Jump to content

Εγγραφη cd


padodinamos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να βαλω σε ενα cd τραγουδια και να αυτα να μπορουν να παιξουν σε ενα cd-player. Εκανα την απλη εγγραφη στο cd αλλα τα τραγουδια δεν επαιζαν. Λογικα θα πρεπει να τα αποθηκευσω ετσι ωστε να ειναι σαν playlist.. Πως γινεται?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω σε ενα cd τραγουδια και να αυτα να μπορουν να παιξουν σε ενα cd-player. Εκανα την απλη εγγραφη στο cd αλλα τα τραγουδια δεν επαιζαν. Λογικα θα πρεπει να τα αποθηκευσω ετσι ωστε να ειναι σαν playlist.. Πως γινεται?:worry:

 

Το εκλεισες το cd?Finalize νομιζω την λενε την επιλογη.

Επισης τι εγραψες;MP3?Τα παιζει το cd σου;

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν μπορεις πες μου τον τροπο που γινεται να παιζει το cd σε cd-player. πιθανως δεν κανω κατι σωστα οταν περναω τα τραγουδια στο cd.

 

Βρηκα το λαθος μου..μαλλον ειναι στην αρχη..απλα πειτε μου τι πρεπει να επιλεηω!

οταν βαζω το cd μου βγαζει 4 τροπους εγγραφης:

1.Εγγραφη μουσικης σε cd (μεσω nokia ovi player)

2.Εγγραφη ενος cd ηχου (μεσω windows media player)

3.Εγγραφη αρχειων σε δισκο(με windows)

4.Create a cd(με iTunes)

 

ποιο απο τα 4 επιλεγω?

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το λαθος μου..μαλλον ειναι στην αρχη..απλα πειτε μου τι πρεπει να επιλεηω!

οταν βαζω το cd μου βγαζει 4 τροπους εγγραφης:

1.Εγγραφη μουσικης σε cd (μεσω nokia ovi player)

2.Εγγραφη ενος cd ηχου (μεσω windows media player)

3.Εγγραφη αρχειων σε δισκο(με windows)

4.Create a cd(με iTunes)

 

ποιο απο τα 4 επιλεγω?

 

#2 Eγγραφη ενος cd ηχου .

Link to comment
Share on other sites

εγω γραφω mp3 κανονικα με το nero σε cd και παιζουν κανονικα σε cd player;)

και με τα itunes που σου ειπαν απο επανω γινεται πολυ καλη δουλεια

τα εχω δοκιμασει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω γραφω mp3 κανονικα με το nero σε cd και παιζουν κανονικα σε cd player;)

και με τα itunes που σου ειπαν απο επανω γινεται πολυ καλη δουλεια

τα εχω δοκιμασει

 

To ζητημα ειναι σε τι θα τα βαλεις να παιξουν.Αν το player δεν παιζει mp3 πρεπει να τα μετατρεψεις σε αρχεια cd.Aν παιζει mp3 τοτε και μεταφορα αρχειων να κανεις θα επρεπε να τα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

To ζητημα ειναι σε τι θα τα βαλεις να παιξουν.Αν το player δεν παιζει mp3 πρεπει να τα μετατρεψεις σε αρχεια cd.Aν παιζει mp3 τοτε και μεταφορα αρχειων να κανεις θα επρεπε να τα παιζει.

 

mp3 δυσκολα παιζουν ολες οι συσκευες..ιδικα οι παλιες

mp3 παιζουν οι υπολογιστες και τα dvd player

cd παιζουν παντου

αμα δεν παιζουν φταει το cd

παντως με νερο και itunes παιζουν παντου τα cd

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

με Nero & iTunes τα μετατρεπεις ή τα αφηνεις σε mp3?

 

ειναι 2 διαφορετικες λειτουργιες

nero:ανοιγω το προγραμμα επιλεγω να γραψει audio cd φτιαχνω μια λιστα με τα τραγουδια και παταω εγγραφη mp3 τα αφηνω εγω...το nero τo κανει cd file

 

itunes:φτιαχνω μια playlist με τα τραγουδια και μετα παταω burn to disc...παλι μονο του τα κανει cd files

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ειναι 2 διαφορετικες λειτουργιες

nero:ανοιγω το προγραμμα επιλεγω να γραψει audio cd φτιαχνω μια λιστα με τα τραγουδια και παταω εγγραφη mp3 τα αφηνω εγω...το nero τo κανει cd file

 

itunes:φτιαχνω μια playlist με τα τραγουδια και μετα παταω burn to disc...παλι μονο του τα κανει cd files

Οποτε τα μετατρεπεις σε cd κομματια.Για αυτο σου παιζουν παντου.Δεν ειναι mp3 πλεον!

 

 

 

Για itunes δεν ξερω καθολου καθως δεν το χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τα μετατρεπεις σε cd κομματια.Για αυτο σου παιζουν παντου.Δεν ειναι mp3 πλεον!

 

 

 

Για itunes δεν ξερω καθολου καθως δεν το χρησιμοποιω.

 

ναι αυτο θελω να σου πω...τα mp3 παιζουν μονο σε dvd player και υπολογιστη

ισως και σε κανενα cd player αυτοκινητου αν και δεν νομιζω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θελω να σου πω...τα mp3 παιζουν μονο σε dvd player και υπολογιστη

ισως και σε κανενα cd player αυτοκινητου αν και δεν νομιζω

 

Υπαρχουν mp3 player και για αυτοκινητα ,εδω και καμποσα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται καμία διαδικασία μετατροπής των mp3! Αν κάποιος κάνει την επιλογή στο nero ή σε όποιο άλλο πρόγραμμα χρησιμοποιεί "Audio CD" τότε τα αρχεία μόνα τους αλλάζουν. Το βλέπεις κιόλας γιατί αν έκανες εγγραφή σε mp3 θα χωρούσαν άπειρα κομμάτια, ενώ στο audio είσαι στα 12-16 maximum!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται καμία διαδικασία μετατροπής των mp3! Αν κάποιος κάνει την επιλογή στο nero ή σε όποιο άλλο πρόγραμμα χρησιμοποιεί "Audio CD" τότε τα αρχεία μόνα τους αλλάζουν. Το βλέπεις κιόλας γιατί αν έκανες εγγραφή σε mp3 θα χωρούσαν άπειρα κομμάτια, ενώ στο audio είσαι στα 12-16 maximum!

 

ακριβως αυτο θελω να πω και κανω...και στο nero δεν ειναι αναλογα με την χωριτικοτητα του mp3 αλλα με την διαρκεια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα έχετε μπλέξει με αυτό τον τρόπο δεν καταλαβαίνω. Υπάρχουν Audio CDs και DATA CDs. Τα πρώτα περιέχουν ασυμπίεστο ήχο συγκεκριμένης μέγιστης διάρκειας. Τα δεύτερα μπορεί να περιέχουν οποιαδήποτε δεδομένα συμπιεσμένα ή όχι. Όταν σε κάποιο πρόγραμμα εγγραφής επιλέξουμε Audio CD, τότε πρέπει να χρησιμοποιήσουμε και τα κατάλληλα αρχεία ήχου. Πολλά τέτοια προγράμματα όπως το Nero, εδώ και χρόνια, μετατρέπουν κατάλληλα και αυτόματα διάφορα είδη αρχείων ήχου, όπως τα mp3. Υπάρχουν βέβαια και συσκευές που αναγνωρίζουν το file system ενός Data CD και συγκεκριμένα είδη αρχείων π.χ. mp3, τα οποία μπορούν και να αναπαράγουν.

 

End of story.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...