Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η προηγούμενη ρομ διαγράφεται οταν ξαναφλασάρω μια άλλη; Πρέπει να εχω επιλεγμένο το preloader ή όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω φλασαρει την s226 οπως ειπες κ δουλευει. το μονο που θελω να σε ρωτησω ειναι σχετικα με τι μνημη

rom. Phone storage μου γραφει total space 4GB διαθεσιμο 1GB, OS Occupied size 1.58GB, apps 619MB κλπ..

και απο τη ram διαθεσιμα μονο 300mb. η συσκευη ειναι κανονικα 1γ Ram 4gb rom.

Edited by gerstavros2
greeklish
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αναβαθμίσουμε το blouetooth σε 4,0 (για σύνδεση με παλμογράφο), υπάρχει κάποια ROM που να το υποστηρίζει??????????????????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60760[/ATTACH]

 

[ATTACH]60761[/ATTACH]

 

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να αφαιρέσω αυτό που φαίνεται στις εικόνες;

Μου το πρόσθεσαν τα πιτσιρίκια και δεν ξέρω πως να το βγάλω :O

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη ρομ διαγράφεται οταν ξαναφλασάρω μια άλλη; Πρέπει να εχω επιλεγμένο το preloader ή όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω φλασαρει την s226 οπως ειπες κ δουλευει. το μονο που θελω να σε ρωτησω ειναι σχετικα με τι μνημη

rom. Phone storage μου γραφει total space 4GB διαθεσιμο 1GB, OS Occupied size 1.58GB, apps 619MB κλπ..

και απο τη ram διαθεσιμα μονο 300mb. η συσκευη ειναι κανονικα 1γ Ram 4gb rom.

Ναι όταν φλασάρεις γράφει πάνω στα προηγούμενα δεδομένα. Δε χρειάζεται να επιλέξεις το preloader εκτός αν σου βγαλει μήνυμα pmt changed. Περισσότερα ,διάβασε στον οδηγό στην υπογραφή μου. Τα νούμερα για τις μνήμες ειναι φυσιολογικά.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αναβαθμίσουμε το blouetooth σε 4,0 (για σύνδεση με παλμογράφο), υπάρχει κάποια ROM που να το υποστηρίζει??????????????????????????????????????

Όχι.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά, η συσκευή δεν ανοίγει με τίποτα.όταν μπαίνει σε φόρτιση ανάβει το λεντακι και μέχρι εκεί. Καμία ιδέα; αγορασμένο τον Νοέμβρη από geekbiying
Link to comment
Share on other sites

ενας πλήρης οδηγός βήμα-βήμα. δεν έχω ξανασκαλίσει κινητό και θέλω μια ασφάλεια, αν είναι δυνατόν

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ένας πλήρης οδηγός βήμα-βήμα υπάρχει? δεν έχω ξαναασχοληθεί με το σπορ και νοιω΄θω ανασφαλής

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 χρονια το κινητο και ξαφνικα σημερα μου πεταξε το εξης μηνυμα --->encryption unsuccessful

Δεν ανταποκρινεται σε τιποτα....μια επιλογη για reset βγαζει την οποια εκανα αλλα δεν δυστηχως χωρις αποτελεσμα.Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια! Το κινητο εχει κολλησει, μου βγαζει συνεχεια το λογοτυπο της Lenovo και ουτε πατωντας το power + volume down μπαινω σε καποιο μενου! Πως το επαναφερω ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα μια ερωτηση και αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Eδω και δυο μερες ξαφνικα το κινητο μου απο εκει π ηταν μια χαρα με την μπαταρια δε φορτιζει, δλδ οταν ειναι συνδεδεμενο σε φορτιστη λειτουργει κανονικα και μολις το βγαλω απο την μπριζα σε 20-30 λεπτα αδειαζει. Εχω δοκιμασει με 3 φορτιστε κ δεν γινται τιποτα. Το εχω αγορασει με to2c κ ειναι μεσα στην εγγυηση, αλλα θ ηθελα να ρωτησω αν η Lenovo πλεον π εχει department το καλυπτει κ Ελλαδα η πρεπει να το στειλω. Επιση εχει κανεις καμια ιδεα μηπως δεν ειανι η μπαταρια αλλα τπτ απο software (εκανα κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων power+volume up αλλα τπτ)??

Το προβλημα ειναι ακριβως το ιδιο μ αυτο εδω

 

https://forums.lenovo.com/t5/A-and-P-Series/P780-not-charging-not-powering-up-impossible-to-reset/td-p/1599802

Edited by paokmaniak
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια! Το κινητο εχει κολλησει, μου βγαζει συνεχεια το λογοτυπο της Lenovo και ουτε πατωντας το power + volume down μπαινω σε καποιο μενου! Πως το επαναφερω ??

Εκανα και αυτο

αλλα τιποτα. Κανει συνεχεια επανεκινησεις .

Το laptop δεν μπορει να "δει" το κινητο με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εχω ενα lenovo p780 το οποίο δεν ανοίγει,απο οτι μου είπαν τα ανίψια μου προσπάθησαν να σβησουν ορισμενες εφαρμογες.

Ψάχνοντας διαπίστωσα οτι στο τηλ.δεν υπαρχη ουτε ενας φακελος,ουτε στην καρτα μνήμης,προφανώς εσβησαν τα παντα απο μεσα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Καμμια ιδεα;Καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Καμμια ιδεα;Καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Όπως είναι κλειστό κρατημένα τα δυο κουμπιά της έντασης και πατάς το ον οφ κρατας και τα 3

Πατημένα και μπαίνεις σε ρεκοβερυ μενού απο εκει κανε επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην ομηγυρη!

Πολλοι θα με θυμουνται εδω, ημουν απο τους 1ους κατοχους P780 με αρκετη συμμετοχη στο νημα.

Εχω χαθει γιατι εχω αλλαξει κινητο. Ειχα δωσει το P780 σε φιλη μου και τωρα της χτυπαει χωρις να εχει φορτωσει πολλα.

Καθε τρεις και λιγο, "android media has stopped". Και το google δεν κανει sync τις επαφες (αυτο περιεργο, σε μενα τις εκανε τοτε, τωρα το διαπιστωσα σε εκεινη).

Τελευταια ρομ η row 4.4.2, ROW_S227_141121_WCF9, ειχε μπει καπου στον Γεναρη.

Επειδη δεν εχω καθολου χρονο τωρα για ψαξιμο, θα της βαλω κατ'ευθειαν αλλη ρομ.

Για πειτε τι σταθερο εχει κυκλοφορησει απο τοτε, κατι δοκιμασμενο για να μην χρειαστει να ξανασχοληθω με το ζορι.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην ομηγυρη!

Πολλοι θα με θυμουνται εδω, ημουν απο τους 1ους κατοχους P780 με αρκετη συμμετοχη στο νημα.

Εχω χαθει γιατι εχω αλλαξει κινητο. Ειχα δωσει το P780 σε φιλη μου και τωρα της χτυπαει χωρις να εχει φορτωσει πολλα.

Καθε τρεις και λιγο, "android media has stopped". Και το google δεν κανει sync τις επαφες (αυτο περιεργο, σε μενα τις εκανε τοτε, τωρα το διαπιστωσα σε εκεινη).

Τελευταια ρομ η row 4.4.2, ROW_S227_141121_WCF9, ειχε μπει καπου στον Γεναρη.

Επειδη δεν εχω καθολου χρονο τωρα για ψαξιμο, θα της βαλω κατ'ευθειαν αλλη ρομ.

Για πειτε τι σταθερο εχει κυκλοφορησει απο τοτε, κατι δοκιμασμενο για να μην χρειαστει να ξανασχοληθω με το ζορι.

 

Βάλε την http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/ 226 row η 227 εχει θέμα με τη μπαταρία.Εγώ με αυτή το έδωσα την κόρη μου και το έχει λιώσει όλη μέρα. όταν το παίρνω στα χέρια μου το βλέπω οκ:D

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/ 226 row η 227 εχει θέμα με τη μπαταρία.Εγώ με αυτή το έδωσα την κόρη μου και το έχει λιώσει όλη μέρα. όταν το παίρνω στα χέρια μου το βλέπω οκ:D

Thanks papg!

Αυτη νομιζω οτι ειχα, σε 227...και μου χτυπαει.

Θα ριξω και μια ματια στο needrom για τιποτε καλυτερο/νεωτερο και αν δεν βρω, θα της βαλω αυτην την 226.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά, η συσκευή δεν ανοίγει με τίποτα.όταν μπαίνει σε φόρτιση ανάβει το λεντακι και μέχρι εκεί. Καμία ιδέα; αγορασμένο τον Νοέμβρη από geekbiying

Τα ίδια και σε έμενα. Αγορά από pαndawill 10/01/15. Mέχρι τέλος Μαρτίου όλα καλά ή σχεδόν όλα εκτός από κάποιο κούνημα σαν δόνηση ορισμένες φορές (γυροσκόπιο;) Από κει και μετά μόνο το led άναβε αρχικά και μετά από λίγα δευτερόλεπτα έσβηνε (το led).

Τ'ο έστειλα 10/4 για επισκευή και μου είπαν ότι έχει καεί η μητρική και ότι επειδή είχα κόψει μια ταινία ασφαλείας!!! πίσω στη μπαταρία δεν με καλύπτει η εγγύηση (ψέμα για να μην καλύψουν τη ζημιά), κάτι το οποίο φυσικά δεν ίσχυε γιατί ξέρω από ηλεκτρονικά και είχα δεί ότι η ταινία ήταν οκ πριν το στείλω. Το κόστος μου είπαν είναι 80 ευρώ. Μετά από αλλεπάληλα μηνύματα και αφού τους απείλησα ότι θα ενημερώσω τα τεχνολογικά φόρουμ μου είπαν να μου στείλουν μια μεταχειρισμένη συσκευή ή να μου πιστώσουν 60 δολλάρια. Φυσκά δέχτηκα τα δολλάρια διοτι δεν τους εμπιστευόμουν πλέον, ίσως και να μου στέλναν την ίδια που έστειλα.

Όμορφο τηλέφωνο με καλή κάμερα αλλά με πολλά προβλήματα νομίζω και μειωμένη ανθεκτικότητα στην απλή, καθημερινή χρήση.

Από την εμπειρία μου δεν θα το συνιστούσα και ούτε φυσικά το pandawill για αγορές.

Edited by qwerty12
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε έμενα. Αγορά από pαndawill 10/01/15. Mέχρι τέλος Μαρτίου όλα καλά ή σχεδόν όλα εκτός από κάποιο κούνημα σαν δόνηση ορισμένες φορές (γυροσκόπιο;) Από κει και μετά μόνο το led άναβε αρχικά και μετά από λίγα δευτερόλεπτα έσβηνε (το led).

Τ'ο έστειλα 10/4 για επισκευή και μου είπαν ότι έχει καεί η μητρική και ότι επειδή είχα κόψει μια ταινία ασφαλείας!!! πίσω στη μπαταρία δεν με καλύπτει η εγγύηση (ψέμα για να μην καλύψουν τη ζημιά), κάτι το οποίο φυσικά δεν ίσχυε γιατί ξέρω από ηλεκτρονικά και είχα δεί ότι η ταινία ήταν οκ πριν το στείλω. Το κόστος μου είπαν είναι 80 ευρώ. Μετά από αλλεπάληλα μηνύματα και αφού τους απείλησα ότι θα ενημερώσω τα τεχνολογικά φόρουμ μου είπαν να μου στείλουν μια μεταχειρισμένη συσκευή ή να μου πιστώσουν 60 δολλάρια. Φυσκά δέχτηκα τα δολλάρια διοτι δεν τους εμπιστευόμουν πλέον, ίσως και να μου στέλναν την ίδια που έστειλα.

Όμορφο τηλέφωνο με καλή κάμερα αλλά με πολλά προβλήματα νομίζω και μειωμένη ανθεκτικότητα στην απλή, καθημερινή χρήση.

Από την εμπειρία μου δεν θα το συνιστούσα και ούτε φυσικά το pandawill για αγορές.

(πολλά προβλήματα νομίζω και μειωμένη ανθεκτικότητα στην απλή, καθημερινή χρήση)

Σε 165 σελίδες θέμα δεν βγαίνει τέτοιο συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα μια ερωτηση και αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Eδω και δυο μερες ξαφνικα το κινητο μου απο εκει π ηταν μια χαρα με την μπαταρια δε φορτιζει, δλδ οταν ειναι συνδεδεμενο σε φορτιστη λειτουργει κανονικα και μολις το βγαλω απο την μπριζα σε 20-30 λεπτα αδειαζει. Εχω δοκιμασει με 3 φορτιστε κ δεν γινται τιποτα. Το εχω αγορασει με to2c κ ειναι μεσα στην εγγυηση, αλλα θ ηθελα να ρωτησω αν η Lenovo πλεον π εχει department το καλυπτει κ Ελλαδα η πρεπει να το στειλω. Επιση εχει κανεις καμια ιδεα μηπως δεν ειανι η μπαταρια αλλα τπτ απο software (εκανα κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων power+volume up αλλα τπτ)??

Το προβλημα ειναι ακριβως το ιδιο μ αυτο εδω

 

https://forums.lenovo.com/t5/A-and-P-Series/P780-not-charging-not-powering-up-impossible-to-reset/td-p/1599802

 

Πηρα και νεα μπαταρια την αντικατεστησα και παλι τα ιδια τι μπορει ν φταει εχει κανεις καμια ιδεα?

Εντωμεταξει οι απαραδεκτοι στο to2c μ ειπαν ειναι μπαταρια δεν το καλυπτουμε στην εγγυηση γτ η μπαταρια ειναι 1 χρονο, πηρα την αλλαξα μονος μου τελικα δεν ειναι αυτο κ τωρα μου λεν ναι δεν ειναι αυτο αλλα το ανοιξες αρα εχασες την εγγυηση.... δλδ τους σκοτωνεις η οχι... μου φαινεται θα σταματησω να παιρνω απο Κινα...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και νεα μπαταρια την αντικατεστησα και παλι τα ιδια τι μπορει ν φταει εχει κανεις καμια ιδεα?

Εντωμεταξει οι απαραδεκτοι στο to2c μ ειπαν ειναι μπαταρια δεν το καλυπτουμε στην εγγυηση γτ η μπαταρια ειναι 1 χρονο, πηρα την αλλαξα μονος μου τελικα δεν ειναι αυτο κ τωρα μου λεν ναι δεν ειναι αυτο αλλα το ανοιξες αρα εχασες την εγγυηση.... δλδ τους σκοτωνεις η οχι... μου φαινεται θα σταματησω να παιρνω απο Κινα...

 

οχι απλα πονηρεψαν,αλλα κανουν και τον κινεζο σε απλα πραγματα...

τραβας ενα συχτήρ και ξενοιαζεις.

εγω σταματησα εδω και ενα χρονο αγορες απο κινα.

οχι βεβαια πως στραφηκα στην εγχωρια αγορα με τις τιμες που εχουν.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και νεα μπαταρια την αντικατεστησα και παλι τα ιδια τι μπορει ν φταει εχει κανεις καμια ιδεα?

Εντωμεταξει οι απαραδεκτοι στο to2c μ ειπαν ειναι μπαταρια δεν το καλυπτουμε στην εγγυηση γτ η μπαταρια ειναι 1 χρονο, πηρα την αλλαξα μονος μου τελικα δεν ειναι αυτο κ τωρα μου λεν ναι δεν ειναι αυτο αλλα το ανοιξες αρα εχασες την εγγυηση.... δλδ τους σκοτωνεις η οχι... μου φαινεται θα σταματησω να παιρνω απο Κινα...

Το εγραψες στο θεμα του μαγαζιου?

Και να βλεπουν οι υπολοιποι και μηπως φιλοτιμηθουν και ανταποκριθουν καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψες στο θεμα του μαγαζιου?

Και να βλεπουν οι υπολοιποι και μηπως φιλοτιμηθουν και ανταποκριθουν καλυτερα.

 

Στο θεμα εδω στο φορουμ εννοεις?

Οχι θα το περασω

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα εδω στο φορουμ εννοεις?

Οχι θα το περασω

Μου φαινεται το εχουν κλεισει το θεμα...τωρα ειδα και λεει "λυπουμαστε..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...