Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δοκίμασε κανείς την 1503 του μπαραλαμπη? Αξιζει να αλλάξω την 1443 με αυτήν? Και κατι ακομα.Αυτό που λενε lolipop ειναι η 1501 και μετά ή άσχετο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά δοκίμασε κανείς την 1503 του μπαραλαμπη? Αξιζει να αλλάξω την 1443 με αυτήν? Και κατι ακομα.Αυτό που λενε lolipop ειναι η 1501 και μετά ή άσχετο?

Την εβαλα εχθες το βραδυ...καμια διαφορα με τις υπολοιπες..μαλιστα ισως ειναι χειροτερη ηδη μου πεταξε μια κινεζικη εφαρμογη!αυτη με την αναγνωριση γραμμικου κωδικα..

Ακομα lollipop δεν εχει βγει..ολες βασιζονται σε 4.4.2..

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα εχθες το βραδυ...καμια διαφορα με τις υπολοιπες..μαλιστα ισως ειναι χειροτερη ηδη μου πεταξε μια κινεζικη εφαρμογη!αυτη με την αναγνωριση γραμμικου κωδικα..

Ακομα lollipop δεν εχει βγει..ολες βασιζονται σε 4.4.2..

Μην αγχώνεστε. Η κινεζιά με το barcode είναι κομμάτι του update της εφαρμογής της φωτογραφικής. Εγω εδώ και 2 μέρες δοκιμάζω την έκδοση 1503 Hawkrover.

https://cloud.mail.ru/public/47954228be36/LENOVO_VIBE_2.0

Πρώτες παρατηρήσεις. Το διπλό tap πού είχα με την 1501 άλλαξε λειτουργία. Τώρα μόνο σβήνει όταν είσαι σε lock screen. To lenovo launcher είχε κάποια θέματα αλλά εγώ έτσι και αλλιώς δουλεύω με Nova. Η μπαταρία ελαφρώς χειρότερα απο ότι η 1501 DEV.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγούν τα τελικά αποτελέσματα μπορείτε να δοκιμάσετε MIUI v5 15.1.4

http://www.needrom.com/download/miui-k910-v5-15-1-4-rus-ukr/

https://yadi.sk/d/oo5pO-MXdn76s

Γλώσσες ΜΟΝΟ English, Chinese, Russian, Ukrainian.

Δέν ξέρω πόσο καλά χειρίζεται τις 2 sim.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Πηρε ενας φιλος μου το κινητο δευτερο χέρι και εχει το εξης πρόβλημα. Οταν ειναι κανονικα σε λειτουργία του ζηταει ξαφνικα pin. Δεν κανει reboot απλα ζηταει pin σαν να ανοιξε εκεινη τη στιγμη. Τι μπορω να κανω για αρχη γνωριζει κανεις;

 

και μένα το κάνει και μάλλον φταίει η ρομ ή κάποια εφαρμογή.

 

Αραιά και που ενώ είναι στην αναμονή ξαφνικά κλειδώνει τη SIM και ζητάει pin, εννοείται φυσικά ότι σαν κινητό ειναι απενεργοποιημένο οπότε δε μπορώ να δεχτώ κλήσεις. Αυτό το παρατήρησα με τη 1443 του baralabji. Με την στοκ 1407 δεν έκανε ποτέ κάτι τέτοιο. Εννοείται ότι δεν το χω προγραμματίσει να σβήνει μιας και το κάνει σε άκυρες στιγμές. Έχει συμβεί σε κανεναν αυτό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την rom του mlie druid που βασίζεται στην 1451.σε θέμα μπαταρίας καμία σχέση με του baralajbi, κρατάει περισσότερο!! Αυτήν την στιγμή το έχω φορτισμένο από εχθές το βράδυ στις έντεκα, σήμερα όλη μέρα ανοικτά δεδομένα, έχω 18%, με ανοικτή οθόνη 5ωρες και 15 λεπτά, πολύ καλή επίδοση!! Πολύ smooth, γρήγορη, και γενικά πολύ καλή λειτουργία σε όλα!

 

http:// http://www.needrom.com/download/multilanguage-mliedroid-rom-v1-51-based-of-1451-st/

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να αλλαξω rom στο κινητο μετα το προβλημα που εχω αποκτησει με τις επαφες.... ποια rom μου πρωτεινετε να βαλω( να εχει ελληνικα) την 1443 ή καποια πιο καινουργια;;; και αν μπορει ας δωσει καποιος τον κωδικο...
Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να αλλαξω rom στο κινητο μετα το προβλημα που εχω αποκτησει με τις επαφες.... ποια rom μου πρωτεινετε να βαλω( να εχει ελληνικα) την 1443 ή καποια πιο καινουργια;;; και αν μπορει ας δωσει καποιος τον κωδικο...

Ένα ποστ ακριβώς από πάνω από το δικό σου.... Ούτε κωδικούς ούτε τίποτα δεν θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Θελει ελληνικα ομως. Μονοδρομος ο χαραλαμπης. Εγω που το μονο που ζηταω ειναι διπλο ταπ για ανοιγμα οθονης ποια να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

Θελει ελληνικα ομως. Μονοδρομος ο χαραλαμπης. Εγω που το μονο που ζηταω ειναι διπλο ταπ για ανοιγμα οθονης ποια να βαλω?

Έχει ελληνικά αυτήν που σου έστειλα... Διπλό ταπ έχει μόνο για κλείσιμο..

Πάντως είναι η καλύτερη ρομ που έχω βάλει!

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξαναγραψει και πριν ενα μηνα περιπουν εχω το κ910 με την official rom 1503 που εχει αγγλικα και κινεζικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,αλλα δεν μου παιρνει το app της vodafone (my vodafone gr),ξερετε πως μπορει να γινει αυτο??ατο playstore καποιος εγραψε για ασυμβατοτητα σε 4.4.2 αλλα πριν απο λιγο το εβαλε ενας φιλος μου σε ενα κινητο με 4.4.2,στο δικο μου γραφει μη συμβατη συσκευη,τι να κανω???ευχαριστω και παλι για το χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπιζω ενα θεματακι.

Απο οτι καταλαβα δεν κάνει καλη επαφη ο φορτιστής με το κιν με αποτέλεσμα να είναι συνδεδεμένο κ να μη φορτίζει κ να πρέπει να το ψάχνω!

 

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπιζω ενα θεματακι.

Απο οτι καταλαβα δεν κάνει καλη επαφη ο φορτιστής με το κιν με αποτέλεσμα να είναι συνδεδεμένο κ να μη φορτίζει κ να πρέπει να το ψάχνω!

 

Τι να κάνω?

 

αν αλλαξεις φορτιστη φορτιζει??αν ναι,δες μηπως εχεις θεμα με τον ανταπτορα που βαζουμε στον φορτιστη...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. το θέμα είναι οτι με ολους τους φορτιστες το ίδιο κάνει

 

Φιλε,με ψυχραιμια αντιμετωπισε το.Ειχα παρει καποτε ενα lenovo κ ειχα παθει ζημια στο βυσμα του κινητου απο βλακεια δικια μου.Το πηγα στην γειτονια,σε εναν που επισκευαζει κινητα,και αλλαξε το βυσμα στην πλακετα απο καποιο αλλο μοντελο που ερχοταν στην Ελλαδα με κοστος 20-30€,δεν θυμαμαι...Θα βρεις λυση πιστευω χωρις να χρειαστει να φερεις κατι απ εξω,αρκει να τυχεις σε "γατουλη" τεχνικο...Λυπαμαι που δεν θυμαμαι για να σε βοηθησω παραπανω...

Και κατι πακιστανια στο κεντρο κανουν τετοιες δουλειες...αλλα και ελληνες τεχνικους θα βρεις σε αγγελιες,εδω και ινσομνια

Edited by Aifel_tower
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μας βλεπω να εξαφανιζεται σιγα σιγα απο τα κινεζομαγαζα, σε ολα σχεδον ειναι sold out. Ξερει καποιος να μου πει πως γινεται να ορισεις καθε νεα επαφη να αποθηκευεται στο Google acc και οχι στο τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε,με ψυχραιμια αντιμετωπισε το.Ειχα παρει καποτε ενα lenovo κ ειχα παθει ζημια στο βυσμα του κινητου απο βλακεια δικια μου.Το πηγα στην γειτονια,σε εναν που επισκευαζει κινητα,και αλλαξε το βυσμα στην πλακετα απο καποιο αλλο μοντελο που ερχοταν στην Ελλαδα με κοστος 20-30€,δεν θυμαμαι...Θα βρεις λυση πιστευω χωρις να χρειαστει να φερεις κατι απ εξω,αρκει να τυχεις σε "γατουλη" τεχνικο...Λυπαμαι που δεν θυμαμαι για να σε βοηθησω παραπανω...

Και κατι πακιστανια στο κεντρο κανουν τετοιες δουλειες...αλλα και ελληνες τεχνικους θα βρεις σε αγγελιες,εδω και ινσομνια

 

Βρήκα ένα παιδί εδώ στην κέρκυρα, μου είπε οτι θα αλλάξει βύσμα απο την πλακέτα θα σας ενημερώσω το απόγευμα που θα το έχει έτοιμο!

Η ζημιά έγινε απο δικιά μου βλακεία!! Γιατί ενώ φόρτιζε το είχα επάνω μου και πίεζα το βύσμα! :rolleyes:

Κόστος 14€!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να επαινέσω όλους σας για την γρήγορη και αποτελεσματική ανταπόκριση στα προβλήματα των χρηστών

 

Όλες οι οδηγίες είναι απόλυτα κατανοητές και για τον πιο αρχάριο χρήστη.

 

Φοράω την 1447 του Χαραλάμπη και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως μία μικρή βοήθεια στα παρακάτω:

 

1ο. Από την πολύ παραμετροποίηση χάθηκα και δεν μπορώ να αφαιρέσω την απενεργοποίηση της οθόνης με την ανακίνηση του κινητού (δηλαδή το να σβήνει η οθόνη όταν κουνάς το κινητό) πράγμα που με ενοχλεί πολύ όταν παίζω κάποιο παιχνίδι

 

2ο. Αγόρασα αυτήν την θήκη

http://www.vopmart.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/p/a/pa1011614.jpg

 

αλλά η απάντηση όταν δέχομαι μία κλήση γίνεται με σύρσιμο του κύκλου της επαφής προς τα κάτω, οπότε δεν μου κάνει στην περίπτωση αυτής της θήκης. Μπορώ να το αλλαξω αυτό με κάποιον τρόπο και να έχω οριζόντια μπάρα για να δέχομαι την κλήση;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ειμαι από Θεσσαλονίκη.Εχω την συσκευη απο τον Μαρτιο και δεν τη εχω πειράξει καθόλου.Φοράει android version number 4.2.2. Software version S100. Internal version K910_SS_S_2_040_0039_131101. Mπορει κάποιος επειδη δεν το εχω καθόλου με root και τα σχετικα να με βοηθήσει από κοντα να το φορεσουμε κάτι από γνησια rom της Lenovo που να εχει γλωσσα και Ελληνικά. Διατήθεμαι να πληρώσω και καποιον να τα κάνει. Διαφορετικά επειδή με κούρασε τα μισα Αγγλικα και μισα Ελληνικά να το δώσω για πούλημα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ειμαι από Θεσσαλονίκη.Εχω την συσκευη απο τον Μαρτιο και δεν τη εχω πειράξει καθόλου.Φοράει android version number 4.2.2. Software version S100. Internal version K910_SS_S_2_040_0039_131101. Mπορει κάποιος επειδη δεν το εχω καθόλου με root και τα σχετικα να με βοηθήσει από κοντα να το φορεσουμε κάτι από γνησια rom της Lenovo που να εχει γλωσσα και Ελληνικά. Διατήθεμαι να πληρώσω και καποιον να τα κάνει. Διαφορετικά επειδή με κούρασε τα μισα Αγγλικα και μισα Ελληνικά να το δώσω για πούλημα. Ευχαριστώ

 

Φιλος μου αγορασε το εν λογω κινητο,κ ειχε κολλημα να εχει μονο ελληνικα.Χωρις να ειμαι κατοχος του κινητου,αλλα με εμπειρια στο συγκεκριμενο λογω στησιματος του φιλου,εχω να σου πω οτι εχεις μια κινηταρα,που ειναι αμαρτια να το δωσεις.Ελληνικα μπαινουν πανευκολα,κ κινητο με τα ιδια χαρακτηριστικα θα δυσκολευτεις να βρεις...

Αιντε βρε καρντασια,βοηθηστε το παιδι...Ειμαι σιγουρος οτι τον καφε θα τον κερασει ;)

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Φιλος μου αγορασε το εν λογω κινητο,κ ειχε κολλημα να εχει μονο ελληνικα.Χωρις να ειμαι κατοχος του κινητου,αλλα με εμπειρια στο συγκεκριμενο λογω στησιματος του φιλου,εχω να σου πω οτι εχεις μια κινηταρα,που ειναι αμαρτια να το δωσεις.Ελληνικα μπαινουν πανευκολα,κ κινητο με τα ιδια χαρακτηριστικα θα δυσκολευτεις να βρεις...

Αιντε βρε καρντασια,βοηθηστε το παιδι...Ειμαι σιγουρος οτι τον καφε θα τον κερασει ;)

 

Eυχαριστώ φίλε για το ενδιαφέρον. Το ξέρω οτι η συσκυή είναι φοβερή. Δεν την έφερα στην τύχη. Ήθελα το Samsung Νοτε 3 να αγοράσω αλλά δεν μπορούσα οικονομικά. Απλά για μένα το τηλ είναι εργαλείο δουλειάς και δεν έχω ποτέ ασχοληθεί με όλα όσα περιγράφουν όλα τα παιδια εδώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Eυχαριστώ φίλε για το ενδιαφέρον. Το ξέρω οτι η συσκυή είναι φοβερή. Δεν την έφερα στην τύχη. Ήθελα το Samsung Νοτε 3 να αγοράσω αλλά δεν μπορούσα οικονομικά. Απλά για μένα το τηλ είναι εργαλείο δουλειάς και δεν έχω ποτέ ασχοληθεί με όλα όσα περιγράφουν όλα τα παιδια εδώ στο φόρουμ.

Εγώ είμαι από αλεξανδρούπολη...αν ήμουνα Θεσσαλονίκη θα το φτιαχναμε. Πάντως να ξέρεις αν περάσεις την 4.4.2 την έκδοση του mliedroid v1.51 θα δεις άλλο τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...