Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το παραγγείλω με την original rom θα εχει εγκατεστημενες τις εφαρμογές της google?

 

 

 

Συνήθως είναι εγκατεστημένες όμως καλού κακού ζητησε τους το.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην ψάχνετε ψεγάδια στο κινητό γιατί δεν έχει...του πέταξα τα μάτια σήμερα και τελειώνει την μέρα με 77% μπαταρία! Δεν θερμαίνεται με τίποτα και πάει σφαίρα! Το φορτίζω κάθε 2 μέρες και πάλι εχει πάντα περίπου 30% μπαταρία όταν το βάζω στην πρίζα.. πιο δυνατό ηχείο & μικρόφωνο δεν θα βρείτε, σου τρυπάει τα τύμπανα, ούτε στο μισό δεν μπορείς να το έχεις.

Για το memory leak που ανέφερε ένα παιδί εχει δίκιο αλλα δεν είναι τραγικό. Ένα reboot μία φορά την εβδομάδα να του κάνεις και έχεις πάλι πάνω απο ΄1 ram ελεύθερο.

Εγω με την ενημέρωση που έχει έρθει δεν ξέρω τη να κάνω...Να κάτσω στα αυγά μου η να την κάνω και οτι γίνει έγινε? :p Εσείς την κάνατε? Έχω το mult/lang rootαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνετε ψεγάδια στο κινητό γιατί δεν έχει...του πέταξα τα μάτια σήμερα και τελειώνει την μέρα με 77% μπαταρία! Δεν θερμαίνεται με τίποτα και πάει σφαίρα! Το φορτίζω κάθε 2 μέρες και πάλι εχει πάντα περίπου 30% μπαταρία όταν το βάζω στην πρίζα.. πιο δυνατό ηχείο & μικρόφωνο δεν θα βρείτε, σου τρυπάει τα τύμπανα, ούτε στο μισό δεν μπορείς να το έχεις.

Για το memory leak που ανέφερε ένα παιδί εχει δίκιο αλλα δεν είναι τραγικό. Ένα reboot μία φορά την εβδομάδα να του κάνεις και έχεις πάλι πάνω απο ΄1 ram ελεύθερο.

Εγω με την ενημέρωση που έχει έρθει δεν ξέρω τη να κάνω...Να κάτσω στα αυγά μου η να την κάνω και οτι γίνει έγινε? :p Εσείς την κάνατε? Έχω το mult/lang rootαρισμένο.

Δημητρη ο καθε ενας κανει διαφορετικη χρηση.

Η φραση σου ""του πέταξα τα μάτια σήμερα και τελειώνει την μέρα με 77% μπαταρία""" δεν μου λεει τιποτα (με την καλη την εννοια :)).

Πες μας ποσες ωρες εβγαλες ανοικτη οθονη ?

Στο ποσο της % ειχες την φωτεινοτητα ?

ποσα λεπτα μιλησες ?

αν εκανες χρηση 2g ή αν εκανες χρηση 3g ή αν το ειχες στο αυτοματο 2g/3g ?

Εχεις 1 ή 2 sim μεσα ?

 

Με ενδιαφερει το τηλεφωνο απλα θελω να ειμαι πολυ σιγουρος για την αποδοση της μπαταριας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα παραγγελία στο vickmall στις 18/10.

Έγινε αποστολή στις 19/10.

Έφτασε στο κέντρο διαλογής 29/10.

Και το έχω ήδη στα χέρια μου στις 30/10.

 

:up:

 

Μπράβο στο vickmall.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα παραγγελία στο vickmall στις 18/10.

Έγινε αποστολή στις 19/10.

Έφτασε στο κέντρο διαλογής 29/10.

Και το έχω ήδη στα χέρια μου στις 30/10.

 

:up:

 

Μπράβο στο vickmall.

 

Κι εμεις απο τις 10 του μηνα ακομα περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

O.K. εφόσον το πάτε έτσι και θέλετε ταχύτητα....

θα σας δείξω εγώ..θα δείτε τι θα παθετε...:lol:

 

Του λοιπον : Παραγγελνω απο merimobiles Δεύτερα 20/10/14 και ωρα 08:00...:D

Παρέλαβα Τρίτη 21/10/14 και ωρα 14:15...:blink: Ειπατε τίποτα;

 

 

Χαχαχαχαχα EU Warehouse κυρίες και κύριοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O.K. εφόσον το πάτε έτσι και θέλετε ταχύτητα....

θα σας δείξω εγώ..θα δείτε τι θα παθετε...:lol:

 

Του λοιπον : Παραγγελνω απο merimobiles Δεύτερα 20/10/14 και ωρα 08:00...:D

Παρέλαβα Τρίτη 21/10/14 και ωρα 14:15...:blink: Ειπατε τίποτα;

 

 

Χαχαχαχαχα EU Warehouse κύριες και κύριοι.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

O.K. εφόσον το πάτε έτσι και θέλετε ταχύτητα....

θα σας δείξω εγώ..θα δείτε τι θα παθετε...:lol:

 

Του λοιπον : Παραγγελνω απο merimobiles Δεύτερα 20/10/14 και ωρα 08:00...:D

Παρέλαβα Τρίτη 21/10/14 και ωρα 14:15...:blink: Ειπατε τίποτα;

 

 

Χαχαχαχαχα EU Warehouse κυρίες και κύριοι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

xposed και gravitybox εχει δοκιμασει καποιος κατοχος ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά την 9.42 που είχα, χθες πήρα τη μεγάλη απόφαση και έβαλα στοκ 1.62 με twrp recovery που την κατέβασα από xda forum (700mb) όπως φαίνεται στη φώτο. Έπειτα έκανα root super SU και τέλος έβαλα και SwiftKey για ελληνικό πληκτρογιο αφού η rom έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

Όλες τις κινεζιες τις έκανα απεγκατασταση με ροοτ πρόγραμμα απεγκαταστασης. Όλα οκ με το τηλ και έχω 4g με Vodafone επιτέλους....

Στη κάμερα δεν είδα να αλλάζει κάτι.

Κάτι άλλο που ανακάλυψα πρόσφατα και δε ξέρω αν ειπώθηκε είναι ότι όταν το τηλ κάνεις διπλό τικ στην οθόνη και πας να το ξεκλειδώσεις, και κρατήσεις παρατεταμένα το home button το κόκκινο στρογγυλό δηλ ανάβει ο φακός ενώ αν του κάνεις διπλό κλικ ανοίγει η μουσική. (χωρίς να έχεις ξεκλειδωσει το τηλ).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει καταφέρει κανείς με nova launcher να έχει στην home screen την status bar διαφανή;

Με χαλάει που γίνεται μαύρη

 

Απο το to2c με ενημέρωσαν πως πλεον το εχουν και σε foul black

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη ο καθε ενας κανει διαφορετικη χρηση.

Η φραση σου ""του πέταξα τα μάτια σήμερα και τελειώνει την μέρα με 77% μπαταρία""" δεν μου λεει τιποτα (με την καλη την εννοια :)).

Πες μας ποσες ωρες εβγαλες ανοικτη οθονη ?

Στο ποσο της % ειχες την φωτεινοτητα ?

ποσα λεπτα μιλησες ?

αν εκανες χρηση 2g ή αν εκανες χρηση 3g ή αν το ειχες στο αυτοματο 2g/3g ?

Εχεις 1 ή 2 sim μεσα ?

 

Με ενδιαφερει το τηλεφωνο απλα θελω να ειμαι πολυ σιγουρος για την αποδοση της μπαταριας.

 

Πωω μπελάς είσαι! :lol: Πάρε το κινητό μα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την μπαταρία! μην το σκέφτεστε καν.

Μιλαω περίπου 2 ώρες τη μέρα (λόγο δουλείας).

Μονιμα φωτεινότητα στο 25%.

Μονιμα το wifi ανοιχτο.

2 καρτες sim (η μια πιάνει κανονικά 3G/4G δεν ξέρω γιατι μερικοί λένε ότι χρειάζεται να αλλάξεις rom για να πιάσει 4G)

 

Αυριο πάω για 3 μέρα με μια φόρτιση, το έιχα για τηλέφωνα, μηνύματα και για internet με wifi. και λέει 48% μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

O.K. εφόσον το πάτε έτσι και θέλετε ταχύτητα....

θα σας δείξω εγώ..θα δείτε τι θα παθετε...:lol:

 

Του λοιπον : Παραγγελνω απο merimobiles Δεύτερα 20/10/14 και ωρα 08:00...:D

Παρέλαβα Τρίτη 21/10/14 και ωρα 14:15...:blink: Ειπατε τίποτα;

 

 

Χαχαχαχαχα EU Warehouse κυρίες και κύριοι.

 

Το συγκεκριμένο μαγαζί έφερε ενα κομμάτι κ μετα τέλος;εδώ κ μια βδομάδα μονο κάτι σάπια lenovo

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μαγαζί έφερε ενα κομμάτι κ μετα τέλος;εδώ κ μια βδομάδα μονο κάτι σάπια lenovo

 

 

 

Συμφωνω μαζι σου..ολα τα κινεζομαγαζα κατα 90% στις ευρωπαικες αποθηκες τους φέρνουν "σάπια" κινητά όμως που και που φέρνουν και κάνα κράχτη....παράδειγμα το to2c τώρα έχει το mi4.Όταν πήρα το δικο μου z7 mini απο το mermobiles είχε επισης τα mi4,mi3 και redmi 1s.Φυσικά όλα έγιναν καπνός σε χρονο dt.

Αν δε βιαζεσαι να αγοράσεις περιμένεις στη γωνία και μόλις σκάσει η ευκαιρία :p

Όταν είχα αγοράσει απο merimobiles το mi3 μου πλήρωσα 18€ για EMS μεταφορικα με την προοπτική να ρθει πιο γρήγορα και τελικά παρέλαβε φίλος μου πριν απο μένα με sing post. :wacko:

Και για να μη ξεφευγω απ το θέμα το τηλ για 2300mah μπαταρία κρατάει γερά.

Αν τώρα εμείς θέλουμε να το ξετιναζουμε όλοι την ωρα ουτε 4000 ουτε 5000mah μας φτάνουν

για μια μέρα. Προσωπικά πιστεύω πως αν είχε 3100mah έτσι όπως το χρησιμοποιώ θα μ έβγαζε ενα 24ωρο άνετα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πωω μπελάς είσαι! :lol: Πάρε το κινητό μα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την μπαταρία! μην το σκέφτεστε καν.

Μιλαω περίπου 2 ώρες τη μέρα (λόγο δουλείας).

Μονιμα φωτεινότητα στο 25%.

Μονιμα το wifi ανοιχτο.

2 καρτες sim (η μια πιάνει κανονικά 3G/4G δεν ξέρω γιατι μερικοί λένε ότι χρειάζεται να αλλάξεις rom για να πιάσει 4G)

 

Αυριο πάω για 3 μέρα με μια φόρτιση, το έιχα για τηλέφωνα, μηνύματα και για internet με wifi. και λέει 48% μπαταρία.

Ειμαι-ειμαι :p

Κανουμε διαφορετικη χρηση, θα σου πω περιπου τι χρηση κανω καθημερινα και πες μου αν πιστευεις οτι θα με βγαζει 5+ωρες ανοικτης οθονης.

Το πολυ που θα μιλησω την ημερα ειναι εως 10 λεπτα συνηθως.

Μονιμα ανοικτο wifi.

Πολυ διαβασμα στο ιντερνετ.

Παιχνιδια δεν παιζω.

Φωτεινοτητα στο ποιο χαμηλο αλλα σε αποδεκτα επιπεδα. Μη στραβωθω κιολας :lol:

Παντα ανοικτα τα data και δικτυο στο αυτοματο 2g/3g οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος σε wifi

 

Τι λες ?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ απο merimobiles, τραγικα άθλιο customer support, σίγουρα δεν θα τους ξαναπρoτιμήσω.

Έδωσα και εγω 18ευρώ για να έρθει με ΕΜS, άντε να δούμε και ελπίζω να έρθει γρήγορα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι-ειμαι :p

Κανουμε διαφορετικη χρηση, θα σου πω περιπου τι χρηση κανω καθημερινα και πες μου αν πιστευεις οτι θα με βγαζει 5+ωρες ανοικτης οθονης.

Το πολυ που θα μιλησω την ημερα ειναι εως 10 λεπτα συνηθως.

Μονιμα ανοικτο wifi.

Πολυ διαβασμα στο ιντερνετ.

Παιχνιδια δεν παιζω.

Φωτεινοτητα στο ποιο χαμηλο αλλα σε αποδεκτα επιπεδα. Μη στραβωθω κιολας :lol:

Παντα ανοικτα τα data και δικτυο στο αυτοματο 2g/3g οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος σε wifi

 

Τι λες ?

 

 

Αν κανεις τη χρηση που περγραφεις προσωπικα πιστεύω πως σε βγαζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αγόρασα και εγώ απο merimobiles, τραγικα άθλιο customer support, σίγουρα δεν θα τους ξαναπρoτιμήσω.

Έδωσα και εγω 18ευρώ για να έρθει με ΕΜS, άντε να δούμε και ελπίζω να έρθει γρήγορα :happy:

 

Απ το συγκεκριμένο μαγαζί γνωριζω οτι δεν εχει παρουσιαστει κρουσμα για "κινεζια" τηλ. :lol: αλλα αν ειναι να αγορασω απο αυτο μονο απο Eu warehouse πλεον.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είναι διαθέσιμο το τηλέφωνο στο mermobiles eu και έχουν κ αύριο αποστολές απ οτι βλέπω. Το βράδυ που θα πάω σπίτι με βλέπω να το χτυπάω.

Βάζουμε επιλογή Ρουτ ή όχι;

Με Ρουτ και έξοδα αποστολής για γρήγορη παράδοση με dhl τελικο ποσο 264 ευρω κ παράδοση 3/11

Edited by monster749
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είναι διαθέσιμο το τηλέφωνο στο mermobiles eu και έχουν κ αύριο αποστολές απ οτι βλέπω. Το βράδυ που θα πάω σπίτι με βλέπω να το χτυπάω.

Βάζουμε επιλογή Ρουτ ή όχι;

Με Ρουτ και έξοδα αποστολής για γρήγορη παράδοση με dhl τελικο ποσο 264 ευρω κ παράδοση 3/11

 

 

Γιατί να πλερωσεις 6€ επιπλέον για root εφόσον μπορείς να το κανεις δωρεάν απλα παρακολουθώντας το αντίστοιχο βιντεακι στο youtube;Αυτό εκανα εγώ :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχει αναφερθεί παραπάνω πως το home ανάβει ως led ειδοποιήσεων αλλά δεν θυμάμαι αν ανάβει μόνο κόκκινο ή έχει και αλλά χρώματα

 

μονο κοκκινο. εχει ρυθμιση μονο για το ποσο εντονα θελεις να αναβει. λιγο χαζο μου φανηκε αυτο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έφεραν ενα κομμάτι ή έχει ζήτηση το κινητό. Εξαφανίστηκε απο το merimobiles eu....

 

 

Σε μένα "εμφανιστηκε" 19/10 το παρηγγειλα 20/10 και "εξαφανίστηκε" 25/10.

Πιθανως να φέρνουν λιγα κομματια γι αυτό και να εξανεμίζονται.Πάντως εφόσον βλέπουν

"κινηση" πιστεύω πως θα το ξαναφερουν και μάλιστα σύντομα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το χτυπησα το κινητό απο ενα παλικάρι που το πουλούσε σφραγισμένο.πρωτες εντυπώσεις θετικες απο οθόνη μέγεθος βαρος ταχύτητα.

Αρνητικά για μένα η Ρομ που έχει τις υπέρτατες κινεζιες μέσα .

Μου εβγαλε αναβάθμιση στην 1,62 την κατέβασα κ πάω για εγκατάσταση ,αλλά μου γραφει fail κ ξαναγυρίζει στην 1,20

Κάποιος χριστιανος που να ξέρει τι να διαγραψουμε κ πως υπάρχει;

Σε αλλη Ρομ παιζει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το χτυπησα το κινητό απο ενα παλικάρι που το πουλούσε σφραγισμένο.πρωτες εντυπώσεις θετικες απο οθόνη μέγεθος βαρος ταχύτητα.

Αρνητικά για μένα η Ρομ που έχει τις υπέρτατες κινεζιες μέσα .

Μου εβγαλε αναβάθμιση στην 1,62 την κατέβασα κ πάω για εγκατάσταση ,αλλά μου γραφει fail κ ξαναγυρίζει στην 1,20

Κάποιος χριστιανος που να ξέρει τι να διαγραψουμε κ πως υπάρχει;

Σε αλλη Ρομ παιζει τίποτα;

 

 

Παρακολουθησε στο youtube το εξης: how to root,install recovery and google apps on Nubia z7 mini.Ενα παλικάρι απο δω μέσα μου το σύστησε και βρήκα την υγεια μου.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μα το κινητό είναι ηδη root κ έχει κανονικα gapps

Αλλά θα το τσεκαρω ...

 

 

Αν είναι root τοτε πως να αναβαθμιστεί σε 1.62 stable;

Δεν σου κάνω τον έξυπνο...πριν λίγες ώρες εκανα την ίδια

ερώτηση στον κολλητό μου που μου εγκατέστησε την 1.60 rooted multilang :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...