Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα. Εντέλει ξεκόλλησε. :)

Εψαξά λιγάκι στο internet και βρήκα αυτό (για όποιον μελλοντικά ίσως το χρειάστει ):

http://smallbusiness.chron.com/come-cant-hear-other-person-through-blackberry-32304.html

 

Οπως προειπώθηκε, στη περίπτωση που δεν έφτιαχνε το πρόβλημα με ενα restart κι εφόσον είχα βγάλει τη μπαταρία για 5-10 λεπτά, το επόμενο βήμα ηταν η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ευτυχώς δε χρειάστηκε να φτάσω σε αυτό το βήμα.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και πάλι .

:kitty::kitty:

:thanks::thanks::thanks::thanks::happy:

Link to comment
Share on other sites

Για πρόγραμμα πλοήγησης εγκατέστησα σήμερα το waze το οποίο φαίνεται ελπιδοφόρο καθώς έχει αρκετές οδούς και κάνει και αναζήτησή απο το foursquare.

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία απο πλοήγηση με το συγκεκριμένο πρόγραμμα ας γράψει τις εντυπώσεις του

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω ενα Ζ3 για αντικαταστατη του Ζ10 κυριως λογω της 5αρας οθονης ..Ξερω οτι θα ειναι πιο αργο και χειροτερο αλλα θα εχω επιτελους και μια καλη (απο οτι ακουγεται για το Ζ3) μπαταρια και δεν πιστευω να εχουν και τοσο μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις .Αν γνωριζει καποιος ασ βοηθησει !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω ενα Ζ3 για αντικαταστατη του Ζ10 κυριως λογω της 5αρας οθονης ..Ξερω οτι θα ειναι πιο αργο και χειροτερο αλλα θα εχω επιτελους και μια καλη (απο οτι ακουγεται για το Ζ3) μπαταρια και δεν πιστευω να εχουν και τοσο μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις .Αν γνωριζει καποιος ασ βοηθησει !!
Φίλε μου γιατί δεν κοιτάς για το z30 που κανει 310 ευρω;; ;)
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω ενα Ζ3 για αντικαταστατη του Ζ10 κυριως λογω της 5αρας οθονης ..Ξερω οτι θα ειναι πιο αργο και χειροτερο αλλα θα εχω επιτελους και μια καλη (απο οτι ακουγεται για το Ζ3) μπαταρια και δεν πιστευω να εχουν και τοσο μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις .Αν γνωριζει καποιος ασ βοηθησει !!
Υποβαθμιση σε αναλυση οθονης και σε ram. Αν θες να πας σε 5αρα αυτη τη στιγμη το Ζ30 ειναι η καλυτερη επιλογη. Full touch με μεγαλη οθονη θα αργησουμε να δουμε απο την BB . Του χρονου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιατί δεν κοιτάς για το z30 που κανει 310 ευρω;; ;)

 

 

Σε αυτην την τιμη δεν μπορω να το παρω ...Δεν μπορω να δωσω πανω απο 250 και δεν βλεπω να παει εκει ...Το θεμα ειναι θελω να παρω ΒΒ παλι , γιατι αλλιως εχει και αλλα γυρω στα 250

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτην την τιμη δεν μπορω να το παρω ...Δεν μπορω να δωσω πανω απο 250 και δεν βλεπω να παει εκει ...Το θεμα ειναι θελω να παρω ΒΒ παλι , γιατι αλλιως εχει και αλλα γυρω στα 250

 

Μπες στο bestprice.gr , έχει Ζ30 κατω απο 300 €

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

 

Εχω παραγγείλει το Ζ3 στα 220 ευρω με τα μεταφορικά και το αναμένω τις επομενες ημέρες. , Ελπίζω να ανοίξει και νεο τοπικ για το Ζ3 σύντομα. Είχα παλαιότερα blackberry και ειπα να ξαναγυρίσω δίνοντας το πολύ μεχρι 250....

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

 

Προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές απο το outlook.com(πρώην Hotmail) και συγχρονίζει άλλες φορές 25 άλλες 5 κλπ. Παρατήρησα ότι μόλις περάσω μία καινούργια επαφή στη συσκευή σχεδόν αμέσως αυτή εμφανίζεται και στο outlook.com, όταν όμως τη σβήσω από εκεί δεν την σβήνει και από τη συσκευή μου.

Έχω σβήσει και ξανασετάρει το λογαριασμό άπειρες φορές, email στέλνω κ δέχομαι κανονικά. Έχει κανείς κάποια ιδέα ή παρόμοιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει κάποια εφαρμογή για VOIP? Το MobileVoip που είναι εκπληκτικό, δεν έχει ενημερωθεί για BB10.

 

Επίσης αφού ειπώθηκαν πολλά για τη μπαταρία ( κι όλα ξεκίνησαν από κάτι που είπα εγώ-ότι κρατάει η μπαταρία) : μιλάω πολύ στο τηλ, έχω συνέχεια ανοικτό το wifi αλλά το 3G είναι ανοικτό ελάχιστα κατά τη διάρκεια της μέρας (1 ώρα και κάτι). Επίσης έχω το LTE μοντέλο.

 

Η μπαταρία χαλλαααραάααααααα πάει 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιστεύω ότι το αδύναμο σημείο του κινητού είναι η μπαταρία ας μοιραστώ και εγώ τη δική μου εμπειρία.

 

Μετά από 1 χρόνο συμβίωσης παρατηρώ τα εξής:

- μεγάλο πρόβλημα διάρκειας της μπαταρίας είναι η απώλεια σήματος 3G και η μετάπτωση αυτού σε 2G και το αντίστροφο. Όταν μιλάς μάλιστα αυτό μπορεί να σημαίνει και διακοπή της κλήσης.

- έχοντας συνέχεια 4G ανοιχτό με 3 email push, bbm, facebook, twitter, whatsapp, linkedin, κατ'ελάχιστον 50 κλήσεις την ημέρα και γράψιμο 40 email από το κινητό η μπαταρία αποκλείεται να βγάλει 12ωρο. Ξεκινώντας στις 7 το πρωί συνήθως στις 5 το απόγευμα ανάβει λαμπάκι. Χωρίς 4G η μπαταρία κρατάει περισσότερο αλλά όχι σημαντικά.

- όταν είμαι στο εξωτερικό με 2G, χωρίς roaming, ελάχιστες κλήσεις (λόγω χρήσης τοπικής κάρτας) και λίγο wifi μόνο στο ξενοδοχείο το κινητό ίσως να έβγαζε δύο μέρες αλλά το φοβόμουν πάντα και το φόρτιζα

- μία βδομάδα που το είχα με 2G συνέχεια αλλά το έσκιζα πολύ περισσότερο απ'ότι το κανονικό ακόμα και με δεύτερη μπαταρία δεν έβγαζε τη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλύτερες σε χωρητικότητα δεν κάνουν δουλειά? Π.χ. από ebay.

 

Η χωρητικοτητα της μπαταριας για την εν λογω συσκευη και για τις ιντσες της οθονης αναλογικα ειναι πολυ καλη.

Επισης δεν ειναι android που εχει την φιλοσοφια να δουλευουν τα παντα στο παρασκηνιο και να καταναλωνει πορους.

Επομενως το προβλημα στο Z10 ειναι καθαρα hardware προβλημα και οχι μικρης μπαταριας.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 10.2.1.3062 για να δούμε..

 

OTA η μέσω bb link ? με ποιον πάροχο ? πρώτες εντυπώσεις ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

OTA, wind, δεν έχω δει κατι ακόμα... εδώ φωτό με τις αλλαγες :

 

Μου ήρθε και μένα το μεσημέρι στη wind (δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο οι πάροχοι όμως). Δεν το πέρασα ακόμη. Αύριο που θα έχω χρόνο (και φουλ μπαταρία).

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

είχε ποτέ κανείς από εσάς θέματα με τυχαίες επανεκκινήσεις ? το κινητό βαράει restart χωρίς κάποιο προφανές λόγο

 

10.2.1.3062

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

είχε ποτέ κανείς από εσάς θέματα με τυχαίες επανεκκινήσεις ? το κινητό βαράει restart χωρίς κάποιο προφανές λόγο

 

10.2.1.3062

 

ναι και εφταιγε android εφαρμογη ...το ( POU συγκεκριμενα)

Link to comment
Share on other sites

ναι και εφταιγε android εφαρμογη ...το ( POU συγκεκριμενα)

όντας σε χρήση η απλά επειδή ήταν εγκατεστημένη ;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...