Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδιά και καλο μηνα. χτες εκει που το εβαζα βιαστικα στην κωλοτσεπη... ηταν ανοιχτο το καπακι και κοπηκε το λαστιχο... ναι ναι τα καταφερα ...κλεινει βεβαια και ως ανεξαρτητο τμημα αλλα ειναι θεμα χρονου να χαθει κι αυτο, Μηπως κανενας ομοιοπασχων η ψαγμενος ξερει αν υπαρχει αντλαλλακτικο? ευχαριστω πολυ

Το κολας με λιγη logo ειναι πανευκολο, το εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως εννοεις το κολλας με logo? εχει κοπει το λαστιχακι στη μεση δεν εχει ξεκολησει το πανω στελεχος απο το καπακι... μπορεις να γινεις πιο περιγραφικος?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πως εννοεις το κολλας με logo? εχει κοπει το λαστιχακι στη μεση δεν εχει ξεκολησει το πανω στελεχος απο το καπακι... μπορεις να γινεις πιο περιγραφικος?

Αν ξεβιδωσεις τις 6 βιδες που εχει κατω απο το πισω καπακι το τηλεφωνο ξεκουμπωνει με λιγη προσοχη.

Θα δεις τοτε το αλλο μισο κομματι απο το λαστιχακι που ειναι κουμπωμενω μεσα στο πισω καπακι του τηλεφωνου(οχι της μπαταριας).

Μπορεις να ξεκουμπωσεις το λαστιχακι να το κολησεις με την ανεση σου και να το ξανακουμπωσεις(και εμενα στη μεση ειχε κοπει).

Ειναι πολυ ευκολο να το κανεις.

Δεν ξερω αν μπορεσα να το περιγραψω σωστα, οτι αλλο θες αν μπορω στη διαθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παλικάρια,

 

Μετά από καιρό μπήκα στο Google και πληκτρολόγησα στο search : lenovo s750 android lollipop

Μου έβγαλε αρκετά αποτελέσματα :

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.update-lollipop.org%2Fmp3-0%2Flenovo-s750-6673.html&ei=XX8uVcLbJsuqsQHOxYHoDA&usg=AFQjCNFtsXuz0wYOU-c0gU4HcRz4a3YxSw&sig2=QWCseevuBuNlULUcvIXchA&bvm=bv.90790515,d.bGg

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCYQFjAB&url=http%3A%2F%2Fphoneandgadgetdownload.blogspot.com%2F2014%2F12%2Fupgradeupdate-lenovo-s750-to-50-lollipop.html&ei=XX8uVcLbJsuqsQHOxYHoDA&usg=AFQjCNFGUOusvgdmjV_t_Kj3MYeQJ4yoPA&sig2=K37D9easD-y7efsLhYX93A&bvm=bv.90790515,d.bGg

http://51lollipop.website/how-to-install-android-5-1-lollipop-lenovo-s750/

http://lollipopupdatedownload.blogspot.gr/2014/12/upgradeupdate-lenovo-s750-to-50-lollipop.html

Ο μάγκας που τα ανέβασε είπε ότι τα χώρησε σε 3 λινκ λόγω χώρου... αλλά καθε λινκ που ανοίγεις ζητά πρώτα να συμπληρώσεις μία έρευνα η οποία πάντα ζητά τον τηλεφωνικό αριθμό σου... :rtfm:

Πιστεύω ότι είναι μούφα αν και δεν το δοκίμασα.... :rtfm:

Επίσης έκανα ένα μικρό ψάξιμο στο XDA.developers forum καθώς λέει ότι το αντέγραψε από το εν λόγω φόρουμ και δεν βρήκα τπτ... :wacko:

Έχει ακούσεις κανείς τπτ για αυτό; Είναι δυνατόν;

είναι γνωστά μούφα site που αποσκοπούν στα έσοδα απο διαφήμιση εξαπατώντας το κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα,μια χαρα ειναι αλλα εχω ενα θέμα,κάνοντας ενιαία την μνήμη αφήνει ενα κομμάτι 143 ΜΒ που δεν το ενώνει.εχει κανεις καμια ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

ενώνει την μνήμη???

για πες φιλε εαν ειναι να την δοκιμασω,ειμαι ετοιμος να παραγγειλω κινητο.

μονο και μονο επειδη δεν μπορω να βαλω αλλες εφαρμογες.

εαν λυθει αυτο το προβλημα δεν εχω προβλημα να το κρατησω ακομη 2 χρονια (το κινητο ειναι σαν καινουργιο)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανα αναφερθεί.αλλα αν πας στην σελίδα που κατεβάζουμε την rom του Ανδρέα του Ιταλού στο xda (ακριβως στο προηγούμενο μήνυμα ειναι το λινκ) θα βρεις τος απλές οδηγιες και γι αυτο Edited by br492

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι.. εβαλα την καινουρια ρομ του ιταλου,βαζοντας και το EBR του ρωσου.

Μπορει να εχω αρκετο χωρο για εφαρμογες αλλα η sd μου φαινεται αδεια,πχ παω να βαλω το sygic που θελει 500mb και δεν το βλεπει.

Screenshot_2015-06-14-08-16-09.jpg

 

τι λυση υπαρχει γι'αυτο?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μου εχει σπασει τα νευρα κι'εμενα .δεν μπορει τοσος κοσμος να μην εχει βρει μια λυση.:(

δεν ζηταω κατι παραπανω (ισως λιγο μεγαλυτερη οθονη) αλλα με κουρασε αυτο το προβλημα του.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ο,τι κι αν εχω προσπαθησει δεν εχω καταφερει να ενοποιησω τη μνημη κι αρχιζω κι εκνευριζομαι. εν τω μεταξυ εδω και ενα μηνα το σημα της wind ξαφνικα χανετα σε περιοχες που επιανε παλια ενω το γουατς απ απο τη δευτερη καρτα καμπανα. και η ιδια sim σε αλλο κινητο πιανει καλυτερα. εχετε καμια ιδεα τι να μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στο aliexpress βλέπω διάφορους πωλητές,άλλα δεν πιστεύω οτι χρειαζετε.

το κινητό έχει gorilla glass και με μια απλή ζελατίνα είναι οκ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανενας καταφερει τιποτα με τη μνημη....? εν ετη 2015 να μη μπορεις να εχειw πανω απο 15 εφαρμογες? μου ρχεται να το πετασξω...τωρα δεν εχει χωρο κ για τις φωτο στο viber
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θέλω να το αγοράσω αλλά λόγο capital control δεν μπορώ απο εξωτερικό.

Έψαξα απο skroutz και bestprice αλλά δεν υπάρχει σε κανένα ελληνικό κατάστημα.

Ξέρετε κάποιο κατάστημα ?

Ενδιαφέρεται κάποιος να το αποχώρηση ?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω αλλά λόγο capital control δεν μπορώ απο εξωτερικό.

Έψαξα απο skroutz και bestprice αλλά δεν υπάρχει σε κανένα ελληνικό κατάστημα.

Ξέρετε κάποιο κατάστημα ?

Ενδιαφέρεται κάποιος να το αποχώρηση ?

To S750 είναι παμπάλαιο. Γιατί δεν πας σε κάτι σύγχρονο και καλύτερο, όπως Hummer H5, Mann Zug3, Mann Zug5s, που πωλούνται κι ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μετα απο 2χρονια και 10μηνες το αποχαιρετω λογω κεραιας. το χασε πλεον εντελως το σημα και στις 2 καρτες , προφανως πλακετα αποτι μου παν.
htc diamond
Link to comment
Share on other sites

και μενα τα ιδια ....μαλον χανει σημα λογω κεραιας. θα ψαχτω για καινουριο. εχεε καμια ιδεα κοντα στα 200 οσο πιο ανθεκτικο γινεται αλλα και να ειναι τουλαχιστο 3000mah. ?
Link to comment
Share on other sites

Αντε ολα μαζι τα προβληγματα :p

Επειτα απο 2 χρονια αρχισε και μενα τα δικα του. Μαλλον θα χρειαστει μηχανισμο αφης αφου αλλο πατας στην οθονη και αλλο πατιεται :lol:

Αν υπολογισεις ομως κοστος αγορας, μεταφορικα, επιδιορθωση κλπ τοτε η αγορα νεου ειναι μονοδρομος.

Κριμα μονο γιατι δεν ειναι εποχη για σπαταλες :(

Link to comment
Share on other sites

Πολλά υπάρχουν, και στην ελληνική αγορά, Mann Zug 3, Hummer H5, Doogee DG700
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...