Jump to content

Lenovo S580


Dora_Dora1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω lenovo κινητό από Ελλάδα και μόλις είδα την παρακάτω προσφορά στα public (lenovo s580 - 159 ευρώ), αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά (ούτε εδώ) περισσότερες πληροφορίες γι αυτό το μοντέλο. Μόνο κάτι αναφορές σε Ινδία βρήκα στο γκούγκλ... Γιατί??? Έχω ήδη το lenovo s660... Το συγκεκριμένο υστερεί σε κάτι ή είναι λίγο καλύτερο...? Ευχαριστώ!

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-s580-dual-sim-8gb-mayro/prod7080075pp/?utm_source=Public.gr+Latest+News&utm_campaign=7f85dda15d-28_1_2015_LenovoS5801_28_2015&utm_medium=email&utm_term=0_60275397ff-7f85dda15d-24798229

Link to comment
Share on other sites

Εχει μικροτερη μπαταρια αλλα καλυτερα χαρακτηριστικα. Θα εχεις λιγοτερο χρονο χρησης με καλυτερη οθονη και σελφοκαμερα.

Στα λεφτα του ειναι καλο.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6787&idPhone2=6157

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εχει μικροτερη μπαταρια αλλα καλυτερα χαρακτηριστικα. Θα εχεις λιγοτερο χρονο χρησης με καλυτερη οθονη και σελφοκαμερα.

Στα λεφτα του ειναι καλο.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6787&idPhone2=6157

 

Ευχαριστώ πολύ! Συγκριτικα με το Sony Xperia M2 Aqua? 199 ευρώ στη vodafon αδιάβροχο...

 

Ευχαριστώ πολύ! Συγκριτικά με το Sony Xperia M2 Aqua? 199 ευρώ στη vodafon αδιάβροχο...

 

Το S660 συγκριτικά με τα άλλα δύο που κοιτάζω (S580 και Sony Xperia M2 Aqua) έχει διαφορά και στον επεξεργαστή. Το πρώτο έχει CPU Quad-core 1.3 GHz και τα άλλα CPU Quad-core 1.2 GHz και Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 αντίστοιχα. Είναι κάτι λιγότερο αυτό ή μπορεί να δίνει μικρότερες ταχύτητες; Επίσης τι διαφορά έχουν το Android OS, v4.4.2 (KitKat) και το Android OS, v4.3 (Jelly Bean)? Είναι κάποιο προτιμότερο και για ποιο λόγο;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα που κάπου διάβασα ότι το έλυσαν με το mobileuncle tools και δεν ξέρω πως χρησιμοποιήθηκε η συγκεκριμμένη εφαρμογή. Το προβλημα είναι ότι χαμηλώνει συνεχώς μόνη της η ένταση του ήχου κλήσης. Δεν έχω καταλάβει ακόμα έπειτα απο ποια λειτουργία συμβαίνει αυτό.

Γνωρίζει κάποιος κάτι που μπορεί να με βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι κάτοχος του S580 εδώ και ένα μήνα περίπου (πήρα το τελευταίο από PUBLIC)

και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

Άμεση αναβάθμιση σε 4.4.2

Πολύ καλή κάμερα (τη μέρα)

Γρήγορο χωρίς κολήματα σε οποιαδήποτε εφαρμογή ή παιχνίδι έβαλα

Απίθανη οθόνη

Πολύ καλή μπαταρία

Γρήγορο GPS (με SYGIC)

Άλαξα το launcher με το NOVA και βρήκα την υγειά μου

Στις ρυθμίσεις - audio profiles δεν έχει επιλογή για να κάνω δικό μου profile και

στο volume το ringtone είνα πακέτο με τα notifications δηλαδή δεν μπορώ να έχω

δυνατα τον ήχο και sms αθόρυβο

Στις 2 sim μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο αλλα δεν έχει on/off για κάθε κάρτα ξεχωριστά όπως είχε το

Alcatel 997d που είχα.

Το τηλεφωνάκι σίγουρα τα αξίζει τα λεφτά του σε σύγκριση με άλλα τηλέφωνα των 150-200 ευρώ

και το προτίμησα γιατί δεν χρειάζεται να κόψεις τις κάρτες και για την ανάλυση οθόνης.

Επίσης άντεξε και ένα πέσιμο πάνω σε χαλίκια από το ύψος του αυτιού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...