Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε το εξης

ρυθμισεις

εφαρμογες

ολες οι εφαρμογες

και ψαξε για την εφαρμογη contact manager

πατα το και ξετικαρε εκει που λεει για ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το έκανα να πω την αλήθεια δεν το είχα προσέξει ποτέ! Δουλεύει όμως, εσύ το έχεις δοκιμάσει?
Link to comment
Share on other sites

Και το ίδιο πρόβλημα έχω αλλά αυτό με τις ειδοποιήσεις του conecht που λέει ο φίλος το είχα κανει και τα sms όταν ερχόντουσαν δεν κάνανε μπιπ μπιπ.για δοκιμασετο
:!:
Link to comment
Share on other sites

Και το ίδιο πρόβλημα έχω αλλά αυτό με τις ειδοποιήσεις του conecht που λέει ο φίλος το είχα κανει και τα sms όταν ερχόντουσαν δεν κάνανε μπιπ μπιπ.για δοκιμασετο

 

Και σε εμένα έτσι γίνεται τελικά. Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε ρε παιδί μου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναβάθμιση δεν έχει ελληνική γλώσσα .ενω αυτή που έχω τώρα έχει και μου αρέσει καλύτερα και σε ε εμφάνιση. Κάποιος τροπος θα υπάρχει να σταματήσει να πετάει συνέχεια το contact ίσως
:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλα άμα θέλετε γυρνάτε πίσω από τις εφαρμογές κάνετε κατάργηση της ενημέρωσης και γυρνάει στα ελληνικά πάλι αλλά εμείς που θέλουμε το παλιό τι κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά απο ενα χρονο περιπου χρήσης του κινητού τα soft keys σταμάτησαν να δουλεύουν. Καμια ιδέα?

Δοκιμασε να ξαναφλασαρεις τη rom, αν δεν φτιαξει υπαρχουν εφαρμογες στο Play που βαζουν τα ''κουμπια'' (home-back-Ξ) μεσα στην οθονη ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Εγώ τα χρησιμοποιώ για τηλέφωνα από 5.5 και πάνω ίντσες έτσι κι αλλιώς γιατί βολεύουν για χρήση με ένα χέρι : Δες πχ pie, button savior
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ξαναφλασαρεις τη rom, αν δεν φτιαξει υπαρχουν εφαρμογες στο Play που βαζουν τα ''κουμπια'' (home-back-Ξ) μεσα στην οθονη ;)

Έχω ενεργοποιημένα τα pie controls απο gravity box και δουλεύουν κανονικα .Απλα με είχαν βολεψει τα δικά του

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ενα χρονο περιπου χρήσης του κινητού τα soft keys σταμάτησαν να δουλεύουν. Καμια ιδέα?

Από το gravity box ενεργοποίησε την γραμμή πλοήγησης και κάνε επανεκκίνηση

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Από το gravity box ενεργοποίησε την γραμμή πλοήγησης και κάνε επανεκκίνηση

Δε γινεται να ενεργοποίησω τη γραμμή πλοήγησης αφού δεν το υποστηριζει το κινητό. Μπορεί να το μπερδευεις με τα pie controls που ειναι σα γραμμή πλοήγησης αλλά,είναι σε σχημα μισοφέγγαρου και θέλει ενα μικρο σύρσιμο για να εμφανιστουν

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται να ενεργοποίησω τη γραμμή πλοήγησης αφού δεν το υποστηριζει το κινητό. Μπορεί να το μπερδευεις με τα pie controls που ειναι σα γραμμή πλοήγησης αλλά,είναι σε σχημα μισοφέγγαρου και θέλει ενα μικρο σύρσιμο για να εμφανιστουν

Δεν το έχω ποια το κινητό για να σου πω σίγουρα αλλά αν δεν ενεργοποιητε η γραμμή πλοήγησης τα pie είναι μονόδρομος

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Αυτές τις μέρες βρίσκομαι στη Βαρκελώνη και το gps με έχει απογοητεύσει. Δε βρίσκει την τοποθεσία μου με τίποτα χωρίς δικτυο (data,wifi). Παλιότερα έχω την εντύπωση οτι είχα πειράξει κάτι στο gps. Κάποια βοήθεια? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχει σταματήσει να με ρωτάει από ποια κάρτα θα στείλει μήνυμα, με αποτέλεσμα να τα στέλνει μόνο με την πρώτη κάρτα. Στις επιλογές για τις sim είναι επιλεγμένο πάντα ερώτηση πριν την αποστολή. κάποια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά απο ενα χρονο περιπου χρήσης του κινητού τα soft keys σταμάτησαν να δουλεύουν. Καμια ιδέα?

 

Σήμερα σταμάτησαν κ στο κντ της γυναίκας να δουλεύουν...βρηκες λύση στο πρόβλημα φιλέ μου εσύ; Το gravity box που το αναφέρεις πιο κάτω είναι κάποια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας διαπιστωσα δυστυχώς ότι το πρόβλημα στα soft keys είναι πολύ συχνό στο a850+...Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για να τα βάλω μέσα στην οθόνη όπως στο lg g2 π.χ; Δεν θέλω ομως αριστερά, δεξιά κ με περίεργα σχήματα, θέλω απλά soft keys στο κάτω μέρος της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας διαπιστωσα δυστυχώς ότι το πρόβλημα στα soft keys είναι πολύ συχνό στο a850+...Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για να τα βάλω μέσα στην οθόνη όπως στο lg g2 π.χ; Δεν θέλω ομως αριστερά, δεξιά κ με περίεργα σχήματα, θέλω απλά soft keys στο κάτω μέρος της οθόνης.

Όχι,δε γίνεται να ενεργοποιήσεις soft keys μέσα στην οθόνη. Το μονο που μπορείς να κανεις ειναι να εγκαταστάσεις gravity box και να ενεργοποιήσεις pie controls. Γκοογκλαρε το ,θα καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αν βολέψει αυτό apk-dl.com/download/android/ace.jun.simplecontrol/simple-control-1-1-4
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι,δε γίνεται να ενεργοποιήσεις soft keys μέσα στην οθόνη. Το μονο που μπορείς να κανεις ειναι να εγκαταστάσεις gravity box και να ενεργοποιήσεις pie controls. Γκοογκλαρε το ,θα καταλαβεις

 

Γιατί να μην γίνεται? Υπάρχουν όπως βλέπω αρκετές εφαρμογές όπως αυτή που προτείνει ο pisons πιο πάνω. Θα την δοκιμασω την συγκεκριμένη σε μια εβδομάδα που θα έχω το κντ στα χέρια μου γιατί ή γυναίκα λείπει κ δεν σκαμπαζει για να ασχοληθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά δοκιμασα κάποιες εφαρμογές αλλά δεν είχα καλό αποτέλεσμα σε καμια οποτε αντικατεστησα την 118 που είχα με την aosp vanilla και ενεργοποίησα pie controls απο gravity...το περίεργο είναι οτι μετα απο μέρες που ηταν κλειστό το κντ όταν το ανοιξα τα κουμπια δούλεψαν για 2 λεπτα κ μετα νεκρωσαν, το ίδιο διάβασα σε μια περιπτώση σε s650-περιεργα μας τα λέει η λενοβο. 2 ερωτήσεις :

1. Στην aosp λειτουργει το double tap για ενεργοποιηση- απενεργοποίηση της οθόνης;

2. Το blackmart νομιζω πετάει διαφημίσεις , μπορω να το σβήσω άφοβα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...