Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Moto G 2014 έχει microSD.

 

Έγω θα πήγαινα στο Samsung I9301 στα 179€.

 

Όπως βλέπεις και στο Link, έχει πολύ καλύτερη οθόνη (SAMOLED), 50% περισσότερη RAM (1.5GB), 100% περισσότερη μνήμη (16GB), καλύτερη κάμερα (1080p), αποσπώμενη μπαταρία και είναι αρκετά ελαφρύτερο και λεπτότερο από το Motorola.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Απλά είναι θέμα της τάσης κατακραυγής προς τη samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω υπερθεματισει υπερ του S3 neo αλλά θα ξεχαστεί στη λήθη. Το Moto G 2014 θα παρει Lollipop και ποιος ξέρει που θα σταματήσει. Δεν έχει να κάνει με εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Ξάδελφος μου έχει doogee ένα μικρότερο μοντέλο με 5αρα οθόνη και πίνει νερό στο όνομα του. Για μένα πάρτο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το πρωτο μου κινητο που παραγγελνω απο το εξωτερικο ..ειμαι σε φαση doogee dg550!εσυ τι λες φιλε μου;Απλως εχω ακουσει για ξεκολλημενες οθονες και μπαταριες καμενες.και κινητα τα οποια δεν ανοιξανε μετα απο καποια χρηση..δεν ξερω αν ισχυει .δεν με ενδιαφερει το δικαρτο..απλως να κανει την δουλεια του....και να ειμαι ικανονοποιημενος στην οθονη 5.0 με 5.5 και στην μπαταρια..Και να ειναι οκταπυρηνο για να τρεχει

 

DG550 αυτή την στιγμή είναι από τα value for money κινητά στην Κίνα. Μην το σκεφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

λετε να περιμενω να δω και πως θα παει το meizu και μετα να αποφασισω?

Αν αλλαξω το προγραμμα της φωτογραφικης(ics pro,fx pro, hd camera ή καποιο αλλο) θα δω διαφορα?

 

Βλέπεις διαφορά αλλά μην περιμένεις τρομερά αποτελέσματα αν δεν τραβάει η κάμερα. Από την άλλη δεν θα προτιμούσα να παω σε Meizu αν ψαχνομουν για κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το πρωτο μου κινητο που παραγγελνω απο το εξωτερικο ..ειμαι σε φαση doogee dg550!εσυ τι λες φιλε μου;Απλως εχω ακουσει για ξεκολλημενες οθονες και μπαταριες καμενες.και κινητα τα οποια δεν ανοιξανε μετα απο καποια χρηση..δεν ξερω αν ισχυει .δεν με ενδιαφερει το δικαρτο..απλως να κανει την δουλεια του....και να ειμαι ικανονοποιημενος στην οθονη 5.0 με 5.5 και στην μπαταρια..Και να ειναι οκταπυρηνο για να τρεχει

 

Το μπατζετ είναι σημαντικό για την αγορά από Κίνα , γιατί υπάρχει μεγάλη ποικιλία ,

όπωε προαναφέρθηκε το Lenovo A806 είναι καλή επιλογή στα 180$

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε μικρη μπαταρια...ποσο κραταει με μια κανονική χρηση;

οριακά μια μέρα με όλα κλειστά και φωτεινότητα τέρμα κατεβασμενη, αν είχε 2200 έστω θα έβγαζε μια μέρα με κανονική χρήση (3g, σωστός φωτισμός κλπ) αλλά με 1800 παρέα με πρίζα θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο εμένα κ καλώς σας βρήκα.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κατι.Σκεφτομαι να αλλαξω το g2 μου απο το οποίο είμαι παρα πολύ ικανοποιημένος (θα το ´δωσω στη γυναικα μου)κ να πάρω καινούργιο κινητό.Σκέφτοαμι να παρω το νοτε 3 απο φίλο καινούργιο σε πολύ τιμή κατα τη γνώμη μου,350ε στο κουτί του κ ελληνικό.Λόιπόν θα ήθελα να μάθω τις διαφο´ρες σε software που έχει το 3 απο το 4.Τεχνικά χαρακτηριστικά ξέρω του καθενός κ δε με προβληματίζουν οι διαφορές τους.Οτι κα´νεις με το πενάκι στο 4 το κάνεις κ στο 3?ἕιδικά αυτο με ενδιαφέρει λόγω σημειώσεων.ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας για την αγορά (για πρώτη φορά) κινέζικου τηλεφώνου. Είμαι ανάμεσα σ' αυτά τα 2 μοντέλα (λόγω χαρακτηριστικών και τιμής). Σας ευχαριστώ ολους προκαταβολικά για τις απόψεις και προτάσεις σας.

 

Καλημέρα, κάποια πρόταση από γνωρίζοντες :rolleyes: ?

pappao
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος θέλει να αγοράσει ένα WP κινητό για να αλλάξει το Lumia 820 που έχει τώρα. Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι κυρίως η καλή μπαταρία μιας και το 820 δεν τον κάλυπτε εξαρχής σε αυτόν τον τομέα, τώρα δε (μετά από ένα χρόνο) δεν τον φτάνει ούτε μέχρι το μεσημέρι! Τιμή βαριά βαριά μέχρι 150-160 ευρώ. Υπάρχει τίποτα να του προτείνω;
Link to comment
Share on other sites

Το 735 ακούγονται-γράφονται πολύ θετικές κριτικές για την αυτονομία του,αλλα θα πρέπει να ανέβεις budget 40-50 ευρω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

735 τώρα αν το θες η περιμένεις κανα μήνα η δίμηνο να πέσει η τιμή του 830.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στα 220 ευρώ ξεφεύγει πολύ η τιμή, δεν πρόκειται να τα δώσει. Είναι που δε θέλει με τίποτα να αλλάξει πλατφόρμα, έχει κολλήσει με τα WP. Κανένα άλλο που να τον καλύψει υπάρχει ή φτηνό WP ίσον κακή μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσει μια δεύτερη μπαταρία. Σοβαρά τώρα. Δεν δίνουμε 200 ευρώ αντί για 15 ευρώ που κοστίζει μια μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις διαφορά αλλά μην περιμένεις τρομερά αποτελέσματα αν δεν τραβάει η κάμερα. Από την άλλη δεν θα προτιμούσα να παω σε Meizu αν ψαχνομουν για κάμερα.

Πια ειναι η γνωμη σου?Τι θα μου προτεινες?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο φθηνότερο από το 735 είναι το 1320 στα 198 ευρώ, αλλά με πολύ καλή μπαταρία (3400 mAh non-removable) και με οθόνη 6":

http://www.skroutz.gr/s/4012143/Nokia-Lumia-1320-8GB.html

 

Μεγάλη αυτονομία -σχετικά με τα υπόλοιπα wp- υπόσχεται και το Archos 40 Cesium καθώς έχει μπαταρία 1950mAh με βασικά κατά τα άλλα χαρακτηριστικά και οθόνη 4" με 99 ευρώ:

http://www.skroutz.gr/s/5631843/Archos-40-Cesium-4GB.html

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Για τη μπαταρία του είπα κι εγώ αλλά δεν παίρνει από λόγια, έχει σιχτιρίσει τόσο με το 820 και δε θέλει. Το 1320 τεράστιο, το Archos είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση, δεν το είχα στα υπόψιν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αδερφέ παίρνεις ότι επιθυμείς κ θέλεις.

Εγώ σ έδωσα 3-4 επιλογές να κανείς προσωπικό "vs" και να διαλέξεις την συσκευή που σ αρέσει.

Καλορίζικο ότι και αν πάρεις

Link to comment
Share on other sites

@DOR1K1N

 

Για το honor 6, ενώ φαίνεται και πρέπει να είναι πολύ καλό κινητό, δυστυχώς δεν έχω και την καλύτερη άποψη για την HUAWEI ως εταιρία (ούτε updates στις συσκευές, ούτε support)..

 

Πέρνα μία βόλτα από το νήμα του Honor 6 να διαβάσεις ;)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι...απλα η αυτονομια δεν ειναι τοσο καλη και οτι η ραμ ειναι στα 768MB...Για ταινιες καλυτερα πανε σε κινεζικο με μεγαλυτερη οθονη...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...