Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλη φαση.

το ιδιο πρεπει να γινεται και Ροδο?

 

όλα τα νησιά που ανήκουν στο ανατολικό Αιγαίου, ή αλλιώς στους νομούς Λέσβου, Σάμου, Χίου, Δωδεκανήσων.

 

Ναί σε όλα τα Δωδεκάνησσα.

 

άρα ισχύει ακόμα αν ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα iphone που έχει ο Γερμανός είναι παράλληλης εισαγωγής ή Ελληνικά?

Ξέρει κανείς?Σκέφτομαι να το πάρω από εκεί,αλλιώς από Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα iphone που έχει ο Γερμανός είναι παράλληλης εισαγωγής ή Ελληνικά?

Ξέρει κανείς?Σκέφτομαι να το πάρω από εκεί,αλλιώς από Πλαίσιο.

 

Ελληνικά είναι...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, ελληνικής αντιπροσωπείας 5αρι που βρίσκουμε οικονομικά;

Ευχαριστώ!

 

πανω κατω παντού εχει την ίδια τιμή .....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ελληνικής αντιπροσωπείας 5αρι που βρίσκουμε οικονομικά;

Ευχαριστώ!

 

ψάξε στο skroutz

αλλιώς στις αγγελίες μπορείς να πετυχεις πιο οικονομική τιμή. ειναι μερικοί που τα παίρνουν με επιδότηση και δε τα χρειάζονται και τα δίνουν σε χαμηλότερη τιμή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα στους ειδικούς της Apple και συγκεκριμένα των iphones. θέλω να αγοράσω ενα iphone 5s απο skroutz και συγκεκριμένα απο εδώ http://citisshop.com/index.php?route=product/product&product_id=152 . Το ερώτημα μου είναι τι πρέπει να προσέξω μιας και δεν είναι ελληνικό αλλα ευρωπαϊκό? Ακόμα Πως θα καταλάβω αν το iPhone 5s που θέλω να αγοράσω είναι unlocked? Απο το imei του ή πρέπει να το δοκιμάσω εκείνη την στιγμή της αγοράς την nano sim της vodafone που έχω να δώ αν έχει σήμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους ειδικούς της Apple και συγκεκριμένα των iphones. θέλω να αγοράσω ενα iphone 5s απο skroutz και συγκεκριμένα απο εδώ http://citisshop.com/index.php?route=product/product&product_id=152 . Το ερώτημα μου είναι τι πρέπει να προσέξω μιας και δεν είναι ελληνικό αλλα ευρωπαϊκό? Ακόμα Πως θα καταλάβω αν το iPhone 5s που θέλω να αγοράσω είναι unlocked? Απο το imei του ή πρέπει να το δοκιμάσω εκείνη την στιγμή της αγοράς την nano sim της vodafone που έχω να δώ αν έχει σήμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Όλα τα φυσικά καταστήματα - eshops δεν διαθέτουν κειδωμένες συσκευές εκτός κι αναφέρεται εμφανώς. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να πάρεις ένα τηλεφώνο και τον ρωτήσεις εάν είναι Factory unlocked η συσκευή κι αν δουλεύει με δίκτυα 4G. Τώρα αν είναι ευρωπαϊκό τότε σίγουρα λειτουργεί και στην Ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Αναγράφει το συγκεκριμένο EU , αρα είναι ευρωπαϊκό και συνεπώς δουλεύει και στην Ελλάδα. Ωστόσο θα κάνω ενα τηλέφωνο να μου πουν εάν είναι Unlocked. ..Eυχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Αναγράφει το συγκεκριμένο EU , αρα είναι ευρωπαϊκό και συνεπώς δουλεύει και στην Ελλάδα. Ωστόσο θα κάνω ενα τηλέφωνο να μου πουν εάν είναι Unlocked. ..Eυχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

 

Παρακαλώ ενημέρωσέ μας :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κάποια καταστήματα έχουν ανεβάσει στις σελίδες τους φόρμες εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το iphone 6 και 6plus.

 

Μεταξύ αυτών ήταν και το istorm, το οποίο περιέργως, ενώ διατηρεί αντίστοιχη για το ipad, κατέβασε αυτή για το iphone 6.

 

Στο public υφίσταται σχετική φόρμα, αλλά με ευδιάκριτα γράμματα σημειώνεται στο τέλος ότι προτεραιότητα θα έχουν νέες συνδέσεις ή φορητότητες.

 

Νομίζω εκδήλωση ενδιαφέροντος είχα δει και το PLAISIO, αλλά πρέπει να την κατέβασαν, καθώς αναζητώντας την σήμερα, δεν είδα κάτι.

 

Προτείνει κάποιος- κάποιο από τα καταστήματα ή αλυσίδες ηλεκτρονικών για προ-παραγγελία για σκέτη συσκευή (χωρίς σύνδεση)?

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει iphone 6 16αρι εδω εχει πολυ καλη τιμη.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1554312904800541&set=a.1386139934951173.1073741828.100006655387334&type=1&theater

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ δεν δουλευει

 

Εμενα μου ανοιξε φιλε!Δοκιμασε αυτο https://www.facebook.com/notes.kastoria?fref=photo

 

Αν δεν σου ανοιγει βαλε στο search του facebook Notes Kastoria !!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται σήμερα έχουν φέρει μόνο τα απλά iPhone έξι. Για το plus και ιδιαίτερα για 64 ή για 128 ούτε κουβέντα. Edited by Manospalin
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται σήμερα έχουν φέρει μόνο τα απλά iPhone έξι. Για το plus και ιδιαίτερα για 64 ή για 128 ούτε κουβέντα.

iPhone 6 plus 64 στο public στην Κηφισιά. Κάνε ένα τηλέφωνο :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iPhone 6 plus 64 στο public στην Κηφισιά. Κάνε ένα τηλέφωνο :)

 

 

Τιποτα πουθενα. Μονο 16αρια που κατα τη γνωμη μου ειναι ελαχιστα.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανεις για διαθεσιμότητα σε iphone 6 plus (κατά προτίμηση 64gb) σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη?
Link to comment
Share on other sites

Απλά για την ιστορία: Η Χίος είναι νησί του ανατολικού Αιγαίου κι ως τέτοιο έχει μειωμένο ΦΠΑ 16%. Αυτό από μόνο του δικαιολογεί τιμές χαμηλότερες κατά αρκετές δεκάδες ευρώ. Ακόμα κι από Αθήνα αν αγοράσεις, εφόσον η παραλαβή θα γίνει στο νησί, ο ΦΠΑ παραμένει 16%. Το 2007 είχα παραγγείλει ένα λαπτοπ από το eshop στα 1030 ευρώ, και το πλήρωσα στα 920 περίπου επειδή η παραλαβή έγινε από το υποκατάστημα eshop Μυτιλήνης.

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα βέβαια, νομίζω κάτι λεγόταν ότι θα εξομοιώνονταν με της υπόλοιπης Ελλάδας λόγω τρόικας κτλ. Όσο κράτησε πάντως καλά ήταν. :cool:

 

ακριβως,κ γω που ειμαι απο νησι 694.00 το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω να βρω το plus 64 gb space grey αλλά δεν το βρίσκω πουθενά. Αν κάποιος, το έχει πάρει το μάτι του, ας ρίξει μια ενημέρωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω να βρω το plus 64 gb space grey αλλά δεν το βρίσκω πουθενά. Αν κάποιος, το έχει πάρει το μάτι του, ας ρίξει μια ενημέρωση. Ευχαριστώ.

 

Μαν δεν νομίζω να το βρεις κάπου, το καλύτερο είναι να βάλεις μια παραγγελία και να περιμένεις να έρθει : Υπομονή

ck
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν απο κοτσο πως δεν ξερουν ποτε θα φερνουν και τι θα φερνουν. Το μονο σιγουρο ειναι πως θα τους παει μια παραλαβη -αγνωστων περιεχομενων- τη βδομαδα.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θέλω ν μου προτεινετε ενα αξιόπιστο καταστημα στο Σκρουτζ για αγορά του 6 plus 64 gb
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ν μου προτεινετε ενα αξιόπιστο καταστημα στο Σκρουτζ για αγορά του 6 plus 64 gb

 

δες ποιο κατάστημα το έχει σε απόθεμα, και σύγκρινε τίμες, επέλεξε ένα από τα γνωστά μαγαζιά, επικοινώνησε με τηλέφωνο για να μάθεις από που εισάγουν τις συσκευές κι αν έχουν DOA εγγύηση, και δεν θα έχεις πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι Ευρωπαικης αντιπροσωπειας ειμαστε οκ? Εννοω ειμαστε σε ολα συμβατα σε συχνοτητες 4G κτλ κτλ μην φαμε καμια πατατα.

 

Μου κανει τρομερη εντυπωση πως ολα τα φυσικα καταστηματα οπως Public vodafone cosmote wind plaisio κτλ ολοι μα ολοι εχουν μονο 16gb τα οποια ειναι πραγματικα αχρηστα σε θεμα χωρητικοτητας και εδω και 2 μηνες δεν εχουν κανει εισαγωγη μεγαλυτερα ενω στα σκουτζομαγαζα βρισκεις ανετα 64αρια και ανω.Δεν το καταλαβαινω καθολου.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...