Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμβαινουν αυτα βρε.

Mε την πλατη επεσε ευτηχως,μαυρο ειναι αυτο που εχω τωρα,ναι καποια μικροχτυπηματακια τα επαθε,αλλα οχι κατι το φοβερο.

Τελος παντων παμε παρακατω,δεν θα σκασω κιολας.:)

 

Καλά σίγουρα,εσύ να είσαι καλά! Οπότε το λευκό σίγουρα θα είναι πιο επιρρεπές στις μικρογρατζουνιές κι αν φάει καμιά καλή τη βάψαμε. Πάνω που έλεγα πως σίγουρα θα προτιμήσω το λευκό, αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το μαύρο αν και το έχω βαρεθεί απίστευτα σαν χρώμα. Όπως και να'χει ευχαριστώ για την πληροφορία. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η απάντηση από τον πωλητή. Με κάρτα Cosmote μπορεί να δούλευε, αλλά μόνο αν είχα επιλέξει 3G (όχι LTE). Κάνοντας αυτά που γράφει, δουλεύει πλέον και σε LTE!

 

Hello Sir / Madam,

 

Oh, Don't worry about that. We can help you.

 

The Band selection for your carrier service.

You should set this service for using the phone.

 

[#1] You should dial on your Keypad : 3 1 9 7 1 2 3 5 8

 

[#2] Passwords : 7 7 4 6 3 2 /or/ 9 9 6 4 1 2

 

[#3] Connected Hidden Menu

 

[#4-1] Network Setting > 1. Network mode > [ Select "AUTOMATIC" ] > rebooting the phone

 

It would be a network connection after 10-15 minutes.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

εδω
μια αναλυτικη συγκριση μεταξυ του note 4 vs note 3....

Ενδιαφεροντα συμπερασματα!!!!

 

Η οθόνη του είναι εντυπωσιακή.

Μου κάνει εντύπωση πόσο καλύτερη είναι του Note 3. Ίσως είναι ο κυριότερος λόγος για να πάει κάποιος από το 3 στο 4.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση από τον πωλητή. Με κάρτα Cosmote μπορεί να δούλευε, αλλά μόνο αν είχα επιλέξει 3G (όχι LTE). Κάνοντας αυτά που γράφει, δουλεύει πλέον και σε LTE!

 

Hello Sir / Madam,

 

Oh, Don't worry about that. We can help you.

 

The Band selection for your carrier service.

You should set this service for using the phone.

 

[#1] You should dial on your Keypad : 3 1 9 7 1 2 3 5 8

 

[#2] Passwords : 7 7 4 6 3 2 /or/ 9 9 6 4 1 2

 

[#3] Connected Hidden Menu

 

[#4-1] Network Setting > 1. Network mode > [ Select "AUTOMATIC" ] > rebooting the phone

 

It would be a network connection after 10-15 minutes.

Μια χαρά και πολύ καλή ανταπόκριση και από τον πωλητή.Τέλος καλό λοιπόν!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα παραλαμβάνω Note 4 Ελληνικό μαύρο και θέλω να το συνδυάσω με κάποιο smartwatch , είμαι ανάμεσα σε Gear Live και Gear S λόγω ότι αυτά είναι τα δύο τελευταία μοντέλα και για κανέναν άλλο λόγο....Βασικά δεν έχω καταλάβει ποιές οι διαφορές και γιατί η ύπαρξη 4 διαφορετικών μοντέλων....

Κάθε γνώμη και βοήθεια είναι αποδεκτή...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

:!: Νέο Θέμα - Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note 4 (SM-N910) -.

 

Οτιδήποτε έχει να κάνει με root/kernels/Custom Roms και γενικότερα με τροποποιημένο λογισμικό καλό θα ήταν μιας και πρόκειται για καινούργια συσκευή να τα έχουμε όλα μαζεμένα σε ένα μέρος. ;)

Link to comment
Share on other sites

αρχησαν να παιζουν επιτελους και διαφημησεις απο το νοτε 4 πρωτα απο πλαισιο τωρα και απο Cosmote/Γερμανο με το πλαισιο να πρωωθει το μαυρο και η κοσμοτε το λευκο!

 

EDIT :

οπιος εχει φραγκα μπορει να παει και σε αυτο το χρωμα αχαχαχαχ :D :D :D :D :D

Μην ξεχνας και τη συμφωνια με τη Mont Blanc ,που ειδαμε στην παρουσιαση..

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Γνωρίζει κάποιος αν το Note 4 έχει την δυνατότητα να "μαθαίνει" τους κωδικούς από τα τηλεκοντρόλ, όπως κάνει το G2?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι εντυπωσιακή.

Μου κάνει εντύπωση πόσο καλύτερη είναι του Note 3. Ίσως είναι ο κυριότερος λόγος για να πάει κάποιος από το 3 στο 4.

 

Η αλήθεια είναι ότι όσο και να λέμε ότι αυτός που έχει το Note 3 δεν αξίζει να πάει στο 4 μόλις δεις την οθόνη τα ξεχνάς όλα, το βουτάς και πας κατευθείαν ταμείο :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι όσο και να λέμε ότι αυτός που έχει το Note 3 δεν αξίζει να πάει στο 4 μόλις δεις την οθόνη τα ξεχνάς όλα, το βουτάς και πας κατευθείαν ταμείο :rolleyes:.

 

Υπερβολικό σε βρίσκω! Η διαφορά στα δικά μου μάτια είναι της τάξης του 10% (καλύτερη). Όχι παραπάνω. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Στο Antutu (όχι πως έχει και ιδιαίτερη σημασία) μόλις μου έβγαλε σκορ 46462. Σημειωτέον, έχω περασμένες 390 εφαρμογές...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Στο Antutu (όχι πως έχει και ιδιαίτερη σημασία) μόλις μου έβγαλε σκορ 46462. Σημειωτέον, έχω περασμένες 390 εφαρμογές...

Εμένα πάτησε 50αρι αλλά πρέπει να έχω γύρω στις 40 εφαρμογές.. Καλά 390??!!!

 

https://www.dropbox.com/s/x610satqcx6jem6/Screenshot_2014-10-22-21-41-06.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Έχει δημιουργηθεί θέμα που αφορά τα αξεσουάρ της συσκευής ,μην συνεχίζεται τα off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάτησε 50αρι αλλά πρέπει να έχω γύρω στις 40 εφαρμογές.. Καλά 390??!!!

 

https://www.dropbox.com/s/x610satqcx6jem6/Screenshot_2014-10-22-21-41-06.png?dl=0

 

Φιλε το δικο σου ειναι με exynos or snap?

Link to comment
Share on other sites

Επισης το νοτε 2 τελη του 2012 απο λιανικη στα μεγαλα εμπορικα 600 ευρω, με δωροεπιταγη/εκπτωση 50 ευρω και το κασμπακ της σαμσουνγκ επεφτε στα 450 ευρω.

 

Τοτε γι αυτο πηγαινε καλυτερα σε πωλησεις. Τωρα που να μπαινει σε εξοδα. :lol: Παρεπιπτοντως, μακαρι να ξεκινησει η κατηφορα στην τιμη για να το αγορασω. 3,5 χρονια με το s2 δεν ειναι λιγα. :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γι αυτο πηγαινε καλυτερα σε πωλησεις. Τωρα που να μπαινει σε εξοδα. :lol: Παρεπιπτοντως, μακαρι να ξεκινησει η κατηφορα στην τιμη για να το αγορασω. 3,5 χρονια με το s2 δεν ειναι λιγα. :p:lol:

 

Brother...Is that you??? (απ'τον Ιούλη του 11 με το s2 εδώ :lol: ) Προσωπικά και στα 600 να το δω στις γιορτές το έχω τσιμπήσει,παραπάνω λεφτά δε δίνω σε καμία περίπτωση για σκέτη συσκευή γιατί μαζί με θήκες, κάρτα μνήμης και λοιπά αξεσουάρ θα φτάσουμε το 700αρι για πλάκα..

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Brother...Is that you??? (απ'τον Ιούλη του 11 με το s2 εδώ :lol: ) Προσωπικά και στα 600 να το δω στις γιορτές το έχω τσιμπήσει,παραπάνω λεφτά δε δίνω σε καμία περίπτωση για σκέτη συσκευή γιατί μαζί με θήκες, κάρτα μνήμης και λοιπά αξεσουάρ θα φτάσουμε το 700αρι για πλάκα..

 

βλέπω ήμαστε πολλοί με το s2 ακόμα στα χέρια! και εγώ να πέσει η τιμή περιμένω να το πάρω με exynos όμως.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γι αυτο πηγαινε καλυτερα σε πωλησεις. Τωρα που να μπαινει σε εξοδα. :lol: Παρεπιπτοντως, μακαρι να ξεκινησει η κατηφορα στην τιμη για να το αγορασω. 3,5 χρονια με το s2 δεν ειναι λιγα. :p:lol:

 

Brother...Is that you??? (απ'τον Ιούλη του 11 με το s2 εδώ :lol: ) Προσωπικά και στα 600 να το δω στις γιορτές το έχω τσιμπήσει,παραπάνω λεφτά δε δίνω σε καμία περίπτωση για σκέτη συσκευή γιατί μαζί με θήκες, κάρτα μνήμης και λοιπά αξεσουάρ θα φτάσουμε το 700αρι για πλάκα..

 

βλέπω ήμαστε πολλοί με το s2 ακόμα στα χέρια! και εγώ να πέσει η τιμή περιμένω να το πάρω με exynos όμως.

 

 

Και εγώ συνάδελφος με το S2 χρόνια τώρα αλλά μετά από τόσο καιρό πιστεύω αξίζει τον κόπο με οποιοδήποτε κόστος μια τέτοια συσκευή... ;) Τι 600 τι 700 τι 800 όπως και να έχει είναι πολλά τα χρήματα!Περιμένω κάποιες παραγγελίες(μνήμη,θήκες...) και μόλις τις παραλάβω το χτύπησα αμέσως!:D

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ήμαστε πολλοί με το s2 ακόμα στα χέρια! και εγώ να πέσει η τιμή περιμένω να το πάρω με exynos όμως.

 

Και εγώ συνάδελφος με το S2 χρόνια τώρα αλλά μετά από τόσο καιρό πιστεύω αξίζει τον κόπο με οποιοδήποτε κόστος μια τέτοια συσκευή... ;) Τι 600 τι 700 τι 800 όπως και να έχει είναι πολλά τα χρήματα!Περιμένω κάποιες παραγγελίες(μνήμη,θήκες...) και μόλις τις παραλάβω το χτύπησα αμέσως!:D

 

Galaxy s2 master race :lol: Κι εγώ μόνο για exynos πάω γιατί σκοπεύω να κρατήσω το κινητό αρκετά χρόνια, οπότε η υποστήριξη 64bit αρχιτεκτονικής τον κάνει πιο future proof από τον 805.Ακόμα κι η ίδια η samsung να μη το ξεκλειδώσει με την έλευση του L,αργά ή γρήγορα ευελπιστώ πως θα δούμε φως από xda μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν μηνύματα στο νήμα - Διαθεσιμότητα και Αγορά του Galaxy Note 4 -.

Για τιμές και μαγαζιά απευθυνόμαστε εκεί ώστε να είναι πιο εύκολο για κάποιον να βρει τυχόν επιλογές, εγκυρότητα μαγαζιών κλπ.

Μιας και πρόκειται για αρκετούς ενδιαφερόμενους μην γεμίζουμε το επίσημο με εκτός θέματος μηνύματα. :)

 

Και εδώ η Ενότητα του Galaxy Note 4 με όλα τα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μ λιγο μια απορια! το fast charging ειναι επιλογη που την ενεργοπιοις εσυ; ειναι απο μονη της συνεχεια ον; ή ενεργοπιοιτε οταν πεσει η μπαταρια κατω απο καποιο συγκεκριμενο ποσοστο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το δικο σου ειναι με exynos or snap?

Με Exynos

παιδια λυστε μ λιγο μια απορια! το fast charging ειναι επιλογη που την ενεργοπιοις εσυ; ειναι απο μονη της συνεχεια ον; ή ενεργοπιοιτε οταν πεσει η μπαταρια κατω απο καποιο συγκεκριμενο ποσοστο;

Είναι από προεπιλογή on αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις στην μπαταρία μπορείς να το ξετικαρεις. Προσωπικά το έχω στο off γιατί φορτίζω πάντα το βράδυ που ξαπλωνω οπότε ίσως δεν πρέπει να ζορίζεται τόσο η μπαταρία. Από την άλλη βέβαια σιγά κιόλας, παίρνεις μια καινούρια αν κάτι πάθει που σπάνια συμβαίνει

 

https://www.dropbox.com/s/2wrapgrw57l36nj/Screenshot_2014-10-31-13-32-04.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα. νίκος κατά τύχη έχει δει κανενας απο σας σε χρυσό χρώμα το κινητό; το έχω σε μαύρο και ήθελα να δω αν είναι ωραίο το χρυσό... εχω δει το S5 mini και δεν είναι τοσο ωραιο... Άραγε να είναι το ίδιο χρυσό καπάκι πισω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...