Jump to content

Lenovo K3 Lemon


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαση προδιαγραφων (gsmarena) το κινητο δεν θα δουλευει στα δικα μας δικτυα......

2G bands GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands TD-SCDMA

4G bands TD-LTE

Speed TD-SCDMA, TD-LTE

 

Ειναι TD-LTE ενω εδω εμεις εχουμε FDD-LTE

 

Εδω ομως λεει οτι εχει FDD-LTE / WCDMA ....

http://www.minideal.net/lenovo-k3-white-4g-fdd-lte-smartphone-64bit-dual-sim-5-0-inch-hd-ogs-screen-1gb-16gb-android-4-4.html

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To wcdma βγηκε αυτες της ημερες στα κινεζομαγαζα, αυτα που γραφει το gsmarena ειναι γραμμενα απο το δεκεμβριο. Τι γινετε.... (?) δεν ξερω.

Σε κινεζο-φορουμ/site εχει βγει cm11 rom για τα κινεζικα δικτυα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To wcdma βγηκε αυτες της ημερες στα κινεζομαγαζα, αυτα που γραφει το gsmarena ειναι γραμμενα απο το δεκεμβριο. Τι γινετε.... (?) δεν ξερω.

Σε κινεζο-φορουμ/site εχει βγει cm11 rom για τα κινεζικα δικτυα.

 

Καλο θα ηταν λιγη υπομονη.Πολλες φορες οι κινεζοι γραφουν λαθος στα τεχνικα ή αλλα ενοουν.Υπομονη μεχρι να το παραλαβει κανενας ξενος ή να εχουμε αξιοπιστη απαντηση απο σωστα μαγαζια τυπου vickmal και minideal

Link to comment
Share on other sites

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έστειλα mail στο minideal αν μου επιβαιβεωσουν ότι τα "ακριβό" με τα 130€ υποστηρίζει FDD LTE θα το παραγγελω αύριο. Φαίνεται ωραίο κινητακι.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους το θέλουν στοκ κλασικο μαύρο το κινητο υπαρχει με άλλη ονομασία LENOVO A6000 .Ιδιο σχεδιο ιδια τεχνικά χαρακτηριστικα !

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/a-series/a6000/#tab-features

http://www.gsmarena.com/lenovo_a6000-6938.php

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα από minideal την πέμπτη 22/01 σημερα που τους ρωτησα για το track number μου ειπε πως δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο και ας γραφει στο site τους in stock. Μου ειπαν οτι αναμένετε να το εχουν την επομενη βδομαδα. Έχουμε την SG με τις καθυστερησεις της τωρα μας κανει νερα και το minideal. :mad:
Link to comment
Share on other sites

την επομενη εβδομαδα εχουν πρωτοχρονια μαλλον πας για αργοτετα.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Για οσους το θέλουν στοκ κλασικο μαύρο το κινητο υπαρχει με άλλη ονομασία LENOVO A6000 .Ιδιο σχεδιο ιδια τεχνικά χαρακτηριστικα !

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/a-series/a6000/#tab-features

http://www.gsmarena.com/lenovo_a6000-6938.php

υπαρχει ηδη και θεμα στο φορουμ.

ομως το a6000 εχει μονο 8gb rom.

Link to comment
Share on other sites

SAR αρκετα καλο συμφωνα με το επισημο pdf των κινεζων 0.301

W/Kg στη σελ 48 του pdf lenovo K3 ή K30 W ή Τ αναλογα...

http://file03.lenovomobile.com/ideaservice/34af864c12ee413a93f6dc768345b52c.pdf

Edited by qash75
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παραλάβει κανείς βρε παιδιά??

 

Ενδιαφέρομαι να το κάνω δώρο στην αδερφή μου και με απασχολεί το θέμα μπαταρίας, φωτογραφικής και ηχείων..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παραλάβει κανείς βρε παιδιά??

 

Ενδιαφέρομαι να το κάνω δώρο στην αδερφή μου και με απασχολεί το θέμα μπαταρίας, φωτογραφικής και ηχείων..

 

 

Αν είναι να το πάρεις μην το πάρεις από minideal γιατί εγώ το παρήγγειλα 22/01 και δεν το έχουν στείλει ακόμα. Απλά πρόσεχε να πάρεις FDD LTE έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ok. σε ευχαριστω πολύ..Ελπίζω να βγει καλό..Ειμαι μεταξυ αυτού, του Xiaomi Redmi 2, του ΖΤΕ V5 και του Cubot X9..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ok. σε ευχαριστω πολύ..Ελπίζω να βγει καλό..Ειμαι μεταξυ αυτού, του Xiaomi Redmi 2, του ΖΤΕ V5 και του Cubot X9..

 

Προσωπική άποψη.

Μην συγκρίνεις την Lenovo με Cubot και ΖΤΕ ειναι μακράν καλύτερη. Για εμένα μεταξύ Lenovo και Xiaomi στα συγκεκριμένα μοντέλα πάρε Lenovo.

ΥΓ: για την τιμη που δίνουν το V5 στο vickmall είναι πολύ καλό αλλα επεξεργαστικά ειναι μια γενιά πίσω.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

από σήμερα το έχει κανονικά και το minideal. Με ενημέρωσαν ότι το στείλανε σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παράγγειλα από Κίνα (προπαραγγελία) αλλά δεν είχα προσέξει την μικρή λεπτομέρεια των δικτύων... Και η απορία μου είναι η εξής: Η αναγνώριση των δικτύων είναι κάτι που οφείλεται στην rom οπότε να ελπίζω ότι με αλλαγή της ROM θα φτιάξει το πράγμα όσο αφορά το 3G και το 4G ή πρέπει να πάω για αλλαγή;

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πηρες την εκδοση WCDMA δεν θα χεις 3G και 4G.Ακυρωσε αν προλαβαινεις.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πηρες την εκδοση WCDMA δεν θα χεις 3G και 4G.Ακυρωσε αν προλαβαινεις.

 

Τελικά κανόνισα να το επιστρέψω και να μου στείλουν την έκδοσή του που δουλεύει εδώ στην Ευρώπη. Πληροφοριακά είναι το K30-W που κάνει για τα δικά μας δίκτυα. Το Κ30-Τ είναι μόνο για τα δικά τους δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος το εχει παραλαβει ή οταν με το καλο το παραλαβει ας γραψει εντυπωσεις...Σκεφτομαι και γω να το παρω για καποιο συγγενη αλλα δεν υπαρχει ακομα αναφορα για το αν ειναι καλο κινητο και τυχον προβληματα....ετσι αφου εχουν και διακοπες οι κινεζοι το τρεναρω!
Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν έλεγαν θα είναι στα 80 ευρώ ρε παιδιά; στα 120 αξίζει να ρισκάρεις από την Κίνα;
Θα το θέσω αλλιώς.....

Κάτω από 200 ευρώ,δεν αξίζει να ασχοληθείς με Ελληνική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Θα το θέσω αλλιώς.....

Κάτω από 200 ευρώ,δεν αξίζει να ασχοληθείς με Ελληνική αγορά.

 

Off-topic : εντάξει ξέρω τι παίζει στο εξωτερικό αλλά προτιμώ π.χ. να δώσω 130 να πάρω το LG L90 παρά να ρισκάρω σε ένα κινέζικο site με πιθανότητα να έρθει με πρόβλημα και χίλια δυο και πιθανότητα τελωνείου

 

On-topic: περίμενα το lenovo αυτό να είναι στα 100 ευρώ max... κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Off-topic : εντάξει ξέρω τι παίζει στο εξωτερικό αλλά προτιμώ π.χ. να δώσω 130 να πάρω το LG L90 παρά να ρισκάρω σε ένα κινέζικο site με πιθανότητα να έρθει με πρόβλημα και χίλια δυο και πιθανότητα τελωνείου

 

On-topic: περίμενα το lenovo αυτό να είναι στα 100 ευρώ max... κρίμα

 

θα στο θεσω αλλιως. Ειναι καλυτερο απο το lg που αναφερεις. Αν το παρεις απο σωστα site δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σου ερθει με προβλημα (τα checkaroun πριν τα στειλουν) και δεν υπαρχει περιπτωση να περασει τελωνειο αν ακολουθησεις την σωστη αγορα του.

Αυτα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

$120 στο to2c http://www.to2c.com/lenovo-lemo-k3-1gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-64bit-msms8916-quad-core-1-2ghz-android-4-4-mobile-phone.html . Νομίζω καλύτερη τιμή ως τώρα.

 

Έχει βρει κανείς κάποιο review, κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...