Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε μάγκες ξέρει κανείς αν θα έχουμε καμια καλή προσφορα για internet για το 2010 με τα πακέτα non stop? να δίνουν ξέρω εγώ και 600 mb ή 1200 mb... είμαι φαντάρος και θα μου ήταν τρομερά ευχρηστο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε μάγκες ξέρει κανείς αν θα έχουμε καμια καλή προσφορα για internet για το 2010 με τα πακέτα non stop? να δίνουν ξέρω εγώ και 600 mb ή 1200 mb... είμαι φαντάρος και θα μου ήταν τρομερά ευχρηστο

Υπάρχουν NON STOP στην cosmote?? Μόνο το Myview Υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μειναμε μονο με το plus?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν NON STOP στην cosmote?? Μόνο το Myview Υπάρχει.

 

σωστα μονο το μηναιο πασο υπαρχει με τα 4€ που εχει 40MB ιντερνετ και απεριοριστο myview για ενα μηνα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σωστα μονο το μηναιο πασο υπαρχει με τα 4€ που εχει 40MB ιντερνετ και απεριοριστο myview για ενα μηνα.

 

Έχω την εντύπωση ότι τα 40MB είναι ΜΟΝΟ για mobile sites (http://m.facebook.com, http://m.myspace.com, http://mobile.yahoo.com, http://www.youtube.com/mobile και άλλα πολλά). Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος αλλά νομίζω ότι στο παρελθόν είχα μπει σε κανονικό site και με χρέωσε... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι σέρνεται η υπηρεσία ανανέωσης.

 

Ελπίζω να φροντίσει η Κοσμοτέ να περαστεί η κάρτα πριν το νέο έτος να μπορέσουμε να πάρουμε κανα τηλέφωνο.

 

Ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι σέρνεται η υπηρεσία ανανέωσης.

 

Ελπίζω να φροντίσει η Κοσμοτέ να περαστεί η κάρτα πριν το νέο έτος να μπορέσουμε να πάρουμε κανα τηλέφωνο.

 

Ντροπή.

 

ασε ταπα τα ιδια και σε εμενα προσπαθω εδω και 20 λεπτα να περάσω μια καρτα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ηρθα απο wind με φορητοτητα και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα.

Σε cosmoκαρτα ποιο ειναι το τηλεφωνο για να μαθω το υπολοιπο μου και ποιο για ανανεωση;

Επισης απο cosmoκαρτα σε what's up μου ειπαν οτι πρεπει να στειλω ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετα W στο 1314, το προβλημα ειναι οτι στελνω αλλα δεν λαμβανω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ηρθα απο wind με φορητοτητα και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα.

Σε cosmoκαρτα ποιο ειναι το τηλεφωνο για να μαθω το υπολοιπο μου και ποιο για ανανεωση;

Επισης απο cosmoκαρτα σε what's up μου ειπαν οτι πρεπει να στειλω ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετα W στο 1314, το προβλημα ειναι οτι στελνω αλλα δεν λαμβανω απαντηση.

 

Ενημέρωση υπολοίπου και ανανέωση στο 1314.

 

Για αλλαγή πακέτου, έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι μικρό το w κι όχι κεφαλαίο (W). Γιατί δεν ήρθες κατευθείαν στο What's Up και κάνεις αλλαγή πακέτου εκ των υστέρων αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Στο 1314 καλουσα αλλα μου εχει ενα ηχογραφημενο μυνημα (στον κοσμο του what's up μπλα μπλα μπλα) και μετα μου το κλεινει αμεσως. Οσο για την αλλαγη πακετου εγω τους ειπα οτι θελω what's up, τωρα γιατι το εκαναν ετσι δεν εχω ιδεα... μπορει να πρεπει να γινει κοσμοκαρτα πρωτα και να πρεπει να κανω εγω την μετατροπη.

Βασικα απο οσο καταλαβα μπορει να μην εχει ολοκληρωθει η μεταφορα της γραμης και μου εχει ακομα προβληματα γιατι δεν εχει πανω απο 1 ωρα που μου ενεργοποιηθηκε η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση υπολοίπου και ανανέωση στο 1314.

 

Για αλλαγή πακέτου, έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι μικρό το w κι όχι κεφαλαίο (W). Γιατί δεν ήρθες κατευθείαν στο What's Up και κάνεις αλλαγή πακέτου εκ των υστέρων αν επιτρέπεται;

 

δεν μπορεις να κανεις φορητότητα σε whats up παρα μόνο σε κοσμοκάρτα.Μετα κάνεις αλαγή πακέτου σε whats up δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Στο 1314 καλουσα αλλα μου εχει ενα ηχογραφημενο μυνημα (στον κοσμο του what's up μπλα μπλα μπλα) και μετα μου το κλεινει αμεσως. Οσο για την αλλαγη πακετου εγω τους ειπα οτι θελω what's up, τωρα γιατι το εκαναν ετσι δεν εχω ιδεα... μπορει να πρεπει να γινει κοσμοκαρτα πρωτα και να πρεπει να κανω εγω την μετατροπη.

Βασικα απο οσο καταλαβα μπορει να μην εχει ολοκληρωθει η μεταφορα της γραμης και μου εχει ακομα προβληματα γιατι δεν εχει πανω απο 1 ωρα που μου ενεργοποιηθηκε η cosmote.

Για να ακούς κατ'ευθείαν τις επιλογές του 1314 (Υπόλοιπο, λήξη υπολοίπου και ανανέωση χρόνου ομιλίας) θα καλείς το 6971314. Από τη στιγμή που στην οθόνη του κινητού σου εμφανίζει "GR Cosmote" η γραμμή σου είναι μια χαρά. Η Cosmote έχει προβλήματα και όχι η γραμμή σου. :)

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 ωρες προσπαθώ να περάσω μια κάρτα και τζίφος!Τι να κάνω?παιρνω στην εξυπηρέτησηη περιμένω να συνδεθώ και μετα πεφτει η γραμμή
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο σημειο της διαδικασιας κολλαει; μολις πηρα 2 φορες στο 1314 και λειτουργησε μια χαρα! ακομα κι οταν πατησα το 3 για ανανεωση -δεν την εκανα- ακουστηκε απευθειας η φωνη της κοπελας να λεει "παρακαλουμε πληκτρολογηστε τον αριθμο που βρισκεται στην καρτα ανανεωσης χρονου" :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μετα π βάζω τον αριθμο της καρτας δεν υπάρχει ανταποκριση έστειλα και σμς αλλα τπτ

 

σε ποιο σημειο της διαδικασιας κολλαει; μολις πηρα 2 φορες στο 1314 και λειτουργησε μια χαρα! ακομα κι οταν πατησα το 3 για ανανεωση -δεν την εκανα- ακουστηκε απευθειας η φωνη της κοπελας να λεει "παρακαλουμε πληκτρολογηστε τον αριθμο που βρισκεται στην καρτα ανανεωσης χρονου" :confused:

 

μετa που πλητρολογω τον κωδικό , δεν κανει τπτ απλα περιμενω περιμένω και τζιφος

εστειλα και σμς αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 καρτες που περασα χθες (οχι ολες σε εμενα :) ) δεν επαιρνε το τελευταιο νουμερο κ εμενε εκει....πατα αλλη μια φορα το τελευταιο νουμερο απο την καρτα ανανεωσης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δυκτιο ακομα σερνετε απο οτι καταλαβα, θελω να περασω μια καρτα απο χθες και ακομα τιποτα μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον αυτην την στιγμη. Το ιδιο και η αλλαγη για what's up, στελνω μυνημα αλλα δεν ερχετε απαντηση....

Να ρωτησω κατι αλλο τωρα, τι πρεπει να κανω για να μου ερχεται ειδοποιηση για το ποιος με πηρε οταν εχω κλειστο το κινητο; Τωρα οταν με παιρνουν λεει καλεστε αργοτερα και δεν μου ερχετε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο τωρα, τι πρεπει να κανω για να μου ερχεται ειδοποιηση για το ποιος με πηρε οταν εχω κλειστο το κινητο; Τωρα οταν με παιρνουν λεει καλεστε αργοτερα και δεν μου ερχετε κατι...

 

επικοινωνεις με το 1313 και το ζητας. δυστυχως δεν υπαρχει καποιο μηνυμα για να στειλεις. παρολα αυτα ομως, υπαρχει το εξης προβλημα. αν αλλαξεις συσκευη και βαλεις την καρτα sim σε αλλο κινητο τοτε η υπηρεσια απενεργοποιειται/ακυρωνεται για αγνωστο λογο και πρεπει εκ νεου να τηλεφωνσησεις στο 1313 για να το ενεργοποιησεις ξανα. :mad:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

επικοινωνεις με το 1313 και το ζητας. δυστυχως δεν υπαρχει καποιο μηνυμα για να στειλεις. παρολα αυτα ομως, υπαρχει το εξης προβλημα. αν αλλαξεις συσκευη και βαλεις την καρτα sim σε αλλο κινητο τοτε η υπηρεσια απενεργοποιειται/ακυρωνεται για αγνωστο λογο και πρεπει εκ νεου να τηλεφωνσησεις στο 1313 για να το ενεργοποιησεις ξανα. :mad:

 

δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες διοτι εχω αλλαξει παρα πολλες φορες συσκευη λογω οτι δεν ειχα μπαταρια και η ειδοποιηση κλήσεων δουλέυει μια χαρα. για να την ενεργοποιησεις θα πληκτρολογησεις ##002# και μετα το πληκτρο κλησης για να ακυρωθούν οι πρωωθήσεις και μετα υπαρχουνε δυο επιλογές για την ειδοποιήση κλήσεων η μια ειναι με ειδοποιήση καλούντα δηλαδη να ενημερώνεται ο συνδρομητής που σε παίρνει οτι εσυ θα ειδοποιηθείς για την κλήση του και για να το ενεργοποιήσεις πατας **62*+30697547 και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697. και μετα # και το πληκτρο κλήσης. εαν δεν επιθυμείς να ενημερώνεται ο συνδρομητης που σου καλει οτι θα ειδοποιηθείς τοτε θα πατησεις παλι ##002# για να ακυρώσεις τις πρωωθήσεις και μετα θα πληκτρολογήσεις **62*697και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697 και μετα #. εαν δεν θελεις καθολου την ειδοποιηση κλήσεων τοτε ακυρωσε μονο τις πρωωθησεις με ##002# και μετα το πληκτρο κλήσης. εαν ο αριθμός σου προέρχεται απο φορητότητα τοτε δεν ισχυει το παραπάνω επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελάτων για σου πει τι αλλαζουν απο τα παραπάνω . στο 1313. ελπίζω να σε βοήθησα.

 

δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες διοτι εχω αλλαξει παρα πολλες φορες συσκευη λογω οτι δεν ειχα μπαταρια και η ειδοποιηση κλήσεων δουλέυει μια χαρα. για να την ενεργοποιησεις θα πληκτρολογησεις ##002# και μετα το πληκτρο κλησης για να ακυρωθούν οι πρωωθήσεις και μετα υπαρχουνε δυο επιλογές για την ειδοποιήση κλήσεων η μια ειναι με ειδοποιήση καλούντα δηλαδη να ενημερώνεται ο συνδρομητής που σε παίρνει οτι εσυ θα ειδοποιηθείς για την κλήση του και για να το ενεργοποιήσεις πατας **62*+30697547 και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697. και μετα # και το πληκτρο κλήσης. εαν δεν επιθυμείς να ενημερώνεται ο συνδρομητης που σου καλει οτι θα ειδοποιηθείς τοτε θα πατησεις παλι ##002# για να ακυρώσεις τις πρωωθήσεις και μετα θα πληκτρολογήσεις **62*697και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697 και μετα #. εαν δεν θελεις καθολου την ειδοποιηση κλήσεων τοτε ακυρωσε μονο τις πρωωθησεις με ##002# και μετα το πληκτρο κλήσης. εαν ο αριθμός σου προέρχεται απο φορητότητα τοτε δεν ισχυει το παραπάνω επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελάτων για σου πει τι αλλαζουν απο τα παραπάνω . στο 1313. ελπίζω να σε βοήθησα. για να περισσότερες πληροφορίες μπες εδω http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=instructions&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fbasic_eidopoihsh.xml&breadcrumbTitle=%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%9A%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD&serviceCategory=#0 .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

κανω αυτο που λες αλλα μου λεει οτι το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε...:blink:

 

edit: μολις εκανα ακριβως αυτα που λεει στο site της cosmote αλλα μου γραφει στην οθονη "αγνωστο αποτελεσμα"... :wacko::blink:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ειχα χρονια 8 χρονια vodafone περυσι ηρθα στη cosmote, πριν λιγους μηνες πηρα ενα nokia E52, εχω εγκαταστησει τον opera απο τα ovi store οπως και το windows live messenger με το whats up μου καμια φορα δεν τις ανοιγει τις εφαρμογες και αν τις ανοιξει δουλευουν αργα σα το χαρο (ο opera) αντιθετος αν βαζω το vodafone cu μου δουλευουν αψογα. Ειναι τρισαθλιο το internet της cosmote ουτε καν υπηρεσια ενημερωσης υπολοιπου τον mb δεν εχουν, την εχω πατησει μερικες φορες καθως μου τελειωνουν και μου τρωει 2-3ευρω μεχρι να το παρω χαμπαρι. Καλα δε συζηταμε οταν στελνεις μηνυμα για να ενεργοποιησεις καποιες επιλογες του whats up πρεπει να το στηλεις 2-3 φορες το μηνυμα για να το παρει ενω αν θες να παρεις τηλεφωνο σε ωρες αιχμης ειδικα το απογευμα κλαφτα χαραλαμπε. απορω πως ειναι νουμερο 1 εταιρεια κινητης ειναι ετη φωτος πισω απο την vodafone, απελπισια ειναι.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα χρονια 8 χρονια vodafone περυσι ηρθα στη cosmote, πριν λιγους μηνες πηρα ενα nokia E52, εχω εγκαταστησει τον opera απο τα ovi store οπως και το windows live messenger με το whats up μου καμια φορα δεν τις ανοιγει τις εφαρμογες και αν τις ανοιξει δουλευουν αργα σα το χαρο (ο opera) αντιθετος αν βαζω το vodafone cu μου δουλευουν αψογα. Ειναι τρισαθλιο το internet της cosmote ουτε καν υπηρεσια ενημερωσης υπολοιπου τον mb δεν εχουν, την εχω πατησει μερικες φορες καθως μου τελειωνουν και μου τρωει 2-3ευρω μεχρι να το παρω χαμπαρι. Καλα δε συζηταμε οταν στελνεις μηνυμα για να ενεργοποιησεις καποιες επιλογες του whats up πρεπει να το στηλεις 2-3 φορες το μηνυμα για να το παρει ενω αν θες να παρεις τηλεφωνο σε ωρες αιχμης ειδικα το απογευμα κλαφτα χαραλαμπε. απορω πως ειναι νουμερο 1 εταιρεια κινητης ειναι ετη φωτος πισω απο την vodafone, απελπισια ειναι.

 

πεστα χρηστοστομε!! και εγω δεν μπορω να το καταλάβω πως ειναι πρωτη αφου ειναι χαλία . και πως ολος ο κοσμος επιλεγει κοσμοτε συμφωνα με αιτησεις φορητοτητας που λεει και στην διαφημηση και νιωθει ωραία και εγω δεν μπορώ να το καταλάβω. ποιο αθλιο δικτυο κινητης τηλέφωνιας δεν εχω συναντήσει. και εγω που ειχα ενα δευτερο νουμερο vodafone το εκανα what's up λογω της προσφοράς του 2009 και την το ηθελα απο την στιγμή που ενεργοποιήθηκα στο δίκτυο της κοσμοτε δεν μπορουσα να παρω τηλέφωνο απο τις 8 το βράδυ και μεχρι 10:30 περιπου και τις πρωινες ωρεσ και απο sms τα ιδια και χειροτερα .. και μετα απο 3 μηνες το βελτιώσανε αυτο το χάλι και τώρα ακόμα χειρότερα... ενω με την vodafone κανενα προβλημα επικοινωνιας παντα αξιοπιστη και δεν ειχα ποτε τετοια προβλήματα.

 

κανω αυτο που λες αλλα μου λεει οτι το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε...:blink:

 

edit: μολις εκανα ακριβως αυτα που λεει στο site της cosmote αλλα μου γραφει στην οθονη "αγνωστο αποτελεσμα"... :wacko::blink:

 

ξανα δοκιμασε παλι αυριο διοτι δεν ξερω σημερα αλλα το δίκτυο της κοσμοτε εχει παραγίνει η κατασταση λογω υπερφορτωσης . εαν δεν το καταφερεις παρε το 1313 και ζητα να σε βοηθήσουν διοτι μπορεί να εχει κολλήσει το δίκτυο. ελπίζω να καταφέρεις να ποιασεις γραμμή διοτι ειναι απελπιστηκή η καταστάση σήμερα λεει ολο οτι '' λογω υπερφορτωσης δικτύου παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα''.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολη μηνυματων απο το call 600 οταν εισαι σε roaming χρεωνεται επιπλεον?

 

Όταν είσαι σε περιαγωγή δεν ισχύει κανένα προπληρωμένο πακέτο.. Όλα χρεώνονται κανονικά σύμφωνα με τις χρεώσεις που ισχύουν στην χώρα στην οποία βρίσκεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...