Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως θα ηταν λγικοτερο να μας πεις τι σου ειπαν σχετικα με το roaming? Επελεξες καποιο πακετο και δεν σε καλυψε? Σε ποιια χωρα πηγες?

 

Γιαννης

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Μενω μονιμα στο εξωτερικο εδω και 5 μηνες και δεν εχω πληρωσει 1 ευρω παραπανω στο λογαριασμο μου. Ο φιλος δυστυχως βγαινοντας εκτος ελλαδος ή αθελα του ξεχασε να απενεργοποιησει τα δεδομενα ή εν γνωση του θεωρησε οτι η χρεωση δεν θα ειναι μεγαλη αν μπει λιγο στο ιντερνετ, παρει κανενα τηλεφωνο κλπ. Δυστυχως απο τη στιγμη που δεν πληρωνει το λογαριασμο εχει μονομερως καταστρατηγησει τη συμβαση. Αρα ορθως η καθε κοσμοτε μπλοκαρει τον αριθμο με φραγη. Για να τον καλεσει δικηγορικο γραφειο παει να πει οτι εχει απληρωτο το λογαριασμο για τουλαχιστον 2 μηνες. Τα δικηγορικα γραφεια σε πρωτη φαση αυτο που θελουν ειναι να φοβισουν τον οφειλετη, ετσι ωστε να παει να εξοφλησει το χρεος του. Σε πρωτη φαση καλο θα ειναι να μιλησει με το δικηγορικο και να κανονισει να δινει καποιο ποσο το μηνα που μπορει. Σε καθε περιπτωση θα πρεπει να ξεχασει τον αριθμο του μεχρι να ξεχρεωσει το οφειλομενο ποσο. Αλλη φορα προσοχη πολυ, γιατι οι χρεωσεις εκτος ελλαδος ειναι φαρμακερες.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η κοσμοτέ δεν ευθύνεται για χρεώσεις υπηρεσιών που οι ίδιοι έχουμε ενεργοποιήσει και χρησιμοποιούμε.

 

Στο θέμα μας. Συνήθως σε διακανονισμούς δεν φέρνουν αντίρρηση (χαζοί είναι; τα λεφτά τους θέλουν να πάρουν) ούτε καθυστερούν να απαντήσουν. Το θέμα σου εσένα βέβαια είναι ότι δεν φεύγει η φραγή, σωστά; Ε πως θα φύγει η φραγή αν πρώτα δεν αποπληρωθεί όλο το ληξιπρόθεσμο; Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Αν θες να μιλήσεις, πάρε ένα καρτοκινητό εως ότου λύσεις το πρόβλημα με την κομμένη σύνδεση. Αυτό μπορεί να πάρει όσο καιρό εσύ χρειαστείς μέχρι να πληρώσεις τις οφειλές. Δεν είναι όλα μονόδρομος πάντως. Έχεις λύσεις, πέρα από τη συγκεκριμένη σύνδεση που κόπηκε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Λοιπόν Vasileios μου έδωσες ιδέες θα σας πω τελικά τι έγινε τελικά. Και αφου σας ευχαριστήσω για τις ιδέες που ρίξατε. Σαφώς και ευθύνομαι εγώ για το χρεός (όπως περίπου τα λεει ο Gataros το roaming είναι ο ένοχος) αλλά το πρόβλημα μου με την cosmote είναι η ΚΑΚΙΣΤΗ εξυπηρέτηση διότι έφαγα όλη την προηγούμενη εβδομάδα να τηλεφωνώ και να δίνω αιτήματα (να παρακαλάω στην ουσία) για να με καλέσουν για να συνενοηθούμε το πως θα αποπληρώσω χρέος που ουδέποτε αμφισβήτησα. Και τελικά κατέστη δυνατό αυτό σήμερα (να βρούμε μια συνενόηση και όχι δεν με εξυπηρετεί αλλά δεν δέχονται κάτι άλλο). αυτό είναι το πρόβλημά μου και αυτό σας μεταφέρω. δεν ξέρω αν διανοείστε την διαστροφή...να σας παρακαλάει πελάτης που χρωστάει να συνενοηθείτε να σας πληρώσει και εσείς να πνίγεστε από τις διαδικασίες "εξυπηρέτησης". και ναι είμαι σε φραγή ακόμα και θα βγει όταν με το καλό εξοφλήσω. εδώ kostas_v έχω μια αντίρρηση σε όσα λες. αν εγώ εξοφλήσω σε 5 δόσεις τι θα γίνει δηλαδή είναι λογικό να είμαι σε φραγή τόσο καιρό; ε τότε να αλλάξω νούμερο από τώρα να τελειώνουμε μια και καλή!

 

UPD: εξέλιξη της τελευταίας στιγμής. μετά από τα τόσα τηλέφωνα αναγκάστηκα να γράψω και ένα σχετικά αιχμηρό email. δεν έχω παράπονο η ανταπόκριση είναι πολύ πιο γρήγορη και αισιοδοξώ ότι θα βρεθεί λύση (λογικός διακανονισμός και άρση φραγής). τελικά ίσως υπάρχει θεός!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το παρουσιάζεις, έχεις δίκιο και κανονικά θα έπρεπε να μην ασχοληθείς άλλο και να κάνεις αμέσως φορητότητα σε άλλο δίκτυο, δίνοντας ένα μάθημα στην κοσμοτε για την κάκιστη εξυπηρέτηση που σου έδωσε. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω μια χαζή απορία αυτήν την στιγμή έχω βάλει προώθηση κλήσεων από την cosmote σε έναν αριθμό wind αλλα η κλήση πάει κατευθείαν στο wind, Εγώ θέλω να χτυπάνε και τα 2 κινητά και οποιο από τα 2 σηκώσω πρώτο ας πούμε σε αυτό να "πηγαίνει" η κλήση, γίνετε κάτι τέτοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Με *61*69ΧΧΧΧΧΧΧΧ# θα χτυπάει πρώτα το δικό σου και μετά αν δεν το σηκώσεις θα πηγαίνει στο άλλο .
Link to comment
Share on other sites

Με *61*69ΧΧΧΧΧΧΧΧ# θα χτυπάει πρώτα το δικό σου και μετά αν δεν το σηκώσεις θα πηγαίνει στο άλλο .

 

το δοκίμασα αυτό αλλά δεν νομίζω να περιμένει καπιος μέχρι το τέλος της κλήσης για να μπεi η προώθηση, συνήθως μετά τα 6-7 "μπιπ" το κλείνουν. Kαι κάτι άλλο υπάρχει χρέωση ανά προώθηση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να χτυπούν και τα δύο τηλέφωνα μαζί σε διαφρειτικό δίκτυο.

Στο ίδιο δίκτυο μόνο με dual SIM ( ίδιο νούμερο )

Υπάρχει κανονική χρέωση στην προώθηση .Δηλαδή είτε από τα δωρεάν λεπτά ομιλίας είτε με κανονική χρέωση όταν δεν έχεις δωρεάν λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να χτυπούν και τα δύο τηλέφωνα μαζί σε διαφρειτικό δίκτυο.

Στο ίδιο δίκτυο μόνο με dual SIM ( ίδιο νούμερο )

Υπάρχει κανονική χρέωση στην προώθηση .Δηλαδή είτε από τα δωρεάν λεπτά ομιλίας είτε με κανονική χρέωση όταν δεν έχεις δωρεάν λεπτά.

 

δεν το ηξερα αυτο για την χρέωση, και μου έφαγε το υπολίπο (παρολο που ηταν μονο αναπαντητες).. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Οι αναπάντητες δεν χρεώνονται , όμως η προώθηση σε τηλεφωνητή χρεώνεται .....
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν τρία χρόνια. Δεν απαντούσανε με τίποτα όσες φορές και αν είπα ότι θέλω διακανονισμό. Τελικά μετά από μήνες συνενοηθήκαμε αφού με πήραν από το νομικό τμήμα για να με ψαρώσουν (και αφού ήδη είχαν δώσει τα στοιχεία μου σε εισπρακτική εταιρεία). Μου είπαν να ξαναζητήσω διακανονισμό και αρνήθηκα να το ξανακάνω. Μόνο όταν είπα ότι θα φύγω από πελάτης τους δεχτήκαν να συνεργαστούμε. "Συνεργαστούμε" εννοώ να με πάρουν τηλέφωνο και να με ρωτήσουν τι διακανονισμός θα με βόλευε. Όταν ξεπλήρωσα δεν ξαναέκανα ανανέωση και τέλος μετά από λίγο καιρό πήγα στον ανταγωνισμό.

Πιστεύω ότι όλες τις φορές που ζητούσα διακανονισμό μιλούσα με τρίτη εταιρεία εξωτερικό συνεργάτη (πωλήσεις ή εξυπηρέτηση) ο οποίος ούτε μετέφερε, ούτε κατέγραψε το αίτημά μου, ούτε έκανε τον κόπο να μου πει να πάρω σε άλλο νούμερο.

Αλλά το χειρότερο που τα ξεκίνησε όλα ήταν ότι με πήρε το τμήμα ανανέωσης (εταιρεία πωλήσεων; ) και μου είπε να πληρώσω ένα μέρος του λογαριαμού και μετά αμέσως να πάρω τηλέφωνο ένα συγκεκριμένο νούμερο και να ζητήσω διακανονισμό. Ποια μ......η ήταν αυτή για ποιον δούλευε και γιατί μου είπε κάτι τέτοιο δεν ξέρω αλλά έτσι ξεκίνησαν όλα.

 

Το συμπέρασμα είναι ότι έτσι και ανακύψει πρόβλημα με την comsote δεν λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν το 4G της Cosmote λειτουργεί ή όχι στις παλιές (2008) SIM?

 

Έχω το LG G2 και δεν συνδέεται στο 4G με τίποτα. Έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις και είναι σωστές. Μίλησα με comoste, μου το ενεργοποίησαν αλλά τίποτα. Μετά τους είπα ότι η κάρτα είναι παλιά και ρώτησα αν παίζει ρόλο και δεν γνώριζαν να απαντήσουν. Η LG μου είπε ότι ενδέχεται να φταίει και αυτό. Πριν πάω να αγοράσω καινούρια κάρτα, ξέρει κανείς να μου πει αν παίζει ρόλο η SIM?

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί. Πρέπει να αλλάξεις σιμ. Μα είναι δυνατόν να μην το ήξεραν στην εξυπηρέτηση; Τι σόι εκπαίδευση τους κάνουν πια;

 

Btw, από την περασμένη εβδομάδα πολλά καταστήματα εντός Αττικής έχουν ξεμείνει εντελώς από κάρτες σιμ! Ειδικά δυτική Αττική μιλάμε ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνεις 50χλμ για να βρεις!!

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν το 4G της Cosmote λειτουργεί ή όχι στις παλιές (2008) SIM?

 

Έχω το LG G2 και δεν συνδέεται στο 4G με τίποτα. Έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις και είναι σωστές. Μίλησα με comoste, μου το ενεργοποίησαν αλλά τίποτα. Μετά τους είπα ότι η κάρτα είναι παλιά και ρώτησα αν παίζει ρόλο και δεν γνώριζαν να απαντήσουν. Η LG μου είπε ότι ενδέχεται να φταίει και αυτό. Πριν πάω να αγοράσω καινούρια κάρτα, ξέρει κανείς να μου πει αν παίζει ρόλο η SIM?

 

Στείλε 4G ΣΤΟ 1333

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί. Πρέπει να αλλάξεις σιμ. Μα είναι δυνατόν να μην το ήξεραν στην εξυπηρέτηση; Τι σόι εκπαίδευση τους κάνουν πια;

 

Btw, από την περασμένη εβδομάδα πολλά καταστήματα εντός Αττικής έχουν ξεμείνει εντελώς από κάρτες σιμ! Ειδικά δυτική Αττική μιλάμε ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνεις 50χλμ για να βρεις!!

 

Ηταν η SIM τελικά. Problem Solved!

 

Thanks για την απάντηση.

 

Εντωμεταξύ μου είπαν ότι δεν είναι 4G πραγματικά (επειδή δεν έχω πακέτο για 4G). Το 4G λέει είναι εικονικό και απλά πιάνεις καλό 3G. Anyway, δεν συγκρίνεται τώρα το σερφάρισμα.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αφορμή για να γράψω ήταν τα μυνήματα που πήρα σαν απάντηση στην ερώτηση υπολοίπου.

Διαβάστε ένα απο αυτά.

EXETE ΔIAΘEΣIMA 1ΧΧΧ,ΧΧΧ MB EΩΣ 03/11 AΠO TO ΔΩPO INTERNET ΣABBATOKYPIAKOY TOY NOEMBPH. TEΛEYTAIA ENHMEPΩΣH 01/11 ΧΧ:ΧΧ:ΧΧ.

Αντίστοιχα ηταν και τα υπόλοιπα μυνήτατα που μου ηρθαν για το υπόλοιπο σε SMS και για χρόνο ομιλίας.

 

Προσέξτε την ημερομηνία "EΩΣ 03/11" όταν η προσφορά ηταν για το Σαββατοκύριακο 1&2/11 και ειίναι γνωστο οτι μολις παει 12 το βράδυ και αλλαξει η ημέρα όλη η κίνηση χρεώνεται κανονικά. Εμένα για παράδειγμα μου αφαίρεσε καμιά 50 byte απο το πακέτο μου μέχρι να θυμηθώ να κλείσω τα data γυρω στις 1 το βράδύ.

 

Το ίδιο σύστημα ακολουθει και στα μυνήματα υπολοίπου του πακέτου που έχω

"YΠOΛOIΠO SMS ΠPOΣ EΘNIKA ΔIKTYA EKTOΣ COSMOTE: ΧΧ KAI YΠOΛOIΠO MB: ΧΧΧ,ΧΧΧ EΩΣ 20/11. TEΛEYTAIA ENHMEPΩΣH κλπ κλπ"

Ενώ ο λογαριασμός μου κλείνει στις 19 και οτι κίνηση κάνω μετα τις 12 το βράδυ αφαιρείτε απο τον επόμενο η Cosmote λέει EΩΣ 20/ΧΧ .

 

Το ίδιο είχε συμβεί και στην δωρεάν προσφορά το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος που ενώ η προσφορά ήταν μέχρι και την Δευτέρα τα μυνήματα τότε έλεγαν ΕΩΣ ΚΑΙ Τρίτη. Δυστυχώς δεν έχω κρατήσει τα μυνήματα να σας γράψω τις ημερομηνίες αλλά τότε εγραφαν πρίν την ημερομηνία και τη λέξη "ΚΑΙ" κατι που με ειχε εξοργίσει πιό πολύ

 

Βέβαια το πιο ωραίο μύνημα είχε έρθει πριν λιγο καποιους μήνες στο καρτοκινητό της συζύγου μου

"Η COSMOTE ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΧΧ/ΧΧ/2014 ( ακριβώς δυο μήνες μετά). ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΑΜΕΣΑ"

 

Η λέξη ΑΜΕΣΑ στα Ελληνικά σημαίνει οτι η ενέργεια πρέπει να γίνει μέσα στην επομενη ώρα.. ημέρα... το ταχύτερο δυνατόν και οχι με την ησυχία σου μέσα στους επόμενους δύο μήνες . Οπως επίσης και τα ΕΩΣ 3/11 ... 20/11 σημαίνει οτι μπορει να γινει χρήση έστω για κάποιες ώρες στις συγκεκριμένες ημερομηνίες και οχι οτι χρηση τερματιζεται μόλις αλλαζει η ημέρα

 

Να υποθέσω οτι στην Cosmote δεν γνωρίζουν Ελληνικά η οτι αυτοί που συντάσουν τα μυνήματα τα συντάσουν σε κάποια ... άλλη γλώσσα που εκεί οι λέξεις αυτές έχουν άλλο νοημα που ... χάνεται στην μετάφραση ????

Γιατί δεν μπορώ να φανταστώ ότι μια εταιρεία του μεγέθους και κύρους της Cosmote χρησιμοποιει μεθόδους συνοικιακού οπωροπωλείου μιας άλλης εποχής.

 

Συγνώμη για το μέγεθος της ανάρτησης

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά αλλά όπως μου εξήγησε ο γυιός μου ( λογική προγραμματιστή) η Cosmote γνωρίζει Ελληνικά

Όταν λέει ότι τα δωρεάν λεπτά ισχύουν μέχρι 3/11 σημαίνει ότι στις 3/11 λήγουν και πραγματικά 3/11 00:01 Έληξαν

όταν θές να πεις ότι λήγουν στο τέλος της ημέρας λές : τα δωρεάν λεπτά ισχύουν "μέχρι και την 3/11"

Άρα η Cosmote ξέρει σίγουρα Ελληνικά ( είναι σωστή στην γραμματική ) . Δεν μπορείς να την κατηγορήσεις για αυτό .

Αυτό που δεν γνωρίζει είναι τα Ελληνικά της πιάτσας.

Δεύτερον : Αμεσα είναι το αντίθετο του έμμεσα και σημαίνει “απευθείας, χωρίς τη μεσολάβηση κανενός”, ενώ αμέσως σημαίνει “χωρίς καθυστέρηση, τώρα”. Έτσι, , “μας απάντησε άμεσα” σημαίνει “απευθείας, χωρίς να μεσολαβήσουν άλλοι”, ενώ “μας απάντησε αμέσως” σημαίνει “μας απάντησε χωρίς καθυστέρηση”.

Δηλαδή όταν σε ρωτήσω τι ώρα είναι μου απαντάς 13 ακριβώς και όχι 13 ακριβά.

Αυτό που κατανοεί η Cosmote ως γρήγορα ή το ταχύτερα δυνατόν αντιστοιχεί στην Ελληνική λέξη "αμέσως"

Ελπίζω να έγιναν "σαφά " :)

 

Περισσότερα: http://www.kathimerini.gr/43443/opinion/epikairothta/politikh/amesws-h-amesa

 

https://sarantakos.wordpress.com/tag/%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B1%CE%B1%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89%CF%82/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά αλλά όπως μου εξήγησε ο γυιός μου ( λογική προγραμματιστή) η Cosmote γνωρίζει Ελληνικά

Όταν λέει ότι τα δωρεάν λεπτά ισχύουν μέχρι 3/11 σημαίνει ότι στις 3/11 λήγουν και πραγματικά 3/11 00:01 Έληξαν

όταν θές να πεις ότι λήγουν στο τέλος της ημέρας λές : τα δωρεάν λεπτά ισχύουν "μέχρι και την 3/11"

 

Οταν λέμε οτι ενας λογαριασμός πρέπει να πληρωθεί εως 3/11 συμπεριλαμβανει και την 3/11 και οχι μέχρι 2/11 ... όσο για το "εως και" ... αν ξαναδιαβασεις θα δεις οτι γραφω οτι το έγραφε στην προσφορα του τριημερου του Αγιου Πνευματος.

Αλλά ακόμη και αν θεωρήσουμε οτι "προγραμματιστικά" ειναι σωστο... δεν απευθύνετε σε προγραμματιστές αλλά στον απλό κόσμο

 

 

Άρα η Cosmote ξέρει σίγουρα Ελληνικά ( είναι σωστή στην γραμματική ) . Δεν μπορείς να την κατηγορήσεις για αυτό .

Αυτό που δεν γνωρίζει είναι τα Ελληνικά της πιάτσας.

Δεύτερον : Αμεσα είναι το αντίθετο του έμμεσα και σημαίνει “απευθείας, χωρίς τη μεσολάβηση κανενός”, ενώ αμέσως σημαίνει “χωρίς καθυστέρηση, τώρα”. Έτσι, , “μας απάντησε άμεσα” σημαίνει “απευθείας, χωρίς να μεσολαβήσουν άλλοι”, ενώ “μας απάντησε αμέσως” σημαίνει “μας απάντησε χωρίς καθυστέρηση”.

Δηλαδή όταν σε ρωτήσω τι ώρα είναι μου απαντάς 13 ακριβώς και όχι 13 ακριβά.

Αυτό που κατανοεί η Cosmote ως γρήγορα ή το ταχύτερα δυνατόν αντιστοιχεί στην Ελληνική λέξη "αμέσως"

 

TheFreeDictionary

άμεσα ('amesa)

επίρρημα

1. χωρίς ενδιάμεσο απευθύνομαι άμεσα σε κπ συνδέομαι άμεσα με

2. σύντομα, επειγόντως Η επιθυμία του θα πραγματοποιηθεί άμεσα. Πρέπει να εγχειριστεί άμεσα.

 

http://el.thefreedictionary.com/%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B1

 

Βικιλεξικό

 

άμεσα

1. χωρίς να μεσολαβεί να παρεμβάλλεται κάτι άλλο

 

αντώνυμα: έμμεσα

 

2. στο κοντινό μέλλον

 

συνώνυμα: αμέσως

 

http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B1

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Ηταν η SIM τελικά. Problem Solved!

 

Thanks για την απάντηση.

 

Εντωμεταξύ μου είπαν ότι δεν είναι 4G πραγματικά (επειδή δεν έχω πακέτο για 4G). Το 4G λέει είναι εικονικό και απλά πιάνεις καλό 3G. Anyway, δεν συγκρίνεται τώρα το σερφάρισμα.

 

Να τους πεις ότι ξέρουν από 4G όσο ξέρω εγώ Mandarin.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν θέλω να ξεχάσω τα Ελληνικα μου δεν θα το συνεχίσω.... ίσως και κακώς που το εγραψα....

Ακριβώς όπως το είπες

Καλό ύπνο....

και αφήνουμε την κάθε εταιρεία.....

Link to comment
Share on other sites

το <03/11 μεταφράζεται είτε ως "εως τις 3/11" είτε ως "εως και 2/11".

Σωστα τα λένε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

από χθες οι συνδρομητές καρτοκινητής cosmote (δοκιμασμένο σε cosmoκάρτα και whatsup) στην αγγλία, αντί του συνηθισμένου unknown number, λαμβάνουν ως αναγνώριση (οποιασδήποτε κλήσης) τον αριθμό 01269849592.

Με λίγο γουγλάρισμα, είναι ενδιαφέρον σε τι χρησιμοποιείται συνήθως αυτός ο αριθμός:

http://www.tellows.co.uk/num/01269849592

Μπορεί αυτό να σημαίνει ότι είμαστε κοντά στο να ενεργοποιηθεί μόνιμα η αναγνώριση;

Ή είναι απλά μια ένδειξη ότι εδώ και καιρό μας προωθούν μέσω.. voip;

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον...και η θεωρία συνωμοσίας για προώθηση σε κλήση μέσω voip με εξιτάρει ακόμα περισσότερο :) Μήπως όσοι βρίσκονται στο εξωτερικό να χρησιμοποιούν εξαρχης voip κλήσεις για να εκμηδενίσουν τα κόστη τους ; Εγω πρέπει να έχω γλυτώσει τουλάχιστον ένα σπίτι σε χρεώσεις απο κλήσεις μέσω voip :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...