Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω cloudy g3 2.0 με το κερνελ της cloudy.

Δεν εχω δει καποιο προβλημα ακομα απλα

πιστευω το κινητο ητανε πιο γρηγορο με την stock rom.

Οσοι περασατε το καινουργιο update ειστε ικανοποιημενοι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του lg g2 και έχω το εξής θέμα:

Στη μανίσια εφαρμογή του email, έχω συνδέσει το μέιλ μου στο yahoo.

Ενώ όλα τα μέιλ τα βλέπω κανονικά, από δύο συγκεκριμένους αποστολείς δεν αναγνωρίζει τη γραμματοσειρά και τα βγάζει αλαμπουρνέζικα.

Μπαίνοντας όμως στο yahoo μέσω browser μπορώ να τα δω κανονικά.

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με ενημερωσει καποιος αν εχει βγει η 20g για γερμανικο 16gb?γιατι ειμαι με g3 2.0 αυτη τη στιγμη και δεν μπορω να το δω.σκεφτομαι να γυρισω σε stock.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κλειδωσεις οπου θες.

*#*#4636#*#*

Phone information

Set preferred network type.

Ωραίος :up: δεν το 'ξερα αυτό το κολπάκι.

Δες εδώ έχει τις επιλογές

Σε 4G δίκτυα δεν δίνει τις ίδιες επιλογές:

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη, αλλά δεν το βρήκα πουθενά να έχει ξανά αναφερθεί. Από την ημέρα που πέρασα την τελευταία αναβάθμιση σε g (αγγλική συσκευή), υπάρχουν φορές που παρατηρώ ότι η συσκευή έχει μπει σε προφίλ σίγασης. Για παράδειγμα έβγαλα πριν 10 λεπτά το κινητό από φόρτιση με κλειστή την συσκευή και όταν το άνοιξα είχε ενεργοποιημένη την Σίγαση. Το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές και με ανοιχτή συσκευή να γίνεται αυτό.

 

Γνωρίζει κανείς οτιδήποτε;

 

Μια από τα ίδια και γω αλλά με το κανονικό προφιλ. Το βάζω το βράδυ στο αθόρυβο και ξυπνάω το πρωι με κάποιο μύνημα, αφού η συσκευή έχει πάει "αυτόματα" στο κανονικό προφιλ! Είναι πολύ ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και γω αλλά με το κανονικό προφιλ. Το βάζω το βράδυ στο αθόρυβο και ξυπνάω το πρωι με κάποιο μύνημα, αφού η συσκευή έχει πάει "αυτόματα" στο κανονικό προφιλ! Είναι πολύ ενοχλητικό.

Δεν ξέρω αν βοηθήσω αλλά στην περίπτωσή μου έφταιγε η κρυπτογράφηση της συσκευής. Κάτι τέτοια παλαβά έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Σε 4G δίκτυα δεν δίνει τις ίδιες επιλογές:

 

Σ' εμένα δίνει μια παραπάνω...:lol:

 

http://s27.postimg.org/xw0urebmb/Screenshot_2014_10_31_13_33_05.png

adult photo sharing

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 4 επιλογές έχω με τα πάντα όλα στοκ.

 

Λογικο ακουγεται αφου εχετε παροχο cosmote η voda..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ακουγεται αφου εχετε παροχο cosmote η voda..

 

Ο φίλος λίγο πιο πάνω αν παρατηρήσεις δεν έχει τη δυνατότητα να κλειδώσει σε 3G, το οποίο ίσως είναι θέμα firmware κι όχι παρόχου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθήσω αλλά στην περίπτωσή μου έφταιγε η κρυπτογράφηση της συσκευής. Κάτι τέτοια παλαβά έκανε.

 

Δεν έχω κάνει κρυπτογράφηση.. Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του lg g2 και έχω το εξής θέμα:

Στη μανίσια εφαρμογή του email, έχω συνδέσει το μέιλ μου στο yahoo.

Ενώ όλα τα μέιλ τα βλέπω κανονικά, από δύο συγκεκριμένους αποστολείς δεν αναγνωρίζει τη γραμματοσειρά και τα βγάζει αλαμπουρνέζικα.

Μπαίνοντας όμως στο yahoo μέσω browser μπορώ να τα δω κανονικά.

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Ευχαριστώ!

και σ'εμένα τα ιδια έκανε στα unicode emails και αναγκάστηκα να βάλω άλλη εφαρμογή ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ποιο σκρουτζομαγαζο προτεινετε για αγορα του g2? :)

εγώ το πήρα από smarties (αυτή τη στιγμή είναι το φτηνότερο), όλα οκ

δέχονται και πιστωτική στην ίδια τιμή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για αγορά του G2 ή Nexus 5 32 gb και το μοναδικό κατάστημα που τα έχει είναι το smarties. Απλά δεν διάβασα και τις καλύτερες κριτικές στο skroutz, και βρίσκομαι σε αδιέξοδο για το αν θα το παραγείλω ή όχι. Υπάρχει κάποιος άλλος που έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο κατάστημα να τη μοιραστεί μαζί μου;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω μαμα οπως ολα μου τα κινητα με παντα ενεργα δεδομενα και wi fi και πρωτα στην εφ με αυτοματη φωτεινοτητα οταν ηταν 100% κραταγε 3 η 4 ωρες αναμονη επεφτε στο 99 τωρα πεφτει στο 92 με 91 % με τις ιδιες ρυθμισεις.Οποτε ?:mad::mad:

 

 

 

Ακριβως αυτο συμβαινει και σε μενα. Και για να προλαβω μερικους ναι εχω κανει hard reset και αυτη τη στιγμη τρεχει χωρις καμμια εγκατεστημενη παραλληλη εφαρμογη. Παρα μονο αυτες που εχει απο τη μανα του.

Σε kitkat αυτη που πηγαινει καλυτερα απο ολες ηταν η 20b που πρωτοπηρε και νομιζω οτι η μπαταρια ηταν πολυ κοντα σε jellybean

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χρησιμοποιώ το στοκ πληκτρολόγιο του lg το οποιο όμως δεν μου προτεινει την επόμενη λέξη παρα μονο αν ξεκινήσω να τη γραφω. Μου προτείνει μονο σύμβολα. Αυτο για τα ελληνικα γιατι στα αγγλικά δουλεύει κανονικα. Ολες οι σχετικές ρυθμισεις ειναι επιλεγμένες. Εχει κανεις το ιδιο θεμα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με cloudy να μου πει αν του δουλευει το spam filter στα SmS με εχουν πεθανει στο spam η Barbarella το Stage και αλλα τοσα μπουζουκομαγαζα.... :p Οτι και να εβαλα δεν τα μπλοκαρει με τιποτα...

 

Οποια λύση, ιδεα ακόμα και εφαρμογη (που να μπλοκαρει ονομα αποστολεα) ευπροσδεκτη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητα μη αυτοματη ~60%

WiFi συνεχεια ανοιχτο

Full browsing

Full tapatalking

Αρκετα βιντεακια (viral lite)

26 λεπτα ομιλια

13 widgets να τρεχουν

Μονο 2G εκτος ενος 5λεπτου data σε 4G

Καθολου παιχνιδια

Οχι sync

 

Το τί "φοραω" ειναι στην υπογραφη μου.

 

edit: Σορρυ, ξεχασα οτι υπαρχει το thread για τα της μπαταριας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Μολις πηρα το G2 μου, αλλά παρατήρησα ότι όταν τραβάω βίντεο ο ήχος είναι προβληματικός. Κάνει διακοπές και ακούγεται μόνο όποιος μιλάει χωρίς να ακούγονται οι περιμετρικοί θόρυβοι. Είμαι σε στοκ 4.4.2. Γνωρίζει κανείς πως μπορεί να λυθεί το πρόβλημα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Μολις πηρα το G2 μου, αλλά παρατήρησα ότι όταν τραβάω βίντεο ο ήχος είναι προβληματικός. Κάνει διακοπές και ακούγεται μόνο όποιος μιλάει χωρίς να ακούγονται οι περιμετρικοί θόρυβοι. Είμαι σε στοκ 4.4.2. Γνωρίζει κανείς πως μπορεί να λυθεί το πρόβλημα; Ευχαριστώ

Μόνο με root;)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με root;)

 

γιατι μονο με root βαγγελη ;; εγψ οταν ειχε 4.4.2 ειχα βρεθει σε εναν γαμο και δεν ειχα ουτε root ουτε τιποτα και τραβηξα παρα πολλα βιντεο και ολα ηταν τελεια !

 

ο ηχος , η εικονα , τα παντα !! βεβαια ηταν απογευμα και οχι βραδυ αλλα ο ηχος ηταν εκπληκτικος ! μηπως χαλαει αν χρησιμοποιησεις noise cancellation

ή κατι παρομοιο τελος παντων ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπαίνω στον τέταρτό μου μήνα με το G2 και το απολαμβάνω καθημερινά χωρίς να έχω κάνει καν root! Είχα καιρό να μείνω τόσο ικανοποιημένος από μια συσκευή.

Διάβαζα τα τελευταία σχόλιά σας και πραγματικά μου γεννήθηκε η απορία...

Διανύουμε το έτος 2014 και πάμε σιγά σιγά προς το 2015, με το 4g να ριζώνει σιγά σιγά στις πόλεις, με πολύ βελτιωμένο 3g σε ένα ικανοποιητικό βαθμό στην επικράτεια, νέες τεχνολογίες υλοποιούνται και πραγματοποιούνται συνεχείς βελτιώσεις στην ποιότητα των κλήσεων και του internet στην κινητή τηλεφωνία.

Για ποιόν ακριβώς λόγο να χρειάζεται κάποιος σε ένα smartphone τελευταίας τεχνολογίας ανώτατο όριο το 2g ?

Ειδικά όταν αυτό το smartphone έχει άψογο σήμα και επίσης με 4g ανοιχτό συνέχεια κρατάει πάνω από ένα 24 τετράωρο!

Ρωτάω πάντα από ενδιαφέρον να ακούσω τις απόψεις σας και δεν έχω καμία διάθεση να ειρωνευτώ κανέναν (για να μην παρεξηγούμαστε:))

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπαίνω στον τέταρτό μου μήνα με το G2 και το απολαμβάνω καθημερινά χωρίς να έχω κάνει καν root! Είχα καιρό να μείνω τόσο ικανοποιημένος από μια συσκευή.

Διάβαζα τα τελευταία σχόλιά σας και πραγματικά μου γεννήθηκε η απορία...

Διανύουμε το έτος 2014 και πάμε σιγά σιγά προς το 2015, με το 4g να ριζώνει σιγά σιγά στις πόλεις, με πολύ βελτιωμένο 3g σε ένα ικανοποιητικό βαθμό στην επικράτεια, νέες τεχνολογίες υλοποιούνται και πραγματοποιούνται συνεχείς βελτιώσεις στην ποιότητα των κλήσεων και του internet στην κινητή τηλεφωνία.

Για ποιόν ακριβώς λόγο να χρειάζεται κάποιος σε ένα smartphone τελευταίας τεχνολογίας ανώτατο όριο το 2g ?

Ειδικά όταν αυτό το smartphone έχει άψογο σήμα και επίσης με 4g ανοιχτό συνέχεια κρατάει πάνω από ένα 24 τετράωρο!

Ρωτάω πάντα από ενδιαφέρον να ακούσω τις απόψεις σας και δεν έχω καμία διάθεση να ειρωνευτώ κανέναν (για να μην παρεξηγούμαστε:))

 

Εγώ πάντως δεν βλέπω να έχουμε στην Ελλάδα τόσο καλό σήμα 3g, πόσο μάλλον 4g. Εγώ βγάζω 24ωρό με αρκετή χρήση με περισσότερο 2g και λιγότερο 3g. Η αλήθεια είναι ότι την περίμενα λίγο καλύτερη την μπαταρία άλλα δεν έχω πρόβλημα. Μαλλον φταίει η στοκ g έκδοση που φοράω. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με ρουτ...

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...