Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη το κάνεις ή εφαρμογή του τηλεφώνου με τις επαφές κτλ θα είναι μόνο στα Αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μη το κάνεις ή εφαρμογή του τηλεφώνου με τις επαφές κτλ θα είναι μόνο στα Αγγλικά

Ευχαριστω!

Κανενας τροπος να μην μου το πεταει συνεχεια? Το εχω ξε-τικαρει αλλα συνεχιζει να το πεταει οπου βρει wifi.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα κ σας ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σας
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στο κινητο μου την vanilla v2.7 και σκεφτομαι να την αλλαξω και να βαλω την MIUI v6 γιατι θα ηθελα μια αλλαγη , βεβαια ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο vanilla , αλλα δεν ξερω αξιζει να αλλαξω ή οχι και για ποιον λογο ?

Θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια καποιου που εχει δοκιμασει και τις 2 ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στο κινητο μου την vanilla v2.7 και σκεφτομαι να την αλλαξω και να βαλω την MIUI v6 γιατι θα ηθελα μια αλλαγη , βεβαια ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο vanilla , αλλα δεν ξερω αξιζει να αλλαξω ή οχι και για ποιον λογο ?

Θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια καποιου που εχει δοκιμασει και τις 2 ρομ.

Ακριβώς την ίδια απορία είχα και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στο κινητο μου την vanilla v2.7 και σκεφτομαι να την αλλαξω και να βαλω την MIUI v6 γιατι θα ηθελα μια αλλαγη , βεβαια ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο vanilla , αλλα δεν ξερω αξιζει να αλλαξω ή οχι και για ποιον λογο ?

Θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια καποιου που εχει δοκιμασει και τις 2 ρομ.

Δεν χανεις και τιποτα να τη δοκιμασεις, μπορει να σου αρεσει. Αλλα πρωτα παρε ενα backup. Ειναι αρκετα ολοκληρωμενη ρομ καμια σχεση με τις αλλες miui. Εγω προσωπικα ξαναγυρισα σε aosp διοτι με καλυπτει πληρως και ειναι πιο μορφοποιησιμη. Ειναι 4-5 λεπτα υποθεση να την βαλεις παντως. Και αν δε σου αρεσει ξαναγυρνας παλι πισω

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις και τιποτα να τη δοκιμασεις, μπορει να σου αρεσει. Αλλα πρωτα παρε ενα backup. Ειναι αρκετα ολοκληρωμενη ρομ καμια σχεση με τις αλλες miui. Εγω προσωπικα ξαναγυρισα σε aosp διοτι με καλυπτει πληρως και ειναι πιο μορφοποιησιμη. Ειναι 4-5 λεπτα υποθεση να την βαλεις παντως. Και αν δε σου αρεσει ξαναγυρνας παλι πισω

 

Ευχαριστω για την απαντηση ,για να βαλω την νεα ρομ πρεπει να κανω τιτανιουμ backup και να τις περασω ξανα ολες τις εφαρμογες που ειναι διαδικασια που παιρνει καποια ωρα .

Το θεμα ειναι γιατι να προτιμησω να βαλω την miui σε σχεμη με την vanilla ?

Γιατι για να την βαλω μονο για να δω αν μου αρεσει δεν θα ηθελα να κανω ολη αυτη την διαδικασια .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ,για να βαλω την νεα ρομ πρεπει να κανω τιτανιουμ backup και να τις περασω ξανα ολες τις εφαρμογες που ειναι διαδικασια που παιρνει καποια ωρα .

Το θεμα ειναι γιατι να προτιμησω να βαλω την miui σε σχεμη με την vanilla ?

Γιατι για να την βαλω μονο για να δω αν μου αρεσει δεν θα ηθελα να κανω ολη αυτη την διαδικασια .

Θα παρεις backup απο το recovery εννοειται(στο μενου του recovery εχει την επιλογη backup,την πατας και αυτοματα παιρνει αντιγραφο για το πως ακριβως ειναι το τηλεφωνο εκεινη τη στιγμη. Εφαρμογες ,ρυθμισεις ολα. Υστερα αν δε σου αρεσει πατας την επιλογη restore ). Δε θελει καθολου χρονο ετσι. Δε μπορω να σου απαντησω στο γιατι να βαλεις τη miui η την aosp ειναι καθαρα θεμα γουστου και το πως σου αρεσει το τηλεφωνο σου να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ανάμεσα στην 118 και στην 124, ποια προτιμάτε; Δεν πήγα σε vanilla, αλλά προτίμησα να μείνω σε αυτές! Η 119 είναι για το ανάθεμα, οπότε δεν το σκέφτομαι καν... καμιά ιδέα;

 

Κ.

Link to comment
Share on other sites

124 από needrom, custom, μεταφρασμένη σχεδόν εξαιρετικά και όσο την χρησιμοποίησα ήταν bug free. Τη vanilla ποτέ δεν την συμπάθησα, απροβλημάτιστη και αυτή άλλα γούστα είναι αυτά. Τώρα είμαι με τη miui που μου αρέσει πολύ και δεν έχει κανένα ιδιαίτερο θέμα και αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις περί αποφυγής τελωνείου απαγορεύονται διότι κάτι τέτοιο είναι παράνομο. Μείνετε στο θέμα παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,σκευτομαι να αγορασω το Α850+ για την κοπελα μου απο το to2c.com.Εππιδη ειμαι εντελος ασχετος με τα κινητα βοηθηστε με λιγο.Να τους πω να μου το στειλουν ροοταρισμενο,με ελληνικα και google play?Επισης γινεται να τους πω να μου βαλουν τα android 4.2.2 αντι για τα 4.2?(γινεται κατι τετοιο?)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να τους πω να μου το στειλουν ροοταρισμενο,με ελληνικα και google play?

 

Ναι, μπορείς να το ζητήσεις.

 

Επισης γινεται να τους πω να μου βαλουν τα android 4.2.2 αντι για τα 4.2?(γινεται κατι τετοιο?)

 

Το ίδιο έιναι, μήπως μιλάς για 4.4;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Παρέλαβα πριν 2 εβδομάδες περίπου το A850+ αφού είχα διαβάσει περίπου 93 σελίδες σχολίων για το πόσο καλό είναι το κινητό για τα λεφτά που είχα τη δυνατότητα να διαθέσω. Μέσα σ' αυτό το διάστημα είδα ότι η δική μου συσκευή δεν είναι αυτό που περίμενα βάσει αυτών που είχα διαβάσει. Ενώ δεν κάνω έντονη χρήση του κινητού δηλαδή εκτός από κλήσεις το χρησιμοποιώ για να βλέπω σειρές στο youtube και πολύ λιγότερο για σερφάρισμα η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες χρόνος που ναι μεν είναι πολύ καλύτερος από αυτόν του προηγούμενου κινητού μου αλλά λιγότερος από τον αναμενόμενο σε σχέση με όσα είχα διαβάσει από χρήστες με πολύ πιο βαριά χρήση απ΄τη δική μου. Η κάμερα αν και ήξερα ότι είναι κατώτερη από την προηγούμενη συσκευή μου είναι κι αυτή πολύ πιο κάτω από αυτό που περίμενα. Επίσης τα αποτελέσματα στο antutu δεν είναι αυτά που είδα εδώ και στα βίντεο. Θα ήθελα να μάθω αν θα έπρεπε να έχω κάποιες ρυθμίσεις στο κινητό η κάποια αλλαγή rom?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ καλησπέρα το σκορ στο antatou είναι καλό κάμερα για τα 5mpx πάλη είναι καλη και μπαταρία με βίντεο χρήση τέλεια.. Τορά για Ρομ που λες για μένα vanilla είναι άριστη.. Καλά θα είναι να σου απάντηση και κανένας που ξερή καλητερα απο εμένα παντός το τηλ για αυτά τα χρήματα δεν παίζεται...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Παρέλαβα πριν 2 εβδομάδες περίπου το A850+ αφού είχα διαβάσει περίπου 93 σελίδες σχολίων για το πόσο καλό είναι το κινητό για τα λεφτά που είχα τη δυνατότητα να διαθέσω. Μέσα σ' αυτό το διάστημα είδα ότι η δική μου συσκευή δεν είναι αυτό που περίμενα βάσει αυτών που είχα διαβάσει. Ενώ δεν κάνω έντονη χρήση του κινητού δηλαδή εκτός από κλήσεις το χρησιμοποιώ για να βλέπω σειρές στο youtube και πολύ λιγότερο για σερφάρισμα η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες χρόνος που ναι μεν είναι πολύ καλύτερος από αυτόν του προηγούμενου κινητού μου αλλά λιγότερος από τον αναμενόμενο σε σχέση με όσα είχα διαβάσει από χρήστες με πολύ πιο βαριά χρήση απ΄τη δική μου. Η κάμερα αν και ήξερα ότι είναι κατώτερη από την προηγούμενη συσκευή μου είναι κι αυτή πολύ πιο κάτω από αυτό που περίμενα. Επίσης τα αποτελέσματα στο antutu δεν είναι αυτά που είδα εδώ και στα βίντεο. Θα ήθελα να μάθω αν θα έπρεπε να έχω κάποιες ρυθμίσεις στο κινητό η κάποια αλλαγή rom?

Ευχαριστώ.

Με Ποια ρομ σου ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Παρέλαβα πριν 2 εβδομάδες περίπου το A850+ αφού είχα διαβάσει περίπου 93 σελίδες σχολίων για το πόσο καλό είναι το κινητό για τα λεφτά που είχα τη δυνατότητα να διαθέσω. Μέσα σ' αυτό το διάστημα είδα ότι η δική μου συσκευή δεν είναι αυτό που περίμενα βάσει αυτών που είχα διαβάσει. Ενώ δεν κάνω έντονη χρήση του κινητού δηλαδή εκτός από κλήσεις το χρησιμοποιώ για να βλέπω σειρές στο youtube και πολύ λιγότερο για σερφάρισμα η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες χρόνος που ναι μεν είναι πολύ καλύτερος από αυτόν του προηγούμενου κινητού μου αλλά λιγότερος από τον αναμενόμενο σε σχέση με όσα είχα διαβάσει από χρήστες με πολύ πιο βαριά χρήση απ΄τη δική μου. Η κάμερα αν και ήξερα ότι είναι κατώτερη από την προηγούμενη συσκευή μου είναι κι αυτή πολύ πιο κάτω από αυτό που περίμενα. Επίσης τα αποτελέσματα στο antutu δεν είναι αυτά που είδα εδώ και στα βίντεο. Θα ήθελα να μάθω αν θα έπρεπε να έχω κάποιες ρυθμίσεις στο κινητό η κάποια αλλαγή rom?

Ευχαριστώ.

καλα βρε παιδι αντουτου σκορ 34000 και μας λες οτι ειναι λιγο :X:X

αν φοραει 119 να την αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση είναι ένας από τους βασικούς λόγους που παρακολουθώ το forum.

Η συσκευή έχει έρθει από to2c με S118 και με το antutu αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έβγαλε "non-verified score. Απ' ότι έχω διαβάσει η S118 είναι καλή οπότε μάλλον δεν χρειάζεται να βάλω vanilla.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Για πρώτη φορά υποβάλλω κάτι και δεν είμαι σίγουρος ότι το κάνω σωστά. Είμαι κάτοχος LENOVO A 850+ από minideal καί έχω τα εξής ερωτήματα-προβλήματα: α)στην οθόνη ειδοποιήσεων δεν εμφανίζει στις λέξεις τα φωνήεντα π.χ αντί για μήνυμα εμφανίζει

μύν μ και στις επαφές δεν μου δίνει επιλογή για ταξινόμηση κατά όνομα η κατά επίθετο. Αν μπορεί κάποιος ας με καθοδηγήσει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Για πρώτη φορά υποβάλλω κάτι και δεν είμαι σίγουρος ότι το κάνω σωστά. Είμαι κάτοχος LENOVO A 850+ από minideal καί έχω τα εξής ερωτήματα-προβλήματα: α)στην οθόνη ειδοποιήσεων δεν εμφανίζει στις λέξεις τα φωνήεντα π.χ αντί για μήνυμα εμφανίζει

μύν μ και στις επαφές δεν μου δίνει επιλογή για ταξινόμηση κατά όνομα η κατά επίθετο. Αν μπορεί κάποιος ας με καθοδηγήσει. Ευχαριστώ

 

Το πρόβλημα με τη γραμματοσειρά λύνεται αν βάλεις άλλη πχ ψάξε την roboto δουλεύει μια χαρά. Το δεύτερο δεν θυμάμαι να έχει τέτοια επιλογή βέβαια εγώ έχω άλλη έκδοση όποτε δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo vibe ui2 υπάρχει για αυτο το μοντέλο; Παρακολουθώ το θέμα αλλά νομίζω ότι δεν έχει αναφερθεί κάτι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...