Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

είμαι νέος στο φόρουμ.

Θα ήθελα τη γνώμη σχετικά με την αγορά Lenovo A850i , αν θα το αγοράζατε πλέον ;

Επίσης τη γνώμη σας για το κατάστημα 2lenovo.com ;

 

Είμαι ανάμεσα στο Lenovo A850i και στο Lenovo A806 A8 .

Φυσικά είναι καλύτερο το Lenovo A806 A8 αλλά αξίζει τα 50Ευρώ παραπάνω που έχει σε σχέση με το Lenovo A850i ;

Είμαι νέος χρήστης σε smart phone.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χρονια πολλα σε ολους με υγεια.εχω το lenovo a850.μια χαρα κινητο αλλα τωρα τελευταια αρχισε και κολαει καπως.τι μπορω να του κανω μηπως στρωσει γιατι αρχιζει και με νευριαζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χρονια πολλα σε ολους με υγεια.εχω το lenovo a850.μια χαρα κινητο αλλα τωρα τελευταια αρχισε και κολαει καπως.τι μπορω να του κανω μηπως στρωσει γιατι αρχιζει και με νευριαζει.

 

To γνωστό... επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To γνωστό... επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

και χανονται ολες οι εφαρμογες οι επαφες και οτι εχω στη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, επανέρχεται σε κατάσταση όπως όταν το πρωτοανοίγεις. Τις επαφές σου πέρασε τες στο google account σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και μετά την επαναφορά όταν θα βάλεις τον google λογαριασμό σου θα περαστούν αμέσως χωρίς καμία προσπάθεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα η miui έχει ελληνικά? είναι καλή σαν rom?μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο link για να την κατεβάσω γιατί τα υπάρχοντα link δεν μου την εμφανίζουν!

ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα η miui έχει ελληνικά? είναι καλή σαν rom?μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο link για να την κατεβάσω γιατί τα υπάρχοντα link δεν μου την εμφανίζουν!

ευχαριστώ.

 

http://en.miui.com/download-108.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουργια ρομ A850 ROW S128 16.01.15 by linerty

την ρομ την περασα στο κινητο μου ειναι αρκετα καλη γρηγορη σταθερη χωρις bugs μεχρι στιγμης

Ελληνικο μενου δεν εχει χρησιμοποιουμε το morelocal2 και μεταφερει εφαρμογες στην καρτα sd οπως και η s121

το led δουλευει κανονικα το μονο αρνητικο που ειδα ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον το 3G και το G το 3G στην πρωτη καρτα μας εδειχνε ποτε υπαρχει δικτυο 3g η δευτερη ετσι και αλλιως δεν υποστηριζει 3g και μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα δεν φορτωνει ολες τις γραμμες στο σηματακι του wifi αν και διπλα στο ρουτερ του σπιτιου μου αλλα το ιντερνετ παει σφαιρα ομως

το 3g δεν το δοκιμασα ακομη ουτε το gps

αξιζει τον κοπο οποιος θελει να την δοκιμασει μου φανηκε αρκετα καλη

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το heads up.Ενα χρονο που το έχω δεν έχει κανει κιχ το άσπρο το σκυλί με την 121.Αν με πιασει καμια φαγούρα ίσως την περάσω αλλά μονο που σκέφτομαι τα σεταρισματα παλι....
Link to comment
Share on other sites

γεια και από μενα, το lenovo Μου πλεον κολλαει εκνευριστικα,και ένα ακομα περιεργο, λοιπον εχει 2 giga μονο μνημη το ξερουμε,τωρα όμως εχω μονο 80 mb και δεν μπορω να καταλαβω που είναι τοσα giga χαμενα μνημης?στις εφαρμογες δεν φαινεται ότι είναι εκει,οποτε υπαρχει καποιο πρόγραμμα να βρει που είναι χαμενη τοση μνημη?επισης από όταν το πηρα δεν εχω αλλαξει ρομ,φοβαμαι και δεν το επειχηρησα,κυριως γιατι εχω αρκετα νουμερα,και δεν μπορω να τα χασω,αλλα θελω να αλλαξω ρομ,για να αποθηκευω ότι θελω,παιγνιδια κυριως στην sd card μου, για αυτό καποιος να βαλει εδώ μια ρομ,αν εχει και ελληνικα ακομα καλυτερα,που να υποστηριζει save to sd card,και γενικα μετακινηση στην sd card,και καποιον οδηγο εστω,που σιγουρα θα υπαρχουν.. ευχαριστω.

 

μια βοηθεια,επεσε το κινητο μου στο νερο, για 2 δευτερόλεπτα μονο γμτ! και εκτοτε δεν ανοιγει,δηλαδη ανοιγει μονο του γραφει το λογοτυπο Lenovo και κλεινει,αυτοματως ξανανοιγει αυτόματα και ξανα μανα τα ιδια..δεν ξερω τι να κανω δυστυχως,απο μπαταρια δεν είναι,εχω άλλη και το δοκιμασα,πηρε νερα μεσα και τα παιξε,επισης μπροστα στην καμερα παρατηρω ένα πολύ αχνο κοκκινο λαμπακι, ειλικρινα καμια βοηθεια??

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Με το που το εβγαλες απο το νερό έπρεπε να βγαλεις αμέσως μπαταρία και να το αφήσεις μέσα σε ρύζι να απορροφήσει οτι μπορεσει μπας και το σώσεις...κάντο τώρα μπας και γίνει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζω.. διπλα απο τα ονοματα οταν με καλουν αλλα και στις επαφες (οταν παταω πανω στην επαφη) διπλα εμφανιζεται καποιο κινεζικο γραμμα.. μπορειτε να με βοηθησετε να λυσω το προβλημα; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έκανα αναβάθμιση στο κινητό και μου πέρασε την ρομ s128 130929.να πω ότι δεν έχει ελληνικά μόνο αγγλικά και δυο κινεζικές γλώσσες αλλά αυτό δε με χαλάει . Έχει αρκετά κινεζικά προγράμματα που τα απεγκατεστησα και μερικά αλλά που τα έκανα να μην τρέχουν . Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δε δουλεύει το play store και βγάζει συνέχεια το μήνυμα Google play service stopped . Το έκανα απεγκατάσταση και τώρα είναι εντάξει . Πως μπορώ όμως να το ξαναεγκαταστησω ;;; Ευχαριστώ .

 

Μετα απο 3 ημερες με τη ρομ 128 που εβαλα αποφασισα να την επαναφερω σε ρομ 123 γιατι τα κινεζικα προγραμματα μου εσπασαν τα α%$&*^α. Ομως εχω ενα προβλημα οταν συνδεω το κινητο για να γινει η αγκατασταση των αρχειων με το flashtool δεν ξεκιναει η εγκατασταση αλλα μου βγαζει αυτο το μηνυμα :

 

http://postimg.org/image/xy3df3xhp/

http://postimg.org/image/xy3df3xhp/

 

η εγκατασταση της ρομ 128 εγινε με το Lenovo Smart Asisstant kai oxi me flashtool.

 

ξερει κανει τι πρεπει να κανω?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Με το που το εβγαλες απο το νερό έπρεπε να βγαλεις αμέσως μπαταρία και να το αφήσεις μέσα σε ρύζι να απορροφήσει οτι μπορεσει μπας και το σώσεις...κάντο τώρα μπας και γίνει τίποτα...

 

Έγω έχω ένα ZTE Blade vec 4g έκανα ακρίβως αυτό που λες αλλά τίποτα.. Δυστυχώς η μπαταρία δεν βγαίνει και ανοίγει το κινητό κανονικά αλλά η οθόνη φαίνεται αχνή..Τι μπορώ να κάνω?

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , ξερετε αν υπαρχει καμια ρομ για το Α850 με Android 4.3 και πανω?

Θελω να το χρησιμοποιήσω με Android wear smartwatch αλλα η 4.2.2 δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα , ξερετε αν υπαρχει καμια ρομ για το Α850 με Android 4.3 και πανω?

 

Δύσκολο...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα Lenovo A850 για έναν φίλο και το κινητό ήρθε με Invalid IMEI από minideal, επικοινώνησα μαζί τους και ζήτησαν να στείλω το κινητό πίσω, κάτι που σε καμία περίπτωση δεν με συμφέρει γιατί αν είναι να πληρώσω για να το στείλω και να περιμένω να γυρίσει πίσω είναι πεταμένα λεφτά σε σύγκριση με την αξία του κινητού.

Ζήτησα και τα δυο IMEΙ μήπως και μπορέσω να τα βάλω με κάποιο τρόπο ή εφαρμογή και αρνούνται να μου τα δώσουν! το πρώτο το έχω αφού είναι πάνω στην συσκευή.

Γνωρίζει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;

Κατάφερα να βάλω το πρώτο IMEI που αναγράφετε και στο κουτί με την βοήθεια αυτού του video και της εφαρμογής MTK Engineering Mode Start που μου έδωσε πρόσβαση στο Engineer Mode!

 

Καμιά ιδέα να συνεχίσουμε και στο δεύτερο IMEI;

Edited by Ge0rgeM
Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου a850 το δεύτερο ΙΜΕΙ είναι 2 νούμερα.Ας πούμε 12 για παράδειγμα και δεν έχει καμία σχέση με το πρώτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγηκε καινουργια ρομ A850 ROW S128 16.01.15 by linerty

την ρομ την περασα στο κινητο μου ειναι αρκετα καλη γρηγορη σταθερη χωρις bugs μεχρι στιγμης

Ελληνικο μενου δεν εχει χρησιμοποιουμε το morelocal2 και μεταφερει εφαρμογες στην καρτα sd οπως και η s121

το led δουλευει κανονικα το μονο αρνητικο που ειδα ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον το 3G και το G το 3G στην πρωτη καρτα μας εδειχνε ποτε υπαρχει δικτυο 3g η δευτερη ετσι και αλλιως δεν υποστηριζει 3g και μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα δεν φορτωνει ολες τις γραμμες στο σηματακι του wifi αν και διπλα στο ρουτερ του σπιτιου μου αλλα το ιντερνετ παει σφαιρα ομως

το 3g δεν το δοκιμασα ακομη ουτε το gps

αξιζει τον κοπο οποιος θελει να την δοκιμασει μου φανηκε αρκετα καλη

 

Πολύ ενδιαφέρον μιας και κολλάει του κερατά πλέον ευκαιρία για πειράματα....:lol::lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμιά ιδέα να συνεχίσουμε και στο δεύτερο IMEI;

 

Ότι νούμερο και να βάλεις... θα σου δουλέψει κανονικά η sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok μέχρι εδώ όμως μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις τα IMEI χάνονται! γνωρίζει κάποιος λύση για αυτό?
Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Ok μέχρι εδώ όμως μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις τα IMEI χάνονται! γνωρίζει κάποιος λύση για αυτό?

 

Φαντάζομαι πως γίνεται επειδή έλειπαν απο την αρχή.

Δε νομίζω να υπάρχει κάποια στάνταρ λύση για την συσκευή μας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, το κινητό το πήρε μεταχειρισμένο ένα ξαδερφακι μού και θέλει να το σετάρω.

Εκτός από το κλασσικό επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, προτείνετε να βάλω κάποια άλλη rom?

Ο πρωκατοχος του, είπε ότι τελευταία άρχισε λίγο να κολλάει

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό το πήρε μεταχειρισμένο ένα ξαδερφακι μού και θέλει να το σετάρω.

Εκτός από το κλασσικό επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, προτείνετε να βάλω κάποια άλλη rom?

Ο πρωκατοχος του, είπε ότι τελευταία άρχισε λίγο να κολλάει

 

Ευχαριστώ

 

προτεινω s128 by linerty στην προηγουμενη σελιδα το εχω ποσταρει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες...οπως ολοι ετσι και εγω τσιμπησα ενα α850 για δωρο...με το που το ελαβα στα χερια μου...φοραει την α850_s123_130814 .ωραιοτατη αλλα εχει αυτο το θεμα με την οθονη με το τρεμοπαιξιμο οταν ειναι το κινητο ανενεργο για αρκετο χρονο...ακουσα οταν ειναι κρυο και κατι τετοια...εκατσα κια διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες...αλλες ρομ δεν εχουν το τρανσφερ στην sd,αλλα δεν εχουν ελληνικα..μια τελικη ρομ τουλαχιστον να εχει ελληνικα και η οθονη να ειναι κομπλε εχουμε καταληξει???εχω διαβασει αρκετα,αλλα πολλοι καταληγουν στην s123.αυτην εχω και μου κανει το γνωστο θεμα με την οθονη..η βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη...

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...