Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ αρκετές, εγώ ούτε μία.. τι σου είναι αυτό το ιντερνετ..:lol:

 

Δεν το ειπα για να μειωσω τη συσκευη κτλ, ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα. Αναφερομαι σε αυτο το thread http://forum.xda-developers.com/moto-x-2014/general/peeling-wood-t2893328 στο οποιο υπαρχουν και φωτογραφιες σχετικα με το θεμα. Επισης το αναφερει και ο iGyaan στο βιντεο που εκανε για το κινητο

γυρω στο 1.30" .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτες, γρήγορες, εντυπώσεις:

 

Η μπαταρία, με το moto 360 on, wifi και 4G αλλά και brightness 100%, μου βγάζει 1 ολόκληρη ημέρα και κάτι ψιλά..

 

Σήμα, ακουστικό, ποιότητα συνομιλίας σε άλλο επίπεδο..

 

Κατασκευή, το δικό μου είναι brown leather, αλλού.. Το δέρμα χρειάζεται λίγη προσοχούλα αλλά αν παλαιώσει καλά θα είναι αχτύπητο!

 

Performance δεν παίζει, antutu έβγαλε 48K...

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εμφανίστηκε και στο skroutz με τιμή 476 αρχική. Ετοιμάζεται για το ντεμπούτο του επίσημα στην ελληνική αγορα.
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εμφανίστηκε και στο skroutz με τιμή 476 αρχική. Ετοιμάζεται για το ντεμπούτο του επίσημα στην ελληνική αγορα.

 

Καλούτσικη τιμή,δεν θα με χάλαγε κάνα 50ρικο πιο κάτω.Λογικά με την πάροδο του χρόνου,θα πέσει η τιμή του,οπότε και το χτυπάω αφού το νεξους 6 είναι τεράστιο.Για μένα,το φετινό νέξους είναι το φετινό μοτο Χ...;)

Link to comment
Share on other sites

@Shuffle, άντε! Περιμένουμε να δώσεις κι άλλα στοιχεία! Να σε βοηθήσω:

1. Σε βγάζει 1 φουλ μέρα η μπαταρία ή μετα βίας. Μέτρησέ το χωρίς το 360 αν μπορείς.

2. Κολλήματα σε βαριές εφαρμογές έχεις συναντήσει; Κάποιο redraw;

3. Η φωτογραφική κάμερα λέγεται οτι δεν είναι και στα καλύτερά της. Ανέβασε 2-3 φωτογραφίες ενδεικτικά από τοπίο, κλειστό χώρο, χαμηλό φωτισμό.

 

Καλορίζικο!

Ευχαριστώ! :D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλό επίσης όταν σχολιάζουμε τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας να λέμε και κανένα screen on time γιατί με το "βγάζει τη μέρα" προσωπικά δεν καταλαβαίνω και πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Τα Χριστούγεννα θα έρθει ένας φίλος από Αμερική και σκέφτομαι να του πω να φέρει ένα moto X. Η ερώτηση μου είναι αν θα δουλεύει στις δικές μας μπάντες και αν πρέπει να του πω να μου φέρει το Pure edition.
:D
Link to comment
Share on other sites

Τι σκοπεύεις να κερδίσεις από την αναμονή των δύο μηνών και το ρίσκο να είναι είτε κλειδωμένο σε πάροχο με ακατάλληλες μπάντες ή μονόκαρτο; Aν πας σε Pure Edition δεν θα έχεις αξιόλογη διαφορά στην τιμή.

Κινητο σκοπεύω να πάρω κατά τα Χριστούγεννα. Γιαυτό και το ανέφερα. Απλά οι τιμές εκεί είναι καλύτερες από εδώ. Δεν το έψαξα και πολύ.

Για να λες ότι δεν θα έχω μεγάλη διαφορά τότε ναι, δεν αξίζει. Αναμένω να δω την τιμή του Nexus 6 και μετά θα κινηθώ για moto X.

:D
Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική τα ξεκλείδωτα τηλέφωνα δεν είναι συνηθισμένα και δεν έχουν διαφορά στην τιμή από τα φτηνά ευρωπαϊκά διαδικτυακά καταστήματα συμπεριλαμβανομένων και των ελληνικών. Το Νexus 6 θα είναι στα εξίμιση κατοστάρικα δηλαδή σαφώς πιό ακριβό. Μέχρι τα Χριστούγεννα το Moto G θα είναι στα σκρουτζομάγαζα στα 400-450 ευρώ και είναι μιά χαρά.

 

Και γω βλέπω ότι το νεξους πάει για 650 και δεν τα δίνω. Γιαυτό και σκέφτομαι το μότο. Υπομονή λοιπόν μέχρι τότε!

:D
Link to comment
Share on other sites

@Shuffle μήπως σου είναι εύκολο να δεις πόσο είναι το ευρωπαϊκό sar μιας και είσαι ο μόνος που έχεις το κινητό; Έχω φάει όλο το ίντερνετ και μόνο το αμερικάνικο βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκπτωση για μια μόνο μερα στο Ηνωμένο Βασίλειο. http://www.engadget.com/2014/10/28/motorola-moto-360-uk/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες, χθες συγκεκριμένα, έπεσε στα χέρια μου για καμιά ώρα το DROID Turbo. Συγκεκριμένα, ήταν η έκδοση με τα 64GB και το "καινούργιο" υλικό σε smartphone Ballistic Nylon..

Λοιπόν, με λίγα λόγια, εάν ΔΕΝ είχα το Moto X 2014 θα το έπαιρνα.. Το Antutu που έτρεξα έβγαλε λίγο πάνω από 54Κ, η οθόνη του είναι χάρμα οφλαλμών και το Ballistic Nylon δίνει την εντύπωση πως είσαι έτοιμος για tour στο Irak:p

Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν τα capacitive buttons, όχι για κανένα άλλο λόγο απλώς το τηλέφωνο πρακτικά θα πάρει Lollipop εντός του Νοεμβρίου, οπότε σχεδόν από την κυκλοφορία του "παλαιώνει"..

 

Γενικά όμως, είναι απίστευτο και πρακτικά αποτελεί ένα εναλλακτικό Moto X.. Υπομονή μέχρι τις 5 Νοεμβρίου όπου και θα ανακοινωθεί η International έκδοση, η οποία μάλλον θα ακούει στο όνομα DROID Maxx!

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες, χθες συγκεκριμένα, έπεσε στα χέρια μου για καμιά ώρα το DROID Turbo. Συγκεκριμένα, ήταν η έκδοση με τα 64GB και το "καινούργιο" υλικό σε smartphone Ballistic Nylon..

Λοιπόν, με λίγα λόγια, εάν ΔΕΝ είχα το Moto X 2014 θα το έπαιρνα.. Το Antutu που έτρεξα έβγαλε λίγο πάνω από 54Κ, η οθόνη του είναι χάρμα οφλαλμών και το Ballistic Nylon δίνει την εντύπωση πως είσαι έτοιμος για tour στο Irak:p

Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν τα capacitive buttons, όχι για κανένα άλλο λόγο απλώς το τηλέφωνο πρακτικά θα πάρει Lollipop εντός του Νοεμβρίου, οπότε σχεδόν από την κυκλοφορία του "παλαιώνει"..

 

Γενικά όμως, είναι απίστευτο και πρακτικά αποτελεί ένα εναλλακτικό Moto X.. Υπομονή μέχρι τις 5 Νοεμβρίου όπου και θα ανακοινωθεί η International έκδοση, η οποία μάλλον θα ακούει στο όνομα DROID Maxx!

 

To περιμενω πως και πως...

 

dat battery...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H Google κοιμάται και η Motorola στέλνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε πως το update προορίζεται για μονάδες που έχουν μπει στο MFN program. Όπως και να έχει, για μία ακόμα φορά, όπως και με το 2013 moto x, ίσως η motorola το βγάλει πρώτη το 5.0:lol: Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Την έλαβα μόλις πριν από κανά μισάωρο.. ψιλοhuge update, 390mb.. για να δούμε!:p

 

 

12 ώρες μετά και ακόμα τίποτα.

 

Ξέρασε τα όλα!

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες μετά και ακόμα τίποτα.

 

Ξέρασε τα όλα!

 

Να αναφέρω πως από τα 2 που έχω, το ένα (tmob - pure edition) το έχει λάβει, παρόλο που έχω γραφτεί στο MFN και με τις 2 συσκευές (tmob και Moto x γερμανικό).

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια γρήγορη ερώτηση. Το back να είναι με δέρμα ή με το πλαστικό; Όσοι το έχουν, αν μπορούν, ας μεταφέρουν την εμπειρία τους. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...