Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλησα να το κάνω κι εγώ, όμως δεν υπάρχει εγκατεστημένο, ώστε να κάνω απεγκατάσταση.

 

Προσπαθησε να εγκαταστησεις τους drivers για το bluetooth και επελεξε την τριτη επιλογη που σου βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο έπαθα και εγω. Δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω. Αναγκάστικα και έκανα επαναφορά (σε προηγούμενη ημερομηνία) γιατί όσες φορές το έβαλα μου έβγαζε εκτώς το bluetooth και μου έβγενε εκτώς το ποντίκι.

γράφεις σε παρακαλώ τη διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσω.

Προσπαθησε να εγκαταστησεις τους drivers για το bluetooth και επελεξε την τριτη επιλογη που σου βγαζει.

 

το έκανα νωρίτερα και δε γίνονταν τίποτα θα το ξαναπροσπαθήσω.

το ξανά έκανα, όμως δυστυχώς δεν έχει αποτέλεσμα.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

με τις αναβαθμίσεις που πέρασα, πέρασε και ένα πρόγραμμα επιδιόρθωσης σφαλμάτων, που λέγεται WinThruster.

αυτό ψάχνοντας τον υπολογιστή μου βρήκε 62 σφάλματα και για να τα διορθώσει μου ζητάει να το αγοράσω, τι λέτε

αξίζει να το κάνω?

σκέφτομαι μήπως με αυτό λυθεί και το πρόβλημα που έχω με το blue tooth.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα τη διαδρομή επαναφοράς σε προγενέστερο σημείο (τη γράφω παρακάτω) και εμφανίστηκε το blue tooth, βέβαια

τώρα φαντάζομαι θα έχει αφαιρέσει τις αναβαθμίσεις που είχα κάνει, οπότε πρέπει να τις ξανά κάνω και δε ξέρω αν μου ξανά παρουσιάσει το ίδιο θέμα. ίδωμεν θα σας ενημερώσω, αν υπάρξει πρόβλημα.

η διαδρομή είναι, πίνακας ελέγχου- όλα τα στοιχεία του πίνακα ελέγχου- επαναφορά.

 

τώρα όσον αφορά το WinThruster, με την επανεκκίνηση που έκανε ο υπολογιστής μετά την επαναφορά, βρήκε 109 σφάλματα από 62 που είχε πριν την επαναφορά, πάτησα το κουμπί αγορά , για να μου λύσει τα προβλήματα που γράφει πως βρήκε, όμως δε κάνει τίποτα.

γνωρίζει κάποιος κάτι?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με τρίτα και μαλιςτα επι πληρωμής προγράμματα για οτιδήποτε αφορα διάφορες παραμέτρους των windows πχ εκκαθάριση η optimized(βελτιστοποίηση)

Αφήστε το λειτουργικό να κανει τη δουλειά του μονο του.

Εδω και πολλά χρόνια εχω πάψει να τα χρησιμοποιώ τέτοια εργαλεία χωρις να εχω κάποια αρνητική επίπτωση στην καθημερινή λειτουργία των windows.

 

Επιςης απενεργοποιήστε-καταργήστε οτιδήποτε εχει σχεςη με Lenovo και δικές της εφαρμογές και αναβαθμιςεις να παίρνατε μονο με windows update(που γίνονται αυτόματα) η χειροκίνητα απο το site support για την συσκευη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη προστασίας κρύσταλλο από την 3Μ

με σπάτουλα γάντια και πανί !!!

για μερακλήδες μόνο (με την τιμή που έχει €18)

Vikuiti DQCT130 screen protector from 3M for Lenovo MIIX 3 1030

το έχει δοκιμάσει κανείς;

αξίζει τόσο πολλά χρήματα;

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQCT130-screen-protector-from-3M-for-Lenovo-MIIX-3-1030-/191465710087?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item2c943ee207

Δείτε και τις οδηγίες τοποθέτησης

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422327029&v=owitXKIOKaI&x-yt-cl=84838260#t=84

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά θα έδινα μόνο για tempered glass μεμβράνη.

 

Εμένα μου φαίνεται αρκετά προστατευμένο με το folio case και σπάνια το βγάζω έτσι κι αλλιώς από αυτή (ακόμα και για χρήση αποκλειστικά tablet, αφού μου αρέσει η πιο ογκώδης λαβή).

 

Ένα παράπονο ακόμα που έχω είναι ότι το υλικό του folio case αν και πολύ καλό στην αφή και αντιολισθητικό, φθείρεται εύκολα. Τα πρώτα σημάδια εμφανίστηκαν στην "ράχη" (αν το παρομοιάσεις με βιβλίο).

 

Παράγγειλα αντάπτορα USB OTG φτηνό από ebay. Εντυπώσεις θα γράψω όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω 64αρι.

ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες ομολογω.

μια ερωτηση οταν παταω το power button υπαρχει επιλογη να κλειδωνει απλα και να μην μπαινει σε αδρανοπιηση?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω 64αρι.

ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες ομολογω.

μια ερωτηση οταν παταω το power button υπαρχει επιλογη να κλειδωνει απλα και να μην μπαινει σε αδρανοπιηση?

 

Όταν πατάς το physical power button μπαίνεις σε sleep mode και όχι αδρανοποιηση.

Και το ξυπνάς είτε με Windows button είτε το power button.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς το physical power button μπαίνεις σε sleep mode και όχι αδρανοποιηση.

Και το ξυπνάς είτε με Windows button είτε το power button.

 

ναι αλλα ετσι δεν ερχονται ειδοποιησεις...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ετσι δεν ερχονται ειδοποιησεις...

 

Σε sleep mode έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά,αλλά μόνο για metro app όχι exe.

Πχ skype,Facebook,Twitter,mail, weather και οτιδήποτε άλλο κάνεις πχ μουσική με tunein η κατεβαζεις torrent με torrex Pro όλα αυτά τρέχουν κανονικά σε sleep mode.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγώ το 64αρι.

Το ανοιξα, ακολούθησα την διαδικασία μέχρι που ζήτησε τον λογαριασμό μου στην Microsoft,

τον πληκτρολογησα κι έχει κολλησει κανα 20λεπτό σε αυτή την οθόνη και δεν μπορώ να κκάνω τιποτα.

Καμιά συμβουλη?

http://i62.tinypic.com/33jtjr8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγώ το 64αρι.

Το ανοιξα, ακολούθησα την διαδικασία μέχρι που ζήτησε τον λογαριασμό μου στην Microsoft,

τον πληκτρολογησα κι έχει κολλησει κανα 20λεπτό σε αυτή την οθόνη και δεν μπορώ να κκάνω τιποτα.

Καμιά συμβουλη?

http://i62.tinypic.com/33jtjr8.jpg

 

Αν δεν βρήκες ήδη άκρη από εχθές,πατα συνεχόμενα το power button έως κλείσει και ξανά άνοιξε το.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες φίλε, έχω περιέργεια να μάθω τι έγινε.

απορώ που κανείς δεν απάντησε ως τώρα.

-----------

υ.γ έγραφα προφανώς ταυτόχρονα με τον alex.

και απόρησα γιατί δεν απάντησε ως τώρα.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε τέτοια θέματα η κλασική λύση των windows κλείσιμο και άνοιγμα η επανεκκίνηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ κοπο, μιας και δεν μπορουσα να καταλαβω πως πρεπει να κλεισει,

τα καταφερα αργα το βραδι να το κλεισω με τον συνδιασμο volume up και power.

 

Ολα ενταξει λοιπον. Πρωτες εντυπωσεις ειναι αναμεικτες μιας και ειμαι αρχαριος στα 8.1.

Το πιο σημαντικο (αρνητικο) που εχω καταλαβει μεχρι στιγμης και χωρις να εχω εγκαταστσει προγραμματα,

ειναι οτι την χρειαζεται λιγη ram παραπανω.

 

Θα ηταν ευπροσδεκτοι καποιοι καλοι οδηγοι, να το ελαφρυνουμε οσο γινεται το μηχανημα.

Καμμια προταση για ποντικι με bluetooth σε καλη τιμη απο Ελλαδα υπαρχει ή παμε για Κινα? Στα media markt μου ειπαν 40 ευρω το φθηνοτερο.

Link to comment
Share on other sites

ποντικι με bluetooth σε καλη τιμη απο Ελλαδα πολύ καλό.

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200026472&t=RAPOO%206610%20DUAL-MODE%20BLUETOOTH/2.4G%20WIRELESS%20OPTICAL%20MOUSE%20GREY

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, το mousepad δεν ειναι ευχρηστο ;

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργια του mousepad είναι καλυτερη απ' ότι περιμενα,

αλλα το ποντικι είναι αναντικαταστατο, ειδικα στο σπιτι.

 

Άλλο πράγμα το ποντίκι. Αν είσαι έξω το mousepad είναι σχετικά καλό για πολύ λίγη χρήση, αλλά στο σπίτι ποντίκι και μόνο ποντίκι.

Γενικά τα mouspad για συνεχόμενη χρήση δεν με βολεύουν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με βολεύει πολύ το mousepad που έχει. Μεγάλο και υποστηρίζει scroll με τα δύο δάκτυλα, pinch κλπ.

 

Λίγο συνήθεια θέλουν τα κουμπιά του μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να το αγοράσω (έναντι του Asus T100 λόγω καλύτερου touchpad απ' ότι διάβασα). Από εδώ http://www.e-lenovo.gr/p.LENOVO-MiiX-3-10-Full-HD-KeyboardCase-32GB-QuadCore-W8-1-Office-365.1102713.html είναι η επίσημη αντιπροσωπεία lenovo? Ή να το πάρω από Mediamarkt που έχει και 24 ατοκες δόσεις? Βέβαια στα Mediamarkt δε δίνει τα Office 365 δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να το αγοράσω (έναντι του Asus T100 λόγω καλύτερου touchpad απ' ότι διάβασα). Από εδώ http://www.e-lenovo.gr/p.LENOVO-MiiX-3-10-Full-HD-KeyboardCase-32GB-QuadCore-W8-1-Office-365.1102713.html είναι η επίσημη αντιπροσωπεία lenovo? Ή να το πάρω από Mediamarkt που έχει και 24 ατοκες δόσεις? Βέβαια στα Mediamarkt δε δίνει τα Office 365 δωρεάν.

 

Η επίσημη είναι και δίνουν το office και στην MM.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το δινουν το Office και στο Mediamarkt, μια και αυτο ειναι προσφορα της εταιριας και οχι του μεταπωλητη. Το λεει και στο site :)

 

http://i.imgur.com/UkxZ6bf.jpg?1

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...