Jump to content

Αξεσουάρ για το ΗΤC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα!

 

σκεφτομαι να αγορασω μια sd να βαλω μεσα στο κινητο μια και εχω μονο μια μικρη 16αρα παλια (3ετιας)

ψαχνω μια 32αρα ή 64αρα να ειναι αξιοπιστη και γρηγορη!

καμμια ιδεα;

ευχαριστω!

 

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω αυτη στα 32gb:

 

http://www.sandisk.com/products/memory-cards/microsd/extreme-uhs-i/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως χοντρή πατάτα να μη μπορούμε να αντιγράψουμε αρχεία από και προς την κάρτα αλλά ακόμα και να διαγράψουμε αρχεία μεσω file manager

Παρήγγειλα και μια OEM spigen θα σας πω μολις παραλάβω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ορεξάτη η HTC και η Dot View σε Halloween Mood!!

 

Χαχαχαχ και εγώ σηκώνομαι πρωί πρωί μέχρι να ανοίξω μάτι δεν κατάλαβα τι είναι, σαν φωτιά μου φάνηκε η κολοκύθα και λέω τι γίνεται ρε παιδιά βρήκα bug στην dot view? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι αντι για ζελατινα την επιστρωση 9Η της paintbull.

Προφανως το υλικο πρεπει να ειναι το Ceramic pro 9H και οχι καποια δικη τους πατεντα οπως λενε αλλα θα παω απο κοντα να δω...

Με 10-15 ευρω κανεις δουλεια χωρις ζελατινες που παντα ολο και καποιο χνουδακι ή φουσκαλιτσα θα ειναι εκει να σου θυμιζει οτι φορας προφυλακτικο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωω Καλό είναι.

 

Οταν εισαι σε κληση πετανε νυχτεριδες και γενικα καθε τι που γινεται εχει μια νοτα halloween...

Νταξ, εδω στην Ελλαδα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο (και ας μεινει ετσι) αλλα ειχε πλακα η ολη αλλαγη! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθες βρέθηκα στο Πλαίσιο και είπα να ρίξω μια ματιά στις θήκες, όχι ότι περίεμενα να βρω κάτι αξιόλογο αλλά έτσι από περιέργεια..

Προς μεγάλη μου έκπληξη όμως βρήκα μια Sentio εξαιρετικά φθηνή (€1.90) και είπα να τη δοκιμάσω. Για να πω την αμρτία μου

με εξέπληξε ευχάριστα. Δεν είναι μαλακή σαν αυτή της htc αλλά σκληρή tpu και εφαρμόζει πάρα πολύ καλά στη συσκευή.

Για την ώρα θα την κρατήσω, αν και περιμένω ήδη μια Baseus και μια hard plastic.. Ο καιρός θα δείξει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξετρελαθεις πιστεύω με τη baseus. Διατηρεί το κινητό όπως είναι. Κομψότητα. Εντάξει θα την βγάζεις λίγο να το χαίρεσαι
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετά χρήματα σε θήκες κατέληξα στην Bugatti pouch.

Στο αυτοκίνητο θα έχω ενα θεματάκι με την βάση, αλλά έχει μαλακό πλαστικό στα σημεία που έρχεται σ επαφή με την συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετά χρήματα σε θήκες κατέληξα στην Bugatti pouch.

Στο αυτοκίνητο θα έχω ενα θεματάκι με την βάση, αλλά έχει μαλακό πλαστικό στα σημεία που έρχεται σ επαφή με την συσκευή.

Την έχω και εγώ ρε συ Κώστα. Πολύ καλή αλλά βάλε βγάλε κούρασε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ ρε συ Κώστα. Πολύ καλή αλλά βάλε βγάλε κούρασε

 

 

Όταν είμαι σπίτι η στο γραφείο δεν το βάζω μέσα.

Στα συν οτι επιτέλους κρατιέται καθαρό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα ξετρελαθεις πιστεύω με τη baseus. Διατηρεί το κινητό όπως είναι. Κομψότητα. Εντάξει θα την βγάζεις λίγο να το χαίρεσαι

Έβγαλε και η Spigen μία παρόμοια πάντως. Κάπου την πέτυχα το πρωί και θα την αναζητήσω αργότερα μιας και από Κίνα μου έστειλαν λάθος την baseus και ζήτησα επιστροφή χρημάτων.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και η Spigen μία παρόμοια πάντως. Κάπου την πέτυχα το πρωί και θα την αναζητήσω αργότερα μιας και από Κίνα μου έστειλαν λάθος την baseus και ζήτησα επιστροφή χρημάτων.

Μπορείς να δώσεις λινκ. Μήπως λες μια διάφανη που έχει η οποία είναι χοντρή?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ. Μήπως λες μια διάφανη που έχει η οποία είναι χοντρή?

Έχεις δίκιο. Είναι η ίδια αυτή η χοντρή.

Θα ζητήσω τελικά να μου στείλουν την baseus... πάλι.

Υ.Γ Μου έστειλαν μια για το desire 816.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως δουλεύω μόνο θήκες που είναι flip και σας παραθέτω και εγώ τις εμπειρίες μου.

Μετά από την htc flip case

η οποία μου "άνοιξε" από όλες τις πλευρές το κάλυμμα της οθόνης (κακή κόλλα υποθέτω;;; ) :X

Και την case mate

η οποία είναι από ένα ωραίο υλικό (ίσως και δέρμα!) αλλά είναι σχετικά χοντρή και δεν έχει smart open*.

 

Κατέληξα εδώ και 10 ημέρες στην http://www.ebay.com/itm/221516086987 που θεωρώ πως είναι και η καλύτερη έως τώρα, προσομοιώνει το dotview με ημιδιαφανές το μπροστινό κάλυμμα, smart open*, αρκετά λεπτή και ωραίο grip στο χέρι.

 

*Smart open: ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το μαγνητάκι που βάζουν και αφυπνίζει το τηλ. απλά με το άνοιξε-κλείσε της θήκης.

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως δουλεύω μόνο θήκες που είναι flip και σας παραθέτω και εγώ τις εμπειρίες μου.

Μετά από την htc flip case

η οποία μου "άνοιξε" από όλες τις πλευρές το κάλυμμα της οθόνης (κακή κόλλα υποθέτω;;; ) :X

Και την case mate

η οποία είναι από ένα ωραίο υλικό (ίσως και δέρμα!) αλλά είναι σχετικά χοντρή και δεν έχει smart open*.

 

Κατέληξα εδώ και 10 ημέρες στην http://www.ebay.com/itm/221516086987 που θεωρώ πως είναι και η καλύτερη έως τώρα, προσομοιώνει το dotview με ημιδιαφανές το μπροστινό κάλυμμα, smart open*, αρκετά λεπτή και ωραίο grip στο χέρι.

 

*Smart open: ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το μαγνητάκι που βάζουν και αφυπνίζει το τηλ. απλά με το άνοιξε-κλείσε της θήκης.

Να υποθέσω ότι την έχεις παραλάβει και την έχεις δουλέψει. Φαίνεται ενδιαφέρουσα. Από μπαταρία ξέρεις αν τρώει ή δεν παίζει ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα εδώ και 10 ημέρες στην http://www.ebay.com/itm/221516086987 που θεωρώ πως είναι και η καλύτερη έως τώρα, προσομοιώνει το dotview με ημιδιαφανές το μπροστινό κάλυμμα, smart open*, αρκετά λεπτή και ωραίο grip στο χέρι.

Έχεις tempered glass στην οθόνη ή όχι? Αν ναι κλείνει σωστά το καπάκι? Γιατί σε μένα ακόμα και με 0.15mm γυαλάκι η γνήσια Dot View δεν έκλεινε..

Επίσης όταν την ανοίγεις το κάλυμμα μένει ανοιχτό ή είναι όπως στην dot view που έχει την τάση να κλείνει μόνο του?

 

Εγω με 11€ δεν κλαιω τιποτα...

http://www.ebay.co.uk/itm/321470391893

 

Ειναι ολοιδια χωρις το λογοτυπο...

 

Επειδή σκέφτομαι να τσιμπήσω μια απλά για να υπάρχει,την έχεις συγκρίνει με την γνήσια?

Είναι ακριβώς ίδια? Εννοώ από θέμα υλικών κατασκευής και συναρμογής..

Ευτυχώς την δικιά μου την έδωσα στα χρήματα που την πήρα οπότε μικρό το κακό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι την έχεις παραλάβει και την έχεις δουλέψει. Φαίνεται ενδιαφέρουσα. Από μπαταρία ξέρεις αν τρώει ή δεν παίζει ρόλο?

 

Ναι όπως λέω, την έχω παραλάβει και την χρησιμοποιώ εδώ και 14 μέρες. Από μπαταρία δεν έχω παρατηρήσει αλλαγή, αλλά είναι λογικό αυτό μιας και δεν μένει συνέχεια ανοιχτό σε dto-view mode παρά μόνο όταν το πειράζεις (όπως θα έκανε και χωρίς θήκη).

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...