Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ο ΟΤΕ πλέον αποτελεί μια κακιά ανάμνηση για μένα πλέον δηλώνω καινούργιος πελάτης της HOL...Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Πριν από λίγο μου ήρθε το εξής μήνυμα στο κινητό : Η σύνδεση σας έχει υλοποιηθεί και είναι σε δοκιμαστική λειτουργία συνδέστε τον εξοπλισμό μπλα μπλα .... Και τέλος λέει : Κάνουμε τους απαραίτητους ελέγχους για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση .... Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος ;;;; Και τέλος θα μου έρθει μήνυμα ξανά ότι ολοκληρώθηκε η ενεργοποίηση;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σου γραψουν ημερομηνια ενεργοποιησης. Σε αυτη μερα να γινει ολα.
#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Να σου γραψουν ημερομηνια ενεργοποιησης. Σε αυτη μερα να γινει ολα.

Sorry φιλε μου δεν καταλαβα τι εννοεις ;;;

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ο ΟΤΕ πλέον αποτελεί μια κακιά ανάμνηση για μένα πλέον δηλώνω καινούργιος πελάτης της HOL...Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Πριν από λίγο μου ήρθε το εξής μήνυμα στο κινητό : Η σύνδεση σας έχει υλοποιηθεί και είναι σε δοκιμαστική λειτουργία συνδέστε τον εξοπλισμό μπλα μπλα .... Και τέλος λέει : Κάνουμε τους απαραίτητους ελέγχους για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση .... Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος ;;;; Και τέλος θα μου έρθει μήνυμα ξανά ότι ολοκληρώθηκε η ενεργοποίηση;;

 

Απο οτι θυμαμαι στη δικη μου περιπτωση οταν ηρθε το μηνυμα να συνδεσω το εξοπλισμο κλπ, το εκανα και λειτουργουσε κανονικα η συνδεση. Νομιζω την επομενη ημερα ηρθε ξανα μηνυμα που ελεγε οτι η συνδεση ολοκληρωθηκε, οποτε θα σου στειλουν και αλλο μηνυμα. Αυτο που γραφεις για απαραιτητους ελεγχους δεν το θυμαμαι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε Hol μπορουμε να δουμε ποσο υπολοιπο χρονο ομιλιας εχουμε σε σταθερα κινητα κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε Hol μπορουμε να δουμε ποσο υπολοιπο χρονο ομιλιας εχουμε σε σταθερα κινητα κτλ?

 

Σε παλαιότερη επικοινωνία με την HOL(προ 5μηνου) για το ίδιο θέμα με είχαν ενημερώσει ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.Αν έχει αλλάξει κάτι θα ήθελα να το γνωρίζω κ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερη επικοινωνία με την HOL(προ 5μηνου) για το ίδιο θέμα με είχαν ενημερώσει ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.Αν έχει αλλάξει κάτι θα ήθελα να το γνωρίζω κ εγώ.

 

Και γω ενα μηνα πριν που ρωτησα για το χρονο ομιλιας προς κινητα μου παν πως δε γινεται.για σταθερα εχω απεριοριστα οποτε...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ......:)

 

εγω μιλαω σε κινητα πολυ οποτε μαλλον πρεπει να εχουμε χρονομετρο .....

 

μεγαλη χαζομαρα αυτο ..γενικως οχι μονο για hol ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος 2 γραμμών HOL εργασία & σπίτι, είχα το πρόγραμμα μόνο εως 24Mbps ίντερνετ χωρίς χρόνο προς σταθερά. Η ταχύτητες που είχα ήταν στο γραφείο ήταν από 8 έως 10 και στο σπίτι από 16 έως 19 με την πάροδο 12 μήνου παίρνω προσφορά από την Cyta και αποφασίζω να μεταφέρω τις γραμμές μου, όπως ήταν φυσικό με κάλεσε η HOL για να μου κάνει αντι - πρόταση και ομολογώ ήταν ελκυστικότατη... 13 ευρώ το μήνα η κάθε γραμμή με 24 μηνη όμως παραμονή. δέχομαι την προσφορά ΑΛΛΑ!!!! εδώ και 2 μήνες που έγινε η ανανέωση με την νέα τιμή η ταχύτητα στο σπίτι δε λέει να σηκώσει κεφάλι πάνω από 9!!!! και στο γραφείο 6!!!!! :mad: υπάρχει πιθανότητα να μου έχουν ρίξει την ταχύτητα ή λόγο αυξημένου αριθμού πελατών να έχει πτωτική τάση η ταχύτητα! ( έχω μέτρηση και πρωί και μεσημέρι και βράδυ και ξημερώματα η ταχύτητα ίδια!!!) :(
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

H HOL δίνει και πακέτα των 6 Mbps.

Ρώτα μήπως σου έχουν δώσει αυτό το πακέτο που είναι φτηνώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παρέχουν πλέον τουλάχιστον στο ευρύ κοινό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παντού μπορεί να συμβούν αυτά. Το θέμα είναι να διορθωθεί άμεσα το πρόβλημα και να σε πιστώσουν στον επόμενο λογαριασμό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παρέχουν πλέον τουλάχιστον στο ευρύ κοινό.

Μπορει να μην τα παρεχουν, αλλα αν θελουν από το κεντρο μπορουν να ρυθμισουν τη γραμμη σου οπου θελουν αυτοι.

Εγω εχω 24αρα , αλλα μιας και δεν πιανω πανω από 7 εχουν ρυθμίσει τη γραμμη μου σε 8αρα.

Καλο θα ηταν να τσεκαρει ο φιλος μηπως του εχουν κανει κατι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην τα παρεχουν, αλλα αν θελουν από το κεντρο μπορουν να ρυθμισουν τη γραμμη σου οπου θελουν αυτοι.

Εγω εχω 24αρα , αλλα μιας και δεν πιανω πανω από 7 εχουν ρυθμίσει τη γραμμη μου σε 8αρα.

Καλο θα ηταν να τσεκαρει ο φιλος μηπως του εχουν κανει κατι αναλογο.

 

Ειναι αναλογα τι προφιλ του εχουνε κλειδωση ωστε να ειναι ποιο σταθερη η γραμμη του και να μην κανει αποσυνδεσης. Με ενα τηλεφωνο στα κεντρικα θα μαθει με σιγουρια τι παιζη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Μόλις έβαλα καινούργια γραμμή ΗOL και τα αποτελέσματα είναι άστα βράστα. Δείτε ταχύτητες για το υποτιθέμενο έως 24 Mbps. Μήπως και εμείς θα έπρεπε να τους πληρώνουμε ανάλογα την γραμμή που μας δίνουν; Δηλαδή να τους πληρώνω το 1/3 της τιμής εφόσον αυτό μου παρέχουν. Δείτε νούμερα και κλάψτε. Εγώ κλαίω ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Μόλις έβαλα καινούργια γραμμή ΗOL και τα αποτελέσματα είναι άστα βράστα. Δείτε ταχύτητες για το υποτιθέμενο έως 24 Mbps. Μήπως και εμείς θα έπρεπε να τους πληρώνουμε ανάλογα την γραμμή που μας δίνουν; Δηλαδή να τους πληρώνω το 1/3 της τιμής εφόσον αυτό μου παρέχουν. Δείτε νούμερα και κλάψτε. Εγώ κλαίω ήδη.

 

Καλημέρα. Βαση τα στατιστικά της γραμμής σου πρεπει να είσαι 2-2,5χλμ απο το Α.Κ πιστεύω οτι είναι καλά αλλά μπορείς να πας και παραπάνω έως 10-11mbps αλλά μπορεί να μην είναι ποιο σταθερή η γραμμή σου μετα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Μόλις έβαλα καινούργια γραμμή ΗOL και τα αποτελέσματα είναι άστα βράστα. Δείτε ταχύτητες για το υποτιθέμενο έως 24 Mbps. Μήπως και εμείς θα έπρεπε να τους πληρώνουμε ανάλογα την γραμμή που μας δίνουν; Δηλαδή να τους πληρώνω το 1/3 της τιμής εφόσον αυτό μου παρέχουν. Δείτε νούμερα και κλάψτε. Εγώ κλαίω ήδη.

Ισχύουν αυτά που λέει ο Κώστας. Δοκίμασε αν θες και ζήτα να σου κατεβάσουν το snr στο 9. Αν δεις ότι έχεις προβλήματα σταθερότητας ζήτα να σου το επαναφέρουν στο 11 ξανά. Γενικά σε όποια εταιρεία και να πας με τέτοια απόσταση από το Α/Κ δεν θα έχεις σημαντικές διαφορές.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν αυτά που λέει ο Κώστας. Δοκίμασε αν θες και ζήτα να σου κατεβάσουν το snr στο 9. Αν δεις ότι έχεις προβλήματα σταθερότητας ζήτα να σου το επαναφέρουν στο 11 ξανά. Γενικά σε όποια εταιρεία και να πας με τέτοια απόσταση από το Α/Κ δεν θα έχεις σημαντικές διαφορές.

 

Το snr μπορει να κατεβει μεχρι το 6 σιγουρα μιας και εγω στο ΟΤΕ τοσο ειμαι για να καταφερω να πιασω μια καλυτερη ταχυτητα. Το θεμα ειναι ποσο σταθερη θα ειναι η γραμμη και ποσες αποσυνδεσης θα εχει μεσα στην μερα.

Link to comment
Share on other sites

Mε βάση το line attenuation θα έπρεπε να κλειδωνω στα δέκα με έντεκα. Μίλησα σήμερα με την τεχνική υποστήριξη και μου είπαν πως είμαι όντως κάτω από τον μέσο όρο της περιοχής και πως φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα με την γραμμή. Ο γείτονάς μου, στην ίδια πολυκατοικία, κλειδώνει στα δώδεκα με οτενετ. Μου έκανε θετική εντύπωση πως από το πρωί με έχουν πάρει τρεις φορές τηλέφωνο για το πρόβλημά μου και να μου πουν πως αύριο θα έρθει τεχνικός να ελέγξει την γραμμή. Βέβαια ο υπάλληλος κατάλαβε πως γνωρίζω πέντε πράγματα για τα δίκτυα Και απέφυγε να ρίξει το φταίξιμο στον ΟΤΕ όπως μαθαίνω πως κάνουν συνήθως. Θα δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Το snr μπορει να κατεβει μεχρι το 6 σιγουρα μιας και εγω στο ΟΤΕ τοσο ειμαι για να καταφερω να πιασω μια καλυτερη ταχυτητα. Το θεμα ειναι ποσο σταθερη θα ειναι η γραμμη και ποσες αποσυνδεσης θα εχει μεσα στην μερα.

 

Έχω την εντύπωση πως η hol το κατεβάζει μέχρι το 9. Εκτός και αν άρχισε να το κατεβάζει και στο 6, αφού έφυγα εγώ από τη hol για άλλες παραλίες. :p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με snr 6 είμαι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια του συμβάντος.

Μετά από πολλά τηλέφωνα και μια υποτιθέμενη επίσκεψη τεχνικού του ΟΤΕ σήμερα το πρωί, την οποία όμως δεν μπορώ να την επιβεβαιώσω καθώς δεν ήμουν σπίτι, τα αποτελέσματα είναι αυτά που φαίνονται παρακάτω. Τι ήθελα και τους πήρα τηλέφωνο θεέ μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...