Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασες να βαλεις αλλη γλωσσα για την περιηγηση για να δεις αν δουλευει;

Θυμαμαι παρομοιο κολλημα στο symbian ξεπερνιωταν βαζοντας αγγλικα στη πλοηγηση και επειτα παλι ελληνικα.

 

 

Έχω βάλει και αγγλικά αλλά τα ίδια

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως το πρόβλημα είναι εδώ;

1ο συνημμένο. Βγαίνει αυτό στην επανεγκατάσταση και άνοιγμα του Here drive+, το οποίο δεν μου φαίνεται σωστό γιατί όπως φαίνεται στο 2ο screenshot έχω ελληνικά.

 

Οι ρυθμίσεις μου (2ο συνημμένο).

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Άλλο η γλώσσα και το πληκτρολόγιο και άλλο οι φωνητικές εντολές... Πάτα λήψη στα Ελληνικά καθώς δεν είναι εγκατεστημένα και για αυτό δεν στο βγάζει... Μόλις κάνει λήψη τσέκαρε πάλι...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν έχει ελληνικά ως επιλογή να κατεβάσω (το ανέφερα παραπάνω) φωνητικές εντολές...

Θεώρησα οτι αυτό αφορά cortana κλπ.. και δεν έδωσα σημασία ιδιαίτερη. Αν είχα την επιλογή, θα το είχα κάνει ήδη φυσικά :)

Μπορεί να παίζει ρόλο το οτι έχω dev preview?

και να μην μου δίνει γλώσσα ελληνική φωνητικών εντολών;

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπερδεύεσαι πάλι ρε συ Keras? Τα έχεις κάνει λίγο αχταρμα :lol:

 

Οι "φωνητικές εντολές" στις ρυθμίσεις ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με τους χάρτες...

 

Η φωνητική καθοδήγηση είναι αυτό που έβαλες στην πρώτη φώτο... Πάτα εκεί λήψη και μετά θα μπορείς να έχεις φωνητική καθοδήγηση :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε αυτό που λες για τις φωνητικές εντολές, απλά όπως φαίνεται στο πρώτο, γράφει ότι δεν έχει καθοδήγηση με φωνή κλπ.

Αυτό έκανα κάθε φορά στην επανεγκατάσταση, κατέβασα τη φωνή στα ελληνικά. Τίποτα όμως, δεν έχω φωνητική καθοδήγηση.

Έβαλα το 2ο screenshot λόγω του μηνύματος που βλέπεις στο πρώτο, για να δείξω τις ρυθμίσεις μου, μήπως κάτι εινα λάθος και μου ξεφεύγει...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέει ότι δεν θα έχεις φωνητική καθοδήγηση... Σου λέει ότι δεν θα έχεις εκφώνηση στα ονόματα οδών που δεν υπάρχει στα Ελληνικά... Θα σου λέει τα "Στρίψε δεξια", "Σε 200 μετρα αριστερά" κτλ κλτ αλλά όχι τα ονόματα οδών...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ.

Έκανα πάλι λήψη της φωνής γυναικείας στα ελληνικά, αλλά πάλι...

Σήμερα που χρειάστηκα, πήγαινα πλοήγηση στο μουγκό...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ.

Έκανα πάλι λήψη της φωνής γυναικείας στα ελληνικά, αλλά πάλι...

Σήμερα που χρειάστηκα, πήγαινα πλοήγηση στο μουγκό...

 

Φιλε μου συγνωμη αν το εχεις ηδη αναφερει, αλλα μηπως δεν δουλευει γενικα το ηχειο της συσκευης και οχι μονο η εκφωνηση στην πλοηγηση;

Δηλαδη ανοιχτη ακροαση και να παιζεις μουσικη απο το ηχειο δουλευουν κομπλε;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει κανονικά το ηχείο.

Μόνο πλοήγηση είναι χωρίς φωνή, όσες φορές και να το έχω ανοίξει.

Αρχίζω να πιστεύω πως θα είναι κάτι από preview for developers που έχω... Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, διότι έχω ανά 2 ημέρες περίπου sudden death της συσκευής, που επανέρχεται μόνο με soft reset...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει κανονικά το ηχείο.

Μόνο πλοήγηση είναι χωρίς φωνή, όσες φορές και να το έχω ανοίξει.

Αρχίζω να πιστεύω πως θα είναι κάτι από preview for developers που έχω... Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, διότι έχω ανά 2 ημέρες περίπου sudden death της συσκευής, που επανέρχεται μόνο με soft reset...

 

Η κάρτα sim είναι κομμένη ή την έχεις αγοράσει κανονικά από τον πάροχό σου??

Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί παντού... Αποφεύγουμε τις κομμένες σιμ οπωσδήποτε... Καλύτερα να δώσεις 5 ευρώ και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό που λες, είναι καλύτερη η μη κομμένη.

Την συγκεκριμένη κάρτα την έχω δουλέψει με πάνω απο 15-20 συσκευές απο πέρυσι (μέσα σε αυτές και 2-3 1020 που είχα πάρει) και δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Μάλιστα δεν είναι καν micro, είναι nano με αντάπτορα micro...

Αν δεν μου δούλευε γενικά και σε άλλα πράγματα, να πω οκ. Αλλά, πως βγάζεις το συμπέρασμα οτι μπορεί να φταίει η κομμένη κάρτα sim γι αυτό που συμβαίνει;

Έχει διαπιστωθεί κάτι ανάλογο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό που λες, είναι καλύτερη η μη κομμένη.

Την συγκεκριμένη κάρτα την έχω δουλέψει με πάνω απο 15-20 συσκευές απο πέρυσι (μέσα σε αυτές και 2-3 1020 που είχα πάρει) και δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Μάλιστα δεν είναι καν micro, είναι nano με αντάπτορα micro...

Αν δεν μου δούλευε γενικά και σε άλλα πράγματα, να πω οκ. Αλλά, πως βγάζεις το συμπέρασμα οτι μπορεί να φταίει η κομμένη κάρτα sim γι αυτό που συμβαίνει;

Έχει διαπιστωθεί κάτι ανάλογο;

 

Γενικά είχαν πολλοί πρόβλημα με κομένη sim αν διαβάσεις στο φόρουμ. Δοκίμασε με κανονική και δεν νομίζω να ξανά έχεις παρόμοια προβλήματα. Δεν είναι ακριβή, 5€ έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό που λες, είναι καλύτερη η μη κομμένη.

Την συγκεκριμένη κάρτα την έχω δουλέψει με πάνω απο 15-20 συσκευές απο πέρυσι (μέσα σε αυτές και 2-3 1020 που είχα πάρει) και δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Μάλιστα δεν είναι καν micro, είναι nano με αντάπτορα micro...

Αν δεν μου δούλευε γενικά και σε άλλα πράγματα, να πω οκ. Αλλά, πως βγάζεις το συμπέρασμα οτι μπορεί να φταίει η κομμένη κάρτα sim γι αυτό που συμβαίνει;

Έχει διαπιστωθεί κάτι ανάλογο;

 

Η κομμένη κάρτα (ή έστω η δική σου με ανταπτορα) μπορεί να φταίει σε διάφορες δυσλειτουργίες αλλά θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να είναι η αιτία του δικού σου προβλήματος.

Γνώμη μου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει κανονικά το ηχείο.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, διότι έχω ανά 2 ημέρες περίπου sudden death της συσκευής, που επανέρχεται μόνο με soft reset...

 

Η κομμένη κάρτα (ή έστω η δική σου με ανταπτορα) μπορεί να φταίει σε διάφορες δυσλειτουργίες αλλά θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να είναι η αιτία του δικού σου προβλήματος.

Γνώμη μου

Για την πλοήγηση μπορεί να μην έιναι η λύση του προβλήματος, αλλά για το λόγο που παραθέτω τα γραφόμενα του παιδιού παραπάνω είναι σίγουρα η λύση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά δεν το ανέφερα για το θέμα με την πλοήγηση αλλά για τις επανεκκινήσεις που ανέφερε ο Keras....

 

Ον τόπικ Keras όταν πας στο Here Drive - Ρυθμίσεις -> Φωνή πλοήγησης βλέπεις αυτό?:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/wp_ss_20141015_0001_zpse74f3363.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι είμαι, με ελληνικά γυναικεία φωνή (άλλωστε δεν υπάρχει ανδρική ως επιλογή :) )

Τα έχω βγάλει και επανεγκαταστήσει 2-3 φορές...

(για τις επανεκκινήσεις, ναι, μπορεί να φταίει η σιμ, δεν το αμφισβητώ)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λύνεται με soft reset το θέμα δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη λύση από το hard reset...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοβάμαι κι εγώ, διότι με soft δεν γίνεται κάτι.

Αν πάρω backup, hard reset και επαναφέρω, προφανώς δεν κερδίζω τίποτα, έτσι;

Ρωτάω διότι σε WP δεν έχω επαναφέρει ποτέ backup

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοβάμαι κι εγώ, διότι με soft δεν γίνεται κάτι.

Αν πάρω backup, hard reset και επαναφέρω, προφανώς δεν κερδίζω τίποτα, έτσι;

Ρωτάω διότι σε WP δεν έχω επαναφέρει ποτέ backup

 

Πάρε backup με αποεπιλεγμένο το backup των ρυθμίσεων των εφαρμογών και μετά επανέφερε από αυτό. Θα σου φέρει κανονικά τις εφαρμογές χωρίς όμως τις ρυθμίσεις τους που πιθανόν σου έχουν δημιουργήσει το πρόβλημα με τα κλεισίματα των εφαρμογών.

Η κομμένη sim είναι μια πιθανή εξήγηση αν σου κάνει restart τη συσκευή μόνο του.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aπο χθές υπάρχει αναβάθμιση για HERE Maps για όλες τις συσκευές με wp. Είναι ο Q3/2014 έκδοση 8.30.56.114 Edited by ppppetros

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Aπο χθές υπάρχει αναβάθμιση για HERE Maps για όλες τις συσκευές με wp. Είναι ο Q3/2014 έκδοση 8.30.56.114

Δεν εχει εμφανιστει σε lumia 925. Ακομα και manually λεει οτι ειναι κομπλε. :/

 

Προσεξες καμια διαφορα;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους χάρτες θέλει να πει ο φίλος.... Άλλο οι χάρτες άλλο το HERE Maps... Πηγαίνετε Ρυθμίσεις -> Swipe δεξιά στην ενότητα Εφαρμογές -> Χάρτες -> Έλεγχο για ενημερώσεις....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...