Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΚΥΡΟ..............Πρώτη φορά γράφω και ήθελα την Βοήθεια σας.Είμαι έτοιμος να αγοράσω στην 15 χρόνων κόρη μου το lenovo s 960 από το minideals,διάβασα με προσοχη όλες τις σελίδες και προβληματίστηκα στο γεγονός ότι όταν κάνει update η κόρη μου(που είμαι σίγουρος ότι θα κάνει) θα γυρίσει το κινητό στα κινέζικα.Οι τρόποι που λέτε να βάλουμε την δικιά μας rom άσε που μου φαίνονται κινέζικα,τα χέρια λόγο ηλικίας τρέμουν λιγάκι και δεν ξέρω αν είναι εύκολο να βγάλεις την μπαταρια(σε iPhone 3 το κατέστρεψα προσπαθώντας να το κανω).Αυτο που θέλω να ρωτήσω μιας και βλέπω στο minideal ότι σε ικανοποιούνε σε κάποια πράγματα ,τι πρέπει να γράψω για να έρθει έτοιμο χωρίς να χρειάζεται update τουλάχιστον τον πρώτο καιρό?ότι θέλω Greek rom ?.

Αυτο ήθελα να ρωτήσω συγχαρητήρια για το site και να στε καλά να μας βοηθάτε .

 

Ειναι απλη η διαδικασια κ δεν χρειαζεται να βγει η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@mariosh36 εχω κι εγώ την ρομ που φοράς όπως και οι περισσότεροι νομίζω... εγώ είμαι ευχαριστημένος. Και με τη μπαταρία! πρόσεξε τον έξυπνο προσανατολισμό οθόνης να έχεις κλειστό γιατί κρατάει την κάμερα συνέχεια ανοιχτή και έχει μεγάλη κατανάλωση.

 

@aneal τελικά οι γραμμές στην οθόνη φύγανε? την ρομ αν την θέλεις τη ζητάς μ ένα email απο minideal ή απο to2c και στην στέλνουν...

 

Όχι φίλε μου, δυστυχώς όχι μόνο δε φύγανε, αλλά τώρα σε όλη την οθόνη μου εμφανίζονται και εξαφανίζονται ανά διάστηματα χρωματιστές γραμμές (ανάλογα με τα χρώματα του background εκείνη τη στιγμή) και μια λευκή θολούρα, σαν φίλτρο instagram. Δυστυχώς έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι. Σήμερα θα το στείλω και ελπίζω να δείξουν κατανόηση από τη minideal.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, ενδιαφέρεται φιλος για την συσκευή και επειδή έχουμε μπερδευτεί: 1. Ποια ειναι η πιο τελευταία εκδοση λογισμικου 2. Τι παιζει με τα ελληνικά; Τώρα έχει s3 mini, φαντάζομαι το lenovo θα του φανεί πολύ καλύτερο, σωστα;;
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι σε διαφορα router φορτωνει αργα ιστοσελιδες και αρκετες φορες αποσυνδεεται. Μηπως το εχει παρατηρησει κάποιος αλλος; Εχω αυτη την ρομ http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, ενδιαφέρεται φιλος για την συσκευή και επειδή έχουμε μπερδευτεί: 1. Ποια ειναι η πιο τελευταία εκδοση λογισμικου 2. Τι παιζει με τα ελληνικά; Τώρα έχει s3 mini, φαντάζομαι το lenovo θα του φανεί πολύ καλύτερο, σωστα;;

 

1.H πιο τελευταία έκδοση είναι η Vibe 2.0 1447_ST . Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει το playstore σε official vibe.Υπάρχει η 1439 από needrom που είναι έτοιμη με root κ gapps.

2.Εξολοκλήρου ελληνική ROM δεν υπάρχει. Το μενού είναι στα αγγλικά. Υπάρχει εφαρμογή(morelocal 2) που προσθέτει ελληνική γλώσσα αλλά μεταφράζει μέρος της ROM.Το μενού θα παραμείνει αγγλικό αλλά στις εφαρμογές(π.χ facebook) θα είναι στα ελληνικά.Γνώμη μου είναι οτι είναι πολύ καλύτερο από το S3 mini

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρατηρησα οτι σε διαφορα router φορτωνει αργα ιστοσελιδες και αρκετες φορες αποσυνδεεται. Μηπως το εχει παρατηρησει κάποιος αλλος; Εχω αυτη την ρομ http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα σε κάποια ρούτερ με το lenovo s820.Δεν φταίει το κινητό.Είναι από τις ρυθμίσεις του ρούτερ.Σε έναν φίλο με wind σύνδεση στο σπίτι είχα πάρει τηλ κ μου είχαν πει από τις ρυθμίσεις να αλλάξω τις μπάντες στο ρούτερ.Είχε 802,11 b+g+n κ μου είπαν να βγάλω το n.Άφησα 802,11 b+g . Το s820 δεν μου ξαναέκανε disconnect μετά από αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και από εμένα! έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα μηνύματα απλά είμαι λίγο καχύποπτος ! θέλω να αγοράσω το κινητό από minideal αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το site! υπάρχει κάποιος που το έχει αγοράσει από το συγκεκριμένο site? φοβάμαι μήπως είναι ελαττωματικό η κλώνος!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και από εμένα! έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα μηνύματα απλά είμαι λίγο καχύποπτος ! θέλω να αγοράσω το κινητό από minideal αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το site! υπάρχει κάποιος που το έχει αγοράσει από το συγκεκριμένο site? φοβάμαι μήπως είναι ελαττωματικό η κλώνος!

 

Το minideal είναι από τα πιο παλιά και αξιόπιστα καταστήματα και δεν στέλνει κλώνους αλλά γνήσια τηλέφωνα. Φυσικά υπάρχουν και άλλα καλά και αξιόπιστα καταστήματα. Ούτε ελαττωματικά στέλνει. Τώρα στα χιλιάδες που στέλνει μπορεί να τύχει και κανένα ελαττωματικό αλλά αυτό είναι τυχαίο. Είναι χιλιάδες αυτοί που έχουν αγοράσει από minideal. Έχει ξεχωριστό topic και εδώ στο forum http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373927

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά και από εμένα! έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα μηνύματα απλά είμαι λίγο καχύποπτος ! θέλω να αγοράσω το κινητό από minideal αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το site! υπάρχει κάποιος που το έχει αγοράσει από το συγκεκριμένο site? φοβάμαι μήπως είναι ελαττωματικό η κλώνος!

 

Όσα καταστήματα εκπροσωπούνται επίσημα στο παρόν forum θεωρούνται αξιόπιστα και μπορείς να τα εμπιστευτείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αγοράσει το S960 από pandawill και η μπαταρία τελειώνει σε 5 -6 ώρες με ελάχιστη χρήση! ξέρει κανείς τι παίζει? και τι πρέπει να κάνω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε πρώτα ένα battery calibration (εφαρμογή από το play store), μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν δεις διαφορά... παραγγέλνεις νέα μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1.H πιο τελευταία έκδοση είναι η Vibe 2.0 1447_ST . Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει το playstore σε official vibe.Υπάρχει η 1439 από needrom που είναι έτοιμη με root κ gapps.

2.Εξολοκλήρου ελληνική ROM δεν υπάρχει. Το μενού είναι στα αγγλικά. Υπάρχει εφαρμογή(morelocal 2) που προσθέτει ελληνική γλώσσα αλλά μεταφράζει μέρος της ROM.Το μενού θα παραμείνει αγγλικό αλλά στις εφαρμογές(π.χ facebook) θα είναι στα ελληνικά.Γνώμη μου είναι οτι είναι πολύ καλύτερο από το S3 mini

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα σε κάποια ρούτερ με το lenovo s820.Δεν φταίει το κινητό.Είναι από τις ρυθμίσεις του ρούτερ.Σε έναν φίλο με wind σύνδεση στο σπίτι είχα πάρει τηλ κ μου είχαν πει από τις ρυθμίσεις να αλλάξω τις μπάντες στο ρούτερ.Είχε 802,11 b+g+n κ μου είπαν να βγάλω το n.Άφησα 802,11 b+g . Το s820 δεν μου ξαναέκανε disconnect μετά από αυτό

Ευχαριστώ για την απάντηση, όλα αυτά (ελληνικη ρομ & playstore) μπορεί να τα ζητήσει απο αυτους (minideal) να τα περάσουν η πρεπει να τα βάλει μόνος του? Ελληνικά θα έχει σε κατάλογο κ μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

1.H πιο τελευταία έκδοση είναι η Vibe 2.0 1447_ST . Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει το playstore σε official vibe.Υπάρχει η 1439 από needrom που είναι έτοιμη με root κ gapps.

2.Εξολοκλήρου ελληνική ROM δεν υπάρχει. Το μενού είναι στα αγγλικά. Υπάρχει εφαρμογή(morelocal 2) που προσθέτει ελληνική γλώσσα αλλά μεταφράζει μέρος της ROM.Το μενού θα παραμείνει αγγλικό αλλά στις εφαρμογές(π.χ facebook) θα είναι στα ελληνικά.Γνώμη μου είναι οτι είναι πολύ καλύτερο από το S3 mini

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα σε κάποια ρούτερ με το lenovo s820.Δεν φταίει το κινητό.Είναι από τις ρυθμίσεις του ρούτερ.Σε έναν φίλο με wind σύνδεση στο σπίτι είχα πάρει τηλ κ μου είχαν πει από τις ρυθμίσεις να αλλάξω τις μπάντες στο ρούτερ.Είχε 802,11 b+g+n κ μου είπαν να βγάλω το n.Άφησα 802,11 b+g . Το s820 δεν μου ξαναέκανε disconnect μετά από αυτό

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αν βγάλεις το n πέφτει και η ταχύτητα μετά όμως θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να βάλεις τη ρομ πρέπει πρώτον να προλάβεις να κάνεις την ενημέρωση του οδηγού όπως λέει στις οδηγίες! να αποσυνδέσεις το κινητό μετά! και να πατήσεις το download και μετά να το ξανασυνδέσεις... (κλειστό)! Εννοείτε για να προλάβεις αυτά τα δευτερόλεπτα πρέπει να έχεις ανοιχτό το πίνακα με τη διαχείριση συσκευών!

 

Όσον αφορά το ότι δεν αναγνωρίζει αριθμούς στο αρχείο κλήσεων και στα μηνύματα, είναι απλά μια επιλογή!

Μέσα απ το αρχείο καταγραφής για παράδειγμα πατάς επιλογές> more features and setings>more display options>matching digits of number>7 digits!!!

 

Πολύς θόρυβος έχει γίνει γι αυτό!

 

Για το κλείδωμα σε 2G-gsm το ψάχνω και θα επανέλθω. (το 3g για όσους δεν δουλεύουν δεδομένα ή για όταν δεν τα δουλεύουν καταπίνει μπαταρία!)

 

Υπόψιν και η έξυπνη περιστροφή οθόνης καταπίνει μπαταρία! Γιατί κρατάει τη κάμερα ανοιχτή!

Λοιπόν για εναλλαγή από 3G σε 2G κτλ κατεβάστε από playstore την εφαρμογή "Network" από Philipp Mangelow έχει σήμα ένα μαύρο ακουστικό εδώ μπορείτε να το δείτε. Κάντε παιχνίδι στο ¨Ορισμός προτιμώμενου δικτύου" ανάμεσα σε GSM only (2G) και WCDMA preferred (2G/3G)

 

Για τις επαφές αυτό με το 7digits στις επιλογές και αφαιρέστε το +30 από όλες τις επαφές με ένα prefix fixer ή prefixer

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα τη ρομ του bazaralampi (χαραλαμπη και τα λοιπα λολ) αλλα μου φαινεται οτι ειναι αρκετα laggy και αυτη...δοκιμασε κανενας και τη row? http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-kk/ ειναι καλυτερη η στα ιδια??ευχαριστω.. Η allegro τι λέει; εχει θέματα; Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι που δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί πάλι . ο αποθηκευτικος χώρος που είναι 6.37 και 8,11 χωρισμένος αλλάζει να γίνει ενιαίος ?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ενιαίος όχι, αλλά μπορείς να κάνεις repartition κατά βούληση... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

αν πάλι δεν θέλω να αλλάξω το παρτισιον αλλά να κερδίσω περισσότερο χώρο? γιατί τώρα λέει συνολικός 6.37 διαθέσιμος 2.80. 4gb τι στο κάλο έχει δεσμεύσει (μέγεθος χρησιμοποιημενης μνήμης 3.42)

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω παραγγειλει το συγκεκριμενο κινητο και επειδη στην πρωτη σελιδα του θεματος δεν εχει συνδεσμους για custom rom θελω να ρωτησω αν υπαρχουν rom για το συγκεκριμενο κινητο,και σε ποια εχετε καταληξει οτι ειναι πιο καλη.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχε υποψιν για το repartition οτι το κινητο μας δεν εχει sd card...

 

Λινκ για roms...

 

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-s/s960/

 

http://www.androidrookies.com/search/label/S960

s.k.
Link to comment
Share on other sites

εχε υποψιν για το repartition οτι το κινητο μας δεν εχει sd card...

 

Λινκ για roms...

 

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-s/s960/

 

http://www.androidrookies.com/search/label/S960

σ ευχαριστώ!απο κάμερες και gps πως ειναι?για το repartition οκ το διαβασα,αλλά δεν θα το φορτώσω πολύ εχω και το note 3.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...