Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθείς αυτή τη διαδικασία από το 6 και μετά, στο 7 αναφέρονται τα wipes που δε καταλαβαίνεις. Εύκολο είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα, εχω την vibe 1447 και το προβλημα μου ειναι οτι στα σμσ μπορω να στειλω μολις 70 γραμματα αλλιως με χρεωνει για 2-3 μηνυματα... εχει κι αλλος το ιδιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω την vibe 1447 και το προβλημα μου ειναι οτι στα σμσ μπορω να στειλω μολις 70 γραμματα αλλιως με χρεωνει για 2-3 μηνυματα... εχει κι αλλος το ιδιο θεμα?

 

Βάλε άλλο πρόγραμμα για μυνήματα(go sms)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλο πρόγραμμα για μυνήματα(go sms)

 

και παλι το ιδιο. με ελληνικα γραμματα εχω 70 χαρακτηρες και στα αγγλικα μονο 160:mad:

Link to comment
Share on other sites

και παλι το ιδιο. με ελληνικα γραμματα εχω 70 χαρακτηρες και στα αγγλικα μονο 160:mad:

 

αν θυμαμαι καλα καπου εχει μια ρυθμιση κ σου λεει αυτοματη μετατροπη γραμματων χωρις τονους.κατι τετοιο.το ενεργοποιεις κ εχεις 160 αν θυμαμαι σωστα.δοκιμασε το.παντως κατι στις ρυθμισεις του go sms κανεις. αλλιως κατεβασε το chomp η το textra

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφέρει η αυτόματη διόρθωση και η πρόβλεψη λέξεων στα SMS, κατέβασε το Greek Keyboard και γράφε τα SMS με αυτό, εγώ αυτό έχω βρει να γράφει 160 χαρακτήρες στη μαμά εφαρμογή. Εγώ αυτό έχω για τα SMS και το SwiftKey για όλα τα υπόλοιπα. Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα και θέλω τα φώτα σας, μέχρι τώρα η συμβίωση με το Lenovo ήταν άψογη, τις τελευταίες 4-5 ημέρες μου κάνει συχνά κολλήματα - επανεκκινήσεις (τουλάχιστον 1 την ημέρα). Το μόνο που άλλαξε είναι ότι ανοίγω πολύ συχνά τα δεδομένα στη SIM1 τον τελευταία μήνα,κάτι που πριν δεν έκανα καθόλου. Έχει κάποιος καμιά ιδέα;;; έχω την τελευταία STABLE ROM. Κατά τα λοιπά ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα και θέλω τα φώτα σας, μέχρι τώρα η συμβίωση με το Lenovo ήταν άψογη, τις τελευταίες 4-5 ημέρες μου κάνει συχνά κολλήματα - επανεκκινήσεις (τουλάχιστον 1 την ημέρα). Το μόνο που άλλαξε είναι ότι ανοίγω πολύ συχνά τα δεδομένα στη SIM1 τον τελευταία μήνα,κάτι που πριν δεν έκανα καθόλου. Έχει κάποιος καμιά ιδέα;;; έχω την τελευταία STABLE ROM. Κατά τα λοιπά ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα

 

Μπες twrp ,πάρε full backup ,κάνε factory reset,βάλε πάλι gapps και root αν δεν τα έχει κρατήσει κ όταν ανοίξει ξανά μπες twrp πάλι και κάνε restore μόνο το data.Με αυτό τον τρόπο θα κάνεις factory reset κ το τηλ θα είναι ακριβώς όπως είναι τώρα.με ρυθμίσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. μπορει καποιος να μ πει αν σβησω την εργοστασιακη εφαρμογη για μηνυματα που εχει η ρομ μεσα (εχω την τελευταια επισημη σταθερη εκδοση) αν θα εχω καποιο προβλημα? αυτο θελω να το κανω γτ εχω περασει την εφαρμογη chomp sms κ καθε φορα που ερχται μνμ αν δεν ανοιξω κ την εργοστασιακη μενει το λεντ αναμενο σαν να μην εχω διαβασει το μνμ. επισης τι αλλες εφαρμογες μπορω να σβησω χωρις να εχω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος δε μπορείς να τη σβήσεις γιατί τα μηνύματα, οι κλήσεις και οι επαφές είναι σε μία εφαρμογή, το Contact Manager, οπότε αν το σβήσεις δε θα μπορείς να κάνεις κλήσεις ούτε να δεις τις επαφές σου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. μπορει καποιος να μ πει αν σβησω την εργοστασιακη εφαρμογη για μηνυματα που εχει η ρομ μεσα (εχω την τελευταια επισημη σταθερη εκδοση) αν θα εχω καποιο προβλημα? αυτο θελω να το κανω γτ εχω περασει την εφαρμογη chomp sms κ καθε φορα που ερχται μνμ αν δεν ανοιξω κ την εργοστασιακη μενει το λεντ αναμενο σαν να μην εχω διαβασει το μνμ. επισης τι αλλες εφαρμογες μπορω να σβησω χωρις να εχω προβλημα?

 

γράψε ποιες άλλες εφαρμογές σε ενοχλούν κ θέλεις να σβήσεις να σου πούμε αν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

γράψε ποιες άλλες εφαρμογές σε ενοχλούν κ θέλεις να σβήσεις να σου πούμε αν μπορείς

 

lenovo note.music, μην.ηλεκτρ. ταχ. (αφου εχω το gmail χρειαζεται αυτο?), αρχεια (αφου εχω τον ES file manager ουτε αυτο νομιζω χρειαζεται).

 

γενικα οποια γνωριζεται κ σεις οτι ειναι λιγο ακυρη θελω να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις εφαρμογές τις Lenovo εγώ τις έχω σβήσει (sync, note, players tutorial κ.λπ.). To music μπορείς να σβήσεις, εγώ δε το έχω σβήσει, έχω όμως σβήσει το video αφού έχω κατεβάσει άλλη εφαμοργή που διαβάζει και τους srt υπότιτλους σε ταινίες. Το stock email το έχω κρατήσει αφού εκεί έχω βάλει τους λογαριασμούς μου και δουλεύει άψογα, οπότε για ποιο λόγο να έχω τις εφαρμογές των email μου;
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος απενεργοποιείται από τα settings/ringtones and volumes. Πρέπει να το λέει στη κινέζικη VIBE power audio playback αν θυμάμαι καλά. Τη δόνηση δε νομίζω να μπορείς να την απενεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

περα απο την Vibe πια αλλη προτείνετε;

To Row στις rom τι ρολο παίζει γτ δοκιμασα παλια και είχα τρεχαματα υπαρχει τροπος να μπουν row?

Link to comment
Share on other sites

Το ROW (Rest Of World) είναι η ένδειξη ότι προορίζεται για χώρες εκτός Κίνας. Εγώ την τελευταία ROW S223 έχω (η οποία είναι μία εξευρωπαϊσμένη VIBE v1.5) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αντιθέτως, γνώμη μου είναι ότι είναι πιο σωστή για τα δικά μας δίκτυα. Απαλλαγμένη από διάφορες κινέζικες εφαρμογές και έναν ενιαίο αποθηκευτικό χώρο 2,40GB, όχι χωρισμένο στα δύο όπως στη κινέζικη VIBE. Φυσικά με όλα τα "δυτικά" προβλεπόμενα apps προεγκατεστημένα (gapps, facebook, twiter κ.λπ.). Μέχρι και πρόγραμμα πλοήγησης έχει... Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Το ROW (Rest Of World) είναι η ένδειξη ότι προορίζεται για χώρες εκτός Κίνας. Εγώ την τελευταία ROW S223 έχω (η οποία είναι μία εξευρωπαϊσμένη VIBE v1.5) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αντιθέτως, γνώμη μου είναι ότι είναι πιο σωστή για τα δικά μας δίκτυα. Απαλλαγμένη από διάφορες κινέζικες εφαρμογές και έναν ενιαίο αποθηκευτικό χώρο 2,40GB, όχι χωρισμένο στα δύο όπως στη κινέζικη VIBE. Φυσικά με όλα τα "δυτικά" προβλεπόμενα apps προεγκατεστημένα (gapps, facebook, twiter κ.λπ.). Μέχρι και πρόγραμμα πλοήγησης έχει...

σε περιπτωση που θελω να δοκιμασω αυτη που αναφέρεις η διαδικασία ειναι ίδια με την vibe 2 που υπάρχουν οδηγίες;

 

προς το παρων εβαλα μια με ονομα " color me " που είχε στο needrom αρκετα απλη μονο με τα πολυ βασικα μεσα το μονο που μου σπάει τα νευρα ειναι οτι δεν εχει την lenovo camera αλλα εχει της google και το οτι το τελικο "ς" φαίνεται σαν ενα κουτακι με ερωτοματικο μεσα (μαλον πρέπει να αλαξω καποια γραμματοσειρα) οποιος ξερει ας πει

Link to comment
Share on other sites

Στο link που σου δίνω στο προηγούμενο μήνυμα έχει αναλυτικές οδηγίες για την εγκατάσταση. Αυτές ακολούθησα και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος απενεργοποιείται από τα settings/ringtones and volumes. Πρέπει να το λέει στη κινέζικη VIBE power audio playback αν θυμάμαι καλά. Τη δόνηση δε νομίζω να μπορείς να την απενεργοποιήσεις.

 

το εκανα αυτο κ απαλαχτηκα απο τον εκνευριστικο ηχο.

εκανα ομως κ μια παπτατα χτες.επειδη οπως ειχα πει το ραδιοφωνο μ δεν επαιζε δυνατα κατι πειραξα απο τα αρχεια κ το εσβησα κ τωρα δεν παιζει καθολου.μπορω να κανω κατι για να ξαναδουλεψει η εφαρμογη η χρειαζεται να ξαναπερασω τη ρομ απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο κ απαλαχτηκα απο τον εκνευριστικο ηχο.

εκανα ομως κ μια παπτατα χτες.επειδη οπως ειχα πει το ραδιοφωνο μ δεν επαιζε δυνατα κατι πειραξα απο τα αρχεια κ το εσβησα κ τωρα δεν παιζει καθολου.μπορω να κανω κατι για να ξαναδουλεψει η εφαρμογη η χρειαζεται να ξαναπερασω τη ρομ απο την αρχη?

 

Μέσα στην rom (αν την έχεις κατεβασμένη στο pc ) ,στον φάκελο system-app είναι το αρχείο FMRadio.apk . πάρτο κ βάλτο στον φάκελο system-app του κινητού.Άλλαξε κ τα permissions του αρχείου αν χρειάζεται.Και κάνε reboot.Ή πάρε το αρχείο κ κάνε απλή εγκατάσταση του apk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην rom (αν την έχεις κατεβασμένη στο pc ) ,στον φάκελο system-app είναι το αρχείο FMRadio.apk . πάρτο κ βάλτο στον φάκελο system-app του κινητού.Άλλαξε κ τα permissions του αρχείου αν χρειάζεται.Και κάνε reboot.Ή πάρε το αρχείο κ κάνε απλή εγκατάσταση του apk

Νομίζω ότι το δεύτερο είναι πιο απλό. Κάνε επικόλληση το apk αρχείο του FMRadio στο κινητό σου και κάντο εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το δεύτερο είναι πιο απλό. Κάνε επικόλληση το apk αρχείο του FMRadio στο κινητό σου και κάντο εγκατάσταση.

 

ευχαριστω.το εφτιαξα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, στο system update μου εχει βγαλει new version found την 1512. αν την κατεβασω κανει κατευθειαν αναβαθμιση σε συτην την ρομ? εχω την 1452 και ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες. αξιζει να την αντικαταστησω με την 1512 ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, στο system update μου εχει βγαλει new version found την 1512. αν την κατεβασω κανει κατευθειαν αναβαθμιση σε συτην την ρομ? εχω την 1452 και ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες. αξιζει να την αντικαταστησω με την 1512 ?

 

Περνάει κατευθείαν μέσω twrp.Φαντάζομαι έχεις πάνω twrp recovery?Αν ναι τότε την κατεβάζεις κ ακολουθείς τον οδηγό στο πρώτο post(παραλείπεις τα πρώτα βήματα που λένε για flashtool). Μπορείς κ μέσω twrp να πάρεις backup όλα κ μόλις περάσεις την καινούρια κ βάλεις gapps κτλ να κάνεις restore μόνο το data κ το τηλ σου θα είναι όπως τώρα(ρυθμίσεις κτλ).Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 1512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...