Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να γράφουμε για το Motorola Moto X 2ης γενιάς, το τελευταίο made in USA της Motorola

 

General

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - for AT&T

HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - for Europe

HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - for T-Mobile

4G Network LTE 700 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 - for AT&T

LTE 800 / 1800 / 2600 - for Europe

LTE 700 / 1700 / 1900 / 2100 - for T-Mobile

SIM Nano-SIM

Announced 2014, September

Status Coming soon. Exp. release 2014, September

Body

Dimensions 140.8 x 72.4 x 10 mm (5.54 x 2.85 x 0.39 in)

Weight 144 g (5.08 oz)

Display

Type AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 1080 x 1920 pixels, 5.2 inches (~424 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 3

Sound

Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Memory

Card slot No

Internal 16/32 GB, 2 GB RAM

Data

GPRS Yes

EDGE Yes

Speed HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP, EDR, LE

NFC Yes

USB microUSB v2.0, USB Host

Camera

Primary 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, dual-LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

Video 2160p@30fps, HDR

Secondary 2 MP, 1080p

Features

OS Android OS, v4.4.4 (KitKat), upgradable to Android L

Chipset Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801

CPU Quad-core 2.5 GHz Krait 400

GPU Adreno 330

Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, temperature

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Radio No

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS

Java Yes, via Java MIDP emulator

Colors Black, White

- Active noise cancellation with dedicated mic

- Google Drive (50 GB storage)

- SNS integration

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa

- Organizer

- Photo viewer/editor

- Document viewer

- Voice memo/dial

- Predictive text input

Battery

Li-Ion 2300 mAh battery

 

Video Review

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_x_2014-review-1136.php

 

http://www.phonearena.com/reviews/Motorola-Moto-X-Review_id3787/page/4

 

Κρίμα τόσο καλά specs να πνίγονται από αυτονομία τυπου nexus 5

Περίμενα πως και πως εμπειρία nexus + amoled άλλα αυτό είναι σχεδόν deal breaker.

Μακάρι το επόμενο nexus να εχει μεγαλύτερη μπαταρία άλλα δεν το βλέπω.

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχώρησα στην αγορά ενός Moto X μέσω motomaker UK (δεν είναι ακόμα έτοιμο για το κοινό, μέσα/τέλη εβδομάδας θα είναι). Το δικό μου είναι Leather Cognac με άσπρο front και Mettalic Olive trim!

 

Ο χρόνος παράδοσης είναι περί τις 4 ημέρες και προφανώς στέλνουν μόνο UK, αντίστοιχα το Γερμανικό μόνο Γερμανία, κτλκτλ..

 

Καθότι θα λείπω την ερχόμενη εβδομάδα εντυπώσεις θα έχετε μετά τις 4-5 Οκτ!:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχώρησα στην αγορά ενός Moto X μέσω motomaker UK (δεν είναι ακόμα έτοιμο για το κοινό, μέσα/τέλη εβδομάδας θα είναι). Το δικό μου είναι Leather Cognac με άσπρο front και Mettalic Olive trim!

 

Ο χρόνος παράδοσης είναι περί τις 4 ημέρες και προφανώς στέλνουν μόνο UK, αντίστοιχα το Γερμανικό μόνο Γερμανία, κτλκτλ..

 

Καθότι θα λείπω την ερχόμενη εβδομάδα εντυπώσεις θα έχετε μετά τις 4-5 Οκτ!:lol:

 

Άντε καλορίζικο! Αναμένουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά specs για την τιμή του (η οποία ούτως η άλλως θα πέσει αισθητά).

 

Μου τα χαλάει στα 2 πιο βασικά (για εμένα) : αυτονομία και χωρητικότητα.

 

Πόσο δύσκολο είναι να βάλουν sd card επιτέλους ρε παιδιά???

 

@Shuffle

 

Καλώς να το παραλάβεις και να το ευχαριστηθείς!

Review asap εννοείται :-)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά specs για την τιμή του (η οποία ούτως η άλλως θα πέσει αισθητά).

 

Μου τα χαλάει στα 2 πιο βασικά (για εμένα) : αυτονομία και χωρητικότητα.

 

Πόσο δύσκολο είναι να βάλουν sd card επιτέλους ρε παιδιά???

 

@Shuffle

 

Καλώς να το παραλάβεις και να το ευχαριστηθείς!

Review asap εννοείται :-)

 

Τότε ποιός θα αγόραζε το 32GB ? Είναι στρατηγικη ολοφάνερα.

Αυτονομία κι εγω δεν το καταλαβαίνω.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα έρθει Ελλάδα και σε ποιά τιμή?

Συνήθως στην Ελλάδα τα Motorola τα φέρνει η WIND (Public) και σε τιμές Ευρώπης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει εφόσον δεν έχουμε motomaker πώς θα είναι οι συσκευές? Να υποθέσω ότι δεν θα υπάρχει επιλογή για δερμάτινη πλάτη και θα παίζουν σε κλασσικό άσπρο και μαύρο?
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή θα έρθει μεσα στον Νοέμβριο , μαζι με το smartwatch moto 360, σε τρεις εκδόσεις . Μαύρο με μαύρη ματ πλάτη, μαύρο με μαύρη δερμάτινη πλάτη και άσπρο με πλάτη bamboo. Οι δυο τελευταίες εκδόσεις θα ειναι κατα 20-50 ευρώ πιο ακριβές σε σχέση με την κλασική έκδοση .
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα την τιμή του περσινού Μοτ Χ και είδα οτι ακόμα πωλέιται 350-400 ευρω(!).Σοβαρολογούμε?Δηλαδή το καινούργιο πόσο θα έχει??
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα την τιμή του περσινού Μοτ Χ και είδα οτι ακόμα πωλέιται 350-400 ευρω(!).Σοβαρολογούμε?Δηλαδή το καινούργιο πόσο θα έχει??

...περίπου 540€

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα την τιμή του περσινού Μοτ Χ και είδα οτι ακόμα πωλέιται 350-400 ευρω(!).Σοβαρολογούμε?Δηλαδή το καινούργιο πόσο θα έχει??

 

Ψάχνεις λάθος. Η τιμή του moto x πρώτης γενιάς ξεκινά απο τα 269 ευρώ. Το νέο μοντέλο, δεν ειναι γνωστό ποσο θα κοστίζει . Παντως σύμφωνα με πληροφορίες αισθητά κάτω απο τις αντίστοιχες ναυαρχίδες των άλλων εταιριών . Προσωπική εκτίμηση, η αρχική τιμή σε φυσικά καταστήματα (public κτλ) θα κυμανθεί γύρω στα 520-550 ευρώ .

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή θα έρθει μεσα στον Νοέμβριο , μαζι με το smartwatch moto 360, σε τρεις εκδόσεις . Μαύρο με μαύρη ματ πλάτη, μαύρο με μαύρη δερμάτινη πλάτη και άσπρο με πλάτη bamboo. Οι δυο τελευταίες εκδόσεις θα ειναι κατα 20-50 ευρώ πιο ακριβές σε σχέση με την κλασική έκδοση .

 

Αψογος, ευχαριστω :-)

 

Ειναι σιγουρα μια ενδιαφερουσα προταση και εχω περιεργεια να το δω απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το εφεραν στο e-experts σε ασπρο με 16 GB και κοστιζει 590 ευρω!
Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

"Διαθεσιμότητα: κατόπιν παραγγελίας σε 5-7 εργάσιμες ημέρες" Λεει στο site. Η τιμη ειναι....εχμ....καπως υψηλη?
Link to comment
Share on other sites

"Διαθεσιμότητα: κατόπιν παραγγελίας σε 5-7 εργάσιμες ημέρες" Λεει στο site. Η τιμη ειναι....εχμ....καπως υψηλη?

 

Το δικό μου πήγε σχεδόν 630, motomaker όμως και 32άρι..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

554,544,534 euro στο expansys . λευκο μπαμπου, μαυρο ματ και μαυρο δερμα αντιστοιχα.. :)

http://www.expansys.com.gr/s.aspx?sid=61309526&search=moto%20x

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλο και περισσότερα reviews,μπορώ να πώ οτι είναι απο τις ελάχιστες συσκεύες που περιμένω με ανυπομονησία!Άν και είμαι κάτοχος ενός νέξους 5 εδώ και 1 χρόνο περίπου(απο τα καλύτερα,αν όχι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μου),εχω μπεί στο τριπάκι να το αλλάξω...Τρελές διαφορές,πέραν του νεότερου επεξεργαστή, δεν έχουν,αλλά οι λειτουργίες της Motorola και ειδικά το Motο Display ,με έχουν ψήσει.Σημαντικό ρόλο θα παίξει η τιμή,γιατί αν έρθει στα 500+ ευρώ που βλέπω οτι έχει τώρα,το κόβω λίγο δύσκολο...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!Απο πού το πήρες και πόσες μέρες έκανε να φτάσει?@ Shuffle...ξέχασα να κάνω παράθεση...
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι η τιμη του θα πεσει γρηγορα μιας και δεν πουλαει αρκετα η μοτορολα στη χωρα μας περα απο το G ε? (δεν θυμαμαι ποια ειναι η τελευταια φορα που ειδα καποια μοτορολα συσκευη εξω)

 

Επισης τα reviews με εχουν αφησει μπερδεμενο οσον αφορα την οθονη του. Αλλου εχω διαβασει οτι κατω απο τον ηλιο ειναι μια χαρα ενω αλλοι λενε οτι ειναι προβληματικη η ορατοτητα με δυνατο ηλιο.

Η μπαταρια συμφωνουν ολοι οτι ειναι μετρια αλλά στο xda εχω δει μερικα εντυπωσιακα screenshots οσον αφορα τη διαρκεια της. Ανυπομονω να δω αποτελεσματα κι απο τα παιδια που θα το παρουν εδω.

 

Το χειροτερο μεχρι τωρα κατα τη γνωμη μου ειναι οι αρκετες αναφορες για ξυλο/δερμα που ξεκολλαει στο πισω μερος της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια συμφωνουν ολοι οτι ειναι μετρια αλλά στο xda εχω δει μερικα εντυπωσιακα screenshots οσον αφορα τη διαρκεια της. Ανυπομονω να δω αποτελεσματα κι απο τα παιδια που θα το παρουν εδω.

 

Αφού υπάρχει αυτό η μπαταρία δεν είναι τόσο πρόβλημα. Προτιμώ χίλιες φορές να φορτίζει γρήγορα το κινητό κι ας έχει μια μέτρια μπαταρία παρά να κάνει 3 ώρες και βάλε και να κρατάει δύο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

 

Το χειροτερο μεχρι τωρα κατα τη γνωμη μου ειναι οι αρκετες αναφορες για ξυλο/δερμα που ξεκολλαει στο πισω μερος της συσκευης.

 

Εσύ αρκετές, εγώ ούτε μία.. τι σου είναι αυτό το ιντερνετ..:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...