ειναι καλη αγορα η να το ξεχασω??

 

Χτυπα ενα α850 + φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Με καποιο τροπο καταφερα να βγαλω τον ηχο που κανει οταν ερχεται SMS και δεν μπορω να βρω πως να το φτιαξω.Τσεκαρα τους ηχους για notification ειναι στο τερμα ,εχω διαλεξει ποιο ringtone θελω ,ολα μοιαζουν σωστα αλλα το σκυλι εκει δεν βγαζει κιχ οταν ερχεται SMS.

Καμια ιδεα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα επειδη μου ζητησαν μια αγορα με οριο 100-110€, το a 850 τελικα ειναι καλη αγορα η να το ξεχασω??

 

Πλέον όχι.

Μέχρι και οι απλές εφαρμογές έχουν γίνει πού βαριές πλέον και ίσως τα βρεί σκούρα.

Αν δε σε νοιάζει βέβαια δεν είναι και άσχημο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες του φορουμ, ειμαι καινουργιος στην παρεα! Με συγχωρειτε που δεν βαζω τονους, αλλα αυτο ειναι ενα προβληματακι που εχω.. Δεν ξερω αν πρεπει να ανοιξω διαφορετικο θεμα, αν ειμαι σε λαθος μερος μπορει να μετακινηθει απο καποιον διαχειριστη..

 

Μπαινω στο θεμα μου λοιπον..

Εχω λοιπον ενα lenovo a850 που του εχω περασει μια custom rom απο το needrom. Ολα καλα εκτος απο οταν οριζω το μενου του τα ελληνικα μου δειχνει σαν τετραγωνακια οτι φωνηεντα εχουν τονο και φυσικα το τελικο σιγμα. Οτι και να ανοιξω, browsers, εφαρμογες συμβαινει το ιδιο. Σε αλλες custom rom δεν συμβαινει αυτο. Ειχε καποιος απο εσας παρομοιο προβλημα και να εχει βρει καποια λυση;

Ευχαριστω για τον χρονο σας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οποιον εχει προβλημα με invalid imei:

*#*#3646633#*#*

Και του εμφανιζει το engineermode, connectivity, cds information, radio information και μετα εχει phone 1 και phone 2.

Στο phone 1 κλικαρεις και δινεις την εντολη

AT+EGMR=1,7,"your_imei"

Send at command.

Και στο phone 2 την εντολη

AT+EGMR=1,10,"your_imei" και send at command. Restart το τηλεφωνο και ειστε οκ! Εγω εχω βαλει το πρωτο imei και στα δυο και δουλευει μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Με καποιο τροπο καταφερα να βγαλω τον ηχο που κανει οταν ερχεται SMS και δεν μπορω να βρω πως να το φτιαξω.Τσεκαρα τους ηχους για notification ειναι στο τερμα ,εχω διαλεξει ποιο ringtone θελω ,ολα μοιαζουν σωστα αλλα το σκυλι εκει δεν βγαζει κιχ οταν ερχεται SMS.

Καμια ιδεα ρε παιδια?

Δεν του κάνεις ένα Hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστώντας το font installer όρισα σαν system font την γραμματοσειρά Roboto και πλεον το μενού μου είναι εντάξει. Έκανα και ενημέρωση στο λεξικό του πληκτρολογίου της Google και μπορω και γράφω και με τόνους!
Link to comment
Share on other sites

Δεν του κάνεις ένα Hard reset?

 

Εχω μεσα την μανα του και τον πατερα του :lol: θα θελω μια ολοκληρη μερα για να το συνεφερω ,εψαξα με τον file manager και ο υποκαταλογος των ringtones ειναι αδειος :wacko:

Καποιος μου εκλεψε τα ringtones :p

Τωρα ψαχνω τα ringotnes για να τα πεταξω μεσα στον φακελο και να δω αν δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχει καποιος προβλημα με το αρχειο κλησων; Ενω οταν με παιρνουν τηλεφωνο βλεπω το ονομα που εχω αποθηκευμενο, στο αρχειο κλησεων μετα δειχνει μονο τον αριθμο. Το κινητο το παρελαβα πριν 3-4 μερες. Καποια βοηθεια αν γινεται αναλυτικη γιατι δεν ξερω κ πολλα. Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει καποια ρομ να ειναι multilanguage και να περιεχει τα ελληνικα τωρα το κινητο μ εχει την Α850_S121_28.11.2013_MULTI_LNG_BY_ LINERTY αλλα δεν εχει ελληνικα ευχαριστω !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει καποια ρομ να ειναι multilanguage και να περιεχει τα ελληνικα τωρα το κινητο μ εχει την Α850_S121_28.11.2013_MULTI_LNG_BY_ LINERTY αλλα δεν εχει ελληνικα ευχαριστω !!!!

 

η Stock S123 εδω

Link to comment
Share on other sites

η Stock S123 εδω

 

Καλησπερα πως μπορω να την περασω μεσα με το cwm ή με το spflashtool?? εχει καποιο θεμα η συγκεκριμενη ρομ??? δεν εχουν βγαλει καποια αλλη εκδοση??? ευχαριστω και συγνωμη για το ζαλισμα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως μπορω να την περασω μεσα με το cwm ή με το spflashtool?? εχει καποιο θεμα η συγκεκριμενη ρομ??? δεν εχουν βγαλει καποια αλλη εκδοση??? ευχαριστω και συγνωμη για το ζαλισμα :(

 

το γράφει κιόλας.

με spflashtools.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε προχθες το κινητο και τι WiFi συνδεθηκε και δουλεψε κανα 2 ωρες....αλλαξα 2-3 ρομ τιποτα.αν εχει ορεξη βρισκει σημα για κανα 2 λεπτα ακομα και κολλημενος στο wifi και μετα δειχνει πως δεν υπαρχει τιποτα γυρω του....ισως ξανα συνδεθει την αλλη μερα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

'εχω ένα Α850 ενός φίλου.

Προσπαθώ να κάνω επαναφορά ή/και εγκατάσταση νέας ρομ.

Τώρα φοράει Α850.ROW.V18 / A850_23.10.2013_RUS_by_linerty

Δεν εγκαθίσταται τίποτα.

Το flashtool βγάζει checksum error 1041 και δεν κάνει τίποτα. (Δοκίμασα να κατεβάσω πολλές φορές διάφορες ρομ (121,128 κτλ)

Το factory reset με πετάει σε TWRP όπου στην επιλογή reset βγάζει fail επειδή "unable to boot emmc"

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

edit:

Κάτι πολύ σοβαρό συμβαίνει.

Δεν μπορώ να σβήσω τίποτα από την sdcard0. Ενώ φαίνεται ότι σβήνεται, στην επανεκίννηση είναι πάλι εκεί. έχει μαζέψει και 500ΜΒ thumbnails και δεν λειτουργεί τίποτα επειδή έχει γεμίσει. Σαν να είναι read only αλλά χωρίς μηνύματα λάθους.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα;

Edited by yannis77
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις βάλει λογικά τους drivers καλά γιαυτό σου βγάζει error.

Για την sd τώρα,δε ξέρω τι να πω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...