Jump to content

Lenovo A328


mlojim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως μου εχει τυχει και μενα με προηγουμενα κινητα σπανια μετα απο root να εμφανιζονται διαφορα κουλα στο κινητο αλλα κατεληξα οτι οφειλονταν σε εφαρμογες που επαιρναν δικαιωματα διαχειριστη.

Απαντωντας στην αρχικη σου ερωτηση ρουταρα το κινητο και δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα. Το ξεφορτωσα κι απο κατι σαβουρες της lenovo και δουλευει ρολοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καταρχην μπραβο για τις αναλυτικες οδηγιες που εγραψες. Τις εφαρμοσα και πετυχαν 100%.

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να βρω τροπο να σβησω το εικονιδιο της δευτερης sim απο την μπαρα ειδοποιησεων (χρησιμοποιω μονο 1 sim).

 

Φιλε sarov να'σαι καλα για την ευθεια και αμεση απαντηση σου.

Σ'ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε sarov να'σαι καλα για την ευθεια και αμεση απαντηση σου.

Σ'ευχαριστω.

Χαιρομαι που σε βοηθησα.

Αληθεια εχετε καταφερει να περαστε custom recovery;

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Απο μπαταρια πως τα παει;

Προς το παρόν με βγάζει πάνω-κάτω 2 μέρες!

Τελικά κρατάει περισσότερο!! Τελευταία φορά το φόρτισα την Τετάρτη το πρωί και σήμερα (Παρασκευή) μπαίνω στην 3η μέρα με μπαταρία στο 57%! Και αυτές τις μέρες έχω χρησιμοποιήσει Wifi, 3G, GPS, μουσικές, ραδιόφωνα, έχω κάνει κλήσεις, downloads εφαρμογών... Έχω εντυπωσιαστεί!

 

Και έχω να προσθέσω κάτι ακόμα σχετικά με το root. Το απόγευμα μού ήρθε μια ενημέρωση συστήματος, η οποία δεν είχε κανένα πρόβλημα με το ρουτάρισμα. Όταν περάστηκε, το κινητό ξερουταρίστηκε, αλλά μπορείς εύκολα να το ξαναρουτάρεις. Δεν είχα σβήσει τις εφαρμογές (DingDong ROOT, SuperSU & Root Checker), οπότε ακολούθησα την ίδια διαδικασία:

-στο DingDong μόνο το μεγάλο στρογγυλό κουμπί αυτή τη φορά.

-αφού ολοκληρωθεί αυτό, ανοίγεις το SuperSU, κάνει τα updates του, σου ζητάει επανεκκίνηση, την κάνεις και είναι ξανά ρουταρισμένο.

-μετά έκανα κι έναν έλεγχο με το Checker για να βεβαιωθώ, και όλα οκ! :)

 

Ένα ακόμα προβληματάκι που έχω εντοπίσει, είναι στα SMS, που στα ελληνικά δίνει 70 χαρακτήρες/μήνυμα. Ίσως με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο ή άλλη εφαρμογή για SMS να λυθεί και αυτό...

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κρατάει περισσότερο!! Τελευταία φορά το φόρτισα την Τετάρτη το πρωί και σήμερα (Παρασκευή) μπαίνω στην 3η μέρα με μπαταρία στο 57%! Και αυτές τις μέρες έχω χρησιμοποιήσει Wifi, 3G, GPS, μουσικές, ραδιόφωνα, έχω κάνει κλήσεις, downloads εφαρμογών... Έχω εντυπωσιαστεί!

 

Και έχω να προσθέσω κάτι ακόμα σχετικά με το root. Το απόγευμα μού ήρθε μια ενημέρωση συστήματος, η οποία δεν είχε κανένα πρόβλημα με το ρουτάρισμα. Όταν περάστηκε, το κινητό ξερουταρίστηκε, αλλά μπορείς εύκολα να το ξαναρουτάρεις. Δεν είχα σβήσει τις εφαρμογές (DingDong ROOT, SuperSU & Root Checker), οπότε ακολούθησα την ίδια διαδικασία:

-στο DingDong μόνο το μεγάλο στρογγυλό κουμπί αυτή τη φορά.

-αφού ολοκληρωθεί αυτό, ανοίγεις το SuperSU, κάνει τα updates του, σου ζητάει επανεκκίνηση, την κάνεις και είναι ξανά ρουταρισμένο.

-μετά έκανα κι έναν έλεγχο με το Checker για να βεβαιωθώ, και όλα οκ! :)

 

Ένα ακόμα προβληματάκι που έχω εντοπίσει, είναι στα SMS, που στα ελληνικά δίνει 70 χαρακτήρες/μήνυμα. Ίσως με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο ή άλλη εφαρμογή για SMS να λυθεί και αυτό...

 

Συμφωνώ μαζί σου παρόλο που το έχω μόνο δυο μέρες έχω εντυπωσιαστεί από την μπαταρία του, αν και δεν το περίμενα να πω την αλήθεια.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Για sms βαλτε το gosms. 99% θα σας δουλεψει και με τις 2 καρτες και για τους 160 χαρακτηρες τσεκαρετε στις ρυθμισεις καπου που λεει για τονους κτλ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κρατάει περισσότερο!! Τελευταία φορά το φόρτισα την Τετάρτη το πρωί και σήμερα (Παρασκευή) μπαίνω στην 3η μέρα με μπαταρία στο 57%! Και αυτές τις μέρες έχω χρησιμοποιήσει Wifi, 3G, GPS, μουσικές, ραδιόφωνα, έχω κάνει κλήσεις, downloads εφαρμογών... Έχω εντυπωσιαστεί!

 

Και έχω να προσθέσω κάτι ακόμα σχετικά με το root. Το απόγευμα μού ήρθε μια ενημέρωση συστήματος, η οποία δεν είχε κανένα πρόβλημα με το ρουτάρισμα. Όταν περάστηκε, το κινητό ξερουταρίστηκε, αλλά μπορείς εύκολα να το ξαναρουτάρεις. Δεν είχα σβήσει τις εφαρμογές (DingDong ROOT, SuperSU & Root Checker), οπότε ακολούθησα την ίδια διαδικασία:

-στο DingDong μόνο το μεγάλο στρογγυλό κουμπί αυτή τη φορά.

-αφού ολοκληρωθεί αυτό, ανοίγεις το SuperSU, κάνει τα updates του, σου ζητάει επανεκκίνηση, την κάνεις και είναι ξανά ρουταρισμένο.

-μετά έκανα κι έναν έλεγχο με το Checker για να βεβαιωθώ, και όλα οκ! :)

 

Ένα ακόμα προβληματάκι που έχω εντοπίσει, είναι στα SMS, που στα ελληνικά δίνει 70 χαρακτήρες/μήνυμα. Ίσως με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο ή άλλη εφαρμογή για SMS να λυθεί και αυτό...

 

Για τα μηνυματα δοκιμασε το Greek Keyboard απο το Play Store εχεις 160 ελληνικους χαρακτηρες για sms αλλα σε κεφαλαια.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard&hl=el

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.εχω το α328 εδω και 8 μερεσ και βγαζει συνεχεια σφαλμα ληψεισ για το play store.εχω απογοητευτει.υπαρχει λυσει ?α μου λεει οτι υπαρχει χωροσ.τι κουφα ειναι αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πριν μερικές μέρες παρέλαβα το δικό μου Α328, κατάφερα να το ρουτάρω με το VRoot (μην με ρωτήσετε πώς, ακόμα προσπαθώ να το καταλάβω...), έβγαλα από μέσα μερικές άχρηστες (για μένα) εφαρμογές, πέρασα και τις περισσότερες από τις υπόλοιπες στην SD με το Link2SD και πάνω που άρχισα να απολαμβάνω το κινητό μου, παρατήρησα ότι το 2ο partition της SD άρχισε να γεμίζει γρήγορα. Είπα λοιπόν να το μεγαλώσω... Έβγαλα την καρτούλα, την αντέγραψα στον υπολογιστή μου, έφτιαξα ξανά τα partitions της SD στα μεγέθη που νόμιζα σωστά και ξανάνοιξα το κινητό μου. Δυστυχώς, έλειπαν όσες εφαρμογές είχα μεταφέρει στη κάρτα ΚΑΙ το Play Store... Προσπαθώ να επαναφέρω την κάρτα στην προηγούμενη μορφή της (μην τυχόν και φταίει το μέγεθος του partition) αλλά τίποτα και τότε σκέφτομαι να κάνω ένα factory restore. Ψάχνοντας το μενού για να το βρω, πέφτω στην επιλογή της αναβάθμισης και λέω δεν την κάνω, μπορεί να στρώσει... Αμ δε! Το τηλεφωνάκι τά'φτυσε. Δεν ανοίγει κάν. Δείχνει το λογότυπο της LENOVO και μετά σβήνει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Τι κάνουμε τώρα; Το πετάμε και παίρνουμε άλλο; ΒΟΗΘΕΙΑ!

Now: LENOVO A328:D
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα να κάνω root και να περάσω τις εφαρμογές στην SD!!! :w00t:

Η διαδικασία του rootαρίσματος περιγράφεται στο xda-developers. Ας τη μεταφέρω εδώ...

 

Για το rootάρισμα:

1. Πηγαίνουμε στις Ρυθμίσεις > Όλες οι ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Πατάμε το "Αριθμός έκδοσης" (είναι κάτω από το "Εκδοση Kernel") 7 φορές. Έτσι "ξεκλειδώνουμε" τις "Επιλογές για προγραμματιστές", οι οποίες θα εμφανιστούν κάτω-κάτω στο "Όλες οι ρυθμίσεις".

Από εκεί τσεκάρουμε το "Εντοπισμός σφαλμάτων USB".

Επίσης, πηγαίνουμε στην "Ασφάλεια" και τσεκάρουμε τις "Άγνωστες πηγές" (Να επιτρέπεται η εγκατάσταση εφαρμοργών από άγνωστες πηγές)

2. Κατεβάζουμε την εφαρμογή DingDong ROOT από εδώ, την περνάμε στο κινητό και την εγκαθιστούμε. Αν βγάλει μια ειδοποίηση ότι δεν είναι ασφαλής, την αγνοούμε και συνεχίζουμε την εγκατάσταση.

Η εφαρμογή είναι στα ρώσικα... Πατάμε πρώτα το δεξί κουμπί, και στη συνέχεια το μεγάλο που είναι στη μέση.

3. Κατεβάζουμε από το Google Play το SuperSU, το εγκαθιστούμε, αυτό θα κάνει κάποιο update, και αν μας βγάλει το DingDong μια ειδοποίηση στα ρώσικα, πατάμε το δεξί κουμπί.

3. Είμαστε έτοιμοι. Για να βεβαιωθούμε, τσεκάρουμε αν το root έχει γίνει σωστά, με το Root Checker.

 

Για τη μεταφορά των εφαρμογών στην SD:

1. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε στον υπολογιστή το MiniTool Partition Wizard.

2. Εγκαθιστούμε στο κινητό το Link2SD

3. Βάζουμε την SD σε Card Reader και ακολουθούμε τις οδηγίες από εδώ:

για να φτιάξουμε ένα partition στο οποίο θα πηγαίνουν οι εφαρμογές.

-Να σημειώσω, πως εμένα τελικά το partition μού λειτούργησε με ext4 format.

4. Ξαναβάζουμε την SD στο κινητό, πάμε στο Link2SD, επιλέγουμε από το αριστερό μενού το "Επαναδημιουργία των mount scripts" και τσεκάρουμε το format που έχουμε βάλει στο partition (εγώ επέλεξα το ext4). Περιμένουμε.......

Αν αποτύχει, σπάμε τα νεύρα μας και τρώμε όλο το απόγευμα να δοκιμάζουμε άλλα formats... :grin: Αν πετύχει, είμαστε έτοιμοι να μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην SD. Από τη λίστα που εμφανίζει στο Link2SD, επιλέγουμε κάποια εφαρμογή που θέλουμε να μεταφέρουμε και πατάμε το κουμπί "Σύνδεση".

 

Αυτά.... Και τώρα που έλυσα όλα μου τα "προβλήματα", τι θα έχω να παιδεύομαι; Ε;;;

 

 

καλησπερα...εχω ενα τετοιο lenovo και το εκανα ρουτ με τις οδηγιες που εδωσες...ολα καλα ως εδω...αλλα κανω και την διαδικασια για να μεταφερονται οι εφαρμογες απο το κιν στο sd συμφωνα με αυτα που γραφεις + το βιντεο αλλα το link2sd με ακυρωνει...δοκιμασα ext2-ext3 και ext4...μου λεει no such device...τι να κανω???

 

 

+++το εκανα παλι σε ext4 και επιασε...δεν ξερω μαλλον χθες που δοκιμασα και σημερα λιγο πριν στειλω το μνμ σε σενα κατι θα εκανα λαθος...:D:D:Dευχαριστω παντως για τις οδηγιες...

 

καλησπερα...εχω ενα τετοιο lenovo και το εκανα ρουτ με τις οδηγιες που εδωσες...ολα καλα ως εδω...αλλα κανω και την διαδικασια για να μεταφερονται οι εφαρμογες απο το κιν στο sd συμφωνα με αυτα που γραφεις + το βιντεο αλλα το link2sd με ακυρωνει...δοκιμασα ext2-ext3 και ext4...μου λεει no such device...τι να κανω???

 

 

+++το εκανα παλι σε ext4 και επιασε...δεν ξερω μαλλον χθες που δοκιμασα και σημερα λιγο πριν στειλω το μνμ σε σενα κατι θα εκανα λαθος...:D:D:Dευχαριστω παντως για τις οδηγιες...

 

 

και επειδη βιαστηκα τελικα μετα το restart που ζητησε η εφαρμογη link2sd ολα λειτουργουν σχεδον ομαλα...μου λεει οτι το app2sd δεν υποστηριζεται πληρως απο το κινητο...γιατι???το app2sd το περασα οχι απο το playstore αλλα απο μη official site(λεω μηπως φταιει αυτο) επειδη ειμαι σε ιντερνετ καφε και δεν εχω μαζι μου την σιμ για να ανοιξω δεδομενα κτλ...και δεν το βλεπει το supersu σαν ρουταρισμενη εφαρμογη...μηπως φταιει αυτο???μου βγαζει βεβαια στο app2sd οτι μπορω να μετακινησω καποιες εφαρμογες οχι ολες βεβαια αλλα ως εκει...και σε σας τα εκανε αυτα???παρακαλω ας με βοηθησει καποιος...

 

τελος το βρηκα...μπηκα στο link2sd και δεν ειχα κανει συνδεση τις εφαρμογες...μολις παταω συνδεση μετα αποθηκευεται στο sd....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Help!!!! Το τηλέφωνο δεν ανοίγει... δείχνει τα σήματα της LENOVO και μένει εκεί, μετά σβήνει και η οθόνη και ... τέλος! :worry:
Now: LENOVO A328:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πριν μερικές μέρες παρέλαβα το δικό μου Α328, κατάφερα να το ρουτάρω με το VRoot (μην με ρωτήσετε πώς, ακόμα προσπαθώ να το καταλάβω...), έβγαλα από μέσα μερικές άχρηστες (για μένα) εφαρμογές, πέρασα και τις περισσότερες από τις υπόλοιπες στην SD με το Link2SD και πάνω που άρχισα να απολαμβάνω το κινητό μου, παρατήρησα ότι το 2ο partition της SD άρχισε να γεμίζει γρήγορα. Είπα λοιπόν να το μεγαλώσω... Έβγαλα την καρτούλα, την αντέγραψα στον υπολογιστή μου, έφτιαξα ξανά τα partitions της SD στα μεγέθη που νόμιζα σωστά και ξανάνοιξα το κινητό μου. Δυστυχώς, έλειπαν όσες εφαρμογές είχα μεταφέρει στη κάρτα ΚΑΙ το Play Store... Προσπαθώ να επαναφέρω την κάρτα στην προηγούμενη μορφή της (μην τυχόν και φταίει το μέγεθος του partition) αλλά τίποτα και τότε σκέφτομαι να κάνω ένα factory restore. Ψάχνοντας το μενού για να το βρω, πέφτω στην επιλογή της αναβάθμισης και λέω δεν την κάνω, μπορεί να στρώσει... Αμ δε! Το τηλεφωνάκι τά'φτυσε. Δεν ανοίγει κάν. Δείχνει το λογότυπο της LENOVO και μετά σβήνει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Τι κάνουμε τώρα; Το πετάμε και παίρνουμε άλλο; ΒΟΗΘΕΙΑ!

 

Εβγαλα και ξανάβαλα την μπαταρία, προσπάθησα να κάνω restore, τίποτα... :cry:

Now: LENOVO A328:D
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μιας βδομάδας κόπους και βάσανα, τό'λυσα το θέμα, αλλά τώρα έχω νέο πρόβλημα.

Δεν μου αναγνωρίζει τις SIM και στην οθόνη του κλειδώματος γράφει INVALID IMEI και για τις δυο...

Καμμιά ιδέα κανένας καλός κύριος ;

Now: LENOVO A328:D
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μιας βδομάδας κόπους και βάσανα, τό'λυσα το θέμα, αλλά τώρα έχω νέο πρόβλημα.

Δεν μου αναγνωρίζει τις SIM και στην οθόνη του κλειδώματος γράφει INVALID IMEI και για τις δυο...

Καμμιά ιδέα κανένας καλός κύριος ;

 

Εχει "σβηστει" η nvram του κινητου σου....με τι rom εισαι? τη stock?

Link to comment
Share on other sites

ok! Το γκουγκλάρισα και βρήκα λύση σ' ενα Νιγηριανό φόρουμ!!!

μικρός που είναι ο κόσμος..... :D

αν έχεις twrp recovery μπορείς να πάρεις backup και την nvram....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μικρός που είναι ο κόσμος..... :D

αν έχεις twrp recovery μπορείς να πάρεις backup και την nvram....

Πως περασες recovery φιλε;

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε. Μηπως ξερεις πως γινεται να μπω σε recovery mode;

Επισης εχετε βρει καμια custom rom για το κινητο γιατι εγω απο οτι κοιταξα δεν βρηκα κατι.

Εδω και λιγες μερες που εχω το κινητο παρουσιαζει ενα μικρο λαγκαρισμα οταν κατεβαζω ή ανεβαζω την μπαρα ειδοποιησεων. Το κανει και σε εσας;

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες μού έχει παρουσιαστεί ένα πρόβλημα με τη μπαταρία που μου κάνει κάτι κουφά... Είναι σαν να μην δείχνει τη σωστή ένδειξη. Αρκετές φορές, ενώ έχω μιλήσει με τις ώρες στο τηλέφωνο η μπαταρία δεν πέφτει καθόλου, και όταν πάει περίπου στο 30% μόλις ανοίξω wifi ή data connection αρχίζει να πέφτει κατακόρυφα, σχεδόν με ρυθμό δευτερολέπτων!! :blink: Επίσης κάποιες φορές παρατηρώ μεγάλη πτώση της μπαταρίας χωρίς να το χρησιμοποιώ!

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης;

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του s650. Απο την αρχη που το πηρα εχω τα ιδια ακριβως προβληματα. Τι βαθμονομησεις τι αλλαγες rom καμια βελτιωση. Μαλλον πρεπει να συμβιβαστεις με το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες μού έχει παρουσιαστεί ένα πρόβλημα με τη μπαταρία που μου κάνει κάτι κουφά... Είναι σαν να μην δείχνει τη σωστή ένδειξη. Αρκετές φορές, ενώ έχω μιλήσει με τις ώρες στο τηλέφωνο η μπαταρία δεν πέφτει καθόλου, και όταν πάει περίπου στο 30% μόλις ανοίξω wifi ή data connection αρχίζει να πέφτει κατακόρυφα, σχεδόν με ρυθμό δευτερολέπτων!! :blink: Επίσης κάποιες φορές παρατηρώ μεγάλη πτώση της μπαταρίας χωρίς να το χρησιμοποιώ!

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης;

 

Αν το εχεις κανει ρουτ δοκιμασε αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

Την ειχα δοκιμασει παλιοτερα και οντως εκανε δουλεια.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά την εγκατάσταση της εφαρμογής έχει βελτιωθεί το θέμα της μπαταρίας. Ευχαριστώ! :)

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα !

το εχω στην κατοχη μου εδω και 2 εβδομαδες !

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνακι ! ειναι τελειο !

το μονο προβλημα που εχω και δεν ξερω αν το αντιμετοπησατε και εσεις ειναι με τον αισθητηρα φωτος !

εχει βρει καποιος καμια λυση και μπορει να με βοηθησει σε αυτο ?

και μια ερωτηση θελω να κανω !

αν κανεις root τη συσκευη τι επιπτωσης μπορει να εχει ? πως μπορουμε να κανουμε anroot μετα ?

παλιοτερα ειχα ενα samsung galxy young το εκανα root και μου ετρογε την μπαταρια ! υσχοιη και σε αυτο κατι τετοιο ?

σασ ευχαριστο πολυ . . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) θα ηθελα μια πληροφορια απο καποιο συμφορουμιτη που εχει το τηλεφωνο. Διαθετει notification led?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...